Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Brzeg "prawie normalne miasto"
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-09-02, 16:53   Brzeg "prawie normalne miasto"

Filmik znaleziony na youtubie:

http://pl.youtube.com/watch?v=Mxto0B-Lu-Y

Druga część:

http://pl.youtube.com/watch?v=MfXvYmn4Bko
0 UP 0 DOWN
 
Robertinho_93 

Wiek: 114
Dołączył: 05 Lis 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-02, 17:18   

Beznadzieja... :shock: o każdym mieście możnaby zrobić taki film. :x :?
Zgadzam się z komentarzem na youtubie pod tym filmikiem "Prawie jak reżyser" :evil:
Ostatnio zmieniony przez Robertinho_93 2008-09-02, 17:18, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 1 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2008-09-02, 18:06   

Wiekszosc rzeczy w obydwu filmach jest mocno naciagane ale ich autor slusznie zwraca uwage na wazne elementy takie jak stadion, basen, skatepark, kino czy muszla koncertowa. No te obiekty sa raczej :x

Ale z drugiej strony nie jest tak, ze w Brzegu nic sie nie robi. Jest nowy plac zabaw dla malych dzieci w parku wolnosci, wyremontowali ten zabytkowy obiekt kolo stawu w parku, klada nowa nawierzchnie na ulicy Starobrzeskiej i na obwodnicy itd. powoli ale sukcesywnie cos sie dzieje i raczej na dobre. Aaaa... i mamy dwie stacje benzynowe kolo siebbie :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
witu 



Wiek: 33
Dołączył: 22 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-09-02, 20:20   

bierzecie te filmy zbyt powaznie trzeba umiec sie smiac z siebie ;) i ze swojego miasta ;) to ze jest ono pokazanie nie od drozki w parku przy amfiteatrze czy od strony placu na dlugiej nie znaczy ze juz nie wiadomo jak zly rezyser wedlug mnie pokazuje prawdziwy obraz tego czego w brzegu najwiecej...
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-02, 20:24   

Mi się najbardziej podoba "prawie jak plan zabaw" kolo Nowego na Słowackiego :D Pięknie pokazał reżyser moje podwórko :D hehe
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-02, 20:25   

steve, brakuje mi na końcu prawie jak żywiec... i możemy puszczać w TVP :D
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-02, 20:28   

szkoda jedynie ze robią takie rzeczy które są mało potrzebne
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-09-02, 21:07   

Ponieważ prawie cała Ameryka przedstawiona jest w Googlach w postaci zdjęć panoramicznych z ulic, po których można się poruszać i obserwować ich pobocze proponuję zrobić wycieczkę po mniejszych miasteczkach podobnych wielkością do Brzegu. "Reżyser" filmiku z pewnością zmieni zdanie. Ciekawie wyglądają wszelkie kable oświetleniowe wijące się jak pajęczyna na niezbyt prostych drewnianych słupach przypominające nasze lata 60-te. http://maps.google.com/maps
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2008-09-02, 21:11, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-09-02, 23:39   

Robertinho_93 napisał/a:
Beznadzieja... o każdym mieście możnaby zrobić taki film.
Zgadzam się z komentarzem na youtubie pod tym filmikiem "Prawie jak reżyser"
r

Dlaczego beznadzieja? Ja znam taki Brzeg i to jest prawdziwy Brzeg. A nie tandetne makiety wyremontowanych od strony Ratusza elewacji, uśmiechniętych urzędasów i propagandy sukcesu. Brzeg tak właśnie wygląda. W 90%. Jedynie ktoś kto nie wychyla nosa zza biurka w urzędzie, albo poza tzw centrum może uważac inaczej.

Poza tym brawa za poczucie humoru :) .
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2008-09-03, 04:36   

Roztropek napisał/a:
Ponieważ prawie cała Ameryka przedstawiona jest w Googlach w postaci zdjęć panoramicznych z ulic, po których można się poruszać i obserwować ich pobocze proponuję zrobić wycieczkę po mniejszych miasteczkach podobnych wielkością do Brzegu. "Reżyser" filmiku z pewnością zmieni zdanie. Ciekawie wyglądają wszelkie kable oświetleniowe wijące się jak pajęczyna na niezbyt prostych drewnianych słupach przypominające nasze lata 60-te. http://maps.google.com/maps


Nie wiem czy rozczaruje ale Nowy Jork nie wyglada inaczej. Po prostu inna metoda, ostatnio mialem okazje zobaczyc jak niewiarygodnie szybko instaluje sie takie slupy. Rozumiem ze polska metoda jest najlepsza?? :) No coz, mam watpliwosci.

Odnoszac sie do tematu, filmiki nie podobaja mi sie, dlatego ze sa typowa amatorszczyzna. Byl jakis zamysl, jest pare dobrze dobranych zdjec ale w trakcie pojawiaja sie rowniez bezsensowne, ktore w ogole nie oddaja tego co mial przekazac film. Np. stadion czy młyn.

Podobny tok myslenia prezentuje w linku ponizej autor zdjec placu budowy Baltic Arena (na marginesie calkiem ciekawych zdjec), ktory pewnie myslal ze dzien po ogloszeniu infa o przyznaniu nam organizacji EURO2012 na plac budowy ruszy armia budowlancow. Ludzie nie rozumieja ze kazdy stadion w Polsce powstanie w ok. 18 miesiecy. Dluzej beda trwaly procesy przetargowe i inne z nimi zwiazane.
http://www.nikon.org.pl/showthread.php?t=43802


Ostatnio natknalem sie na niesamowite zdjecia Londynu noca:
http://www.boston.com/big...e_at_night.html

ale Londyn to nie tylko Big Ben i Tower....
http://www.youtube.com/watch?v=F-P6T37WbeY

Ja nie jestem urzedasem i rowniez uwazam, ze nasze miasto jest b.ladnym punktem na mapie Polski. I nie trzeba miec kompleksow. Oczywiscie najlatwiej jest krytykowac i przedstawiac je w zlym swietle. Nie mozna zapominac, ze mieszkamy w niezbyt bogatym miescie z wysokim bezrobociem, w niezbyt preznie rozwijajacym sie wojewodztwie. Bardzo duza szansa na rozwoj dla naszego miasta jest EURO2012, dlatego podoba mi sie ze Brzeg w dalszym ciagu walczy o wspolorganizacje tej imprezy.

Franco Zarrazzo ty chyba za duzo wymagasz od tego miasta. Wyremontowanie wszystkich budynkow, nie tylko od strony ratusza, kosztowaloby grube miliony. Brzeg nie ma takich pieniedzy.
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2008-09-03, 04:39   

p.s.
ogladajac film o Londynie polecam zatrzymac sie na 1:28 sek.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-09-03, 08:38   

Tą piosenkę pamiętamy wszyscy, to nie podróż po wysypisku w Gaci a ulice Filadelfii, te nieco oddalone od głównych Nie wiem, z którego roku to film, ale jeszcze 5 lat temu tak to mniej więcej wyglądało. To dla pokrzepienia serc mieszkańcóe Brzegu. http://pl.youtube.com/watch?v=9L9_8vwx2w8
Rich Kramer napisał/a:
Po prostu inna metoda, ostatnio mialem okazje zobaczyc jak niewiarygodnie szybko instaluje sie takie słupy. Rozumiem ze polska metoda jest najlepsza??
Może u nas to bardziej estetycznie wygląda, ale za to jest dużo drożej jeśli chodzi o opłatę za energię elektryczną. Ile wynosi opłata za przesył wszyscy wiemy. W każdym razie w porównaniu do cen i zarobków opłata za energię el. w USA jest przynajmniej 3xniższa. Jeden wniosek z tego wynika, chcesz mieć estetyczne otoczenie to musisz za to zapłacić, nic za darmo. Te wszystkie niedociągnięcia porządkowe z filmiku o Brzegu można oczywiście zlikwidować, tylko za co? Za dodatkowy podatek miejski? Są chętni?
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2008-09-03, 08:40, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Robertinho_93 

Wiek: 114
Dołączył: 05 Lis 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-03, 14:40   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Robertinho_93 napisał/a:
Beznadzieja... o każdym mieście możnaby zrobić taki film.
Zgadzam się z komentarzem na youtubie pod tym filmikiem "Prawie jak reżyser"
r

Dlaczego beznadzieja? Ja znam taki Brzeg i to jest prawdziwy Brzeg. A nie tandetne makiety wyremontowanych od strony Ratusza elewacji, uśmiechniętych urzędasów i propagandy sukcesu. Brzeg tak właśnie wygląda. W 90%. Jedynie ktoś kto nie wychyla nosa zza biurka w urzędzie, albo poza tzw centrum może uważac inaczej.

Poza tym brawa za poczucie humoru :) .


Pewnie, może mi jeszcze powiesz, że w Brzegu to na każdym kroku porozwalane są jakieś stare klozety, telewizory, lodówki, buty, fotele i opuszczone samochody. Koleś włóczył się po jakiś śmietnikach i co on tam miał zamiar znaleźć? Nie wiem też co ma jakiś opuszczony budynek do MediaMarkt... albo któryś z okolicznich stawów do Mazur. Jak dla mnie to żenada, ewidentnie widać, że kolesiowi się nudzi i nie ma co robić.
0 UP 0 DOWN
 
Cover 



Wiek: 50
Dołączył: 01 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2008-09-03, 15:32   

Trochę racji i trochę kłamstwa. Autor słusznie zwrócił uwagę na pewne aspekty ale nie ma co ukrywać, Brzeg nie jest jakimś wyjątkowym miastem. Ma ładne zabytki i tylko tyle, ogólnie przejeżdżając przez Polskę od morza w tym roku naprawdę im bardziej na południe tym gorzej, a w Brzeg równał właśnie do dołu w porównaniu do średniego miasta chociażby w Wielkopolskim czy Zachodniopomorskim ;] To moja subiektywna ocena bo tylko taka istnieje ale nie raz rodzina czy ktoś znajomy z innej części odnosił te same wrażenie a miasto Brzeg opisywał niezbyt pięknymi słowami :] Nie dość że jest brudne to na dodatek rozwój w tym mieście prawie (jedna jaskółka wiosny nie czyni) całkowicie stanął 10 lat temu ;] nie wiem jak było dawniej bo jestem jeszcze młody ale od dziecka wszystko tu wygląda tak samo.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-09-03, 19:54   

Tak sobie przegladam ta dyskusje (filmiku niestety nie moge na komorce) i jako obcy w tym miescie, moge powiedziec jedno - Brzeg to miasto potencjalu... Niestety jeszcze nie wykorzystanego.
Na pocieszenie napisze, ze dzis bylem w Opolu i pod tym wzgledem nasze miasto wojewodzkie wcale nie prezentuje sie lepiej. Nawet pomimo tego, ze znacznie mniej jest tam zwyczajnych ruder.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeg, miastoquot, normalne, quotprawie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu