Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Widzisz wypadek? Pożar? Poinformuj nas o tym telefonicznie lub sms: 886-33-07-33
wypadek na ulicy Jagiełly
Autor Wiadomość
don B 
Panicz



Wiek: 35
Dołączył: 25 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Skrabimierz Brzeg

Wysłany: 2008-10-02, 11:10   wypadek na ulicy Jagiełly

około godziny 10:30 miał miejsce wypadek na wysokości ulicy Chopina i Władysława Jagiełły
Złote volvo potrąciło na pasach starsza kobietę .
Karetka została również wezwana do osoby która wraz z nią przechodziła przez jezdnie.

Jeżeli zawarty jest tu jakiś błąd w informacjach proszę o zaznaczenie i poinformowanie mnie o tym
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-10-02, 11:13   

Około godz. 10:35 na ul. Jagiełły w Brzegu, jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem volvo na przejściu dla pieszych potracił dwie kobiety. Kobiety doznały obrażeń ciała.
Ostatnio zmieniony przez alfix 2008-10-02, 11:13, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
sevissman 

Wiek: 41
Dołączył: 21 Kwi 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-10-02, 11:17   

I obydwie zostaly przewiezione do szpitala,niedawno pisalem ze wiekszosc kierowcow zatrzymuje sie na pasach lub z piskiem opon przed pasami gdy ktos przechodzi nie ma zreszta dnia aby nie bylo takiej sytuacji.
0 UP 0 DOWN
 
don B 
Panicz



Wiek: 35
Dołączył: 25 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Skrabimierz Brzeg

Wysłany: 2008-10-02, 11:24   

Z tym czy obydwie kobiety potracił to nie byłbym pewien stałem akurat wtedy pod swoim miejscem pracy które znajduje się 20 metrów od miejsca wypadku . Zdawało mi się ze potracona została tylko starsza kobieta a druga <młodsza> będąc w szoku <prawdopodobnie została potracona jej matka> zaczęła omdlewać .
chciałbym jeszcze dodatkowo napisać ze przechodziłem przez to samo przejście dla pieszych 3 minuty wcześniej .Razem ze mną na pasy weszła starsza kobieta <na oko 70 lat> Kierowca po naszej stronie przepuścił nas wiec przechodziliśmy miedzy 2 autami bo jak wiadomo korki tam są stale auta stały tylko po stronie od nas natomiast 2 pas był w ruchu . Starsza kobieta nie rozejrzała się dokładnie i myśląc ze nic nie jedzie prawie weszła pod koła Tira .
Z tego morał jest taki ze nie tylko Kierowcy są winni potrąceniom <nie mowie o tym przypadku > ale tez niektóre osoby czują się jak święte krowy na ulicy
0 UP 0 DOWN
 
sevissman 

Wiek: 41
Dołączył: 21 Kwi 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-10-02, 11:36   

Masz racje winni sa tez i sami piesi przez ich nieuwage i chec szybkiego przedostania sie na druga strone za wszelka cene mamy potem takie wypadki ale ja i tak bede obstawal za wieksza wina kierowcow.To zdarzenie mialo miejsce chyba na pasach,bo widzialem jak samochod ktory potracil tam stal.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-10-02, 11:40   

Byliście kiedys 70-letnio kobietą? Wiecie, co to oznacza dla wielu kobiet?
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-10-02, 11:55, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
don B 
Panicz



Wiek: 35
Dołączył: 25 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Skrabimierz Brzeg

Wysłany: 2008-10-02, 11:47   

Panie Zarrazzo chyba Pan nie chce powiedzieć że był pan kiedyś 70 letnią kobietą :P skoro Pan wie .
Taki żarcik
0 UP 0 DOWN
 
sevissman 

Wiek: 41
Dołączył: 21 Kwi 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-10-02, 11:51   

W tamtym wcieleniu ten pan byl
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-10-02, 11:53   

don B napisał/a:
Złote volvo


Znajomy powiedział mi, że widział Sharana kawowego na miejscu?
Hm... Trzeba się dowiedzieć, kto spowodował wypadek... :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-10-02, 11:54   

sevissman napisał/a:
W tamtym wcieleniu ten pan byl


Nikt nie zna ścieżek gwiazd. Poza tym na forum jestem Franco. Panowie gdzie indziej ;) . Żarcik ok ;) .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-10-02, 11:54, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
don B 
Panicz



Wiek: 35
Dołączył: 25 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Skrabimierz Brzeg

Wysłany: 2008-10-02, 11:57   

alfix napisał/a:
don B napisał/a:
Złote volvo


Znajomy powiedział mi, że widział Sharana kawowego na miejscu?
Hm... Trzeba się dowiedzieć, kto spowodował wypadek... :)

Było to jednak złote volvo na wrocławskich blachach Auto firmowe gdyz posiadało reklame na drzwiach
kierowca chyba nadal jest przesłuchiwany przez policje koło miejsca wypadku
0 UP 0 DOWN
 
charger 



Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2008

UP 30 / UP 29



Wysłany: 2008-10-02, 12:17   

don B napisał/a:
Z tego morał jest taki ze nie tylko Kierowcy są winni potrąceniom <nie mowie o tym przypadku > ale tez niektóre osoby czują się jak święte krowy na ulicy

sevissman napisał/a:
Masz racje winni sa tez i sami piesi przez ich nieuwage i chec szybkiego przedostania sie na druga strone za wszelka cene mamy potem takie wypadki ale ja i tak bede obstawal za wieksza wina kierowcow.To zdarzenie mialo miejsce chyba na pasach,bo widzialem jak samochod ktory potracil tam stal.


Fakt, że czasem piesi przesadzają (sam jestem kierowcą),ale przejście dla pieszych to miejsce, w którym kierowca winien jest zachować szczególną ostrożność oraz prędkość, która pozwoli mu się natychmiast zatrzymać (to moja logika, a nie przepis). Tak więc wyznaję zasadę, że jeśli np. potrącenie ma miejsce na przejściu, to w 99% przypadków jest to (a przynajmniej powinna być) wina kierowcy.
Kiedyś odwiedziła mnie znajoma z jednego z krajów tzw. Europy Zachodniej i po dwóch dniach pobytu stwierdziła, że aby przejść przez ulicę w Polsce, trzeba być odważnym człowiekiem. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
don B 
Panicz



Wiek: 35
Dołączył: 25 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Skrabimierz Brzeg

Wysłany: 2008-10-02, 12:21   

no tak a z tego co nie raz widziałem np. we Wrocławiu to tam żyją sami dzielni i odważni . Jak manewrją miedzy pędzącymi autami i tramwajami przechodzą na czerwonym świetle.
0 UP 0 DOWN
 
PPB 
Redakcja PPB


Wiek: 47
Dołączył: 21 Lut 2007

UP 7 / UP 18


Skąd: Plac Dworcowy 3

Wysłany: 2008-10-02, 12:46   

Dzisiaj około godziny 10:30 na skrzyżowaniu ulicy Jagiełły z ulicą Chopina doszło do potrącenia przez samochód osobowy dwóch osób. Na miejsce wypadku zadysponowano dwie karetki pogotowia. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca nie zauważył przechodzących na przejściu osób. ZDJĘCIA



Więcej na

http://panorama.info.pl/i...d=1410&Itemid=1
0 UP 0 DOWN
 
charger 



Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2008

UP 30 / UP 29



Wysłany: 2008-10-02, 13:18   

don B chyba nie złapałeś przekazu..
don B napisał/a:
Jak manewrją miedzy pędzącymi autami..


Własnie o to chodzi, że trzeba nieźle manewrować nawet na przejściu dla pieszych (takim bez świateł, bo te ze światłami to wiadomo - czerwone - stój ;) ). A przecież w momencie, gdy pieszy znajduje się choćby jedną nogą na przejściu, to pojazd powinien się zdecydowanie zatrzymać. I nie koniecznie w ostatniej chwili, zostawiając ślad na nogawce pieszego, ale tak, żeby pieszy widział na pewno, że kierowca hamuje i się ZATRZYMA. Osobiście jako kierowca zawsze zatrzymuję się kiedy widzę ludzi na pasach i pozwalam im spokojnie przejść. Kiedy występuję w roli pieszego, wychodzę na pasy za każdym razem kiedy widze, że auto ma miejsce żeby się zatrzymać, niezależnie czy jedzie szybko czy wolno. Nie puszczam sznura aut (szczególnie gdy na skrzyżowaniu stoi jeszcze dużo innych osób, czekających aż jeden normalny kierowca ich przepuści), tylko wchodzę ZDECYDOWANIE (nie krok w przód i krok w tył) na pasy i nie raz kończy się to faktycznie piskiem opon, ale to świadczy tylko o tym, że kierowca nie zachowuje należytej ostrożności, szczególnie gdy na chodniku przed przejściem stoi już kilka osób. Ktoś siedzi w ciepłym aucie, na łeb mu woda nie leci, więc może spokojnie puścić pieszego i korona z głowy nie spada, a wręcz przeciwnie myślę. Troche kultury, rozsądku i życzliwości i będzie wygodniej wszystkim. ;)
Uff, pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: jagielly, na, ulicy, wypadek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu