Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie założyć forum
Autor Wiadomość
driv 


Wiek: 31
Dołączył: 12 Lip 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-07-12, 12:22   Gdzie założyć forum

Mam mały problem szukam serwera na którym mógł bym założyć forum, w sieci jest dosyć dużo takich serwerów lecz na większości są dóże reklamy lub dodatki do nazwy np:
chciał bym solar.pl a jest solar.nmj.pl. Poszukuje dobrego forum do strony internetowej może być za znaczną ale jednorazową opłatą. Przykładowe forum wzorowe www.forum.dobreprogramy.pl. Czekam na wszelkie propozycje.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-07-12, 12:25   

driv, trochę chaotycznie to opisałeś. Szukasz serwera pod forum, czy postawionego już forum?
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2008-07-13, 08:55   

driv napisał/a:
Poszukuje dobrego forum do strony internetowej może być za znaczną ale jednorazową opłatą.

to najlepiej kupić jakiś hosting na rok z góry :P
http://webh.pl/ - 61 lub 100zł na rok i masz spokój, zero reklam, b.dobra firma...
możesz wziąć najtańszy a w razie potrzeby zwiększyć..

zainstalowanie forum to góra 5 minut roboty...


ale jeśli już nie chcesz płacić to może to: http://60free.ovh.org/pl/products/offers.html ?
a jeśli masz jakieś podstawy angielskiego, to możesz spróbować to: http://www.000webhost.com/ tylko długi adres będzie :/ (ale domeny .pl już od 10zł za pierwszy rok :P )
zawszę możesz wypróbować...
Ostatnio zmieniony przez Emill 2008-07-13, 09:03, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-13, 09:31   

Emill napisał/a:
61 lub 100zł na rok i masz spokój, zero reklam, b.dobra firma...


Na okres 6 miesięcy nazwa.pl (firma netart.pl) mają promocje 50 zł dla fizycznej osoby, 1 zł dla firm, więc tutaj też można śmiało spróbować.
Netart bardzo dobrze wypada w teście tracert (przynajmniej ja na to między innymi zwracałem uwagę przy wyborze serwera), ale widzę że również webh.pl daje rady.
Obsługa online klienta (netart) jest na wysokim poziomie.
Z darmowych polecam (już któryś raz) host.sk (bez reklam, php + mysql co podstawą jest pod stawianie forum)
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2008-07-13, 11:31   

nazwa.pl nieźle wypada, ale znam 2 przypadki, gdzie kazano się spakować i znikać z serwera :)
strasznie nie lubią tam phpbb przema, shoutboxów i dużej liczby zapytań do mysql...
no i czytając opinie innych.. no cóż rożne są... ja tam siedziałem bardzo krótko, bo ich najlepsza oferta była zjadana na śniadanie, więc co do współpracy się nei wypowiem :P

z kolei webh.pl - to zdecydowana większość pozytywnych opinii, dlatego u nich bym spróbował z niewielkim forum..


EDIT:
Cytat:

a jeśli masz jakieś podstawy angielskiego, to możesz spróbować to: http://www.000webhost.com/ tylko długi adres będzie :/


pomyłka :) adres będzie: www.[twoj_adres].net63.net więc nie jest tak źle :)
Ostatnio zmieniony przez Emill 2008-07-13, 11:40, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-07-13, 12:13   

Emill napisał/a:
nazwa.pl nieźle wypada, ale znam 2 przypadki, gdzie kazano się spakować i znikać z serwera


To podam Ci trzeci ;) ----> forumbrzeg.pl

Musiałem się dosłownie wynosić z nazwa.pl na serwery.pl gdyż forum zbyt obciążało serwer. Firma hostingująca się nie zmieniła i dalej mam wrażenie, że dałem się po prostu naciągnąć, gdyż nazwa.pl powinna spokojnie pociągnąć ten serwis. Niestety sami zrobili ostatnio przeciążenia dając na jedną maszyną zbyt wiele kont. Skutkuje to niestety spowolnieniem wydajności i błędami. Często gęsto błędy wywala sam serwer (limit zapytań 100 000 w ciągu godziny, potrafi być nawet o 2 w nocy przekroczony już na rozpoczęciu pełnej godziny).

Co do zainstalowania forum to nie zabiera to dużo czasu. Bardziej żmudną robotą jest dostosowanie forum do własnego upodobania. W razie problemów, mogę nieodpłatnie pomóc w tym wszystkim (w miarę wolnego czasu).

OVH nie polecam, gdyż przy przemo sypie się na potęgę. Podobnie jest z webh.pl, też nie lubią tego skryptu.

Swojego czasu zastanawiałem się nad wykupieniem całego serwera dedykowanego i odsprzedać niewykorzystane miejsce. Tylko $$$ niestety trzeba na początek zainwestować.
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2008-07-13, 12:19   

yasiu napisał/a:
OVH nie polecam, gdyż przy przemo sypie się na potęgę.


przy stosunkowo małej liczbie ludzi działa całkiem dobrze ;)
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2008-07-13, 13:03   

no właśnie wszystko zależy od tłumów na forum....

w każdym razie, jak zakładać forum to już nie na przemie... był dobry w swoich czasach, ale teraz imo najlepszy jest SMF (i to nie dlatego, że sam używam od ponad roku :P )...

zostawia w tyle vB, IPB, phpbb3 i mybb... wiele modyfikacji, łatwość obsługi...
do tego coraz więcej firm stawia na ten silnik...

jak poświęci mu się trochę czasu może naprawdę ładnie wyglądać, ot choćby na przykład: http://www.thewitcher.com/forum/ (wejdźcie w jakiś temat)
niestety produkcja themów nie należy do najprostszych..


a co do hostingu: home.pl również nie polecę - gdyby komuś wpadło to do głowy...
u nich sytuacja wygląda o tyle ciekawie, że nie wypraszają jak nazwa.pl, ale strony obciążające serwer wrzucają na jedną maszynę - a te się same zabijają... no cóż.. różne są praktyki...
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-28, 13:14   

Witam. Założyłes swoje firum i chce juz w nim cos robic a tu nagle taki napis

Usuń, przenieś lub zmień nazwę katalogu instalacyjnego, zanim zaczniesz korzystać z forum. Jeśli tego nie zrobisz, będzie działał tylko Panel Administracyjny.
Nie wiem co to onzacza gdzie jest jakis plik a foru jest na Yoyo.pl. Pomocy :x
Ostatnio zmieniony przez Lukasz10_2004 2008-09-28, 13:14, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-09-28, 13:51   

Musisz wejść na FTP i usunąć katalog install.

Swoją drogą jakie forum zakładasz?
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-28, 13:52   

Forum Mojej klasy. A jak na niego wejsc może jakies wskazówki bo jestem na ten temat zielony :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2008-09-28, 15:17   

a jak wrzuciłeś instalkę na serwer?
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2008-09-28, 22:18   

Emill napisał/a:
a jak wrzuciłeś instalkę na serwer?


skorzystał z preinstalatora :)

http://forum.pobieralnia.org/viewtopic.php?t=15

i nie wiem, jak planujesz prowadzić to forum, jeśli nie znasz takich podstaw jak wiedza co to jest FTP, itp :)
życzę powodzenia
0 UP 0 DOWN
 
ptak82 
Create WWW



Wiek: 41
Dołączył: 20 Lis 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: LA

Wysłany: 2008-09-29, 14:01   

yasiu napisał/a:
Swojego czasu zastanawiałem się nad wykupieniem całego serwera dedykowanego i odsprzedać niewykorzystane miejsce. Tylko $$$ niestety trzeba na początek zainwestować.


Heh, szkoda, że nie wiedziałem wcześniej, pół godziny temu z racji tej wykupiłem VPSa w najwyższej dostępnej ofercie, chcąc uniknąć pełnej konfiguracji dedyka. A tak w dwie osoby to raźniej na takim serwerze :/

Chociaż tak patrzę to jednak opcja by ta nie przeszła z racji na transfer vps - 2000 GB a dedyk tylko 200 GB - ehost.pl
0 UP 0 DOWN
 
niki300 

Wiek: 46
Dołączyła: 14 Paź 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-10-15, 16:20   forum

Witam

Jak ktoś szuka strony gdzie można założyć za darmo forum to niech zajrzy na http://forumex.pl/strona/. Zakładając tam forum otrzymuje się darmową subdomenę. Jako jeden z niewielu serwisów oferują także opcje sciagnięcia kopii swojej bazy danych w dowolnym momencie funkcjonowania Twojego forum.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: forum, gdzie, zalozyc


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu