Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Profilaktyka w Brzegu, pomoc w pracy licencjackiej
Autor Wiadomość
loverek 

Wiek: 38
Dołączyła: 29 Wrz 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-09-29, 22:41   Profilaktyka w Brzegu, pomoc w pracy licencjackiej

Jakie działania profilaktyczne z zakresu dzieci, ludzi dorosłych, bezdomnych, uzależnionych i starych prowadzone są w Brzegu?

ciekawa jestem gdzie można się zgłosić z prośbą o pomoc?
nigdy nie wiadomo kiedy będzie to nam potrzebne :shock:
Ostatnio zmieniony przez loverek 2008-09-30, 17:50, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-09-30, 15:16   

O co właściwie chodzi w tym pytaniu? Może nieco jaśniej!
0 UP 0 DOWN
 
loverek 

Wiek: 38
Dołączyła: 29 Wrz 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-09-30, 17:48   

Potrzebuje danych do pracy licencjackiej z zakresu profilaktyki społecznej :wink:
0 UP 0 DOWN
 
basiek8 


Wiek: 56
Dołączyła: 06 Lis 2007

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2008-09-30, 20:18   

Bardzo obszerny temat, profilaktyka.
Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów alkoholowych - profilaktyka dzieci i młodzieży w zakresie alkoholu, narkomanii, zdrowego stylu życia.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej- działania profilaktyczne mające na celu utrzymanie dzieci w ich naturalnym środowisku,wsparcie socjalne, poradnictwo, przeciwdziałanie przemocy,
BCK- profilaktyka- zagospodarowanie czasu wolnego dla dzieci i młodzieży,
szkoły i przedszkola- działania profilaktyczne- zajęcia , zagospodarowanie czasu wolnego,
służba zdrowia- programy profilaktyczne w zakresie ochrony zdrowia.

Może zbyt chaotyczne, ale temat tak obszerny, że sama nie wiedziałabym od czego zacząć,
ale w/w instytucje na pewno udzielą ci pomocy tylko musisz bardziej uszczegółowić swoje potrzeby.
Ostatnio zmieniony przez basiek8 2008-09-30, 20:22, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2008-10-01, 10:41   

Moja rada - lepiej skup się na konkretnym dziale profilaktyki, np. MOPSu czy innej instytucji np, kulturalnej, ponieważ wyjdzie Ci praca chaotyczna, mówiąca o wszystkim. A wiadomo, że jak wszystko naraz to nic ciekawego się nikt nie dowie z Twojej pracy, no chyba, że pozwolą aby Twoja praca lic. miała z 400 stron :P Moja miała 130 i się komisja trochę burzyła.
0 UP 0 DOWN
 
loverek 

Wiek: 38
Dołączyła: 29 Wrz 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-10-01, 15:49   

tak naprawde to potrzebuje to do projektu z przedmiotu profilaktyka społeczna. Aha moja praca licencjacka ma miec do 60 stron;) potrzebuje konkretne dziala i adresy instytucji zeby to wpisac, juz nie wspomne ze musze isc na policje i uzuskac dane o przestepczosci:[ ciekawe jak to zrobie no nic, pomocccyyyyyy :shock:
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2008-10-01, 19:04   

Dane o przestępczości z powiatu czy ogólnie?? Jeśli musisz mieć z tego roku to musisz iśc, jeśli starsze to są w Kryminologii Hołysta.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-10-02, 15:41   

basiek8 napisał/a:
Bardzo obszerny temat, profilaktyka.
Tak tylko na ile skuteczny. Czy te wszystkie działania profilaktyczne to nie typowy przykład wyższości formy nad treścią? Jaki jest skutek tych "obszernych" działań? Wypełnianie wolnych rubryk w stosach dokumentów to chyba nie działania profilaktyczne?
0 UP 0 DOWN
 
basiek8 


Wiek: 56
Dołączyła: 06 Lis 2007

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2008-10-02, 18:31   

Tak drogi Roztropku- profilaktyka jest na tyle skuteczna na ile poważnie się do niej podchodzi. Może to zbyt ogólne i patetyczne ale tak moim zdaniem jest. Każda instytucja realizująca zadania z zakresu profilaktyki zdaje sobie z tego sprawę. Działania profilaktyczne są bardzo trudne do zmierzenia, bo nikt nie jest w stanie powiedzieć ile przestępstw nie zostało dokonanych gdy dzieciaki miały zorganizowany ciekawie czas wolny. Albo ilu młodych nie sięgnęło po narkotyki, alkohol , czy też ilu osobom udało się pokazać że świat może być inny. Tego nie da się zmierzyć. To muszą realizować ludzie którzy mają dobre pomysły i pasje.
Poza tym ja nie mówiłam że działania profilaktyki na naszym terenie są obszerne, ja tylko mówiłam że obszerny jest temat. Na terenie naszego powiatu są ogromne luki, zwłaszcza jeśli chodzi o profilaktykę społeczną dzieci i młodzieży. Zarówno w Brzegu jak i wielu okolicznych wsiach dzieciaki nie maja żadnych ciekawych ofert. Nie ma dobrego pomysłu na zagospodarowanie im czasu wolnego. Bardzo duże luki są też w pedagogizacji rodziców. Rodzice nie wiedzą nic o narkotykach, niewiele o przemocy w szkole. Nie interesujemy się specjalnie jako rodzice problemami swoich dzieci. Mówi się tak wiele o narkomanii a w Brzegu nie ma wyodrębnionej poradni, grup wsparcia. Jest bardzo duże zaplecze dla osób z problemami alkoholowymi.
Kolejnym problemem jest profilaktyka zdrowotna, tu też jest wiele do zrobienia.
Oczywiście to nie jest tak że nic się nie robi, ale chodzi o to że jest wciąż dużo do zrobienia.
0 UP 0 DOWN
 
kowal416 

Wiek: 34
Dołączył: 06 Paź 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-10-06, 19:54   

Na stronie UM jest dostępna Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Miasto Brzeg. Poza tym więcej informacji na pewno można uzyskać w Biurze Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, licencjackiej, pomoc, pracy, profilaktyka


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu