Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki zasilacz wybrać
Autor Wiadomość
Piotrek199214 


Wiek: 32
Dołączył: 11 Wrz 2007

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2008-11-22, 15:09   Jaki zasilacz wybrać

Mam zamiar złożyć taki sprzęt (widać poniżej) i nie wiem jaki wziąć 500W zasilacz do tego kompa. Jaki zasilacz proponujecie i czy cena zasilacza zamknie się do 200zł.

Podzespoły:
Płyta Główna: MSI K9A2 CF-F AMD 790X Socket AM2+
Procesor: AMD Athlon 64X2 6000+ 2 x 3,1ghz BOX
Pamięć RAM: 2048 800 Mhz - 2 x 1GB (dual channel) Kingston
Karta graficzna: MSI GEFORCE 9600GT 512MB DDR3
Dysk twardy: Seagate Barracuda 500GB
Nagrywarka: LG GH22LS SecurDisc LightScribe SATA

Pozdrawiam.
0 UP 0 DOWN
 
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2008-11-22, 16:20   

Na pewno nic taniego typu tracer czy modecom. Szkoda by było sprzętu.
Lepiej dać trochę więcej za zasilacz, i spokojnie kompa używać, niż żeby miało się coś zjarać.
Producenci? Na pewno Chieftec, pewnie Pentagram. Poszukaj może jakichś testów w necie.
0 UP 0 DOWN
 
Piotrek199214 


Wiek: 32
Dołączył: 11 Wrz 2007

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2008-11-22, 18:21   

Ten chyba powinien spełnić wymogi sprzętu i Zasilacz Pentagram jak może być?
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2008-11-23, 22:17   

tak :) dobry wybór ;)
0 UP 0 DOWN
 
Cuba 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-11-24, 12:58   

Mam podobną maszynę jedynie płyta to gigabyte a pamięci 2X2 Gb ( i taki bym Ci polecał a że są w dual chanel to i zasuwają aż miło). I to wszystko ma w opiece zasilacz 450 W Chieftec. I to był mój błąd czyli pospolita zaćma bo należało brać co najmniej 600W i taki Tobie radzę wziąć. Unikniesz niemiłych niespodzianek a jeśli zmienisz w niedalekiej :wink: przyszłości trzewia kompa typu GPU czy CPU, które będą zwyczajowo więcej żarły prądu taki zasilacz będzie w sam raz.
0 UP 0 DOWN
 
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-24, 17:25   

Cuba napisał/a:
należało brać co najmniej 600W

onanizm sprzętowy?!
w podanym przez kolegę przypadku Corsair 450W zapewni spokój na długo. 600W piecyk to do systemów opartych na SLI, z dyskami w RAID'zie itp. jeśli ktoś nie orientuje się, ile mocy może pobierać sprzęcior - użyjcie google, mnóstwo tam kalkulatorów tego typu.

Cuba wspomniał o zmianie GPU czy CPU, które rzekomo "będą żarły więcej prądu". tyle, że - chciałbym skromnie zauważyć - 45µm jest coraz bardziej powszechne, niedługo doczekamy się 35µm a to wszystko przekłada się na nic innego, jak na większą wydajność w połączeniu z mniejszym zapotrzebowaniem na energię.

@Piotrek199214 - forumowicz Janio ci doradzi i załatwi tani sprzęcik w miarę możliwości :offtopic:
0 UP 0 DOWN
 
Cuba 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-11-25, 01:17   

Zalev zalewasz i czadzisz aż miło :twisted: . Po pierwsze wiem o czym piszę i dlaczego radzę kupić koledze większy ( mocniejszy ) zasilacz. Gdybyś odrobinę się orientował to i bzdur byś nie pisał typu "600W piecyk" bo wiedziałbyś dlaczego. A tak przy okazji zamiast nabijać posty zerknij ile konsumują najnowsze procesory i karty graficzne. A jak będziesz bardziej dociekliwy to i może znajdziesz stronkę gdzie jest wyliczenie wszystkich komponentów kompa pod względem zapotrzebowania na prąd. I pod tą konfigurację jest owszem w sam raz ale jeśli nie chcesz zapasu mocy to Twój problem ale nie doradzaj tego koledze. Bo może się póżniej zdziwić dlaczego mu system jest niestabilny, częste restarty itp. dziwa. Ja przerabiałem to na własnej skórze i 400 W zasiłka była już za słaba na tą konfigurację więc wniosek jest prosty.
0 UP 0 DOWN
 
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-25, 06:10   

zalev napisał/a:
jeśli ktoś nie orientuje się, ile mocy może pobierać sprzęcior - użyjcie google, mnóstwo tam kalkulatorów tego typu

Cuba napisał/a:
jak będziesz bardziej dociekliwy to i może znajdziesz stronkę gdzie jest wyliczenie wszystkich komponentów kompa pod względem zapotrzebowania na prąd

jak ktoś usiłuje wyjść na mądrzejszego wbrew faktom, najprostszym wyjściem jest odbicie piłeczki :) sporo w swoim życiu konfiguracji składałem i żadna nie umarła z powodu braku prądu czy niestabilności napięcia - a jestem oszczędny. zapasu mocy i tak jest niemało, a jak wymieni w przyszłości procesor na coś z Core2Duo to się okaże, że niewykorzystanych watów robi się coraz więcej. a płacić trzeba ;) całkiem niedawno na jakimś forum komputerowym facet z wieloletnim doświadczeniem w o/c wypowiadał się na temat mody na zasiłki powyżej 500W. i powiem tylko, że wcale nie różnimy się poglądami :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Cuba 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-11-25, 11:27   

Aby już zakończyć nic nie wnoszącą utarczkę słowną :P polecam zerknąć na :

http://www.extreme.outerv...culatorlite.jsp
0 UP 0 DOWN
 
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-25, 13:47   

zadałem sobie nieco trudu w porównaniu do przedmówcy, skorzystałem nawet z kalkulatora podanego w linku przez Cubę (żeby nie było rozbieżności) i dla konfiguracji założyciela tematu wyliczyło... 260W na czysto :P
przy 100% obciążeniu procesora i karty grafiki, 4 urządzeniach USB, dodatkowej karcie muzycznej, 4 wentylatorach 120mm mamy AŻ 364W!!! normalnie 600W trzeba kupić bo zasiłka nie pociągnie :lol:
Ostatnio zmieniony przez zalev 2008-11-25, 13:55, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Cuba 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-11-25, 17:24   

A mnie przy podobnej konfiguracji jaką ma kolega Piotrek wyszło 540 W :-P . Wiesz czasy p133 odchodzą do lamusa świat idzie do przodu. Starczy bo zaczyna się robić :offtopic: .
0 UP 0 DOWN
 
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-25, 18:26   

a myślałem że w tak prostym kalkulatorze pomylić się nie można. no, ale jak widać na przykładzie kolegi Cuby - jest to możliwe. czyżbyś wyliczał "przypadkowo" dla systemu dwuprocesorowego? albo karta graficzna magicznie sklonowała się w SLI?

chyba, że... jestem wybitnie tępym osobnikiem i sam coś źle zaznaczyłem :) od razu podkreślam, że na załączonym screenie doposażyłem komputer Piotrka w kilka elementów, których nie wymienił, a które mogą znajdować się w budzie (flop, czytnik kart, kontroler obrotów, druga sieciówka na pci, audigy, wentylacja różnej maści itp.). w dodatku aplikacja ta przyjmuje wartości szczytowe obciążenia dla wszystkich podzespołów, których na codzień nie osiągamy nawet łojąc w wymagające gry.

proszę mnie poprawić, drogi Cubo. naprawdę, nie należę do tych, którzy nie przyznają się do błędu. przyznam się do porażki i publicznie padnę na kolana ;)

Piotrze - na 500W gwarantuję ci spory zapas (nawet po o/c). w przypadku braku mocy możesz skopać mi dupę :P na nieco mocniejszym configu mam 450W Chiefteca (po fan-swapie) i napięcia nigdy nie zachwiały się na tyle, że mogłoby mnie to zaniepokoić.

ave :evil:

calculator.gif
wynik
Plik ściągnięto 168 raz(y) 47,83 KB

Ostatnio zmieniony przez zalev 2008-11-25, 18:28, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Piotrek199214 


Wiek: 32
Dołączył: 11 Wrz 2007

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2008-11-26, 19:42   

Po moich wyliczeniach wyszło ok. 350W. Moim zdaniem 500W całkowicie wystarczy z zapasem na przyszłość.

Cytat:
prądu czy niestabilności napięcia - a jestem oszczędny. zapasu mocy i tak jest niemało, a jak wymieni w przyszłości procesor na coś z Core2Duo to się okaże, że niewykorzystanych watów

Niestety jeżeli będę chciał procek wymienić wiąże się to również z wymianą płyty.
Dobra panowie nie kłóćcie się bo moje plany i tak raczej się zmienią. Mniej więcej wiem coś o sprzęcie i napisałem temat abyście mogli coś doradzić. Kłótnia jest tu nie potrzebna i pokazywanie kto jest mądrzejszy, lecz 600W jest to troszkę przesada, ale jeżeli ktoś myśli na przyszłość (parę lat) to może i nie.

Moje konfiguracje sprzętu się znów zmieniły:

Płyta Główna: ASUS P5Q P45 albo ASUS P5Q P45 PRO
Procesor: INTEL CORE 2 DUO E7300 2.66GHz
Pamięć RAM: 2048 800 Mhz - 2 x 1GB (dual channel) Kingston
Karta graficzna: MSI GEFORCE 9600GT 512MB DDR3
Dysk twardy: Seagate Barracuda 250/500GB
Nagrywarka: LG GH22LS SecurDisc LightScribe SATA
Obudowa: Wizard
Zasilacz: 450W albo 500W (do 200zł) – firma chieftec albo Pentagram

Czy taka konfiguracja sprzętu może być? I jeżeli możecie to jaką płytę główną zalecanie?
Pozdro.
0 UP 0 DOWN
 
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-26, 21:15   

Piotrek199214 napisał/a:
500W całkowicie wystarczy z zapasem na przyszłość

na nowy proc, mocniejszą grafę, kilka dysków, kolejne 2 kości RAMu, dziesiątki wentylatorów i tyleżsamo pendrive'ów z pewnością :)
no i Core2Duo zamiast Athlona to jakieś następne 30W zapasu (jeśli nie więcej)

konfiguracja jak najbardziej pozytywna, z małym "ale" - przy dzisiejszych cenach RAMu nie zaszkodzi 2x2GB :) płytka główna na chipsecie P45 powinna chodzić stabilnie i bezproblemowo. proc również ciekawy i wystarczający. tylko - jeśli zależy ci na względnej ciszy - wsadź na CPU coś innego niż boxowe chłodzenie. nie mówię o jakichś topowych modelach Scythe czy Zalmana, ale najzwyklejszy AC Freezer 7 zrobi kolosalną różnicę. w temperaturach również.

pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Piotrek199214 


Wiek: 32
Dołączył: 11 Wrz 2007

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2008-11-27, 12:53   

zalev napisał/a:
z małym "ale" - przy dzisiejszych cenach RAMu nie zaszkodzi 2x2GB :) płytka główna na chipsecie P45 powinna chodzić stabilnie i bezproblemowo.

Powiem tak na razie planuje kupno do 2000zł kompa i raczej wychodzić nie będę zbyt dużo poza ten margines. Ważne aby w niedalekiej przyszłości była możliwość dołożeniu ramu (jak będzie troszkę kasy). W tym zestawie to chyba bezproblemowo wystarczy 450W.
O ile pamiętam athlon miał jakieś 90W poboru, natomiast intel bodajże niecałe 70W. Więc tak jak wspominałeś już jest trochę W więcej :P .

Dziękuje za zainteresowanie i następne pytanie gdzie takiego kompa uda mi się złożyć w Brzegu albo w okolicy, oczywiście nowego i z gwarancją. Byłem już w JWJ i SIGMIE. Widziałem na Allegro.pl internetowy sklep komputerowy KingKomputery. Nie wiem nie znam i nie miałem kontaktu z tymi osobami i nie wiem jak to u nich jest. I pytanie do was czy ktoś miał doczynienia z tym sklepem? Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Piotrek199214 2008-11-27, 12:54, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: jaki, wybrac, zasilacz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu