Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Wójt Gminy, czyli "RANCZO" w Skarbimierzu
Autor Wiadomość
PPB 
Redakcja PPB


Wiek: 47
Dołączył: 21 Lut 2007

UP 7 / UP 18


Skąd: Plac Dworcowy 3

Wysłany: 2008-09-24, 14:37   Wójt Gminy, czyli "RANCZO" w Skarbimierzu

Jak wiele zamieszania może spowodować zaledwie sześciozdaniowy tekścik, przekonałem się w ubiegłym tygodniu. Zamieściłem wówczas tekst dotyczący nepotyzmu w gminie Skarbimierz, a konkretnie zmian na stanowisku prezesa spółki Eko Skarbimierz, którym od niedawna jest szwagier wójta Andrzeja Pulita.
Pomyślałem: “Oczywista oczywistość!. Skoro takie stanowisko sprawuje członek rodziny chyba nikt, nawet sam wójt “miłościwie” sprawujący już 5 kadencję, nie będzie miał co do tego żadnych wątpliwości”. Następnego dnia, niczego się nie spodziewając, siedziałem spokojnie w redakcji. Odbieram kolejny tego dnia telefon. Przedstawiam się grzecznie z imienia i nazwiska. Ten “ktoś” po drugiej stronie, jakby rozkazującym i nie znoszącym sprzeciwu tonem, odpowiada: „Wójt gminy!”. Lekko zdziwiony, myśląc że są jakieś zakłócenia na łączach, grzecznie pytam: „Słucham?”. Ten sam głos w słuchawce powtarza: „Wójt gminy”. Jednak tembr głosu lekko się zmienił. Wyczułem, że ten “ktoś” był nieco zaskoczony. Może uważał, że zamiast imienia i nazwiska wystarczy tylko taka forma przedstawienia się?

więcej www.panorama.info.pl
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-09-24, 15:31   

Kod:
Kiedy zwróciłem uwagę, że to jest jednak rodzina, wójt uciął dyskusję stwierdzając, że “tak to możecie sobie kalkulować” i odłożył słuchawkę.


:D


Kod:
Jak powiedział, chciał nam pokazać, że “świntuszymy“.


to zdanie podoba mi się najbardziej.... i jest w nim coś z prawdy ;)
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-09-24, 15:41   

Wójt sam sobie winien, że się z PPB pokłócił i nie daje jej zarobić. Naczelny nie zwykł kąsać ręki, która karmi. Wystarczy poczytać wywiady z innymi włodarzami, którzy też święci nie są. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-09-24, 19:04   Re: Wójt Gminy, czyli "RANCZO" w Skarbimierzu

PPB napisał/a:
Pomyślałem: “Oczywista oczywistość!. Skoro takie stanowisko sprawuje członek rodziny chyba nikt, nawet sam wójt “miłościwie” sprawujący już 5 kadencję, nie będzie miał co do tego żadnych wątpliwości”.
Ta 5 kadencja to też przeciwko wójtowi ma przemawiać? Chyba wręcz przeciwnie? Gdyby ten nepotyzm był aż tak wielki to skończyłoby się chyba na 4-tej kadencji. A czy szwagier to też rodzina? Niektórzy uważają, że nawet mąż to nie rodzina (no może raczej nie krewny).
Cytat:
Nepotyzm (łac. nepos siostrzeniec, bratanek) - faworyzowanie członków rodziny przy obsadzaniu stanowisk i przydzielaniu godności.
Nawet z definicji wynika, że chodzi o faworyzowanie, a nie zatrudnianie.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: czyli, gminy, quotranczoquot, skarbimierzu, wojt


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 23
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu