Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: yasiu
2008-05-18, 09:00
PKS Brzeg
Autor Wiadomość
rzepik 


Wiek: 41
Dołączył: 06 Maj 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-05-18, 08:26   PKS Brzeg

witam serdecznie
Czy ktoś coś słyszał na temat zmian w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej w Brzegu? Czy macie jakieś informacje na ten temat? Bo podobno ma być uruchomiona nowa linia i zmienić maja się trasy niektórych autobusów.
pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
stalowka 

Wiek: 41
Dołączył: 18 Maj 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-05-19, 21:12   

Rzeczywiście szykuje się mała zmiana w rozkładach jazdy autobusów miejskich. Jest to ruch w kierunku poprawy jakości usług. Co prawda mały, ale zawsze coś.

Wprowadzona zostaje nowa lina nr 4 od godzin porannych do popołudniowego szczytu
Os. Skarbimierz-Skarbimierz wieś-Włościańska-Chocimska-Chrobrego-Szkolna-Dworzec
Zapewne przewoźnik szykuje się do zwiększenia kursów z powodu inwestycji na Lotnisku. Kto wie może z czasem 4 będzie jeździła właśnie do Strefy Ekonomicznej.

Będzie kursował również autobus nr 6 -lina typowo szkolna
Cmentarz Główny-Słowackiego-Poprzeczna-Włościańska-Wierzbowa-Chocimska-dalej jak 0a kończąc kurs na pl. Dworcowym

Odnośnie tych zmian na pewno na plus wyjdzie to, że prócz lini 2 na Lotnisko pojedzie lina 4. Co do 6 to już taki autobus jeździł lecz jako wybrane kursy 0a.

Korzystając z tematu może warto zaproponować zmiany w tym poście. Może niektóre przystanki nie pełnią już znaczącej roli i należałoby je przenieść. Ja mam pewien projekt, ale to może później.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-19, 22:15   

Mam przed sobą rozkład jazdy z ul. Słowackiego, który będzie obowiązywał od 26 maja br. i nie ma w nim nowej linii, która rzekomo ma lecieć przez tę ulicę. Na pierwszy rzut oka zmiany są kosmetyczne (kilkuminutowe) + jedna 'zerówka" mniej. Nie wiem jak zabranie jednej 'zerówki' ma się do poprawy jakości usług, ale jakoś to przeboleję. Swoją drogą jeśli już mowa o poprawie jakości to wolałbym nie widzieć jako linie miejskie leciwych Autosanów.
0 UP 0 DOWN
 
stalowka 

Wiek: 41
Dołączył: 18 Maj 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-05-20, 08:19   

Linia nr 6 kursuje tylko w jednym kierunku i tak jak juz wspomnialem przejeła ona 2 kursy 0A. Stąd logicznie ubyło zerówki. Jesli rada miasta dofinansowywala większą sumą PKS to na pewno ilość zmieniła by sie diametralnie-to tak swoją drogą o czym pan radny powinien wiedziec.

Po drugie jasne ze uslugi sie poprawiły!!Oprócz linii 2 na lotnisko (dodatkowo) pojedzie linia 4-i czy to twoim zdaniem nie jest poprawa?
0 UP 0 DOWN
 
rzepik 


Wiek: 41
Dołączył: 06 Maj 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-05-21, 15:09   

jaki jest więc sens wprowadzenia linii nr 4 która pojedzie trasą linii nr 2 z jednym wyjątkiem że zamiast jechać Konopnickiej pojedzie Włościańską ? Przecież linia nr 2 kursuje bardzo często rozpoczynając bądź kończąc kurs na Dworcu więc wystaczyłoby dodać kilka dodatkowych połączeń dla linii nr 2 zamiast wprowadzać nową linię, która jest niejako skróceniem linii 2. A linia nr 6 to dopiero śmiech na sali - jedno połączenie w ciągu dnia (skrócona relacja linii 0A lub 0B). Czy ktoś potrafi wytłumaczyć mi sens wprowadzenia tych linii?
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-21, 23:31   

1. Pan radny doskonale wie co miasto dofinansowuje.
2. Tak jak pisałem wyżej (co dla umiejących czytać nie stanowi problemu) posiadam rozkład jazdy z przystanku przy ul. Słowackiego od 26 maja br.
stalowka napisał/a:
Będzie kursował również autobus nr 6 -lina typowo szkolna
Cmentarz Główny-Słowackiego-Poprzeczna-Włościańska-Wierzbowa-Chocimska-dalej jak 0a kończąc kurs na pl. Dworcowym

I brak tam tej linii.

stalowka napisał/a:
i czy to twoim zdaniem nie jest poprawa?

Ale ustalmy co znaczy jakość a co znaczy ilość. dla mnie jakość to komfort podróży, wygoda ławki na przystanku, nie przeciekająca wiata, śmietnik wypróżniony na czas, etc.
0 UP 0 DOWN
 
stalowka 

Wiek: 41
Dołączył: 18 Maj 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-05-22, 11:15   

Jakość to również częstotliwość kursowania!! Co do wiat to sie nie wypowiadam bo są brzydkie i wogóle nie spełniają swojej roli (za wyjątkiem siedziska)
0 UP 0 DOWN
 
Lizaczek 


Wiek: 36
Dołączyła: 29 Sty 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-05-26, 17:18   

zmiana rozkładów jest beznadziejna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pozabierali wiele kursów... ale co się dziwić PKS ma u Nas monopol i może robić co chce, dzięki temu wielu ludzi nie ma jak rano dojechać do pracy...
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-05-26, 19:41   

Jak komunikacją miejską zajmowało się "abecadło" (WPSiTGK - o ile ktoś pamięta) było znacznie więcej kursów i wszystko funkcjonowało lepiej.
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-29, 15:20   

No i bardzo dobrze, że uruchomili nowe linie - najwyższy czas. Jednak co do linii nr 6 to troszkę więcej przydałoby się tych kursów
0 UP 0 DOWN
 
rzepik 


Wiek: 41
Dołączył: 06 Maj 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-05-30, 11:10   

ja jestem za tym by zwiększali ilość linii autobusowych i kursów, bo będzie się lepiej przemieszczało po naszym mieście, ale niech zrobią tak, żeby to miało "ręce i nogi". Ciekawe jakby pojawił się w naszym mieście prywatny przewoźnik ... może wtedy ktos by ruszył głową
Ostatnio zmieniony przez rzepik 2008-05-30, 11:11, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-30, 12:20   

Przydałaby się jakaś konkurencja dla PKS-u, bo by było więcej kursów, a do tego ceny biletów by były tańsze :-)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeg, pks


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu