Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dni Fantastyki we Wrocławiu
Autor Wiadomość
Kalein 


Wiek: 35
Dołączyła: 19 Lip 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Z SGC, Z Brzegu

Wysłany: 2008-06-11, 07:24   Dni Fantastyki we Wrocławiu

Hej witam :p ciekawa jestem co możecie powiedzieć o Dniach Fantastyki, które co roku są organizowane we Wrocławiu. Ja właśnie planuję w tym roku tam się pojawić, ale jestem ciekawa waszych opinii, a może są tu fani, którzy by się wybrali ;) . Wszystko trwa od 27 do 29 czerwca.

DNI FANTASTYKI WE WROCŁAWIU

Fajniej byłoby grupą jechać ;)
Ostatnio zmieniony przez Kalein 2008-06-11, 07:39, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2008-06-11, 08:19   

Kalein napisał/a:
ciekawa jestem co możecie powiedzieć o Dniach Fantastyki

Po pobieżnym przejrzeniu mogę powiedzieć, że mają naprawdę bardzo fajny program. Bardzo dużo ciekawych ludzi ze świata literatury będzie, co by mnie osobiście interesowało. Poza tym mnóstwo atrakcji. Widać, że się przygotowali porządnie. Tylko troche szkoda, że nie ma/nie widziałem informacji o jakichś ciekawych prelekcjach.

W ogóle, to czy ten wrocławski konwent się jakoś innaczej nie nazywał? Chyba, że to już druga taka impreza we wrocławiu.
0 UP 0 DOWN
 
Kalein 


Wiek: 35
Dołączyła: 19 Lip 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Z SGC, Z Brzegu

Wysłany: 2008-06-11, 08:52   

PANELE / WYKŁADY / PRELEKCJE


Panel tłumaczy
Andrzej Sawicki, Marina Makarewska


Warsztaty literackie Katarzyna i Andrzej Pilipiuk
Jak pisać, żeby było ciekawie, spójnie, logicznie i fantastycznie. Jak nie pisać, jakich błędów nie popełniać i jakich postaci nie tworzyć. To wszystko i wiele więcej dowiecie się podczas warsztatów.
Wszystkich, którzy chcieliby zaprezentować próbkę swoich prac twórcy Wędrowycza a nie boją się ewentualnej krytyki, zachęcamy do nadsyłania tekstów bezpośrednio do prowadzącego warsztaty - pilipiuk@interia.pl


Rynek czasopism i książek fantastycznych w Polsce - Robert J. Szmidt
Co zrobić aby wydawać książki i czasopisma i czy można i ile na tym zarobić.


"Wizje światów przyszłości w Fantastyce – ludzkość w kosmosie"
Izabela „Taraissu" Rutkowska i Karol „Wedge" Dobosz
Wykład stanowi próbę przedstawienia możliwych scenariuszy wydarzeń, gdy ludzkość pokona barierę podróży w kosmosie i osiedlania się na innych planetach. Wystąpienie opiera się na motywach zaczerpniętych z literatury, filmów oraz seriali science- fiction i będzie uzupełnione prezentacją multimedialną bogatą w zdjęcia i krótkie filmiki.


Opowieści dworcowe - Jakub Ćwiek
kolejowe legendy i opowieści prawdziwe, czyli czego boją się dworcowi bezdomni


Warsztaty komiksowe - Jakub Ćwiek
o tym jak pisze się scenariusze, obrazuje historie dla grafika, wreszcie jak komponuje się kadry itp. Kurs z ćwiczeniami


"Główny bohater u Dukaja. Na podstawie Ruchu Generała, Extensy i Innych pieśni."
-Tomasz Jamroszczak
Jak bardzo algorytmiczny jest przepis na głównego bohatera według Jacka Dukaja? Czy istnieje punkt wspólny w tak rozmaitych utworach?


H. P. Lovecraft w kulturze masowej
- Adam Wieczorek
Rok temu skupialiśmy się głównie na muzyce inspirowanej twórczością Lovecrafta. W tym pójdziemy dalej zaglądając do gier komputerowych, planszowych, konsolowych, karcianych i fabularnych. Przeanalizujemy wpływ pisarza na literaturę współczesną oraz film. Pokażemy figurki i pluszaki związane z Cthulhu. Postaramy się też odpowiedzieć na pytanie – czy Lovecraft przewraca się w grobie?


Co u Totoro w trawie piszczy czyli fantastycznie światy Miyazakiego.
- Hania "Bihana" Kubiak
Co łączy Porco Rosso z rodzicami Sen, dlaczego Satsuki narysowała kraba w liście do mamy, czy Totoro ma coś wspólnego z księżniczką San? -
kilka ciekawostek ze świata studia Ghibli.

KONKURSY


Konkurs na opowiadanie fantastyczne
Trwa od 10 maja do 10 czerwca 2008 r.


konkurs nocarski (czyli z "Nocarza" i "Renegata" M. Kozak)
prowadzą Asia i Marcin Witek


Trylogia Sienkiewicza
prowdzą Asia i Marcin Witek


Anioły u Pana Lodowego Ogrodu
konkurs z twórczości Mai Kossakowskiej i Jaroslawa Grzędowicza
- prowadzą Asia i Marcin Witek


Nauka i Publicystyka









Kiedy zjawiska zachowują sie krytycznie, a fazy są po przejściach Andrzej Drzewiński
wyjaśnienie w jaki sposób woda przechodzi z postaci lodu do ciekłej a później i gazowej, dlaczego żelazo może działac jak magnes, ale traci tą własnosc, gdy go podgrzejemy itp.

Nauka w mediach Andrzej Drzewiński
omówienie roli nauki w społeczeństwie, form jej popularyzowania oraz prezentowania przez media odkryć naukowych

Wolna wola - dobre sobie Marcin Przybyłek
Autor opowieści o Gamedeku ("Gamedec. Granica rzeczywistości", "Gamedec. Sprzedawcy lokomotyw", "Gamedec. Zabaweczki") opowie o swoich, kontrowersyjnych, poglądach na temat mitu wolnej woli, o wpływie sytuacji na decyzje i czynności jednostki oraz jaki, być może, jest rzeczywisty wymiar rzeczonej woli - i to już będzie science-fiction.

Anime - odwzorowanie rzeczywistości, czy... Marina Makarewska
Opowieść o przedstawieniu rzeczywistego świata przez twórców anime. Często spotykane sztampy oraz błędy w odwzorowaniu rzeczywistości.

Narodziny Inkwizycji - Bartosz Grykowski
czarna legenda i próba obrony.


Światy wirtualne - ucieczka od rzeczywistości Marina Makarewska
Zjawisko Second Life oraz symulacje zastepujące prawdziwe życie. Zjawisko ucieczki człowieka i pieniądza do wirtualnego świata

Zabijcie wszystkich, Bóg rozpozna swoich - Bartosz Grykowski
Legenda i fakty o upadku Katarów


Tłumaczenia: z czym to się je Marina Makarewska
gdzie i do czego zatrudnia sie tłumaczy, techniczna strona procesu tłumaczenia literackiego oraz technicznego, źrodla, umiejętności, które warto posiadać oraz sposoby ich zdobycia


O tym jak NIEwchodzic w role w Role Playing Games - Dorota Chmielewska
Narracyjne gry fabularne wiążą się z koniecznością wchodzenia w rolę odgrywanych postaci. Często RPG porównywane jest do dramy lub do innych form aktywności nawiązujących do technik psychoterapeutycznych. Tymczasem zjawisko głębokiej identyfikacji z postacią nie jest wpisane w istotę RPG, co więcej, może powodować konflikty w grupie graczy i niekoniecznie oddziaływuje terapeutycznie na samego gracza. Stosunek do postaci z gry jest znacznie bardziej zróżnicowany i bardzo często uwzględnia róznorodną motywację grania w RPG.


Zwierzęta w Starożytnym Egipcie - Adam Wieczorek
Zwierzęta towarzyszą ludziom od zarania dziejów. Jedne są pomocne, inne stanowią zagrożenie. Przyjrzymy się, jak jedna z największych starożytnych cywilizacji traktowała zwierzęta - od codziennych obowiązków po oddawanie im czci w boskiej postaci


Stosobiznes, czyli jak zyskać na paleniu czarownic Milena Wójtowicz
Opowieść o tym jak zyskać na paleniu czarownic pieniądze, dobre imię i sławę, a przy okazji wyrównać - świadomie lub nie - rachunki z nielubianymi sąsiadami.


Za kulisami japońskiego teatru czyli co można znaleźć pod maską. Hania "Bihana" Kubiak
Maska w teatrach japońskich (skąd się wzięła, z czego ją wykonywano, jakie było i jest jej znaczenie, kto mógł ją nosić) przede wszystkim w teatrze no.


Fantastyczna fizyka -Adam Cebula
czyli o tym jak dolecieć do gwiazd, albo zepchnąć z kolizyjnej trajektorii planetoidę.


Sztuka wojenna Średniowiecza - Rafał Dębski, Darek Domagalski
Prelekcja będzie dotyczyła strategii porwadzenia wojen od czasów wczesnego śrdniowiecza aż do jego końca, a nawet ciut dalej. Omówione zostaną formacje i związki taktyczne, sztuka oblężnicza, zmiany w uzbrojeniu i - co za tym idzie - użyciu poszczególnych rodzajów wojsk. Obalimy parę mitów narosłych wokół omawianej epoki, przedstawimy ciekawostki, których próżno by szukać w powszechnie dostępnych opracowaniach, literaturze pięknej czy filmie.
Początki powojennego Wrocławia Katarzyna "Azi" Szelejak – (Wielosfer)
"Mkną po szynach niebieskie tramwaje..." - tak brzmią słowa znanej powojennej piosenki o wrocławskich tramwajach. Opisują barwne ulice naszego miasta w maju. Ale zanim tramwaje stały się niebieskie, a z ulic zniknęły gruzowiska uniemożliwiające przejazd z przez miasto, upłynęło jeszcze wiele lat. Zapraszam na krótką wycieczkę w przeszłość, do momentu, gdy do Wrocławia została oddelegowana grupa pionierów - ludzi, których zadaniem był ustanowienie polskiej administracji w zdobywanej(!) właśnie Festung Breslau.


:D No i poza tym jest blok Star Wars ! i innych atrakcji

-----------------------------------------------

Z tego co wiem to zawsze to zwało się Dni Fantastyki :D

Może ktoś by się wybrał?
Ostatnio zmieniony przez Kalein 2008-06-11, 08:54, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae


Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-06-11, 12:47   

Oj nie wiem czy zawsze to były Dni Fantastyki. W latach 80tych imprezy wrocławskich fantastów miały różne nazwy - np. Fantasycon.
Mnie nie będzie w tym terminie w okolicy. Pewnikiem MASON się zabierze.
0 UP 0 DOWN
 
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2008-06-11, 14:07   

Już wiem. Chodziło mi o CoolKon.

A te Dni Fantastyki przyznam nieźle się zapowiadają. Przyznam program prezentuje się nadzwyczaj interesująco.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-06-11, 22:14   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Oj nie wiem czy zawsze to były Dni Fantastyki.

Franco, zawsze :-)
To zupelnie inny konwent.
Jak dotad bylem na wszystkich DFach jakie dotychczas odbyly i moge powiedziec jedno - jest to jeden z najlepiej organizowanych konwentow w jakich mialem okazje uczestniczyc i praktycznie nie przypominam sobie zadnej wiekszej wpadki w ciagu tych lat.
Program, jaki jest, kazdy widzi. Ja co roku zawsze znajduje cos dla siebie :-D
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae


Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-06-12, 09:58   

E to ja nie wiem czy Dni Fantastyki są rzowinięciem imprez z lat 80tych, czy nie. Trza się zapytać. Z nazwisk wynika, że organizuje to Stara, Dobra Ekipa z klubu Index.

Jakie tam jeszcze były konwenty - hmm Szedariada organizaowana przez klub Szedar, LOFy (ale to co inne). A już nie pamiętam. A archwiwum jest na razie poza moim zasięgiem.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dni, fantastyki, we, wroclawiu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu