Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Koncert Lisztowski i wystawy na Zamku w Listopadzie...
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-11-13, 14:49   Koncert Lisztowski i wystawy na Zamku w Listopadzie...

KONCERT

22 XI 2008 godz. 18.00
WIECZÓR LISZTOWSKI
WYSTĄPI: STANISŁAW SOŁOWIEW /ROSJA/ laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych
SŁOWO O MUZYCE WYGŁOSI JULIUSZ ADAMOWSKI.


Program:
Bach-Saint-Saens - Largo F-dur
J. Haydn - Sonata D-dur Hob.XVI\24
C. Franck - Preludium, Chorał i Fuga
przerwa
Verdi-Liszt - Miserere du Trovatore
F. Liszt - Chapelle de Guillaume Tell
F. Liszt - Au lac de Wallenstadt
Verdi-Liszt - Rigoletto. Paraphrase de koncert

---------------------------------------------------------------------------------------------------------


Stanisław Sołowiew - ur. w 1979 r. Absolwent Państw. Konserwatorium w Sankt Petersburgu (dyplom 2003), gdzie kształcił się pod kierunkiem prof. Alexandra Sandlera. Laureat wielu konkursów pianistycznych, zdobył m.in. I nagrodę na Ogólnorosyjskim Konkursie Muzyki Kameralnej w Moskwie (1994), I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych w Sankt Petersburgu (1995), III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie "Contertino Praha" w Pradze (1995), I nagrodę na Międzyna-rodowym Konkursie Pianistycznym im. Jazepy Vitoli w Rydze (Łotwa, 2002). W 2005 r. zdecydowanie wygrał III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F. Liszta we Wrocławiu. Koncertuje jako solista, kameralista, a także z wieloma orkiestrami. Występował w Niemczech, Austrii, Holandii, Szwecji, Polsce, Rosji, Serbii i na Łotwie. Ma również w swoim dorobku artystycznym nagranie dwóch płyt. W 2007 r. otrzymał nagrodę publiczności na XVII Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych IPIUM SILESII w Katowicach (podczas festiwalu wystąpiło 40 solistów z 6 krajów). Fragment recenzji "Młoda gwiazda pianistyki rosyjskiej", zamieszczonej 24. XII 2006 r. w Ruchu Muzycznym: "...Sołowiew, wychowanek i już wykładowca Konserwatorium w Sankt Petersburgu - należy do nielicznego grona artystów łączącym w sobie w sposób bardzo naturalny wirtuozowski temperament z kontemplacją kameralisty. Potrafi z lekkością i finezyjną radością popisywać się graniem w ogromnych tempach najtrudniejszych sprawnościowo struktur dźwiękowych, a za moment zatapiać się w kontem-placji, wsłuchując się w najdelikatniejsze niuanse dialogu muzycznego z wrażliwością urodzonego kameralisty. Ma jeszcze jedną (...) istotną cechę - potrzebę i umiejętność improwizacyjnego traktowania przygotowanej propozycji interpretacyjnej. Nadaje to jego wykonaniom walor świeżości (...)".


Podpisano:


Z wyrazami szacunku

Paweł Kozerski

Dyrektor Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu


wystawy stałe:

-”Sztuka śląska XV-XVIII w. ze zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu"
-"Z przeszłości i tradycji Piastów śląskich"
-"Brzeg - 750 lat"
-"Memoriae Piastorum Principum Silesiae"

wystawy czasowe:

“Jan Styka POLONIA”- malowany poemat narodowy /z kolekcji Muzeum Narodowego
we Wrocławiu/

“NOSTALGIA ZA NIEPOWTARZALNYM.
LUCJAN SAGAN
CEZARY CHRZANOWSKI
ROMAN MICHALIK
FOTOGRAMY W TECHNICE GUMOWEJ” /listopad – grudzień 2008 /

“POLSKA BIŻUTERIA WSPÓŁCZESNA ZE ZBIORÓW MUZEUM MIEDZI W LEGNICY”
/listopad – grudzień 2008 /

“200. ROCZNICA BITWY POD SAMOSIERRĄ” / listopad 2008 /
0 UP 0 DOWN
 
OB-ser-vator 
fotka niezła co



Wiek: 66
Dołączył: 30 Cze 2008

UP 2 / UP 5


Skąd: ano z polski

Wysłany: 2008-11-13, 20:30   

Franco ... dej se siana...
zainteresowani wiedzą o tym od dawna, a jest ich niemało i raczej nie zaglądają tutaj.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-11-13, 20:37   

OB-ser-vator, a tu się nie zgodzę, bo może nie widziałeś, że na wielu imprezach reklamowanych przez forum pojawiało się wielu jego użytkowników?
0 UP 0 DOWN
 
OB-ser-vator 
fotka niezła co



Wiek: 66
Dołączył: 30 Cze 2008

UP 2 / UP 5


Skąd: ano z polski

Wysłany: 2008-11-13, 20:39   

Wielu? czy wielu!
wielu to znaczy ja i Ty?
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-11-13, 20:45   

OB-ser-vator, trochę nie rozumie twojego myślenia. Może tego typu imprezy nie powinny być wcale reklamowane? bo jak napisałeś:

Cytat:
zainteresowani wiedzą o tym od dawna


A o tym jak wielu może ci nawet Franco powiedzieć.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-11-13, 20:51   

OB-ser-vator napisał/a:
Franco ... dej se siana...
zainteresowani wiedzą o tym od dawna, a jest ich niemało i raczej nie zaglądają tutaj.


Obsry... znaczy Obserwator. Się zastanawiam kto jesteś i czemu służysz? W ogóle wypowiadasz się w imieniu użytkownikow forum czu swoim własnym? Robisz za trybuna ludowego? Czy tak po prostu obsr... oberwujesz i nudzisz się?

OB-ser-vator napisał/a:
Wielu? czy wielu!
wielu to znaczy ja i Ty?


Nie ma się co licytować, bo i o co. Kto bywa, ten wie, kto nie bywa, pewnikiem się nie dowie, chociaż może raz na jakiś czas ktoś się skusi. Zresztą temat kalendarza i informacyjnej funkcji Forum Brzeg byl już wałkowany. A opinie były raczej przeciwne Twojej.
0 UP 0 DOWN
 
OB-ser-vator 
fotka niezła co



Wiek: 66
Dołączył: 30 Cze 2008

UP 2 / UP 5


Skąd: ano z polski

Wysłany: 2008-11-13, 20:53   

Zainteresowani, to ludzie kultury, żyjący muzyką, rozumiejący muzykę, nie te czasy kiedy mogłeś jednym rozkazem zapełnić widownię choćby filharmonii wrocławskiej, ilu ludzi w Brzegu naprawdę kocha muzykę poważną ???
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-11-13, 20:59   

OB-ser-vator napisał/a:
Zainteresowani, to ludzie kultury, żyjący muzyką, rozumiejący muzykę, nie te czasy kiedy mogłeś jednym rozkazem zapełnić widownię choćby filharmonii wrocławskiej, ilu ludzi w Brzegu naprawdę kocha muzykę poważną ???


Idiotyczna argumentacja. Żeby coś pokochać, najpierw trzeba skosztować. Zawsze musi kiedyś być ten pierwszy raz. Poza tym o muzyce nazywanej przez Ciebie poważną raczej nie powinno się mówić obecnie "poważna" - to nie trendy :P . Raczej klasyczna. Tak mnie uczono na ten przykład w takiej jednej uczelni, a dokonywał tego pewien Pan Profesor.

Inny Pan Profesor twierdził, że filozofia jest jak muzyka - trzeba ją powoli poznawać, wyrabiać podniebienie. I vice versa.

Inni Profesorowie i Wykładowcy mówią o budowaniu mostów, nowoczesnej wizji sprzedaży kultury (rozumianej po Twojemu).

I tak dalej. A poza tym nikt nikomu nie rozkazuje - zważ na subtelność użytych przez Ciebie sformułowań.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-11-13, 21:02, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-11-13, 21:00   

OB-ser-vator, czy żeby pójść na taki koncert to trzeba od razu kochać tą muzykę? Może ktoś ma ochotę ją dopiero pokochać?
0 UP 0 DOWN
 
eliasztp 


Wiek: 34
Dołączył: 05 Lis 2006

UP 4 / UP 3



Wysłany: 2008-11-13, 21:48   

OB-ser-vator napisał/a:
Zainteresowani, to ludzie kultury, żyjący muzyką, rozumiejący muzykę, nie te czasy kiedy mogłeś jednym rozkazem zapełnić widownię choćby filharmonii wrocławskiej, ilu ludzi w Brzegu naprawdę kocha muzykę poważną ???


Choćby ja ją kocham i kocha ją więcej osób niż myślisz. Jestem muzykiem, żyje muzyką, znam ją od strony warsztatu i rozumiem ją a mimo tego o koncercie tym dowiedziałem się z forum.
I daj sobie spokój z takimi idiotycznymi komentarzami. Posty chcesz sobie ponabijać czy co? Przecież każdy wie, że jeżeli jest organizowany jakiś koncert to trzeba to nagłośnić, żeby ludzi dowiedzieli się i przyszli, bo przecież dla nich to jest.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-11-13, 23:38   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Zainteresowani, to ludzie kultury, żyjący muzyką, rozumiejący muzykę, nie te czasy kiedy mogłeś jednym rozkazem zapełnić widownię choćby filharmonii wrocławskiej, ilu ludzi w Brzegu naprawdę kocha muzykę poważną ???

Ja nie kocham, ale lubie czasem posluchac. Czy to mnie wyklucza i powoduje, ze na koncert nie mam prawa isc?

Natomiast co do sensu informowania, to forum jest dla mnie pierwszym i w zasadzie jedynym zrodlem infrmacji o wszelkich wydarzeniach w miescie. Nie mam czasu na regularne zagladanie na 5 czy szesc stron www, gdzie moga (ale nie musza) pojawic sie informacje o imprezach, wiec licze na forumowiczow i ciesze sie, kiedy wrzucaja wydarzenia w kalendarz forumowy.
0 UP 0 DOWN
 
eliasztp 


Wiek: 34
Dołączył: 05 Lis 2006

UP 4 / UP 3



Wysłany: 2008-11-14, 09:18   

A.Mason napisał/a:

Ja nie kocham, ale lubie czasem posluchac. Czy to mnie wyklucza i powoduje, ze na koncert nie mam prawa isc?


Jak najbardziej każdy ma prawo. amen :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-11-14, 09:45   

Masonku - popraw proszę cytowanie w ostatnim swoim poście w tym wątku, bo wygląda na to, że to ja wypowiadam słowa, które wypowiedział OBSRY... ten.. OB-serwator.
0 UP 0 DOWN
 
OB-ser-vator 
fotka niezła co



Wiek: 66
Dołączył: 30 Cze 2008

UP 2 / UP 5


Skąd: ano z polski

Wysłany: 2008-11-14, 10:30   

Franco Zarrazzo napisał/a:
które wypowiedział OBSRY... ten.. OB-serwator.

nie sprowokujesz mnie, mimo że próbujesz bo ja wyznaję zasadę:
- "Nie próbuj dyskutować z debilem,
bo sprowadzi cię do swojego poziomu,
a na jego podwórku jesteś przegrany."
Więc żegnam, choć mam wątpliwości czy zrozumiesz...
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-14, 10:35   

OB-ser-vator napisał/a:
bo sprowadzi cię do swojego poziomu,
a na jego podwórku jesteś przegrany."


a może bo sprowadzi cię do poziomu i pokona doświadczeniem? ja takie slyszalem pasuje do Ciebie bardziej :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: koncert, listopadzie, lisztowski, na, wystawy, zamku


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu