Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
"Martwy system"
Autor Wiadomość
Cuba 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-06-03, 00:02   "Martwy system"

Patrząc na ostatną datę postu dotyczącą lnuksa odnoszę wrażenie iż w Brzegu nie ma on racji bytu :shock:
Czyżby tylko jedynie słuszny system gościł na pecetach brzeżan? Szkoda ale cóż począć widocznie nie przypadł on do gustu a może fama iż jest trudny do obsługi to sprawiła. A może informacje w znacznej mierze wyssane z palca mówiące iż nie można w tym systemie uruchomić żadnych aplikacji czy gier z windowsa to sprawiła. Ciekaw jestem Waszych opinii.
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2008-06-03, 06:15   

Ja wole linuxa ale
Nie tylko ja pracuje w domu na komputerze
0 UP 0 DOWN
 
kisiol 
telekomunikator-integrator



Wiek: 39
Dołączył: 17 Wrz 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-06-03, 07:18   

Cuba napisał/a:
Patrząc na ostatną datę postu dotyczącą lnuksa odnoszę wrażenie iż w Brzegu nie ma on racji bytu

Nie wiem co ma wspólnego jedno z drugim, jak możesz zauważyć, nie jest to forum "komputerowe" i o takich sprawach nikt tu nie bedzie bez powodu pisal. Co wszyscy, ktorzy korzystaja z linuxa maja pisac: "uzywam Linuxa" :>

Cuba napisał/a:
Ciekaw jestem Waszych opinii.

moja opinia jest taka, że Twoje założenie jest
Cuba napisał/a:
w znacznej mierze wyssane z palca
0 UP 0 DOWN
 
Cuba 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-06-03, 08:47   

Kisiol@

Ano data świadczy raczej o nikłym zainteresowaniu, to chyba prosta zależność.
Skoro jest forum z tematyka linuksa to z reguły się w nim pisze a jest inaczej , ono po prostu tylko jest.
Chciałem trochę rozruszać ten dział, może nieśmiałe ludzie czy jak :-D
A tu z grubej rury ostrzał człeka używającego MS, no dobrze niech będzie :censored2:
0 UP 0 DOWN
 
kisiol 
telekomunikator-integrator



Wiek: 39
Dołączył: 17 Wrz 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-06-03, 09:04   

Cuba napisał/a:
Ano data świadczy raczej o nikłym zainteresowaniu, to chyba prosta zależność.

W dalszym, ciągu nie widze zależności. Jak ktoś ma problem z linuxem to raczej bedzie szukał pomocy na specjalistycznym forum, a nie tutaj, gdzie
Cuba napisał/a:
nie ma on racji bytu
.

Cuba napisał/a:
ostrzał człeka używającego M

Mam zainstalowanego liuxa, ale korzystam z niego rzadko bo... nie widze takiej potrzeby. Przekonaj mnie, ze linuxy sa lepsze, zapodaj konkretnymi argumentami. Nie chce jednak żebyś pomyslał, że uwazam Win za jedyny słuszny system, używam go, bo po prostu wygodnie mi.
Ostatnio zmieniony przez kisiol 2008-06-03, 09:05, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Cuba 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-06-03, 12:33   

W takim razie po co zajmować miejsce na dysku systemem, który jak widzę jest Ci do niczego niepotrzebny?No dobra czepiam się :P
Mam jeszcze chwilę czasu to postaram się przedstawić zalety linuksa a właściwie dystrybucji linuksowych, wady pominę ponieważ Ty mi je wyliczysz.
1. Jest darmowy lub tani, w porównaniu do windowsa, który jest horendalnie drogi( mówię o pełnej wersji a nie o OEM).
2. Programy również nie należą do tanich cad, photo shop.corel itp. A właśnie takowe często widuję na kompach ( oczywiście inaczej legalne bo kto by się tym przejmował) i są w bardzo małym stopniu wykorzystywane.
3. Z kolei dla linuksa jest ogromna liczba pakietów, które w zupełności starczałyby dla zwykłego użyszkodnika,ot choćby K3B do wypalania płyt, gimp do obróbki grafiki-fotografii, odtwarzacze wszelkiej maści cd, dvd i właściwie całej reszty multimedi.
4. Nie musisz instalować system na hd aby sprawdzić czy Ci się podoba wystarczy live cd i już wiesz z czym masz do czynienia. W dobie kluczy usb możesz i na nich mieć kompletny system. Windows czegoś takiego nie ma i nie będzie miał.
5. Stabilność już jest legendarna i to prawda. Po tym jak,któryś z programów źle napisanych ( są i takie) zaliczy zgon, system spokojnie pracuje dalej, wystarczy "zabić" wadliwa aplikację i po kłopocie. Niestety dość często pojawia się w windowsie, że aplikacja coś tam naruszyła albo nastąpił wyjątek czegoś i ...reset.
5. Wirusy, ha bolączka windows, praktycznie w linuksie nie istnieją w chwili obecnej ( były ale szybko usunięto wydając poprawki) i ze względu na strukturę linuksa niewiele lub prawie nic nie są w stanie zrobić( jeśli się mylę podaj przykład).
6 Windows uczy złych nawyków, jeszcze się nie spotkałem aby użytkownik windowsa pracował na koncie usera, wszyscy pracowali na koncie admina. Skutki tego są jak zwykle opłakane.

7. Łatanie systemu czy zwykły upgrade programów to też jest nabijanie klientów w butelkę przez MS. Czeka się długo a efekt zastosowania nowego service packa może być inny od oczekiwań. Ot choćby ostatni gdzie okazało, się że jest błąd i MS myśli jak go usunąć :-D ( chodzi o restarty systemu)
A co linuksa no miodzio (serio) ot chodźby dzisiaj pobrałem trochę poprawek i nowszych wersji do systemu i programów.
8. W linuksie mogę praktycznie zmienić całkowicie wygląd na powiedzmy windows xp ;-P ( tylko po co).
to ja decyduję co i gdzie ma być i jak wyglądać. No i oczywiście comiz-wręcz sztandarowy upiększacz pulpitu ( nie tyko zresztą bo i jest praktyczny oraz ułatwia pracę).
No czas mnie goni i myślę, że na początek starczy. Teraz piłka jest po Twojej stronie.
0 UP 0 DOWN
 
witu 



Wiek: 33
Dołączył: 22 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-06-04, 08:25   

zgadzam sie w pełni z Cubą, Przez dlugi czas uzywalem ubuntu zaczynajac gdy nowoscia byl 5.10 i konczac na 7.10 jednak po zakupie nowego komputera chce nacieszyc sie grami itd :) dlatego aktualnie przesiaduje na xp'ku ale zmodyfikowanym tzw Tweaked XP wedlug mnie duzo lepszy niz standardowy no ale wiadomo ze z linuchem nie ma porowania :)
0 UP 0 DOWN
 
kisiol 
telekomunikator-integrator



Wiek: 39
Dołączył: 17 Wrz 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-06-04, 09:21   

witu napisał/a:
zmodyfikowanym tzw Tweaked XP wedlug mnie duzo lepszy niz standardowy

Pod jakim względem lepszy?

witu napisał/a:
wiadomo ze z linuchem nie ma porowania

Pod jakim względem nie ma porównania?

Cytat:
W takim razie po co zajmować miejsce na dysku systemem, który jak widzę jest Ci do niczego niepotrzebny?

Czasami Gipma odpalam, wiadomo, że program napisany po Linuxa wiec na tej platformie o wiele lepiej działa. No i jeszcze jest kilka przypadków, dla których go uruchamiam.

Cytat:
1. Jest darmowy lub tani, w porównaniu do windowsa, który jest horendalnie drogi( mówię o pełnej wersji a nie o OEM).

Trzeba rozgraniczyc dwie rzeczy, czy mówimy o użytkowniku domowym czy o firmach. Jeśli o użytkowniku domowym to wersja OEM (dodawana praktycznie do kazdego nowego laptopa) jest w pełni wystarczalna. Poza tym jest bardzo wiele możliwości otrzymania darmowej licencji na produkty MS (chocby strudiowanie na wybranych wydzialach na PWr). Także wydaje mi się, że cena w tym momencie gra rolę drugorzędną. Jeśli chodzi o firmy to one maja grupową licencje i to nie są dla nich jakieś wielkie koszty, a pozbędziesz się 90% awarii zgłaszanych przez uzytkowników.

Cytat:
2. Programy również nie należą do tanich cad, photo shop.corel itp. A właśnie takowe często widuję na kompach ( oczywiście inaczej legalne bo kto by się tym przejmował) i są w bardzo małym stopniu wykorzystywane.

Podaj mi wersję linuxową CADa :> Nie ma takiej. Podaj mi wersję linuxową Matlaba:> Powiesz Octave, ale to są programy o nieporównywalnych możliwościach. Poza tym nie spotkałem się z ogłoszeniem o pracę, gdzie poszukiwaliby kogoś znającego Gimpa, czy Octave`a.

Cytat:
3. Z kolei dla linuksa jest ogromna liczba pakietów, które w zupełności starczałyby dla zwykłego użyszkodnika,ot choćby K3B do wypalania płyt, gimp do obróbki grafiki-fotografii, odtwarzacze wszelkiej maści cd, dvd i właściwie całej reszty multimedi.

A na Win nie ma czegoś takiego :> Kerio (nagrywanie płyt), Gimp (-;, vplayer, allplayer itd itp.

Cytat:
5. Stabilność już jest legendarna i to prawda. Po tym jak,któryś z programów źle napisanych ( są i takie) zaliczy zgon, system spokojnie pracuje dalej, wystarczy "zabić" wadliwa aplikację i po kłopocie. Niestety dość często pojawia się w windowsie, że aplikacja coś tam naruszyła albo nastąpił wyjątek czegoś i ...reset.

Stabilność to oczywiście mocny punkt Linuxów, jednak od powstania XP na platformie MS zrobiono naq prawdę duży postęp. W tym jądrze też nie ma możliwości, aby jedną alpikacją zawiesić cały sytem (uwierz mi). Tutaj jednak przyznaje Ci rację, choć między obiema platformami nie ma przepaści.

Cytat:
5. Wirusy, ha bolączka windows, praktycznie w linuksie nie istnieją w chwili obecnej ( były ale szybko usunięto wydając poprawki) i ze względu na strukturę linuksa niewiele lub prawie nic nie są w stanie zrobić( jeśli się mylę podaj przykład).

O wirusach na linuxa nie bede się wypowiadał, powiem tylko tyle, że posiadajac DARMOWY program antywirusowy Avast może bardzo skutecznie ochronic swój komputer przed atakami z sieci. Pod warunkiem oczywiście, ze nie korzystasz z zadnych "niebezpiecznych" stron, ani nie posiadasz na swoim komputerze czegoś, co mogłoby zachecic kogoś do włamania się do Twojego komputera.

Cytat:
6 Windows uczy złych nawyków, jeszcze się nie spotkałem aby użytkownik windowsa pracował na koncie usera, wszyscy pracowali na koncie admina. Skutki tego są jak zwykle opłakane.

Co rozumiesz pod pojęciem "skutki opłakane"? Zwykły domowy uzytkownik raczej nie rozróżnia czy pracuje na koncie admina czu usera, bo so to dla niego za różnica? Jak ktoś nie jest/będzie informatykiem to dla niego wcale to nie jest zly nawyk.

Cytat:
7. Łatanie systemu czy zwykły upgrade programów to też jest nabijanie klientów w butelkę przez MS. Czeka się długo a efekt zastosowania nowego service packa może być inny od oczekiwań. Ot choćby ostatni gdzie okazało, się że jest błąd i MS myśli jak go usunąć ( chodzi o restarty systemu)
A co linuksa no miodzio (serio) ot chodźby dzisiaj pobrałem trochę poprawek i nowszych wersji do systemu i programów.

Nie wiem, ani ja ani zaden z moich znajomych nie skarzyl sie na tego typu problemy.

Cytat:
8. W linuksie mogę praktycznie zmienić całkowicie wygląd na powiedzmy windows xp ;-P ( tylko po co).
to ja decyduję co i gdzie ma być i jak wyglądać. No i oczywiście comiz-wręcz sztandarowy upiększacz pulpitu ( nie tyko zresztą bo i jest praktyczny oraz ułatwia pracę).

A Win niem ożna tak samo zrobić?

Wiadomo, że nikt nikogo nie przekona. W domu używam windowsa, w pracy windowsa i na razie nie widze powodu żeby się przesiadać. Ale może Ty kogoś przekonałeś na zmianę platformy.
0 UP 0 DOWN
 
witu 



Wiek: 33
Dołączył: 22 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-06-04, 13:27   

pod jakim wzgledem? odchudzony z niepotrzebnych rzeczy przez co dziala szybciej, praktycznie automatyczna instalacja zadnego cd keya itd. oraz tuz po instalacji mozliwosc doinsatalowania z plyty przydanych rzeczy. Mam go juz dosc dlugo i zadnych problemów.

nie ma porownania bo te systemy sa calkowicie rozne... Wedlug mnie stabilnoscia oraz bezpieczenstwem (mam na mysli wirusy ktorcyh na linuxa praktycznie nie ma) nie ma szans dorównac linuxowi
0 UP 0 DOWN
 
Cuba 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-06-04, 22:52   

No muszę przyznać, że zaskoczyłeś mnie. Ale po kolei
-Mówimy raczej o zastosowaniach domowych bo w firmach stosuje się różne systemy potrzebne pod konkretne potrzeby. I dla przykładu na moim dziale najlepszym systemem okazał się QNX pracujący bez przerwy około 15 lat :D . Zdziwiony jestem tym iż uważasz, że system windows jest dodawany za darmo do każdego laptopa czy desktopa przy jego kupnie.Nie ma nic za darmo. A że na uczelniach można otrzymać darmową licencję windy to prawda. Czyli jest to pewnego rodzaju dywersja bo niestety obsługa systemów unixsowych na tym cierpi a wiem to z autopsji.
-Jeśli chodzi o cada pod linuksa to jest ale nie pamiętam jego nazwy, bo już nie korzystam z tego typów programów. A swoją drogą pokaż mi ilu znasz ludzi posiadających legalną wersję cada w domu.
-Ty może nie spotkałeś się z ofertą pracy dla informatyków znających unix ale ja tak i powiem Ci, że jest kłopot ze znalezieniem fachowców.
-Jeślli chodzi o multimedia no to deko przesadziłeś, ponieważ nie ten rząd porównując takie programy jakie podałeś choćby z amarokiem, koffeine, totemem, czy smplayerem.
-Ależ można zawiesić przez jedną aplikację cały windows sam tego doświadczyłem i dlatego Ci nie wierzę.
-Co do wirusów, to również mijasz się z prawdą, to, że nie widzisz to nie znaczy że nie masz różnego robactwa. Wystarczy zainstalować spyboot a zobaczysz ile tego masz. I wcale nie musisz chodzić na "te" strony. Sprawdziłem to na kolegów kompach ich zdziwienie było wielkie a też bylii pewni, że antywirus starczy, ano jak widać nie.

- I wreszcie dochodzę do momentu gdzie mnie zaskoczyłeś. A mianowicie tym, że praca na koncie admina to nic takiego i wszyscy to robią. Zapewne w windowsie bo w linuksie na pewno nie. A dlaczego, podam przykład z życia wzięty( a znam ich o wiele więcej). Kolega pisał pracę doktorską i jak to "zwykły"użytkownik pchał wszystko na dysk c:\ :shock: . Praca prawie na ukończeniu właściwie tylko pozostał szlif. I na scene wkracza jego latorośl wyrażając chęć pogrania na pececie. Na co kolega się zgodził (dobry ojciec :evil: ). Brzdąc jak to brzdąc po krótkiej chwili się znudził grą i dalej buszować po systemie. Co zrobił i jak nie wiadomo ale system po resecie już nie wstał :cry: . Czarna rozpacz, no i po rozpaczliwym telefonie ja wkraczam na scenę z linuksem live cd i ratuję Mu dzieło życia. Fakt wykpił się dobrą brendy ale niech mu tam.
-I na koniec , otóż muszę Cię zasmucić ale nie można zrobić takich efektów jakie ma beryl-compiz na windowsie. Areo visty to raczej amatorszczyzna w porównaniu z tą aplikacją za którą MS sobie nieźle płacić każe wszak jest droższa o wersji podstawowej.No i wymagania systemowe świadczą jak niedopracowany jest najnowszy system.
A jeszcze jedno wcale nie byłbym zachwycony gdyby linuks miał tyle procent rynku co MS bo to do niczego dobrego nie prowadzi, jedynie konkurencja wymusza jakość, obniżkę cen i dbałość o klienta. I gdyby były trzy lub cztery systemy mające mniej więcej po równy udział w rynku było by miodzio.

Dobra Vena poszła spać :wink: starczy na tyle.
0 UP 0 DOWN
 
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-06-05, 08:55   

Cuba napisał/a:
Mówimy raczej o zastosowaniach domowych

tyle, że nie istnieje jednoznaczna definicja "zastosowań domowych". niektórzy zakwalifikują do tego przeglądanie internetu, gg i edytor tekstu, inni dorzucą jeszcze multimedia w postaci divx/dvd i mp3/ogg, dla jeszcze innych zastosowaniem domowym będą gry i zasysanie z torrentów :P

w tym momencie osoby, dla których istotny jest argument "darmowości" oprogramowania, proszone są o przejście do kolejnego posta :P

komputera używam od 4 roku życia - i nie chodzi tutaj o gry, bo od tego był snes (lol) - począwszy od DOS'a z Norton Commanderem poprzez win 3.11, win 95, 98, xp i vistę, po drodze różne dystrybucje linuszka i przez moment nawet mac os x (jak była okazja). i pewnie nie napiszę nic nowego, ale to właśnie system z redmond daje najszersze pole do popisu użytkownikowi końcowemu. może i nie mamy tak wielkich możliwości ingerencji w system, nie możemy skompilować własnego jądra, ale... who cares?

mówią - vista jest zasobożerna, potrzebuje od groma ramu i jeszcze więcej dysku, etc. odpowiadam - czy my żyjemy w etiopii? przy dzisiejszych cenach sprzętu (250 zł za kopiące zad 4gb ramciu i tyleż samo za dysk 500gb) naprawdę niewiele przeciętnego użyszkodnika obchodzi fakt, że gdzieśtam podczas pracy wala się 300 mb niepotrzebnych procesów czy udziwnień microsoftu.

dla mnie komputer jest centrum domowej rozrywki, pracy, nauki. jest moim telewizorem, konsolą, stacją roboczą, studiem dźwiękowym. i o ile oglądnięcie filmu czy pobuszowanie po necie jest na linuksie porównywalnie łatwe do wingrozy (tu i tu sprowadza się do kliknięcia myszą w odpowiednią ikonkę), to wykonywanie ciut bardziej zaawansowane czynności mogą stać się przyczyną nerwicy.
ludzie nie mają czasu na ściąganie pakietów z poprawkami, męki konfiguracyjne i problemy z kompatybilnością rzadkiego sprzętu. ktoś mi zaraz odpowie - wszystko da się zrobić. jasne! ale podłączając tablet, cyfrowy mikser czy pad od x360 nie chcę godzinami szukać w internecie magicznych sposobów na uruchomienie dziadostwa :P

gry. odpalenie assassin's creeda w celach relaksacyjnych na ubuntu wywołało u mnie atak spazmów. podobnież bioshock, gears of war i call of duty 4. jakiśtam odsetek gier można emulować przez wine i cedega, lecz są to produkcje nieco przeterminowane i w większości przypadków nie działa wówczas dźwięk, są problemy z grafiką itp. tak więc rozrywka w postaci nowych gier odpada.

grafika. gimp w porównaniu do photoshopa... hmm... nie chciałbym obrażać użytkowników tego darmowego programu, napiszę tylko - nie przypadł mi do gustu. i choć chciałem się na niego przerzucić, po kilkunastu dniach udręki dałem sobie spokój. może i potrafi wiele, ale nie tak efektywnie (i efektownie) jak produkt adobe. w paincie też zrobimy dosłownie wszystko, pikselek po pikselku... to jak zestawienie poloneza i porsche - tym i tym dojedziemy, powiedzmy, do hiszpanii - inna sprawa z komfortem ;)
kontynuując sprawę grafiki, żaden blender nie jest w stanie zastąpić maxa czy mayki. end of topic

edycja dźwięku, mastering. nie jestem inżynierem dźwięku, ale lubię się pobawić od czasu do czasu własnymi lub cudzymi nagraniami. począwszy od braku sterowników do lepszych interfejsów audio, do braku oprogramowania z prawdziwego zdarzenia, linuszek odpada w przedbiegach. oczywiście, można być kamikadze i dziubać się w audacity, ale można zarzucić windowsowym cool editem czy nowszym auditionem i czynić cuda na kiju.

bezpieczeństwo. w przypadku przeciętnego zjadacza chleba i użytkownika internet explorera - linux byłby bezkonkurencyjnie lepszy. w moim przypadku spybot nic nie wykrywa, podobnież wszelakiej maści skanery antywir. a od 6 miesięcy używam visty. bez antywirusa <sic!> da się? da się. i nie trzeba z niczego rezygnować.

praca na koncie admina. póki mamy komputer tylko dla siebie, czemu nie? jeśli mamy dziecko/młodsze rodzeństwo, jaki problem w stworzeniu odpowiedniego profilu użytkownika z ograniczeniami? BTW, od czasów wprowadzenia visty, microsoft stara się odzwyczajać userów od kont administratorskich.

Cuba napisał/a:
I na koniec , otóż muszę Cię zasmucić ale nie można zrobić takich efektów jakie ma beryl-compiz na windowsie

normalnie jest czym się chwalić :P istny argument dla trolli. na boga! niech to wygląda jak win 3.11 - ma tylko dobrze działać i nie stwarzać problemów! :)

dyskusja nie skończy się nigdy. najtwardsi kozacy w przeróżnych zakątkach świata od wieków próbowali rozstrzygnąć ten spór. i co? wiosło :mrgreen:
człowiekowi, który zarabia używając komputera, nie poleciłbym linuksa. swojej mamie, żeby sprawdzała maile, bazgrała w edytorze tekstu i wchodziła na onet - jak najbardziej.

ave :evil:
Ostatnio zmieniony przez zalev 2008-06-05, 09:01, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Cuba 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-06-05, 12:36   

zalev@

Ależ jest zależność pomiędzy zastosowaniem domowym a w firmach. W firmach stosuje się systemy i oprogramowanie do konkretnych celów i tak jest skonfigurowany aby działał jak najwydajniej. Jak już wcześniej pisałem QNX działał 15 lat bez przerwy jako serwer zbierający dane i je przetwarzający z mastroli. A System oparty na okienkach, który miał być centrum sterowania urządzeniami energetycznymi bez powodu padł po 3 miesiącach. Jest różnica!!!

No właśnie nie macie wielkiej możliwości ingerencji w system. Co dał albo nie dał musi Wam starczyć i jeszcze udajecie zadowolonych. Co jakiś czas wypływa afera, że Ms coś tam wszczepił w system ale co i po co nie wiadomo wszak kto to ma sprawdzić i jak.

Ależ Vista jest zasobożerna i na dzień dobry zabiera 800 ramu. Mam Ci podać parametry do wydajnej pracy na tym systemie :x . A pchany jest na siłe do lapków a bractwo bardzo szybko przechodzi na xp-ka. Powiedz czy faktycznie . I jaki jest sens kupna nowego komputera tylko po to aby udźwignął vistę-żaden. Sam MS wyczuł iż zaliczył wtopę i ogłosił, że niedługo wydan nowy system. Jak myślisz po co skoro vista to takie cudo. A ze sterownikami pod niektóre urządzenia też nie jest najlepiej po prostu ich nie ma i nie będzie. Czyli trzeba kupić nowy albo.. :P

Ależ linuks według mnie jest o wiele lepszym centrum multimedialnym niźli winda. Jedynie co do gier się zgodzę te nowsze nie za bardzo chcą się uruchomić wszak pisane są po windowsa. Ale już oglądanie filmów w różnym formacie czy słuchanie muzyki o wiele lepiej wygląda na programach linuksowych. A filmy w formacie DVD w koffeine czy vlc miodzio. Jedynie płatny pod windą power dvd jest lepszy.

To, że Ci nie przypadł do gustu gimp nie świadczy o tym iż jest zły, owszem ustępuje photoshopowi ale tak z ciekawości ile Cię kosztował :evil: .

Owszem wodotryski i różne bajery są tylko upiększaczami ale w wypadku beryla jest również pomocny w pracy. Czsami pracuję na dwóch i trzech pulpitach wirtualnych i znalezienie potrzebnej mi aplikacj( dużo jest otwartych) jest tylko chwilą Lewy róŋ ekranu podgląd na wszystkie pulpity a prawy róŋ podgląd na otwarte aplikacje na danym pulpicie. Ale jeśli lubisz win 3x Twój wybór.

Nie będzie mnie przez dłuższy czas dlatego nie będę mógł odpowiedzieć natychmiast na posty kolegów. Ale jedno mi się udało jednak forum nie jest martwe :mrgreen: . Na razie dziękuję wszystkim.
0 UP 0 DOWN
 
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-06-05, 15:00   

Cuba napisał/a:
nie macie wielkiej możliwości ingerencji w system. Co dał albo nie dał musi Wam starczyć i jeszcze udajecie zadowolonych.

ingerencja w system? po co, jeśli działa? nie podnieca mnie to, że sobie wgrałem nowy pakiet do kernela czy cuś. nie jestem typem systemowego "szperacza" i "usprawniacza" :P usiłujesz udowodnić, że użytkownicy systemów Microsoftu udają zadowolenie. ja natomiast jestem niesamowicie zadowolony, zarówno z xp jak i z visty. gdybym musiał udawać i się męczyć - przesiadłbym się na inny system, nie jestem masochistą.

Cuba napisał/a:
Ależ Vista jest zasobożerna i na dzień dobry zabiera 800 ramu. Mam Ci podać parametry do wydajnej pracy na tym systemie

wszechznawco! sprzęt, na którym vista chodzi jak po maśle (przykładowo core2duo e2200, 4gb ram, 8600gt) kosztuje 1000 zł. straaaszne rzeczy :cry: jak kogoś nie stać, jego problem.

Cuba napisał/a:
pchany jest na siłe do lapków

to już chyba nie wina systemu, tylko sposobu dystrybucji. według mnie też nie ma to najmniejszego sensu. osoby bardziej rozgarnięte kupują lapka bez systemu i wrzucają to, co lubią :)

Cuba napisał/a:
jaki jest sens kupna nowego komputera tylko po to aby udźwignął vistę-żaden

nie dobiera się komputera do systemu, lecz system do sprzętu. i jeśli komputer jest za słaby i osoba ma zamiaru go wymieniać - niech się zabiera za linuxa. dla niewymagającego użytkownika i starego kompa jak znalazł.

Cuba napisał/a:
skoro vista to takie cudo. A ze sterownikami pod niektóre urządzenia też nie jest najlepiej po prostu ich nie ma i nie będzie.

zapewniam cię, że w chwili wydania głupia vista zapewniała wsparcie do znacznie większej liczby urządzeń, niż kochany pingwinek ;) i podłączając znaczną część dostępnego sprzętu, system wykrywał i instalował je w przeciągu kilku min., bez ingerencji użytkownika. bez internetu, ściągania pakietów, mieszania w nich itp. no i jak coś sypnie w linuchu, tablet czy drukarka nie działa - praktycznie zerowe wsparcie techniczne u producentów...

Cuba napisał/a:
Ale już oglądanie filmów w różnym formacie czy słuchanie muzyki o wiele lepiej wygląda na programach linuksowych. A filmy w formacie DVD w koffeine czy vlc miodzio.

nietrafiony argument. algorytmy dekodujące są na każdej platformie takie same, więc głupia mp3 czy film będą brzmieć/wyglądać tak samo. chyba, że pogrzebiemy w ustawieniach kodeka, ale w dalszym ciągu można zrobić to samo pod linem i windą. może jeszcze napiszesz, że w pingwinowych edytorach tekstu szybciej się pisze, ładniejsze literki i składniejsze zdania wychodzą?

Cuba napisał/a:
owszem ustępuje photoshopowi ale tak z ciekawości ile Cię kosztował

jakoś 1200 zł na firmę, nie pamiętam dokładnie. zarobkujemy na tej aplikacji i nie opłaca się tu męczenie opornego gimpa żeby zaoszczędzić parę złociszy :P

póki co, trafiają jedynie twoje argumenty dotyczące bezpieczeństwa i wymagań systemu. no i legalność, w przypadku mniej majętnych osobników. reszta to typowa gadanina fanboy'a.
Ostatnio zmieniony przez zalev 2008-06-05, 23:18, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
d0mino 
The Art Of Torture


Wiek: 42
Dołączył: 04 Sty 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg :]

Wysłany: 2008-06-05, 15:47   

VISTA - Virus I... Spyware Trakware, Adware ,

Vista razem z win millenium tworzą najbardziej beznajdziejną parę wydaną przez Microsoft :lol: Jedynie XP i 2000 były jak na produkty Microsoftu były w miare znośne. Linux to linux i faktycznie nie ma co go porównywać do winshitu :P Jak dla mnie jedyna bolączką linuxa jest to że pomimo aplikacji Wine linux nie radzi sobie w pełni z wieloma aplikacjami napisanymi pod winde, poprostu są nie w pełni kompatybilne :?

Cuba napisał/a:
6 Windows uczy złych nawyków, jeszcze się nie spotkałem aby użytkownik windowsa pracował na koncie usera, wszyscy pracowali na koncie admina. Skutki tego są jak zwykle opłakane.


najwieksza bolączka użytkowników windy :( a potem tylko narzekania :twisted: ale cóż nawyki to nawyki i cieżko je zmienić
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-06-05, 22:11   

Przyznam że mam viste tylko że Ultimate
kupiłem laptop bez systemu zainstalowalem ten system na początku nie moglem sie do niego przekonać czasem się zawiesił
ale teraz nie zmienił bym go na XP a tym bardziej na linuxa
jakoś sie przekonałem
mam 1gb ram core 1.46
i zabiera na dzien dobry ok 600mb
Ale działa nie wiesza sie
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: quotmartwy, systemquot


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu