Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Infirmacje bez komentarza!
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-09-19, 18:19   Infirmacje bez komentarza!

Zapanował dziwny zwyczaj zamieszczania linku do artykułu bez jakiegokolwiek komentarza. Jeśli ktoś nie ma nic do powiedzenia, to może raczej niech nic nie pisze? Jeśli znalazłem coś ciekawego to powinienem przynajmniej napisać dlaczego jest to godne przeczytania, lub zwrócenia uwagi przez inne osoby.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2008-09-19, 21:06, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-09-19, 18:26   

Roztropek, też mnie to irytuje, chyba będą potrzebne zmiany w regulaminie.
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-19, 18:55   

Roztropek napisał/a:
linku do artykułu


chodzi Ci tylko o link, czy jeszcze coś ?

Bo ja czasami wklejam artykuły z NTO, ale całą treśc... bo nikt o tym nie pisze lub nie mówi...
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-09-19, 19:05   

Chodzi o wklejenie samego linku, bez opisu co w nim jest, Ciebie Steve się to nie tyczy ;)
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-09-19, 21:11   

steve napisał/a:
chodzi Ci tylko o link, czy jeszcze coś ?
Raczej o to coś. Obojętnie czy to sam link, czy cytat to wypada skomentować to co się zamieszcza. Tak to przyjęto na innych forach.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-09-20, 12:14   

Roztropek, ale niektóre artykuły są podane czysto informacyjnie, ja często tak robię i nie wyrażam własnego zdania. Dlaczego? Nie na każdy temat muszę mieć wyrobione zdanie.
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2008-09-20, 17:11   

Podzielam zdanie Roztropka.

yasiu napisał/a:
Roztropek, ale niektóre artykuły są podane czysto informacyjnie


Ale po co? To forum, a forum służy dyskusji. Jak chcę znać wieści z regionu to wchodzę na odpowiednią stronę (np. NTO) i czytam. Dla mnie takie praktyki to zaśmiecanie forum.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-09-20, 23:53   

skalpel napisał/a:
Dla mnie takie praktyki to zaśmiecanie forum.


Nie do konca imho. Już sam fakt, że ktoś taki post zamieszcza, w zasadzie jest zaproszeniem do dyskusji.

Roztropku - w pewnej sprawie Twój post z tego co pamiętam był edytowany (przez Ciebie) chyba 6 razy, aż końcu osiągnał stan błogiej pustki treściowej. Byś może nie zawsze komuś jest na rękę wyrażanie swoich opinii? W sądziemożna skończyć albo co. A poza tym, część ludzi (którą bardziej szanuję) jest nieanonimowa, ale częśc to pierdy zza krzaków i zza winkla. Ci mogą sobie kometnować do woli...

Roztropku - jak myślisz, czy osoba niepełnosprawna ubiegająca się o jakąś należną jej pomoc z PCPRu, które jest podległe pod starostwo, a wyrażająca tutaj na forum swoje zdanie (akurat powiedzmy niezbyt przychylne temu i owemu) będzie traktowana na równi z.... ?
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-09-20, 23:54, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-09-21, 06:32   

Franco Zarrazzo napisał/a:

Roztropku - w pewnej sprawie Twój post z tego co pamiętam był edytowany (przez Ciebie) chyba 6 razy, aż końcu osiągnał stan błogiej pustki treściowej. Byś może nie zawsze komuś jest na rękę wyrażanie swoich opinii? W sądziemożna skończyć albo co.
Trudno wyrazić jakąkolwiek myśl rozbierając każde słowo na czynniki pierwsze i rozmyślając z kim lub czym może się ono komuś skojarzyć. Taki mamy efekt wolności wyrażania swoich myśli. Za tzw. komuny była cenzura, a teraz nawet nie autocenzura, tylko wolność wyrażania myśli dla tych, którzy mają siły i środki na obronę tego co napisali. Nie wystarczy coś osobiście widzieć i słyszeć tylko trzeba mieć na to świadków, którzy dodatkowo zechcą to potwierdzić. A i tak może się okazać, że nie to widzieli i słyszeli, albo źle zinterpretowali swoje odczucia - pomroczność jasna np. pewnego syna pewnego p. prezydenta. Ale zakładając temat nie myślałem o dodaniu kilku słów komentarza do wywodów zmierzających do zmiany świata, lub prowadzących w prostej linii do "kopania się z koniem", bo sama treść zastępuje komentarz, a skomentowanie zamieszczanych artykułów prasowych innych autorów. A wracając do tych 6-ciu edycji i skasowania odpowiedzi. Podczas pisania dochodziłem do wniosku, że przepisy prawne, na których oparto całą sprawę są rodem z kabaretu. Jeśli prawo na to zezwala, bez względu na to jakie jest, to trudno mieć do kogokolwiek realizującego takie prawo zastrzeżenia.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2008-09-21, 06:52, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-09-21, 12:26   

Moim zdaniem ograniczenie funkcji for um tylko do funkcji dyskusji to pomylka.

Co do postow z linkami, nie mam nic przeciwko nim, jesli znajduje sie w nich krotki opis zawartosci linkow. Jestem za tym, zeby bez ostrzezen kasowac wszystkie posty jako tresc majace tylko link, lub lakoniczny opis w rodzaju "fajna strona", "moja strona" itp.
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-21, 12:50   

Mnie też wkurza, jak widzę nowy temat, a w środku tylko link, do niewiadomoczego. Oczywiście bywają wyjątki, ale normalnie to ja bym takie posty kasował bez ostrzeżenia. Tak samo jak posty, z treścią wyciętą z innego portalu, bez żadnego związku i polemiki. Na jedno wychodzi. Poza tym, jak ktoś chce sobie swoją gazetę zareklamować, to niech płaci, albo co... Takie przypadki powinny być dopuszczone tylko i wyłącznie w odpowiednich działach NTO czy PPB, jeśli już admin prowadzi z nimi współpracę.

A jeśli chodzi o cenzurę... jak będziemy dopuszczać do głosu wszystkie trolle i inne osoby, które coś sobie wykrzykną, to już w tym bełkocie nie będę w stanie wyszukać treści. Poza tym zbyt wielka liczba nowych postów czy tematów nie będzie strawna. Potrzebna jest cenzura, która wyeliminuje od razu posty nie zawierające krzty treści i tyle.

Przykład sprzed chwili z działu Historia. Jakaś początkująca pani wygrzebała wątek sprzed 2 lat, po to, by zadać pytanie, na które odpowiedź znajdowała się dosłownie dwa posty wyżej... Teraz każdy zainteresowany tematem zajrzy, by stwierdzić, że nic nowego nie przybyło. Stracimy na to suma sumarum jakąś godzinę. Zdecydowanie lepiej byłoby ten post usunąć do kosza.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-09-21, 13:02   

Dział historia jest akurat najlepiej zarządzanym działem na forum (ukłony w stronę lotnika). Kiedyś ludzie skarżyli się, że aby odpowiedzieć na forum to trzeba się zarejestrować. Tak trzeba! i tak zostanie, ludzie nie zarejestrowani wprowadzili by tu nagły napływ bałaganu, a tak rejestracja czy nawet samo logowanie (czas poświęcony) pozwala na zniechęcenie się do wstawienia nic nie znaczącego tekstu :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bez, infirmacje, komentarza


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu