Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Widzisz wypadek? Pożar? Poinformuj nas o tym telefonicznie lub sms: 886-33-07-33
Kolizja na ulicy Krakusa
Autor Wiadomość
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-21, 16:18   Kolizja na ulicy Krakusa

Dzisiaj około godziny 15:30 na ulicy Krakusa przed wjazdem na most(kanał), miała miejsce kolizja z udziałem z samochodów osobowych.
Raczej nikt nie ucierpiał ponieważ nie było pogotowia, całym ruchem kierowała policja.

21092008211.jpg
Plik ściągnięto 272 raz(y) 96,32 KB

0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-21, 16:53   

kolizja nie wypadek... a pozatym sądząc po sladach- czołówka czy w bok ??
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-21, 17:01   

butter napisał/a:
kolizja nie wypadek... a pozatym sądząc po sladach- czołówka czy w bok ??

No może i kolizja..:P mój błąd....:)
Powiem szczerze że nawet nie miałem czasu tak konkretnie się przyglądnąc...:) ale chyba czołóweczka, bo jeden stał tak jakby wjeżdzał a drugi jak by zjeżdżał z mostu.
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2008-09-21, 18:44   

butter napisał/a:
zołówka czy w bok ??


tyłek :-P akurat jechałem tamtędy zanim policja przyjechała....
0 UP 0 DOWN
 
deb 

Wiek: 41
Dołączył: 09 Kwi 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-09-21, 22:27   

O co Wam zawsze chodzi z tą kolizją albo wypadkiem? Wszyscy sobie to wytykają.
0 UP 0 DOWN
 
Bob-One 
The king is only one.



Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-21, 22:34   

deb napisał/a:
O co Wam zawsze chodzi z tą kolizją albo wypadkiem? Wszyscy sobie to wytykają.



" Kolizja drogowa to zdarzenie drogowe, w wyniku którego osoby w nim uczestniczące nie ponoszą śmierci ani nie uznają urazów a szkodzie ulega jedynie mienie (np. samochód).

Wypadek drogowy jest to zdarzenie w ruchu drogowym w wyniku którego uczestnik ruchu drogowego został ranny lub doszło do jego śmierci " ;)
0 UP 0 DOWN
 
mick86 



Wiek: 37
Dołączył: 24 Kwi 2007

UP 9 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-21, 23:07   

Bob-One napisał/a:
deb napisał/a:
O co Wam zawsze chodzi z tą kolizją albo wypadkiem? Wszyscy sobie to wytykają.



" Kolizja drogowa to zdarzenie drogowe, w wyniku którego osoby w nim uczestniczące nie ponoszą śmierci ani nie uznają urazów a szkodzie ulega jedynie mienie (np. samochód).

Wypadek drogowy jest to zdarzenie w ruchu drogowym w wyniku którego uczestnik ruchu drogowego został ranny lub doszło do jego śmierci " ;)


Chciałem tylko jeszcze dla zainteresowanych dopowiedzieć, że jest różna klasyfikacja prawna czynu, pomiędzy tymi zdarzeniami. Podstawę prawną dla kolizji stanowi art. 86 Kodeksu Wykroczeń. Natomiast jeśli chodzi o wypadek, podstawą jest art. 177 Kodeksu Karnego.

A co do dzisiejszego zdarzenia, to nie była to czołówka. Kierowca VW chciał skręcić z ulicy Krakusa (jadąc od strony miasta) w lewo, a kierowca jadący za nim nie zauważył zapewne jak ten przed nim hamuje i wjechał mu prosto w "zadek" :D Najzwyklejsza stłuczka, jaka się może każdemu przydarzyć :wink:
0 UP 0 DOWN
 
deb 

Wiek: 41
Dołączył: 09 Kwi 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-09-21, 23:44   

A ja za to chciałbym dodać, że nie jest to forum prawników, tylko mieszkańców Brzegu i okolic i używa się tutaj języka potocznego, a nie specjalistycznego, jakim jest język prawny albo prawniczy. Zgodnie ze Słownikiem języka polskiego PWN, wypadek to nieszczęśliwe wydarzenie, które spowodowało straty materialne, w którym ktoś ucierpiał, a kolizja to zderzenie się obiektów, zwłaszcza pojazdów, będących w ruchu. Wydaje mi się, że niektórzy chcą być za bardzo poprawni. Nie zauważyłem, żeby gdzie indziej ktoś się tak czepił terminologii, jak przy tym nieszczęsnym wypadku i kolizji.
0 UP 0 DOWN
 
OlaMania 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Sie 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-21, 23:46   

deb napisał/a:
A ja za to chciałbym dodać, że nie jest to forum prawników, tylko mieszkańców Brzegu i okolic i używa się tutaj języka potocznego, a nie specjalistycznego, jakim jest język prawny albo prawniczy. Zgodnie ze Słownikiem języka polskiego PWN, wypadek to nieszczęśliwe wydarzenie, które spowodowało straty materialne, w którym ktoś ucierpiał, a kolizja to zderzenie się obiektów, zwłaszcza pojazdów, będących w ruchu. Wydaje mi się, że niektórzy chcą być za bardzo poprawni. Nie zauważyłem, żeby gdzie indziej ktoś się tak czepił terminologii, jak przy tym nieszczęsnym wypadku i kolizji.

Bo jak już pisać, to pisać poprawnie. Dużo ludzi to czyta :)
0 UP 0 DOWN
 
deb 

Wiek: 41
Dołączył: 09 Kwi 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-09-21, 23:52   

A co jest niepoprawnego w używaniu potocznego języka polskiego? Poza tym kwalifikację prawną trudno jest ocenić przechodząc chodnikiem i rzucając na coś okiem. Właśnie to najczęściej jest niepoprawne. Ale to już off-topic.
0 UP 0 DOWN
 
Calipso1 
walczę o pokój aż się krew leje...



Wiek: 46
Dołączył: 16 Kwi 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-23, 11:30   

Czepianie się słów :? Było bum i tyle :|
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kolizja, krakusa, na, ulicy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu