Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Stojaki rowerowe
Autor Wiadomość
marian_s 


Wiek: 74
Dołączył: 09 Cze 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-08-04, 19:01   Stojaki rowerowe

Coraz więcej mówi się by rower zastąpił samochód.W Brzegu korki stają się normalką,miejsc parkingowych brak.W perspektywie parkomaty - więc najwygodniej rowerem do miasta ...... i tu zaczynają się schody !!!! W mieście nie ma stojaków na rowery są natomiast wywieszki o treści "nie opierać rowerów o ścianę".Gdzie więc bezpiecznie postawić rower ? W całym mieście na palcach można wyliczyć ich kilka.Szkoda że nasi decydenci nie widzą tego w innych nawet małych miasteczkach. Czy jest na to rada ????
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2008-08-04, 22:17   

zgadzam się z przedmówcą...
Jako iż nie mam 18 lat, to gdy chcę się poruszać swobodnie po mieście bez zależności od autobusu/auta jeżdżę rowerem. Gdy chcę sobie pospacerować z kimś, lub przejść się gdziekolwiek ze znajomymi, to nie ma gdzie podpiąć roweru (ostatnio podpinałem pod InterMarche, a potem szedłem piechotą przez całe miasto).
0 UP 0 DOWN
 
marian_s 


Wiek: 74
Dołączył: 09 Cze 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-09-30, 18:39   

Jak widać cas mija a odzewu w sprawie stojaków dla rowerów nie ma.Na dodatek jak słyszałem wypadliśmy z przygotowań do Euro-2012.Kompletna klapa - nic się w tym Brzegu nie robi!!!!!
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-10-29, 19:25   

Trudno jednoznacznie określić, czy to co napisałem to żart, czy niestety prawda, ale znając życie to chyba tak wygląda. Stojaki na rowery to już inwestycja prawie państwowo-prywatna, czyli forma raczkująca w naszym kraju wzbudzająca najwięcej kontrowersji i stwarzająca najwięcej możliwości do nadużyć. Prawdopodobnie UM mógłby takie stojaki zakupić i zamontować, ale na swoim terenie. Niestety przyjdzie je ustawić na terenie prywatnym, bo w większości przydałyby się właśnie tam. Sprawa jest prosta jeśli chodzi o kosze na śmieci, które właściciele terenu powinni mieć. Stojaków na rowery mieć nie muszą, a uszczęśliwianie ich stojakami na siłę może wzbudzić sprzeciw. Dodatkowo w razie jakiegokolwiek wypadku spowodowanego potknięciem się o stojak odpowiedzialny jest bezpośrednio właściciel terenu. Nie wszystko proste co prosto wygląda.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2008-10-29, 19:27, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: rowerowe, stojaki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 23
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu