Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowe mandaty - nawet 2 tys. za szybką jazdę
Autor Wiadomość
barmanik 


Wiek: 49
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 1624 / UP 147


Skąd: OB/GSL

Wysłany: 2008-07-10, 07:26   Nowe mandaty - nawet 2 tys. za szybką jazdę

Kod:
Posłowie chcą uruchomienia kilkuset nowych fotoradarów. Chcą też karać kierowców za przekroczenie prędkości mandatem nawet w wysokości 2 tysięcy złotych.
Poselski projekt tzw. ustawy fotoradarowej właśnie trafił do Sejmu.

Docelowo fotoradarów na polskich drogach miało by być ok. tysiąca. Wszystkie byłyby połączone w jedną sieć obsługiwaną przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Dzięki temu, po przesłaniu zdjęcia do centralnego komputera, pojazd i jego właściciel zostaliby błyskawicznie zidentyfikowani. System wyliczyłby też wysokość kary i przesłał zawiadomienie do sprawcy wykroczenia. Za nadmierną prędkość kierowcy byliby karani surowiej niż obecnie. - Kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość o 50 km w obszarze zabudowanym, zapłaci za to 1000 zł, jeżeli okaże się recydywistą - 2000 zł - tłumaczy mł. insp. Mariusz Wasiak, radca w Biurze Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Teraz, na terenie całego kraju działa 127 fotoradarów policyjnych

Rzeczpospolita

Jestem jak najbardziej za karaniem piratów drogowych ale to juz chyba przesada. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić zwiększenia liczby fotoradarów do 1 tys. Ten kto jechał w tym roku np. nad morze wie o co chodzi - co chwilę stoi fotoradar. A ma być ich (około) 10 razy więcej!!
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2008-07-10, 08:02   

barmanik napisał/a:
Jestem jak najbardziej za karaniem piratów drogowych ale to juz chyba przesada. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić zwiększenia liczby fotoradarów do 1 tys. Ten kto jechał w tym roku np. nad morze wie o co chodzi - co chwilę stoi fotoradar. A ma być ich (około) 10 razy więcej!!

A przecież wystarczy jechać przepisowo :wink: , wtedy liczba fotoradarów nie ma najmniejszego znaczenia :wink: Może być ich i 10 tys.

Wczoraj miałem na d..ie naszą Video-Vectrę i jakoś nie przyniosła mi strat w portfelu. Po prostu jechałem jak Pan Bóg przykazał :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-10, 08:28   

Wystarczy CB i sprawa załatwiona. Jak mowa o fotoradarach to nasz na obwodnicy ostatnio był włączony!!
0 UP 0 DOWN
 
R002 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-07-10, 08:35   

mł. insp. Mariusz Wasiak napisał/a:
Kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość o 50 km w obszarze zabudowanym, zapłaci za to 1000 zł, jeżeli okaże się recydywistą - 2000 zł - tłumaczy mł. insp. Mariusz Wasiak, radca w Biurze Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.


No i bardzo dobrze może ktoś się zastanowi zanim naciśnie na gas. Jeszcze tylko żeby te łośki z sejmu to zatwierdzili.

Andrzejbrzeg napisał/a:
Wystarczy CB i sprawa załatwiona. Jak mowa o fotoradarach to nasz na obwodnicy ostatnio był włączony!!


Czasami na trasie się przydaje. W mieście takie pierdoły przez to gadają że szkoda gadać. Co do fotoradaru jest gdzie indziej.
Ostatnio zmieniony przez R002 2008-07-10, 08:38, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-10, 08:42   

Ostatnio widziałem autokar turystyczny OTTOKAR z Głogówka, który przez wioski jechał 90 km/h :)
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2008-07-10, 08:43   

Zbychoo napisał/a:
A przecież wystarczy jechać przepisowo :wink:


tylko czasami te przepisy są bez sensu :P ...a raczej znaki ograniczenia prędkości w dziwnych miejscach ;)
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2008-07-10, 09:08   

KtOŚ napisał/a:
tylko czasami te przepisy są bez sensu ...a raczej znaki ograniczenia prędkości w dziwnych miejscach

Z tym niestety muszę się zgodzić :x Nasi drogowcy mają tendencję do załatwiania sprawy dziur w nawierzchni ograniczeniami prędkości. Wstawiają w takim miejscu znak ograniczenia i już uważają się za rozgrzeszonych. Jeszcze gorzej jest gdy w takich miejscach policja "suszy". Wtedy jest to ewidentne naciąganie :twisted:
Jednakże stacjonarne fotoradary są na ogół stawiane w miejscach istotnych dla bezpieczeństwa, a nie w takich gdzie po prostu komuś nie chce się załatać dziur.
Andrzejbrzeg napisał/a:
Ostatnio widziałem autokar turystyczny OTTOKAR z Głogówka, który przez wioski jechał 90 km/h
Ja widziałem w Przylesiu TIR-a wyprzedzającego innego TIR-a :twisted: Dla takich delikwentów powinno się stawiać pręgieże i je wykorzystywać zgodnie z przeznaczeniem :twisted:
Ostatnio zmieniony przez Zbychoo 2008-07-10, 09:09, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-10, 15:01   

Zbychoo napisał/a:
A przecież wystarczy jechać przepisowo , wtedy liczba fotoradarów nie ma najmniejszego znaczenia Może być ich i 10 tys.

No to wiec takie pytanie odnośnie tego postu, czy Zbychoo tak "przepisowo" jeździsz także na dłuzszych trasach?? tak ponad 100km. bo jeśli tak jeździsz to gratuluje cierpliwości, ponieważ trasa do Wawy zajmuje wtedy ok 6 godzin, natomiast przykładowo nad morze ok 10godzin,mi zajmują te trasy odpowiedni 4 i 8 godzin spokojnym tempem (100km/h) natomiast przez WIOSKI ok 70-80. I ciekam jestem czy jechał byś tak przepisowo przez wioske BIAŁA która ma prawie 5km długości (DK8 na Warszawke). I przy 2 razy wiekszym zmęczeniu spowodowanym duzo dłuższą jazdą, ciekaw jestem czy prawdopodobieństwo wypadku jest wieksze u Ciebie czy u mnie?? Nie mówie ze należy gnać na łęb na szyje, ale w naszych polskich warunkach jazda całkowicie zgodnie z przepisami jest poprostu uciąliwa a wrecz niemożliwa ze wzgledu na innych użytkowników dróg.
Andrzejbrzeg napisał/a:
Wystarczy CB i sprawa załatwiona.

Jesli chodzi o CB to fotoradary stacjonarne nie są podawane na CB, są tylko czasem informacje jeśli jest pewność ze dany fotek działa.
0 UP 0 DOWN
 
meg2582 



Wiek: 41
Dołączyła: 24 Kwi 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-07-10, 15:10   

KtOŚ napisał/a:
Zbychoo napisał/a:
A przecież wystarczy jechać przepisowo :wink:


tylko czasami te przepisy są bez sensu :P ...a raczej znaki ograniczenia prędkości w dziwnych miejscach ;)


dokładnie ale i fotoradary też w "tych dziwnych miejscach" są (tam gdzie powinny stać nie stoją i na odwrót)
0 UP 0 DOWN
 
Darek 
...trzeba było uważać...



Wiek: 46
Dołączył: 11 Wrz 2005

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2008-07-10, 17:35   

Żaden fotoradar ani ograniczenie prędkości nie zastąpi wyobraźni i zdrowego rozsądku. Bardziej od fotoradarów na poprawę bezpieczeństwa wpłynęła by poprawa stanu naszych dróg.
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-07-10, 18:51   

otóż fajnie :) niech fotoradary stoją .... wszystko ladnie pięknie ale... teraz pisze z Sopotu... droga do Brzegu będzie ciężka... całe auto załądowane rowery na dachu... to wiecie... pozniej tluc sie to masakra... w okolicach sopotu nitka autostrady A1 ma uwaga 25 km :) pięknie i trzeba płacić 7 zł... ja sie pytam za co ?? jeżeli chociaż pieniądze z mandatów za przekroczenie prędkości pokrywałyby kosztu budowy autostrad to ok... ale mając do przejechania grubo ponad 500 km to jest przegięcie... zey w kazdej wiosce stal fotoradar... najpierw niech wybudują drogi po których bedzie można jeżdzić a pozniej niech stawiaja fotoradary...
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2008-07-11, 07:11   

butter napisał/a:
No to wiec takie pytanie odnośnie tego postu, czy Zbychoo tak "przepisowo" jeździsz także na dłuzszych trasach??

Zwróć uwagę na emoty w moim poście, a sprawa będzie raczej oczywista :wink:
0 UP 0 DOWN
 
barmanik 


Wiek: 49
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 1624 / UP 147


Skąd: OB/GSL

Wysłany: 2008-07-11, 07:26   

Pan_Pasztet napisał/a:
jeżeli chociaż pieniądze z mandatów za przekroczenie prędkości pokrywałyby kosztu budowy autostrad to ok...


Raczej tak nie będzie...niedawno czytałem, że pieniądze z pobieranej opłaty recyklingowej (500 zł jest pobierana od każdego używanego samochodu sprowadzanego z UE) zostaną przeznaczone nie na recycling wraków ale na.... międzynarodową konferencję klimatyczną pod auspicjami ONZ. Za nasze pieniądze pojedzą, popiją i pogadają o d**** Maryni.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: jazde, mandaty, nawet, nowe, szybka, tys, za


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu