Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Taxi szaleje po Brzegu!
Autor Wiadomość
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-21, 14:49   Taxi szaleje po Brzegu!

Ostatnio coraz częściej Brzeżanie skarżą się na szalejących taksówkarzy, którzy- jak twierdzą nie przestrzegają przepisów.


- Ci z korporacji czują się bezkarni, szaleją po drogach, nie zważają na nic i na nikogo - skarży się Bartek. Pewnego razu, gdy jechałem drogą w stronę Głębocka taksówkarz wyskoczył mi na zakręcie , musiałem zjechać do rowu, ponieważ doszłoby do zderzenia. W zaroślach samochód został porysowany oraz została zniszczona blacha. Kierowca taksówki nawet się nie zatrzymał i nie zapytał czy coś mi się stało. Pojechał z piskiem opon dalej.


- Najbardziej uciążliwym taksówkarzem jest ten z jasnego VW (na zdjęciu) - mówi Anna.
Pewnego razu, gdy szłam ulicą jechał właśnie ten Pan. Wchodziłam na przejście dla pieszych z małym dzieckiem, byłam już w połowie, a tu nagle z piskiem opon zatrzymał się taksówkarz i zaczął na mnie i dziecko krzyczeć dlaczego ja wchodzę na jezdnię i zmuszam go do hamowania. Takie zachowanie jest nie dopuszczalne.

Nie omieszkaliśmy zapytać samego zainteresowanego, co sądzi na temat oskarżeń- czy jeździ bezpiecznie?

- Od tego jest policja, aby osądzać czy jeżdżę bezpiecznie czy też nie - odpowiedział z uśmiechem na twarzy taksówkarz.

Mirosław Dziadek powiedział nam, że wkrótce do kierowcy powinien dotrzeć mandat karny.

- W piątek wypisałem temu kierowcy mandat karny w wysokości 300 zł, za przekroczenie prędkości - mówi rzecznik brzeskiej policji. Kierowca jest dobrze znany brzeskiej drogówce.

Chcieliśmy się skontaktować z dyrektorem zarządu korporacji Halo Radio Taxi Brzeg, ale gdy tylko próbowaliśmy podjąć rozmowę okazywało się, że dyrektor jest na ważnym spotkaniu, bądź wyjechał.

DSC_1195.jpg
TAXI 3 na ulicach Brzegu...
Plik ściągnięto 317 raz(y) 239,79 KB

Ostatnio zmieniony przez alfix 2008-07-21, 16:24, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2008-07-21, 15:09   

Ha! Dobrze, ze powstal ten post. Mialem tez przykre zdarzenie z tym taxiarzem. Facet niezwraca wogole uwagi na przepisy ruchu drogowego oraz na innych uzytkownikow drog. Jezdzi jak wariat, jest potencjalnym zagrozeniem dla innych i dla samego siebie. Zapamietalem te taxowke i bede mial ja na oku jak bede przechodzil przez jezdnie albo jechal autem przez Brzeg.
0 UP 0 DOWN
 
Bajabajka 


Wiek: 47
Dołączyła: 24 Maj 2007

UP 8 / UP 74



Wysłany: 2008-07-21, 15:43   

I parkuje 2 razy dziennie na zakazie przy przedszkolu nr 1!!! :roll:
Ostatnio zmieniony przez Bajabajka 2008-07-21, 15:43, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-21, 17:22   

Pozwolę sobie dodać komentarz Taksówkarza:

nr 8
Jestem kierowcą taksówki ze zdjęcia. W skrócie- podchodzi do mnie na postoju młodzian z uśmiechem na twarzy wskazującym na niski iloraz inteligencji? Lub żaden? I zadaje równie inteligentne pytanie co wyraz jego twarzy- ludzie mi mówią, że szalejesz po mieście i pytają czy coś z tym zrobię?
Pierwsze co mi przyszło do głowy to- Idź się powieś ale że z natury jestem grzeczny więc odpowiedziałem zgodnie z prawdą, iż jest to sprawa policji i odwróciłem głowę żeby zakończyć nietypową rozmowę z nietypową osobą.
Wracając do rzeczy.
TAK dostałem mandat. Jechałem obwodnicą SAM jeden na całej drodze o godz 3:40 w nocy, przekroczyłem prędkość i fotoradar zrobił mi zdjęcie!!! Materiał do TVN lub TVP przecież to jest wydarzenie na skalę krajową a my takie fakty \"kisimy\" na stronie brzegu. Mandat opiewał najniższą karę za w/w wykroczenie ponieważ jeżdżąc bolidem i z prędkościami światła nie dorobiłem się żadnych punktów karnych robiąc rocznie ok 70 000 km. Sprytny jestem, zwykle znikam zanim radar zdąży błysnąć, tym razem jechałem za wolno.
Pozdrawiam panią Anię, ja zwłaszcza mam tendencję do wykrzykiwania przez otwartą szybę. Jeżdżąc cały dzień od 14-tej do 22-giej wrzeszczę a po 22-giej używam tuby gdyż gardło mnie już boli. Gdyby przede mną i moim dzieckiem samochód zatrzymał się z piskiem opon to najmniej przejmowałbym się kierowcą a już na pewno bym się tym nie przechwalał. Może proszę na spacery zabierać mamusię, nauczy przechodzić przez jezdnię, na naukę nigdy nie jest za późno.
1. Musiałbyś zobaczyć minę klienta kiedy włączasz licznik. Nie przez ciągłą, najchętniej zawróciłby w miejscu i pojechał na skróty przez dachy budynków byle mniej wyszło. Alkohol to wróg kierowcy, szkoda, że nie zadzwoniłeś na policję.
2. Bez komentarza. Nie pytam czym jeździsz.
3. Tak jak to taksówkarze, my nie jesteśmy tacy idealni jak reszta narodu. Po co komu policja drogowa- wystarczy taksówek pilnować, reszta to zbędne etaty za nasze pieniądze.
4. J/w
5. Celna uwaga. Też się dziwię, że nieświadomi niczego ludzie dzwonią na moją prywatną komórkę a w weekend to masakra. Ale teraz są już ostrzeżeni i bezpieczni.
6. Zgadzam się ze wszystkim. Jeżeli taksówkarz nie spełnia oczekiwań klienta bądź jest ordynarny wystarczy go omijać? To raczej proste, trzeba zapytać tych co jadą na \"krechę\" a później \"wsiąkają\". Nikt by mnie nie zmusił, żebym wsiadł do taksówki, do której nie chcę wsiąść. Wypadki się zdarzają, zdarzały i będą zdarzały. Samochody \"cywilne\", radiowozy, karetki itp. nie wiem dlaczego czekasz na wypadek taksówki ale to też już się zdarzało.
7. No jasne, byłem karany za wykroczenia drogowe. A ty nie? A prawo jazdy masz? A dużo jeździsz? Może naprawdę jesteś ideałem? GRATULUJE
Dokładnie, każdy dzwoni gdzie chce.

Reasumując współczuję wszystkim co to czytali i przepraszam za obszerność moich wyjaśnień, postaram się tego nie powtórzyć
PS. Do kolegi ze śmieszną twarzą
1. Drugim razem uprzedź, że będzie foto bo jakbym rano na myjnię nie pojechał :roll
2. Prezes nie chce z tobą rozmawiać? Nie wiem. Może nie ma podstaw. To mój prywatny samochód i moja prywatna działalność. Zamówisz taksówkę, odbędziesz kurs, będziesz niezadowolony- złożysz skargę. Na pewno wyciągną konsekwencje. Nie ma skarg, klienci są zadowoleni i dlatego tu pracuję a prezes ma swoje sprawy.

nr 10
Jeszcze ten młodzieniec dostanie wpier**** za to, że dodał zdjęcie mojego auta na stronę Brzegu! Więc sobie uważaj, następnym razem jak będziesz przechodził obok mnie!! Z daleka młody redaktorze!

(więcej: http://brzeg24.pl/content-145.html )
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-21, 17:42   

alfix napisał/a:
nr 10
Jeszcze ten młodzieniec dostanie wpier**** za to, że dodał zdjęcie mojego auta na stronę Brzegu! Więc sobie uważaj, następnym razem jak będziesz przechodził obok mnie!! Z daleka młody redaktorze!


strach się bać :)
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2008-07-21, 18:48   

jesli ktos niechce kozystac z jego uslug to spoko jest duzo taksowek w naszym miescie :) mi on odpowiada a co myslicie :) wasza sprawa :)
Ostatnio zmieniony przez Pecik 2008-07-21, 18:57, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2008-07-21, 19:13   

To zwykly debil. Niezapomne jak w szybkim tepie wyprzedal mnie na jednokierunkowej i mial szczescie, ze sie troche usunalem jak go widzialem w lusterku. Wystarczylo, zebym lekko skrecil i albo by uderzyl w inny zaparkowany samochod albo bym go przystopowal, przestalby kozaczyc. Innym razem chcial mi zajechac droge ale dopiero klakson go uspokoil.
Pecik tu niechodzi o to czy go lubisz, kochasz czy wilbisz. Facet jak chce sobie zrobic krzywde to niech jedzie na lotnisko, a nie w miescie szarzuje. Chodzi o bezpieczenstwo innych ludzi oraz ich mienia.
0 UP 0 DOWN
 
Bilu 



Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 66 / UP 43



Wysłany: 2008-07-21, 19:16   

Śmieszna sytuacja bo całkiem niedawno widziałem zachowanie na ulicy tego gościa i właśnie pomyślałem że to kwestia czasu aż go ktoś obsmaruje :-P
BTW ta groźba fajna , trzeba mieć jaja nie ? Gościu świadczy takie usługi że zabiera nieraz busa wstawionej młodzieży , a jak sie trafi że zabierze na pokład 4 kolesi którym sie odgrażał ??
Niestety , łamiesz mistrzu przepisy w sposób który zagraza zdrowiu i zyciu innym użytkownikom dróg , słowa krytyki myślą są uzasadnione ...
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2008-07-21, 19:24   

Bilu napisał/a:
łamiesz mistrzu przepisy w sposób który zagraza zdrowiu i zyciu innym użytkownikom dróg , słowa krytyki myślą są uzasadnione ...
więc zacznijcie krytykować każdego pirata w tym mieście :)
0 UP 0 DOWN
 
Bilu 



Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 66 / UP 43



Wysłany: 2008-07-21, 19:31   

od tego myśle sa odpowiednie służby , natomiast ten gość nieraz dobrze się "zareklamował" na szosie :) raz nawet i ja miałem blisko , inaczej niepodejmowałbym tutaj rozmowy :P
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2008-07-21, 20:10   

a mi się podoba jego odpowiedź, nawet jeśli to wy macie rację ;D
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-21, 20:14   

stanie na zakazie cykasz zdjęcie do straży miejskiej i po kłopocie :P i tak za każdym razem :) hehe
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2008-07-21, 20:28   

Emill napisał/a:
a mi się podoba jego odpowiedź, nawet jeśli to wy macie rację ;D

Hmm... podoba ci sie to, ze koles jest na tyle glupi, ze jeszcze otwarcie robi sobie wrogow, odgraza sie i grozi innym? To rzeczywiscie imponujace. Jak tak dalej pojdzie to bedzie mia tylko jednego klienta w osobie Pecika.
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2008-07-21, 20:54   

szkoda tylko że alfix nie dodał oststniego komentarza tego taksówkarza... może ja to zrobię:
Cytat:

18
Widzisz Adam. Nieraz jest tak, że ktoś z tobą próbuje nawiązać rozmowę, ale robi to w taki sposób, takim tonem i tak formułuje pytania, że nie masz ochoty na rozmowę z tą osobą. Jesli nie chceszi nie musisz to nie rozmawiasz. Po przeczytaniu artykułu stwierdzam, że dobrze zrobiłem nie podejmując tematu z tą osobą. Wiele sytuacji w tym artykule to jest delikatnie mówiąc naginaniem rzeczywistości do potrzeb artykułu. Nie zależało mi na tym żeby kogoś obrazić, znieważyć a już na pewno komuś grozić. Forum jest miejscem, gdzie można bez podania przyczyny na kogoś pisać bajki i pozostać anonimowym. Na przykład z nudów. Lub też podszyć się pod kogoś ( komentarz nr10) i patrzeć jak się wszyscy będą "żreć". Jest to niesmaczne i nie interesuje mnie taki rodzaj spędzania czasu dlatego jest to mój ostatni komentarz. Pozdrawiam forumowiczów i kierowców.


poza tym też znam tego pana osobiście i go pozdrawiam :D i mimo to nadal bede korzystać z jego usług :P
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-21, 21:33   

Necia napisał/a:
szkoda tylko że alfix nie dodał oststniego komentarza tego taksówkarza... może ja to zrobię:


dopiero wróciłem... Necia wyślę Ci na pw screen z IP z komentarza? okey?

Napisałem to co mówili mi ludzi... Mam nadzieję, że T. Dragan lub J. Staśkiewicz równiez podejmą ten temat...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, po, szaleje, taxi


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu