Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
"Martwy system"
Autor Wiadomość
Cuba 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-06-05, 22:51   

Pomyślałem sobie, że przed wyjazdem zerknę co ludziska piszą i to był błąd :( .
Zalev@
Argumentów prawie żadnych lub miałkie i arogancja w stylu:

wszechznawco! sprzęt, na którym vista chodzi jak po maśle (przykładowo core2duo e2200, 4gb ram, 8600gt) kosztuje 1000 zł. straaaszne rzeczy :cry: jak kogoś nie stać, jego problem.

Ano jak zwykle mijasz się z prawdą i to Ty chcesz uchodzić za guru ponieważ jesli ktoś ma starszy sprzęt to musi kupić cały komputer od nowa bo ze starego niewiele albo nic nie pasuje. Rozumiem, że dla Ciebie 2 czy 3 tysiące to .... masz na lody a kogo nie stać ten cieć malinowy no pogratulować taktu.

Dalej trolujesz w stylu:
"to już chyba nie wina systemu, tylko sposobu dystrybucji. według mnie też nie ma to najmniejszego sensu. osoby bardziej rozgarnięte kupują lapka bez systemu i wrzucają to, co lubią :) "

To widać nie masz zielonego pojęcia jak trudno jest kupić laptopa bez systemu. Bo na siłę wciskana jest Vista, xp jest rzadkością.

dalej też jest ciekawie:

zapewniam cię, że w chwili wydania głupia vista zapewniała wsparcie do znacznie większej liczby urządzeń, niż kochany pingwinek ;) i podłączając znaczną część dostępnego sprzętu, system wykrywał i instalował je w przeciągu kilku min., bez ingerencji użytkownika. bez internetu, ściągania pakietów, mieszania w nich itp. no i prawie zerowe wsparcie techniczne u producentów...

Ty myślisz, że wszystkim działa bez problemów. Kolega ma trzy letnią drukarkę i nie ma do niej sterowników pod vistę no tak niech sobie biedak kupi nową czyż nie. A poza tym poczytaj w sieci ilu ludków ma z tym problem i nie opowiadaj bzdur. Owszem do linuksa czasami się zdarza iż producent nie dostarcza sterowników i chłopaki muszą kombinować jak to uruchomić. Ale zawsze jest nadzieja, że im sie uda, bo dla starszego sprzętu producenci nie będą pisać sterowników pod viste.

Masz jak widzę kłopoty ze zrozumieniem tego co napisałem, bo skoro piszesz :

nietrafiony argument. algorytmy dekodujące są na każdej platformie takie same, więc głupia mp3 czy film będą brzmieć/wyglądać tak samo. chyba, że pogrzebiemy w ustawieniach kodeka, ale w dalszym ciągu można zrobić to samo pod linem i windą. może jeszcze napiszesz, że w pingwinowych edytorach tekstu szybciej się pisze, ładniejsze literki i składniejsze zdania wychodzą?

Gdyby tak było prosto jak mówisz to po jaką chol...e kupować power DVD(Nota bene świetny) skoro w byle jakim programie uzyskasz taką samą jakość, ech ręce opadają. Jest to oczywiście nieprawda ale Ty jak widze wiesz lepiej. Co do literek np. w Oo są takie same lub podobne , pisze się prawie tak samo i zachowana jest zgodność wsteczna a nie tak jak w MW trzeba kupić nową wersję bo nie ma tej zgodności wstecz-wiem niech biedaki kupią sobie wszak jest chyba jeszcze promocja i to tylko ~170 zł

Jak już coś piszesz to chociaż sprawdź, Photoshop kosztuje powyżej 2000 zł. Mam doczynienia z firmami i jeszcze się nie spotkałem aby ten program był kupowany. Zleca się firmie wykonanie pewnych rzeczy związanych z grafiką ogólnie pojętą. No chyba, że pracujesz w takiej firmie, ale z tego co piszesz wątpię.

I na koniec nikogo nie agitowałem na przejście do linuksa chciałem pokazać jego zalety i liczyłem, że wady inni opiszą. W systemach operacyjnych w tym i windowsie siedzę już około 18 lat i mam porównanie, znam zalety i wady różnych systemów ( oczywiście nie wszystkie) i jedno mogę stwierdzić iż MS goni w piętkę. Wypuszcza na chybcika system, który jet niedopracowany ( poczytaj w sieci to zobaczysz co o nim myślą) ale jak widzę ma wierną rzeszę wielbicieli, którym za nic nie można przemówić iż król jest nagi.

I kto tu jest fanboy'em :x

P.S rozumiem już dlaczego to forum było nieruchawe wszak Ci co mają linuksa to biedaki i ich problem, nie to co bogaci znawcy windowsa. Piszący człek o linuksie by sie przyznał, że jest biedakiem, ech zalev pojechałeś po bandzie i to ostro

Nie chce mi się w takiej formie pisać i dlatego uważam temat do zamknięcia. :offtopic:
0 UP 0 DOWN
 
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-06-06, 00:19   

Cuba napisał/a:
jesli ktoś ma starszy sprzęt to musi kupić cały komputer od nowa bo ze starego niewiele albo nic nie pasuje

moja wypowiedź dotyczyła systemów microsoftu jako ogółu. vista przytaczałem jako przykład, nie jako przymus :P zawsze zostaje xp, który jest dla wielu systemem lepszym. i w tym momencie dyskusja o wymaganiach nie ma sensu, bo xp chodzi nawet na 4-letnich kompach.

Cuba napisał/a:
Rozumiem, że dla Ciebie 2 czy 3 tysiące to .... masz na lody a kogo nie stać ten cieć malinowy no pogratulować taktu.

źle rozumujesz. komputer to dla mnie narzędzie pracy, zarabia sam na siebie, więc nie żałuję pieniędzy, gdy raz w roku coś trzeba wymienić. nie śmiałbym obrażać osób mało majętnych! drażni mnie tylko podejście ludzi, którzy narzekają, że vista muli i się zawiesza, a na pokładzie mają celerona 1,6 i 512 mb ramu. nikt im nie każe używać tego systemu, niech zainstalują mniej wymagającego linuksa - będą mieli szybkość i wygodę. potem rodzą się plotki o niestabilności :x myślę, że jeśli kogoś stać na vistę ultimate to stać też na solidny komputer i nie powinien mieć zgrzytów...

Cuba napisał/a:
To widać nie masz zielonego pojęcia jak trudno jest kupić laptopa bez systemu. Bo na siłę wciskana jest Vista, xp jest rzadkością.

czy trudno=niemożliwe? jeśli komuś zależy na dowolności wyboru systemu, idzie do kilku sklepów komputerowych i pyta o dostępność notebooków bez visty. jestem pewien, że znajdzie coś dla siebie. co innego zwykły zjadacz chleba idący po toshibę w promocji w media-markt... ale tutaj świadomość zakupu jest nieporównywalnie mniejsza.

Cuba napisał/a:
Ty myślisz, że wszystkim działa bez problemów

nigdy czegoś takiego nie napisałem, za to odpowiem analogicznie: ty myślisz, że wszystkim linux działa bez problemów?

Cuba napisał/a:
poczytaj w sieci ilu ludków ma z tym problem i nie opowiadaj bzdur

zdziwisz się, ilu ludków ma problem z wymianą kranu czy tapetowaniem. niby banały, a są i tacy, którym sprawia to trudność. zależy od człowieka, a nie od skomplikowania czynności. niby głupia dygresja... ale porównaj sobie ilość osób mających problemy z konfiguracją linuksa i tych z problemami z windą. potem uświadom sobie, że użytkowników microshitu jest wielokrotnie więcej. z proporcji (uczą w gimnazjum) jasno wynika, że ciężej statystycznemu delikwentowi rozpracować pingwinka, niż okienko :P

Cuba napisał/a:
Gdyby tak było prosto jak mówisz to po jaką chol...e kupować power DVD(Nota bene świetny) skoro w byle jakim programie uzyskasz taką samą jakość, ech ręce opadają.

czytanie ze zrozumieniem. darmowe algorytmy kodujące pod linuxa są tymi samymi darmowymi algorytmami pod windę, jak ffdshow, elecart, fraunhofer itp. i otwierając muzycznę spod amaroka (lin) czy spod foobara (win) używając lame czy franka usłyszymy dokładnie to samo. poza tym, wspominany przez ciebie VLC media player jest dostępny też dla windows - o co więc spór?
powerdvd to inna brocha i o komercyjnych programach w tym momencie akurat nie wspominałem. BTW - kupować go nie trzeba, gdyż ten lub inny program dodają do każdej lepszej nagrywarki dvd. wersje rozszerzone dekoderów kupują ludzie, którzy słyszą różnice pomiędzy THX a DolbyDigital - a to naprawdę niewielki odsetek...

Cuba napisał/a:
Co do literek np. w Oo są takie same lub podobne , pisze się prawie tak samo i zachowana jest zgodność wsteczna a nie tak jak w MW trzeba kupić nową wersję bo nie ma tej zgodności wstecz

to openoffice'a nie ma pod windowsem? ktoś zmusza siłą do używania MS Office? Stwórca wolną wolą nas obdarzył drogi kolego :)

Cuba napisał/a:
Jak już coś piszesz to chociaż sprawdź, Photoshop kosztuje powyżej 2000 zł. Mam doczynienia z firmami i jeszcze się nie spotkałem aby ten program był kupowany.

hmm, czasem zastanawiam się, czy piszę po polsku. nie wiem co jest dziwnego w kupowaniu photoshopa, szczególnie w agencji reklamowej :mrgreen: jeśli już googlujesz ceny to zauważ chociaż, że nie wszyscy potrzebują cs3. większości wystarczy ps 7 :) nie każde BMW kosztuje 300 tys. zł :evil: ale to już offtop

Cuba napisał/a:
Wypuszcza na chybcika system, który jet niedopracowany ( poczytaj w sieci to zobaczysz co o nim myślą)

nie interesuje mnie to, co kto pisze i co kto myśli o danym systemie. chcę spróbować sam i móc ocenić według własnych kryteriów. cenię linuksa i korzystałem z niego przez pewien czas, póki jeszcze mi wystarczał i miałem czas i chęci na bawienie się w szukanie pakietów. podkreślałem wielokrotnie, że są grupy userów, dla których to system idealny i innego nie potrzebują. to świetnie, bo to kawał dobrej roboty i nie mam nic przeciwko rozpowszechnianiu pingwina. jednakże ja wybrałem ms (xp/vista) i przedstawiłem powody mojej decyzji. w tym momencie pojawia się między nami różnica, bo potrafię jeszcze dostrzec oczywiste zalety konkurencji ;)

Cuba napisał/a:
P.S rozumiem już dlaczego to forum było nieruchawe wszak Ci co mają linuksa to biedaki i ich problem, nie to co bogaci znawcy windowsa. Piszący człek o linuksie by sie przyznał, że jest biedakiem, ech zalev pojechałeś po bandzie i to ostro

usiłujesz zrobić ze mnie chama, prostaka i bogacza. nie trafiłeś w ani jedno ;) wkładasz mi do ust słowa, których nawet nie miałem na myśli. moja wypowiedź "jak kogoś nie stać, jego problem" odnosiła się tylko i wyłącznie do twoich ataków na wymagania visty. nie jest przecież nowością, że nie jest to system dla osób z leciwymi kompami. jeśli kogokolwiek uraziłem, przepraszam - nie to miałem na myśli.

end of topic

pozdrawiam,
zalev :wink:
0 UP 0 DOWN
 
profire 

Wiek: 36
Dołączył: 28 Wrz 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-06-10, 00:06   

0.o ale się przejęliście... :) nawet tego forum nie ominęła odwieczna wojna pomiędzy użytkownikami linuksa i windowsa. Zawsze się zastanawiam jak można porównywać oba systemy, na pierwszy rzut oka mogą faktycznie wydawać się podobne, ale w rzeczywistości http://jakilinux.org/linu...ektury-czesc-1/ . Niektórzy linuksiarze nie mogą zrozumieć, dlaczego ludzie nie migrują z windowsa na linuksa przecież to taki przyjazny system i często starają się uszczęśliwiać na siłę, a to jest chyba największy błąd, bo ludzie oczekują, że od linuksa, że będzie lepszą kopią windowsa... a tak nie jest. IMO każdy musi sam podjąć taką decyzję, czy próbuję jakiejś dystrybucji, czy jeszcze nie czas, bo bez chęci to nic z tego nie będzie. Prawdą jest też, że linux nie jest systemem dla wszystkich, bo zawsze znajdą się osoby, które pomimo wielkich chęci nie będą potrafiły zrozumieć zasad działania tego systemu. Podobnie jest przecież z ludźmi, którzy nigdy nie nauczą się obsługiwać komputera (w tym przypadku jednoznaczne z obsługą windowsa).
Btw. w ogóle zawsze się zastanawiam, dlaczego nigdy w takich sprzeczkach nie zostaje poruszony temat filozofii jaką kierują się twórcy obu systemów, (tj. mam na myśli linux=kernel=system, twórca Linus=deweloperzy) bo akurat w tym przypadku miażdżącą przewagę ma linux (tzn. według moich wartości).
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: quotmartwy, systemquot


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 22
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu