Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Wakacje w Kołobrzegu z pozdrowieniami
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-07-28, 12:10   Wakacje w Kołobrzegu z pozdrowieniami



Z Pamiętnika forumowicza czyli:

Wakacje w Kołobrzegu



Każdy chce by wakacje były niezapomniane i tanie, dlatego przedstawię wam swoje krótkie doświadczenie z wakacji nad morzem.

Już przed wyjazdem poniesiemy dość znaczne koszty. Zakupić musimy kilka niezbędnych rzeczy typu (zakupy dla faceta ;) ):

:arrow: koszulki 9 – 30 zł sztuka,
:arrow: spodenki 19 – 39 zł sztuka,
:arrow: klapki 20 – 80 zł sztuka,
:arrow: torba podróżna 30 – 100 zł sztuka,
:arrow: ręcznik kąpielowy duży 15 – 50 zł sztuka,

:arrow: mydło (najlepiej w kostce) 1 – 4 zł sztuka,
:arrow: szampon (mały) 6 – 20 zł sztuka,
:arrow: pasta do zębów 6 – 15 zł sztuka,
:arrow: antyperspirant 8 – 20 zł sztuka,
:arrow: papier toaletowy (potrzebny w pociągu oraz w nagłych potrzebach) około 1 zł sztuka,
:arrow: chusteczki higieniczne około 0,50 zł (opakowanie),
:arrow: krem do opalania 10 – 20 zł
:arrow: krem łagodzący oparzenia 25 – 35 zł


Na drogę warto zabrać ze sobą jakiś prowiant oraz napój. Jako środek lokomocji wybraliśmy pociąg. Podróż z Brzegu do Kołobrzegu trwa ponad 8 godzin więc można zgłodnieć. Z brzegu wyruszyliśmy pociągiem pospiesznym o godzinie 20:55 a na miejscu byliśmy 5:21. Połączenie jest bezpośrednie więc nie musieliśmy się przesiadać.

Koszty biletów:
:arrow: Normalny 52,50 zł
:arrow: Studencki 33,07 zł

W końcu na miejscu ;) już na samym dworcu witają nas mieszkańcy z kartkami „WOLNE POKOJE” czyli wiadomo, że nie trzeba wcale wcześniej rezerwować miejsc. My jednak miejsce mieliśmy już zarezerwowane (2 dni przed wyjazdem). Postanowiliśmy zatrzymać się u rodziny oferującej sezonowo pokoje do wynajęcia. Wybór okazał się strzałem w dziesiątkę. Pokój znajduje się w bloku mieszkalnym i do dyspozycji mamy łazienkę, toaletę oraz kuchnię. Rodzina bardzo miła (tego niestety nie można zagwarantować u wszystkich). Pokój skromny lecz niczego nie brakuje. Łóżko telewizor, meble, stolik (cóż więcej potrzeba?). Jeżeli komuś nie odpowiadają takie warunki można wybrać ekskluzywny hotel ale …, po przejściu na cennik wielu się zastanowi. Mieszkamy na ul. Wylotowej (jest tu sporo tego typu mieszkań do wynajęcia), do morza mamy około 500 m i spacerkiem dojście zajmuje dosłownie chwilę. Od dworca mieliśmy 2 km lecz z racji godziny przejazdy pociągu dystans ten przebyliśmy na piechotę (odwiedzając przy okazji plażę). W pobliżu (około 30m) mamy Jadłodajnię z typową polską kuchnią. Za Pokoje zapłaciliśmy 25 zł/osobę. Nie możliwe? A jednak możliwe, właśnie takie są stawki w prywatnych pokojach. Po zameldowaniu się musieliśmy odpocząć. Drzemka trwała do około godziny 11:00 po czym udaliśmy się na zorientowanie się jakie atrakcje oferuje nam miasto Kołobrzeg.

Tuż przed wyjściem, Pani wynajmująca pokój opowiedziała w skrócie co warto odwiedzić i gdzie nie warto robić zakupów. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od wizyty w porcie (oddalony około 1,5 km) gdzie zamówiliśmy sobie niedzielny rejs jachtem żaglowym. Rejs trwa 1,5 godziny i rozpoczyna się o godzinie 19:45,kierunek :arrow: zachód słońca. Koszt rejsu 35zł/osoba. W porcie można pooglądać jachty jak i mniejsze łodzie. Po „rzuceniu okiem” na pływające środki transportu udajemy się w kierunku molo. Wstęp na molo jest niestety płatny 1zł od osoby. Molo jest cudowne. Wezbrane morze uderza o nie falami co dodaje wielki urok. Po spacerku na molo wzdłuż plaży udajemy się kierunku latarni morskiej. Obiekt jest odnowiony i znajduje się w drugim porcie. Tam też można popłynąć na półgodzinny rejs statkiem za 25 zł/osoby (bilet normalny) do 14 lat bilet kosztuje 20zł/osoba.

Wielkim zaskoczeniem okazują się ceny toalet 2 zł od osoby i nigdzie taniej. Dlatego warto się zastanowić nad odwiedzeniem knajpy gdzie za 3 zł możemy kupić wodę mineralną i przy okazji bezpłatnie skorzystać z toalety ;) (ja wybierałem mniejsze zło i brałem piwko ;) ). Nad głowami zero chmur, słońce pali jedynie przeszkadza nam mocny wiatr. Około 2 stopni w skali Beauforta. Temperatura wody 19 stopni lecz fale i wiatr uniemożliwiają kąpiel (czerwona flaga i zakaz kąpieli). My wracamy do pokoju by odpocząć i wieczorem wybrać się na plażę. Z nowo poznanymi ludźmi wybieramy się na piwko na plażę. Ceny są względne 5 – 7 zł za piwo.

Następnego dnia wybieramy się na śniadanie do pobliskiej jadłodajni (ul. Wylotowa 18). Syte dwuosobowe śniadanie ( zupa mleczna, wędlina, pieczywo, biały ser, dżem i kompot) wyniosło nas 20 zł. Śniadania wydawane są tylko do godziny 11:00, od godziny 13:00 do 17:00 wydawane są już obiady. Codziennie serwowana jest inna zupa oraz inne potrawy Ceny są atrakcyjne dla przykładu w niedzielę:

:arrow: Rosół z makaronem 3zł (cena każdej zupy jest taka sama)
:arrow: Schab z ziemniakami, surówką i kompotem – 10zł
:arrow: Udko kurczaka z ziemniakami, surówką i kompotem – 11zł
:arrow: Karkówka z ziemniakami, surówką i kompotem – 10zł
:arrow: Golonko gotowane z ziemniakami, surówką i kompotem – 12 zł
:arrow: Dorsz z ziemniakami, surówką i kompotem – 14 zł

Trafiliśmy chyba na najtańsze jedzenie w Kołobrzegu, porcje są dość duże (wiele osób nawet nie zjada całości), jakość jedzenia wyśmienita. Za takie same dania w innych jadłodajniach restauracjach możemy zapłacić nawet dwukrotnie więcej. Najdroższe okazują się tutaj niestety ceny ryb i powalają one na kolana.

Po śniadaniu wybieramy się na plażę. Okazuje się, że przy takim wietrze niezbędnym jest parawan. Nie korzystaliśmy z wypożyczalni tylko zakupiliśmy sobie 5 metrowy za 29zł (im bliżej morza tym drożej). Podczas opalania chwila przerwy by wejść do wody ;) która jest niestety zimna i z dnia na dzień oziębiła się do 14 stopni. Po opalaniu się i kąpieli udajemy się na drzemkę do pokoju by mieć siły na spacer i rejs podczas zachodu słońca.

Wybierając się tutaj miałem wrażenie, że wszystko będzie znacznie droższe ale zostałem miło zaskoczony. Musimy jedynie wybierać sklepy i knajpy ciut oddalone od morza, a ceny nie będą za wiele odbiegać od naszych.

Pozdrowienia z Kołobrzegu od Madzi i Yasia
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2008-07-28, 13:19   

Właśnie wróciłem z krótkiego pobytu w Mielnie i dodam coś od siebie:
1.
yasiu napisał/a:
Najdroższe okazują się tutaj niestety ceny ryb i powalają one na kolana.

Mnie na kolana powaliły dopiero ceny frytek do tych ryb. O ile za tuszę dorsza czy flądry płaciło się w dobrej knajpce od 2,90 za 100g, filet z tych samych ryb od 3,90zł za 100g to za frytki liczyli sobie 4,90zł za 100g :!: Z surówkami było podobnie :!: Więc w tym zestawieniu cena ryby nie jest wcale taka powalająca :wink:
Dodam tylko, że nie szukałem knajp sugerując się ceną. Ryba musiała wyglądać i musiała być odpowiednio podana (broń Boże na jednorazowej tacce). Ceny gotowych zestawów obiadowych potwierdzam, ale nie na takie jedzenie jechałem nad morze.
Dodam jeszcze, że jednego wieczoru skusiłem się na pizzę w Steakhouse i za 18,50zł dostałem ogromną (w Brzegu takiej nie spotkacie jeszcze długo) i przepyszną pizzę z masą dodatków. Do tego sos czosnkowy gęsty (nie jak ten mleczny w Brzeskiej) oraz prawdziwy sos pomidorowy zamiast zabijającego wszelkie smaki ketchupu. I jak się mają do tego ceny w brzeskich pizzeriach :? :twisted:

2.
yasiu napisał/a:
Wielkim zaskoczeniem okazują się ceny toalet 2 zł od osoby i nigdzie taniej.

W Mielnie było podobnie choć można było znaleźć toalety z automatami na drzwiach, gdzie wystarczyła złotówka. Ale pomysł z zamawianiem piwa i korzystaniem z toalety "przy okazji" przetestowałem wielokrotnie :wink:

3.
yasiu napisał/a:
Za Pokoje zapłaciliśmy 25 zł/osobę.

I tu mnie zaskoczyłeś. Ja niewiele mniej zapłaciłem za pole namiotowe (taki sentyment z dawnych czasów :wink: ). Wprawdzie strzeżone i 50m od plaży ale zawsze to tylko namiot (parkowanie auta oczywiście wliczone).

4.
yasiu napisał/a:
Temperatura wody 19 stopni lecz fale i wiatr uniemożliwiają kąpiel (czerwona flaga i zakaz kąpieli).

W takim przypadku wyszukuje się części niestrzeżonej owej plaży i hasa do woli po falach. Choć ratownicy po niestrzeżonych też chodzili ale nie byli już tacy restrykcyjni i reagowali tylko w przypadkach skrajnych idiotów.

5.
yasiu napisał/a:
Okazuje się, że przy takim wietrze niezbędnym jest parawan.

Nie potwierdzam :wink: Na plaży był taki tłok, że i tak otoczony byłem ze wszystkich stron parawanami. Choć przyznaję, parawan przydaje się do osłaniania przed piaskiem sypiącym się spod nóżek przebiegających dzieciaczków.

Reasumując, da się nad polskim morzem, wbrew panującym opiniom, przeżyć za niewielkie pieniądze, ale musimy wtedy nastawić się na rezygnację z wielu przyjemności czających się na każdym kroku. Ja nastawiałem się na korzystane z uroków krótkiego pobytu i portfel chudł nie wiadomo kiedy :wink:
Ostatnio zmieniony przez Zbychoo 2008-07-28, 13:42, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2008-07-28, 13:48   

yasiu napisał/a:
klapki 20 – 80 zł sztuka,

Znaczy się klapki na sztuki sprzedawali czy jak? :wink: :-P

Kurcze jaki szczegółowy plan wakacji. Widać, że się nie nudzicie. I bardzo dobrze, trzeba odpocząć i zregenerować siły przed powrotem do codzienności. Tak więc życzę udanego wypoczynku... :)




I nadal czekam na obiecaną kartkę :-P
0 UP 0 DOWN
 
Panna Nikt 


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Maj 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: z piekła rodem

Wysłany: 2008-07-28, 14:02   

Przywieźcie mi muszelkę i klapka na sztuki :D
Udanego wyjazdu ;)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-07-29, 21:33   

Dzięki za pozdrowienia :) . A pizza jest najlepsza w Ruciane-Nida w pizzerri przy porcie :) .

Poza tym pozdrówcie Ciszę Jak Ta - może gdzieś spotkacie... :) .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-07-29, 21:36, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Angel 
carpe diem !



Wiek: 47
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-29, 22:30   

Dziękuję za pozdrowienia.
Co do wyjazdu nad morze, to chyba nie mozna wliczać koszulek, klapek i ręczników bo przewaznie takie rzeczy się ma :wink: Ceny faktycznie bardzo przyzwoite.
Z tą toaletą to faktycznie przekichane,zwłaszcza jak się często siusia jak ja.
Ja wróciłam z tygodniowego pobytu w Karpaczu i tam też toaleta 2 zł, ale.....miasto wpadło na wspaniały pomysł i poustawiane są na mieście bezpłatne toytoje (niewiem jak sie to pisze) . Mało tego zawsze było w nich czysto i zawsze był papier toaletowy !!

Ja płaciłam od osoby 45 zł ze sniadaniem. Rezerwowałam miesiac wcześniej, obdzwoniliśmychyba 20 miejsc i to była najtańsza ofertai tylko tam były wolne pokoje.
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2008-07-29, 22:40   

no, na mnie od 5 sierpnia czeka lokal na ulicy Spokojnej..... 10 minut spacerkiem ( z dzieckiem) do morza.. na plażę zachodnią Kołobrzegu..już się nie mogę doczekać.....Może się gdzieś Yasiu spotkamy :)
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-30, 10:54   

Ja również dziękuje za pozdrowienia :)

Jednak mogę się pochwalic 2 tygodniami spędzonymi ze świetnym towarzystwie w Pobierowie :) dopiero co w niedziele wróciłem z moich wakacji.

Narzekac nie będę, bo szczerze mówiąc wydał tam troszkę pieniędzy, ale za domek płaciłem 28 zł za dzień, a do morza miałem 300 metrów. Reszta cen tak jak wszędzie, jednak dużo rzeczy wziąłem ze sobą, jak i również reszta ludzi. Więc wszystko mieliśmy :) Jedynie bawic się wspólnie.

Wakacje udane oj udane :)

aaa dzień przed wyjazdem spotkałem rodzinkę forumową :)
0 UP 0 DOWN
 
fear 


Wiek: 34
Dołączył: 12 Sie 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-08-12, 23:58   

Ja miałem jechać na Sunrise Festival do Kołobrzegu ale planu legły w gruzach :/
Ale w następnym roku nie daruje takiej imprezy ^^ 8)
0 UP 0 DOWN
 
daria 
z.o.ł.z.a.



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Paź 2007

UP 1 / UP 1


Skąd: Kościerzyce/Brzeg

Wysłany: 2009-01-15, 16:23   

a wiesz że ja Cię w Kołobrzegu na rynku widziałam owych wakacji? :-P ale się spieszyłam, a właściwie biegłam, więc nie miałam jak zaczepić :D
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2009-01-15, 16:51   

daria, pobawiła się w górnika i odkopała temat :D W kołobrzegu spotkałem kilku znajomych z okolic Brzegu również ;)
0 UP 0 DOWN
 
daria 
z.o.ł.z.a.



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Paź 2007

UP 1 / UP 1


Skąd: Kościerzyce/Brzeg

Wysłany: 2009-01-17, 14:48   

bo mi już tęskno do wakacji :D słoneczko, trawka... :( eh.
0 UP 0 DOWN
 
Nuta 



Wiek: 32
Dołączyła: 02 Paź 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: a stad...!

Wysłany: 2009-01-17, 14:53   

daria napisał/a:
bo mi już tęskno do wakacji :D słoneczko, trawka... :( eh

dlatego wole teraz nie myslec o wakacjach wtedy,gdy sie ma rok szkolny :P
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kolobrzegu, pozdrowieniami, wakacje


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu