Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Widzisz wypadek? Pożar? Poinformuj nas o tym telefonicznie lub sms: 886-33-07-33
Zamknięty przez: Kathia
2008-09-03, 22:09
Wypadek na drodze krajowej 39
Autor Wiadomość
infobrzeg.pl 
Bot InfoBrzeg.pl


Wiek: 113
Dołączył: 05 Sie 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-31, 20:14   Wypadek na drodze krajowej 39

O godz. 20.30 na ul. Włościańskiej w Brzegu 24-letni kierujący samochodem BMW wyprzedzając autobus zjechał na lewy pas jezdni, wykonując manewr wyprzedania autobusu i zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem Skoda Favorit kierowanym przez 35-latka. W wyniku zderzenia kierujący skodą i 3 jego pasażerów zostało przewiezionych do szpitala.

Karetka pogotowia przyjechała równo po 20 minutach od zgłoszenia wypadku. Świadkowie oraz rodzina poszkodowanych w wypadku była w szoku:

- Tak nie może być - krzyczała zdenerwowana rodzina kierowcy Skody.
Ktoś musi ponieść konsekwencje. Gdyby nie strażacy mężczyzna mógłby zginąć! - komentowali świadkowie wypadku.

Auto - BMW - zostało dopiero sprowadzone, nawet nie zakończył się proces rejestracji.
- Takie piękne auto jakim jest BMW Coupe - już nie wróci na drogi - wzgdycha jeden z gapiów...

DSC_3298.jpg
Wypadek
Plik ściągnięto 516 raz(y) 201,71 KB

Ostatnio zmieniony przez infobrzeg.pl 2008-08-31, 20:31, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-08-31, 20:16   

Kolejny idiota gówniarz za kółkiem... BTW - własnie odliczałem czas - przed chwilą wyły syreny karetek pod oknami. Czekałem, kto pierwszy się dorwie do sensjacji....
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-31, 20:21   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Czekałem, kto pierwszy się dorwie do sensjacji....


Próbował wyprzedzić jak każdy... Zrobił błąd, który go wiele kosztował...
0 UP 0 DOWN
 
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-31, 20:22   

auto (BMW Coupe serii 3) świeżo przywiezione zza zachodniej granicy, jeszcze nie przerejestrowane - długo nie pojeździł...

edit: usunięte imię kierowcy, po co rozdmuchiwać
Ostatnio zmieniony przez zalev 2008-08-31, 20:59, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-08-31, 20:45   

No sorki - poniosło mnie... jechałem dziś trochę rowerkiem pod drogach i deko zgulowany jestem na młodych bmwiakow. Nie widziałem wypadku i byc może rzecywiście skoda jechała nie tak. Swoją drogą Włościańska jest szeroka jak nic, ino można by ją było troche uzdatnić - przy krawężniku i tak się nie da jechać. A szkoda. Rowerem muszę jechać minimum 25% szerokości pasa od krawężnika.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-08-31, 21:01, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
charger 



Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2008

UP 30 / UP 29



Wysłany: 2008-08-31, 20:48   

alfix napisał/a:
Próbował wyprzedzić jak każdy...

Jak każdy ślepy bez wyobraźni gnojek w BMW, który myśli że przy paru koniach więcej jest ponad wszystkimi.. Widziałem tą skode i nie wyglądała za ciekawie, a co do BMW to dobrze że już nie pojeździ, może nie będzie "kolejnej skody" z jego strony.
0 UP 0 DOWN
 
infobrzeg.pl 
Bot InfoBrzeg.pl


Wiek: 113
Dołączył: 05 Sie 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-31, 20:49   









Ostatnio zmieniony przez infobrzeg.pl 2008-08-31, 20:51, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-31, 21:09   

charger napisał/a:
Jak każdy ślepy bez wyobraźni gnojek w BMW

jakby jechał Punciakiem to byłoby lepiej? dresy w BMW, kradnący Polak - przepiękne stereotypy :) chłopak się zapędził, stało się i już. to nie wina marki pojazdu ;)
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-31, 21:13   

zalev, to nie ma znaczenia czy BMW czy Mercedes czy VW... Auto to auto... Każdy kierowca jeździ na swój sposób...

Ale dziwi mnie fakt, że nikt nie porusza tematu przyjazdu karetki pogotowia... 20 minut z zegarkiem w ręku...
0 UP 0 DOWN
 
R002 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-08-31, 21:36   

alfix napisał/a:
Ale dziwi mnie fakt, że nikt nie porusza tematu przyjazdu karetki pogotowia... 20 minut z zegarkiem w ręku...


Karetek jest zdecydowanie za mało ! Przydała by się jeszcze jedna oraz transport medyczny osobny a nie wykorzystywać karetki które służą właśnie do tego typu wypadków. Na szczęście kierowcy udzielono pomocy i nie było zagrożenia życia, ale jak by było inaczej ? Była by tragedia. Denerwują mnie takie młode osoby które szarżują nowymi autkami które im tatuś kupił, po prostu nie mam słów. Najważniejsze że nic się nikomu poważnego nie stało
0 UP 0 DOWN
 
charger 



Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2008

UP 30 / UP 29



Wysłany: 2008-08-31, 22:12   

może 60 konnym punciakiem nie próbowałby się wepchać tam, gdzie się nie zmieścił.. A co do karetki to fakt - skandal, ale winna jest kasa, bo z tego co wiem to jest nowa karetka, która stoi nieużywana, ponieważ nie ma pieniędzy, żeby opłacić dodatkową ekipę do niej. Tak przynajmniej było parę miesięcy temu.
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-31, 22:26   

i dobrze temu z BMW, w sumie drogo go bedą teraz kosztowac te wyczyny... albo generalka remont, albo kasa poszła w las za samochód :D moze nauczy sie, zawsze szkoda mi osób jadących z naprzeciwka niczemu nie winni wpadają na idiotów i na tym cierpią a jeszcze b. czesto giną a sprawcy nic nie jest :?
a co do karetki... należało by sprawdzić czy wszystki karetki aktualnie używane w Brzegu były w tym czasie w trasie, jeśli nie- afere troche rozkrecić, jeśli były wszystkie w trasie to chyba wypadki powinny być priorytetem.
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-31, 23:01   

Przyjmijmy taka wersje;
jest g. ok 19.30, dyspozytor otrzymuje zgłoszenie o mezczyznie w wieku ok 50 lat ktory upadl po wejsciu na 3 pietro do swojego mieszkania chwytajac sie za klatke piersiowa.
potrzeban jest karetka reanimacyjna.
przyjezdzaja na miejscu wykonuja badanie EKG ktore potwierdza bardzo rozlegly zawał serca, zabezpieczaja człowieczka wg wskazan lekarza i cisna do Opola na sygnale na kardiologie.
5 minut od wyjazdu "R" dyspozytor odbiera zgloszenie o np.ataku padaczki lub i tu 100000 możliwości chociazby w Kościerzycach lub Kruszynie czy tez Lubszy.
wyjezdza z bazy karetka "w"
dojezdzaja do pacjenta, badaja, zabezpieczaja i pakuja do karetki w celu niezbednej dalszej pomocy w szpitalu.
W tym momencie przychodzi zgloszenie o powyzszym wypadku.
co dyspozytor moze???
obie karetki zajete, siaśc i płakac?
jak wiadomo bedac u pacjenta w Koscierzycach czy Lubszy to od Brzegu troche kilometrow, trzeba pacjenta dowiezc, wypisac tysiac papierkow, przekazac pacjenta lekarzowi na Sorz-e i dopiero mozna jechac do innego wezwania.
czy 20 minut to dlugo?
jak najbardziej tak, ale takich sytuacji jest tysiace.i kogo tu obwiniać?
pamiętajcie ze do dyspozycji sa 2 karetki na caly powiat.
Poprostu jest ich mało.
A gdyby przyjac bardziej czarny scenariusz?
bo to wersja light, bo na szczescie nie bylo stabu zagrozenia zycia u ofiar wypadku z tego co podaja w informacjach.

Pozostaje sie cieszyc ze tak sie skonczylo.

butter napisał/a:
jeśli były wszystkie w trasie to chyba wypadki powinny być priorytetem.

hmm jesli nie byles nigdy w karetce to wez pod uwage fakt ze tam jest miejsce na 1 pacjenta lezacego a poza tym wyobrazasz sobie przyjechac do wypadku po rannych z pacjentem z poprzedniego wyjazdu ktorego sie nie zdarzylo obsłużyć?
ja chyba nie.

charger napisał/a:
bo z tego co wiem to jest nowa karetka, która stoi nieużywana, ponieważ nie ma pieniędzy, żeby opłacić dodatkową ekipę do niej. Tak przynajmniej było parę miesięcy temu.


gdzie stoi!?
masz mozliwosc załątwienia zeby ja zobaczyc na zywo?
tak mi sie marzy!

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez yasiu 2008-09-01, 20:15, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek212 



Wiek: 38
Dołączyła: 21 Cze 2006

UP 13 / UP 5


Skąd: Skarbimierz osiedle

Wysłany: 2008-09-01, 06:49   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Kolejny idiota gówniarz za kółkiem... BTW - własnie odliczałem czas - przed chwilą wyły syreny karetek pod oknami. Czekałem, kto pierwszy się dorwie do sensjacji....


najłatwiej jest oceniac oj ludzie ludzie dać Wam tylko troche sensacji :(
0 UP 0 DOWN
 
szymcioo 



Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-09-01, 16:44   

Joanno27 wydaje mi sie ze nie ma sesu tlumaczyc na jakiej zasadzie to wszystko dziala bo i tak pogotowie bedzie winne.
Sprawdzic czy w tym czasie karetki faktycznie byly na wyjezdzie? Hm przyjdz sprawdz i napewno ci nikt nie pokaze bo to moze zrobic tylko prokurator!!!!!!
a z tego co wiem i sie dobrze orientuje to kazdy strazak jest przeszkolony z pierwszej pomocy i potrafi ja udzielic wlasnie miedzy innymi jak zdarzy sie taka sytuacja i nie ma tu naprawde sesu kogos obwiniac bo na 100tys mieszkanców dwie karetki to malo ale od tego sa wladze powiatu a nie pogotowie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony przez szymcioo 2008-09-01, 16:49, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 39, drodze, krajowej, na, wypadek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 38
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu