Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Cadbury Schweppes w Skarbimierzu. Inwestycja za 100 mln Euro
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2005-12-26, 13:35   

W Panoramie Brzeskiej z 19 grudnia jest artukuł że został wybrany właśnie skarbimierz. Czy może ktoś to potwierdzić?
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-01-04, 21:27   

ja moge to potwierdzić dziś rozmawiałem ze swoim nauczycielem Historii (pozdrawiam), rozmawiał z Wójtem Gminy Skarbimierz i są DUŻE szanse ze to Skarbimierz zostanie wybrany. Ale narazie Cicho nie zapeszać.

300 miejsc pracy na początku, stopniowo kolejne 300 miejsc.

Powoli zaczyna się coś dziać, ale to nie zmienia faktu ze Brzeg Dolnośląskim powinien być :)
0 UP 0 DOWN
 
YMTqVtX@neostrada.pl


Dołączył: 04 Sie 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-01-04, 21:41   Odpowiedz

Najgorsze jest to, że tym opolskim psującym wszystko władzom, kibicuje część naszych powiatowych radnych, którzy jawnie występują przeciw naszej secesji. Zachodzi zatem pytanie, czy przypadkiem ci Panowie nie kolaborują z tymi opolskimi władzami, ze szkodą dla naszej społeczności? A przecież ich dzieci, bliższy i dalszy krewni oraz znajomi, zmiast pracować u siebie czyli w Brzegu, muszą szukać pracy u sąsiadów. Apeluję zatem do pomysłodawców secesji aby nie ustawali w dążeniach zrealizowania swoich zamierzeń, a opozycjonistów w niedługim czasie /przy urnach/ odpowiednio "wynagrodzimy" Pozdrawiam

[ Dodano: 2006-01-04, 21:08 ]
Ostatnio na łamach NTO ukazał się artykół w sprawie ewentualnego zjednoczenia się Gminy Brzeg z Miastem Brzeg, jako że większe rejony administracyjne mają większe przebicie i możliwości działania. Pomysł wart jest zachodu, tylko czy Gmina Brzeg zechce się teraz łączyć? Prubować zawsze można. Lecz i tu natychmiast odezwał się oportunista, oświadczając, że dziwiłby się gdyby radni Skarbimierza wyrazili na to zgodę. Tą wypowiedzią byłem bardzo zaskoczony, bo wyszła ona z ust Pana Mazurkiewicza, który jest przecież mieszkańcem Brzegu, natomiast Radnym Skarbimierza. Czyżby już tą wypowiedzią rozpoczął swoją kampamię wyborczą?
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2006-01-05, 00:59   

Oczywiscie masz racje. Tez mnie ta wypowiedz bardzo zdziwila,ale... musisz wiedziec jedno- mianowicie pan Mazurkiewicz jest najwieksza "horągiewką" na naszej lokalnej renie politycznej, czyli jak wiatr zawieje tak on sie ustawi. Jest posmiewiskiem nie tylko ludzi z urzedu i starostwa ale i calego miasta. Koles byl zagorzalym komunista, ktory nagle po zmianie nastroju przemienil sie cudownie na milosnika solidarnosci. Smiech na sali. Dal mnie bez zadnych ogrodek ten koles jest Judaszem - zdrajca, zdrajca swojego miasta, podobnie jak wszyscy przekupnicy opowiadajacy sie za opolem (moze bardziej za swoimi stolkami), dla ktorych nasze piekne miasto sie w ogole nie liczy. Mydla nam oczy, i zagarniaja kase szkodzac miastu. Tak nastepny bohater Stankiewicz-wiceburmistrz, ktory byl kiedys wicewojewoda, przy probie secesji pare lat temu mowil zeto bez sensu, ze Brzeg wiele zyska, a on wiele zrobil. Minelo pare lat i co zrobil? Co Brzeg zyskal? Miasto przezywa kryzys podbny do tych jaki przezywal przed wiekami po pozarach, a koles dale trzyma sie stolka. Nastepny bohater Wojcik- koles ktory siedzi w opolu, przeciez nigdy nie powie ze we wrocku bedzie nam lepiej, bo straci prace. Brzeg ich w ogole nie intresuje!!!!!
Polaczenie gmin to super sprawa. Musi do tego dojsc, bo inaczej nastepny heros - Pulit zniszczy calkowicie lotnisko, doprowadzi wszytko do upadku, ale bedzie mial klub w 4 lidze (juz nie dlugo bo na pewno spadna). Pulit byl wiceburmistrzem, sa zaoferowal odlaczenie gminy wiejskiej (obecnie Skarbimierz), od miesjskiej. Kiedy to nastapilo, koles wskoczy na wojta tej gminy, i rzadzi tam do dzisiaj. To jest przyklad co dzialoby sie z Polska gdyvby do wladzy dorwalsie Lepper. Pulit to nasz lokalny Lepper. Burackie mylslenie, zdrada, obluda, oklamywanie ludzi z gminy, ze miasto jest bardzo zle, a on jest dobry, rzkradanie lotniska!! sprzedawanie za bezcen plyt, zeby zarobic kilka zlotych, i unieruchomic lotnisko, to myslenie buraka. Obiecywanie ludziom gruszek na wierzbie. ALe dla mnieJudaszami sa tez wszyscy ktorzy na to sie zgodzili! jak tak mozna? To chamstwo! Brak odwagi. Nasz super starosta, pize ze nie ma po co odlaczac sie od opolszczyzny. Tym samym daje dowod "jak swietne "rozeznanie" ma w syt naszego powiatu i wojewodztwa(raczej zaboru), i woj,dolnoslaskiego, albo powiatu opolskiego. Co ich obchodzi, ze ludzi w Brzegu maleje w takim tepie jak nigdy, co ich obcodzi ze w Brzgu wszystko pada, co ich obchodzi, ze Brzeg staje sie ruina i rudera, co ich obchodza ludzie, ktorzy dojezdzaja do "beznadziejnego" dolnoslaskiego do pracy(a jest ich baaaardzo wiele). Przeciez jest super.
0 UP 0 DOWN
 
YMTqVtX@neostrada.pl


Dołączył: 04 Sie 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-01-06, 17:23   Odpowiedz dla 'kvm'

Z Twojego postu przebija wielki patriotyzm, a zarazem gorycz jaka Cię zżera z powodu stopniowego acz szybkiego upadku naszego miasta. Mnie też, los tego miasta obchodzi /oczym świadczy zamieszczonych tu wielu postów/ jako, że jestem od wojny jego mieszkańcem. Równierz ubolewam nad tym , że stopniowo miasto wyludnia się, a pozostają tu jedynie emeryci i renciści, którzy już nie mają gdzie pójść, choć płaczą i klną na ten stan rzeczy. Druga sprawa to pytanie: dlaczego nasze społeczeństwo wybiera zawsze nieudaczników, leni i ignorantów, ale takich którzy dużo obiecują? Dlaczego nie zastanawiamy się słysząc obiecanki, nad tym na ile one są realne? Idziemy do wyborów jak bezwolni ludzie, którym jest wszystko jedno, kto będzie i co będzie robić? I dlatego z sytuacji tej korzystają cwaniacy, żerujący na ludzkiej naiwności. Dowodem na to jest fakt, że niektóre osoby przez Ciebie wymienione pełnią funkcje publiczne poraz enty, mimo tego, że nie sprawdziły się w poprzedniej kadencji. Myślę też, że przy następnych wyborach jeżeli "dobrze" zadziałają /czytaj dużo naobiecują/ też do stołków się dobiorą. Taka niestety jest nasza Polsko-Brzeska mentalność. Czytałem parę dni temy wypowiedz Pana Burmistrza, który oświadczył, że "jesteśmy w trakcie załatwiania kupna terenu pod inwestycje" Niewiem , czy płakać, czy śmiać się. Czy przez trzy lata kadencji Burmistrz nie wiedział , że temu miastu potrzeni są inwestorzy jak rybie powietrze? To o czym tu mówić? Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2006-01-06, 19:02   

wow duzo piszecie...nie chce mi sie wszystkiego czytac.......ale ja kibicuje by w brzegu znalazlo sie wiecej miejsc pracy...a tak juz nie dlugo a moze dlugo...ma sie stac...
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2006-01-07, 16:08   

świetnie, że patriotyzm lokalny jest tak żywy wśród młodych ludzi (bo chyba Wapniak też do nich należy?), ale to pewnie ten młody wiek nie pozwala wam pamiętać okoliczności tamtego rozdziału gminy i miasta (jeden artykuł to trochę mało). Pewnie, że radni popisali się wtedy brakiem wyobraźni, nie potrafili przewidzieć do czego podział prowadzi itd., ale mądrzy to my, Polacy, jesteśmy zwykle po szkodzie.

Co do wypowiedzi Mazurkiewicza (niezależnie od całokształtu oceny tego pana): w tym wypadku po prostu wykazał się realizmem - nie wyobrażam sobie, żeby mieszkańcy głosowali za przyłączeniem do Brzegu. Niby dlaczego mieliby to zrobić. Z ich strony to byłby rzeczywiście brak rozsądku.
W dodatku pan Mazurkiewicz wykazał się samokrytycyzmem (mówiąc, że mieszkańcy godzący się teraz na przyłączenie byliby równie nierozsądni jak radni opowiadający się wtedy za rozdziałem). Bo chociaż sam twierdzi, że nie głosował za rozdziałem, to też nie głosował przeciw - nikt wtedy nie był przeciw.

PS. Jak potrzebuję nabrać trochę wiary, że coś się w naszym lokalnym środowisku dzieje, to wchodzę na to forum i czytam wasze (nasze też) wypowiedzi :)
0 UP 0 DOWN
 
YMTqVtX@neostrada.pl


Dołączył: 04 Sie 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-01-07, 17:30   Odpowiedz

Uważam, że Pan Mazurkiewicz nie wykazał się samokrytycyzmem. Natomiast swoją wypowiedzią , pragnie usprawiedliwić się, jednocześnie obarczając winą wszystkich tych , którzy za rozdzieleniem głosowali. To jest ze wszech miar nieuczciwa zasada: wybielając siebie obwiniać innych. Skoro nie jestem sam korekt w pewnej sprawie, lepiej w niej nie zabierać głosu. Pan M. jako polonista powinien, lepiej niż inni zdawać sobie z tego sprawę. Ponadto jego wypowiedz , może być przez tamtą stronę odbierana jako poparcie dla przeciwników ewentualnego łączeniu się obu gmin. Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
barmanik 


Wiek: 49
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 1624 / UP 147


Skąd: OB/GSL

  Wysłany: 2006-01-08, 11:32   Czyżby historia lubiła się powtarzać i gumy znowu bedą

produkowane w Brzegu!?

Jak pisze NTO z 07-01 został podpisany list intencyjny o budowie zakladu w Skarbimierzu. Jesli nasze władze wojwódzkie nie nawalą to powstanie zakład Cadbury oraz jest szansa na kolejne inwestycje.

Jutro na stronie http://www.cadburyschweppes.com/EN ma ukazac sie oficjalny komunikat koncernu.
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2006-01-08, 21:56   

Co do tego samokrytycyzmu, to rzeczywiście - źle się wyraziłem - nie sądzę, żeby się on sam krytykował. Mówiąc, że radni byli nierozsądni siebie samego chyba faktycznie nie miał na myśli.
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2006-01-12, 00:40   

Na mnie forum takze dziala krzepiąco. Podtrzymuja mnie na duchu opinie takie jak Wasze:):) i to bardzo bardzo:) gdyz widze ze nie jestem osamotniony w pogladach, ale patrzac realnie, my sobie tylko piszemy i zyczymy jak powinno byc, a w rzeczywistosci bardzo malo mozemy. Ciesze sie ze tylu forumowiczow jest za Dolnym Slaskiem, za Brzegiem, za polaczeniem Gmin. Ale jak ma byc dobrze, skoro ludzie rozkladajacy preznie dzialajace fabryki siedza we wladzach miasta, i w poszczegolnych kadencjach zamieniaja sie tylko stolkami? Koles ktory byl wicewojewoda nie zrobil dokladnie nic dla nas, zostal w nagrode wiceburmistrzem. Oto przyklad. Co do wyborow to podjrzewam ze ludzie sa juz oglupieni tym wszystkim - otumanieni, nie wiedza komu ufac, w co wierzyc. Moze pogodzili sie z losem ze zyja w kraju w ktorym uczciwy obywatel jest oszukiwany na kazdym kroku.
Teraz kiedy pulit sciagnal juz Cadbury na lotnisko (teren dokladnie w polowie pasa, czyli mozemy raczej zapomnec o uruchomieniu lotniska) pewnie pozostanie wojtem na x lat, bo to dobry krok przed wyborami. Nie jest wazne dla ludzi popierajacych go, ze zaprzepascil sprawe lotniska Cargo, ktore mialo byc baza cytrusow na cala europe. Prace mialyby tu tysiace osob, Brzeg zyskalby reklame, pieniadze, mieskzancow, udaloby sie rozwinac przemysl, zatrzymac mlodych ludzi...... Pulit zarzadal takiej ceny, ze tamci sie poklepali po glowach, a on teraz sprzedaje zeimie za 5 zl/m2.
Burtmistrz sie obudzil i chce kpic ziemie pod inwestycje :) Brzeg jest zablokowanym miastem, nie ma gdzie budowac osiedli mieszkaniowych, ni ma gdzie budowa fabryk. Jestesmy otoczeni gmina! Olawa jest ok 10km2 wieksza od naszego miasta teraz!! Pare lat temu to byloby nie do pomyslenia!!
Zastanawia mnie jeszcze jedno, czy o polaczeniu gmin mogliby decydowac jedynie mieskzancy gminy skarbimierz? czy moze rada miejscka mogaby zadecydowac, tak jak zadecydowala niegdys o odlaczniu?

pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
mĹ?ody28
Gość

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-01-12, 11:01   Dlaczego Pulit cieszy sie teraz?

Dlaczego teraz tak się cieszą jak władze Skarbimierza sprzedały już większość pasów starowych, a dokładnie rozebrali i za grosze sprzedali płyty?
Już dawno firmy zagraniczne proponowały utworzenie na bazie lotniska bazy CARGO. Zapewniali wyciszenie wszystkich budynków mieszkalnych w okolicy, wymiane okien na dźwiękoszczelne. Ale nie, jakiś i..ta wymyslił referendum wśród mieszkańców czy wyrażają zgode. po co? Bo wiedzieli że mieszkańcy pamiętają huk silników samolotów radzieckich i nie wyrażą zgody, nikt nie będzie miał pretensji do władz, a wójt będzie mógł spokojnie wykorzystywać nieużytki do celów prywatnych m.in. siać zboża, sprzedać pasy. No tak zaraz odezwą się głosy że za to wybudował oczyszczalnie i co z tego? Ludzie dalej nie mają pracy, gmina biedą aż piszczy. A teraz cieszą się jak murzyn blaszką że gumy do żucia będą produkować. Oby bo nieudolność władz gminy Skarbimierz, powiatu brzeskiego jest zaskakująco wysoka. Choć z tym zaskoczeniem to może przesadziłem, bo akuratnie tu to nikt zaskoczony nioe jest.
Także panowie samorządowcy, rok wyborczy się rozpoczął więc teraz chcą pokazać jak oni dobrze rządzą. Ale czym? własnym prywatnym portfelem.
 
szsz01 

Wiek: 52
Dołączył: 02 Gru 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-01-12, 11:09   

Ja bym się tak bardzo nie cieszył, zwłaszcza na zapas, co z tego, że powstanie 300 miejsc pracy, jeśli większość dostanie 1000 PLN do ręki pod koniec każdego miesiąca? To tak jak z prędkością pojazdu: należy dostosować do aktualnych warunków.
300 albo 600 osób przez jakiś czas przewegetuje, jakoś się doczołgają do emerytury i wtedy co im ZUS zaproponuje? Wg prognoz 40% tego co zarabiali?
0 UP 0 DOWN
 
pio-nto
Gość

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-01-12, 20:14   

czytajac tye wasze ostatnie posty trace nadzieje ze wszystko ma sens. Ludzie zostawmy to co bylo!! Teraz jak patrze to nasuwa mi sie stwierdzenie za tak źle i tak nie dobrze. Nie bylo fabryki bylo źle bedzie fabryka 500 osob zatrudnia bedzie niedobrze bo odrazu sie pytaja a ile dadzą za miesiac. Żałosne. Jeśli ktoś nie ma pracy to pojdzie i za 1000 zl robic -sam tak pracuje a musze jeszcze dojechac do Jelcza.
Podobnie z rondem nie bylo wszyscy narzekali jest i wszyscy narzekaja na nie (choc nie ukrywam ze jest kilka bledow w wykonaniu) ale firma ma to naprawic na wiosne -wiec nad czym tu dymac.
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2006-01-12, 21:54   

szsz01 napisał/a:
Ja bym się tak bardzo nie cieszył, zwłaszcza na zapas, co z tego, że powstanie 300 miejsc pracy, jeśli większość dostanie 1000 PLN do ręki pod koniec każdego miesiąca?



czasy socjalizmu w naszym kraju przeszly juz do historii.
istnieje cos tak magicznego jak popyt i podaz na rynku pracy. i oczywiscie cena, ktora jest wynagrodzeniem za prace. pracodawcy placa tyle za ile pracobiorcy zgodza sie pracowac. jesli ty nie zgadzasz sie pracowac za 1000 zl, znajdzie sie inna osoba, ktora podejmie prace za ta kwote.

mowisz ze po dlugich latach pracy pracownik ktory zarabial 1000 zl miesiecznie dostanie 40% tej kwoty w ramach emerytury.

jesli ta sama osoba bedzie lokowala przez 30 lat pracy miesiecznie 50 zl na fundusz emerytalny/inwestycyjny ktory srednio w kazdym roku bedzie osiagal stope zwrotu 10% wowczas uzbiera "tylko" 113 tys. zl


p.s.
swoja droga jeszcze nie wiadomo czy ta inwestycja powstanie na lotnisku. zainteresowani milcza, a publikacja w nto chyba byla falstartem, ktory moze zle wplynac na ostateczne podjecie decyzji przez cadbury schweppes. oby nie.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 100, cadbury, euro, inwestycja, mln, schweppes, skarbimierzu, za


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu