Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowa płyta Metallica " Death Magnetic"
Autor Wiadomość
roman20 
Roman



Wiek: 39
Dołączył: 26 Sie 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-12, 19:56   Nowa płyta Metallica " Death Magnetic"

12 września światowa premiera nowej płyty zespołu legendy Metllicy , w Rocky Fm dwa temu usłyszałem piosenkę z nowej płyty , była bardzo dobra nawiązująca do : Fade to Black " myslę i oczywiście mam nadzieję , że będzie to wielki powrót
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2008-09-12, 21:30   

No powrót to jest, ale na pewno nie wielki :P

Przesluchalem dwa, trzy razy i tyle. Fani zespolu pewnie beda zadowoleni, mnie to w ogole nie ruszylo. Caly album to "odcinanie kuponow" od tego co było wcześniej. Raczej kiepska rozrywka dla słuchacza.

Nie licze juz na to, ze Metallica moze nagrac cos odkrywczego ;-)
0 UP 0 DOWN
 
ms_sparrow 



Wiek: 36
Dołączyła: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-09-21, 18:47   

Mam nadzieję, że rozwiążą się niezłe jaja jakie wyszły z polską edycją albumu i paskudną jakością jej nagrania :( Płytę polecam każdemu, kto chwali sobie w szczególności pierwsze 4 albumy Mety. Są oczywiście momenty gdzie słychać echa Czarnej, Load'a i Reload'a ,lecz przeważa ostre, techniczne , bezkompromisowe i złożone granie:) Gratka dla każdego fana kapeli, nawet tego który po wydaniu poprzedniej płytki stracił wiarę w możliwości nagrania dobrego albumu przez James'a i spółkę. Panie i panowie - Metallica powróciła, w wielkim stylu ]:-> (p.s.ogólem album oceniłabym na 8,5/10 - są aktualnie zespoły które poziomem i jakością produkcji dawno już doścignęły 4-rech wspaniałych, stąd nie będzie maksa pkt...)
0 UP 0 DOWN
 
biedronka 



Wiek: 33
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-09-21, 20:55   

album mi się podoba. wiadomo, że goście nie będą grać cały czas tego samego. wszystkie zespoły na całym świecie szukają nowego brzmienia... czy Metallica zaczęła? jak wspomniała przedmówczyni, echa są, ale jest to zupełnie coś nowego...
0 UP 0 DOWN
 
OlaMania 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Sie 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-22, 00:55   

Moim zdaniem płytka ogólnie daje radę ale rewelacji nie ma. Najbardziej podoba mi się piosenka The Unforgiven III
0 UP 0 DOWN
 
ms_sparrow 



Wiek: 36
Dołączyła: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-09-22, 23:01   

O ironio - kawałek którego jeszcze nie przetrawiłam (o ile w ogóle to mi się kiedyś uda...) ;-D Ale myślę ,że jest to kwestia w głównej mierze tego kto na jakiej Metallice się wychował - albo zaczynając od Czarnej, Load'a lub S&M'a - odbiera się ich jako zespół hard rockowy. Natomiast fani cięższych i szybszych brzmień kojarzą Metę z thrash'ową dynamiką i agresją i tego od dłuższego czasu tego w ich nagraniach i koncertach im brakowało. Suma sumarum pozostaje się tylko cieszyć z tego że panowie "emeryci" nagrali tak dobrze skonstruowany i przemyślany album, bez żadnych udziwnień i niuansów. To co działo się podczas nagrywania feralnego Anger'a można "podziwiać" na filmie Some Kind Of Monster - Hetfield był w trakcie odwyku, sprzeczki ,kłótnie, walka o granie solówek i zastosowanie numetalowych riffów - polecam ten dokument każdemu, miejscami nawet zabawny...
0 UP 0 DOWN
 
Scofield89 


Wiek: 35
Dołączył: 29 Lis 2007

UP 0 / UP 1



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-10-12, 21:49   

Death Magnetic...cóż riffy ostre i chwytliwe,w porównaniu z wcześniejszym albumem St.Anger gdzie poza utworami Frantic i tytułowym była cała masa nie udanych kombinacji i eksperymentów album wypada bardzo dobrze. Jednak jedyna rzecz jaka mnie w nim razi to totalnie skopcony mastering :/ Partie gitarowe i perkusyjne w pewnych momentach są po prostu za głośne,nakładają się na siebie,przez co tworzą jeden wielki trzask,a nie o taki rodzaj hałasu w tych klimatach chodzi :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: death, magneticquot, metallica, nowa, plyta, quot


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu