Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Pytanie w sprawie wypadku sprzed prawie roku.
Autor Wiadomość
bylominelo 

Wiek: 49
Dołączyła: 02 Lip 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-07-02, 06:23   Pytanie w sprawie wypadku sprzed prawie roku.

Cytat:
- Maszyna z dwoma naczepami wyładowanymi zbożem wyjeżdżała właśnie z pola, kiedy seat po prostu się wbił pod drugą z przyczep - dowiedzieliśmy się od ratowników biorących udział w akcji.


Na miejscu zdarzenia zginął 35-letni mężczyzna, 21-letnia kobieta zmarła w szpitalu kilka dni później....


Cytat:
Sprawę wyjaśnia policja i prokuratura.


zawsze gdy mają miejsca jakieś zdarzenia drogowe mówi się o sprawie tylko gdy to jest temat nr. 1 na pierwszą stronę gazety, gdy sprawa staje się po prostu kolejną sprawą dla prokuratury czy Policji temat znika...

a ja mam pytanie:

Czy ktoś z Was wie co stało się z kierowcą ciągnika ? Czy opowiedział za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym ?? Jaką poniósł karę za nieumyślne zabicie dwóch osób ??

cytaty pochodzą ze strony www.nto.pl
Ostatnio zmieniony przez yasiu 2008-07-02, 18:19, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2008-07-02, 11:52   

bylominelo napisał/a:
Czy opowiedział za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym ?? Jaką poniósł karę za nieumyślne zabicie dwóch osób ??

ja bym był bardziej ostrożny w serwowaniu takich wyroków...
ciągnik z dwoma wyładowanymi zbożem przyczepami nie ma takiego niesamowitego przyspieszenia, żeby niespodziewanie wyskoczyć zza zakrętu...

a tyłem nie jechał, więc jakim cudem kierowca nie zobaczył ciągnika (kilka metrów długości, kilka wysokości) i pierwszej przyczepy (kolejnych kilka metrów długości i kilka wysokości)?

czy zawszę winny jest ten który przeżyje?
Ostatnio zmieniony przez Emill 2008-07-02, 11:53, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-07-02, 18:18   

Przyczepy nie były oświetlone z boku więc kierowca Seata jadąc nocą zauważył je w ostatnim momencie.


Emill, ostatnio pokazywałem yashinowi jak jadąc 90 km/h zachowuje się auto na tym zakręcie. Sprawdzałem gdzie zatrzyma się auto jak wyjeżdżając zza zakrętu zauważa się ten wyjazd. Przy przygotowanej nodze i podświadomości, że zaraz będę hamował nigdy nie udało mi się wyhamować przed tym wyjazdem. Oczywiście jechałem z prędkością 90km/h by zobaczyć jak to wygląda przy maksymalnej dozwolonej prędkości.
0 UP 0 DOWN
 
yashin 


Wiek: 35
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-07-02, 18:31   

yasiu napisał/a:
Emill, ostatnio pokazywałem yashinowi jak jadąc 90 km/h zachowuje się auto na tym zakręcie. Sprawdzałem gdzie zatrzyma się auto jak wyjeżdżając zza zakrętu zauważa się ten wyjazd. Przy przygotowanej nodze i podświadomości, że zaraz będę hamował nigdy nie udało mi się wyhamować przed tym wyjazdem. Oczywiście jechałem z prędkością 90km/h by zobaczyć jak to wygląda przy maksymalnej dozwolonej prędkości.


Gdzie my to w tedy jechaliśmy? Do Wrocławia? :D A tak na poważnie to sam się zdziwiłem jak samochód zachował się na tym zakręcie jeszcze z systemem ABS :shock:
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2008-07-02, 22:06   

no ok, ale jeśli tak to wygląda to w takim razie z tym zakrętem jest coś nie tak i jakoś powinno to być oznakowane... jeśli nic się tam nie zmieniło, to tylko czekać na następny wypadek..
0 UP 0 DOWN
 
alexaandra 
*legalna wariatka*


Wiek: 35
Dołączyła: 20 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Nibylandia :)

Wysłany: 2008-07-04, 13:48   

A moze nie z zakretem tylko z ludzmi ktorzy nawet przy zlych warunkach pogodowych nie potrafia zdjac nogi z gazu? Wybacz ale kilkanascie lat temu tez mialam wypadek na jednym z zakretow i kierowca choc to byla zima i bylo slisko nie potrafil ograniczyc predkosci. I co, tez mam za to winic zakret?
Ostatnio zmieniony przez alexaandra 2008-07-04, 13:49, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-07-04, 17:05   

alexaandra, ale na tym zakręcie są olbrzymie koleiny, fakt faktem jeżeli nie ma na drodze ograniczeń prędkości to można jechać w dobrych warunkach teoretycznie cały czas 90 km/h po za terenem zabudowanym.

Auto nie wypadło z drogi lecz wjechało w drugą przyczepę z zestawu wyjeżdżającego z drogi polnej. Dzisiaj tamtędy jechałem i zatrzymałem się by zobaczyć czy kierowca ciągnika miał ograniczoną widoczność. Niestety ale z tego miejsca widać światła pojazdów jadących od strony Krzyżowic więc była to ewidentna wina kierującego ciągnikiem. Dodatkowo przyczepy nie były oświetlone ani z boku ani też przednie światła pozycyjnej na drugiej przyczepie nie były sprawne. Dodatkowo światła ciągnika (który był już na swoim pasie ruchu) zmyliły kierowcę samochodu osobowego gdyż widząc światła na lewym pasie nikt chyba by nie pomyślał, że na prawym pasie jest jeszcze nieoświetlona przyczepa.

Rzecznik Prasowy Brzeskiej Policji Mirosław Dziadek potwierdził mi jedynie fakt przekazania sprawy do Sądu Rejonowego w Brzegu. Sprawa była przeciwko kierowcy ciągnika. Jeżeli dowiem się więcej na pewno napiszę.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: prawie, pytanie, roku, sprawie, sprzed, wypadku


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu