Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Kto dowozi dzieci do szkoły?
Autor Wiadomość
Tymon 



Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-11, 18:02   Kto dowozi dzieci do szkoły?

witam
mam pytanie, czy szkoły w Brzegu i okolicy, do których chodzą dzieci z wiosek mają swoje gimbusy, czy też przewozy są obsługiwane przez jakąś firmę?
Przyznam się, że nie znalazłem w archiwum przetargów żadnej wzmianki na ten temat, a chciałbym się dowiedzieć na jakich zasadach działają te przewozy i kto jest za ich organizację odpowiedzialny?
Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-05-11, 18:33   

Za organizację przewozów są odpowiedzialne gminy. W gm. Skarbimierz dzieciaki są dowożone przez brzeski PKS.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-05-11, 21:50   

W naszym powiecie chyba wszędzie dowozi PKS, aczkolwiek mogę się mylić.

Na pewno PKS nie ma monopolu, gdyż w Świerczowie wozi prywatna firma. Nie wiem jak jest z przetargami, ale na początku chyba planowano zakup gimbusów dla szkół, owszem początkowo było je widać. Później gimbusy zaczęły jeździć normalnymi trasami PKS-u a dzieci zaczęły być wożone starymi wrakami.
0 UP 0 DOWN
 
Tymon 



Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-11, 22:07   

yasiu napisał/a:
Później gimbusy zaczęły jeździć normalnymi trasami PKS-u a dzieci zaczęły być wożone starymi wrakami.

Dlatego ciekawi mnie na jakich zasadach odbywa się wybór przewoźnika, skoro transport odbywa się takimi "świetnymi" sprzętami i jak ma się jakość wykonywanych usług do ceny za nie płaconych
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2008-05-12, 12:09   

Moge się wypowiedzieć na temat gim w Kościerzycach:

Gimnazjum miało jednego gimbusa, który dowoził dzieci z 2 wiosek. Reszta jeździła specjalnymi autobusami pks przeznaczonymi dla gimnazjum, stan ich byl rożny. Ale gimbus był m ozna powiedzieć prywatny gdyż korzystało z niego tylko gimnazjum, po roku moze dłużej zmieniono umowe z PKS kierowca gimbusa przeszedł ze szkoly do PKS jako pracownik ale nadal jezdzi gimbusem i wozi dzieci ale w dni wolne od szkoly jezdzi na normalnych trasach, wiec praktycznie nic sie nie zmieniło.

gimbusy były ale było ich zdecydowanie za mało
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-05-12, 13:47   

Tymon napisał/a:
jak ma się jakość wykonywanych usług do ceny za nie płaconych

Ano nijak. PKS jest praktycznie monopolistą w tej dziedzine, bo żadna inna fima w naszej okolicy nie dysponuje odpowiednm taborem. Mogę podać przykład gm. Skarbimierz - gmina płaci za bilety miesięczne każdego dziecka a dzieciaki jeżdżą poupychane jak śledzie. Kontrole policji i ITD nic nie dają - wszystko odbywa się zgodnie z prawem o ile dzieciaków nie jest więcej niż miejsc (także stojących) w autobusie. Gimbus ze Skarbimierza również jeździ w "barwach" PKS-u. O szczegóły należałoby zapytać wójtów gmin.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: do, dowozi, dzieci, kto, szkoly


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu