Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
I LO czy II LO ????????

I czy II ?
I LO
56%
 56%  [ 94 ]
II LO
43%
 43%  [ 73 ]
Głosowań: 167
Wszystkich Głosów: 167

Autor Wiadomość
aurora 
Psychopatyczna dusza


Wiek: 31
Dołączyła: 27 Kwi 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-09, 23:31   

Mi to mówienie przez "profesor" do nauczycieli w ogóle nie przeszkadza ;) Na początku trochę dziwnie się z tym czułam, bałam się używać tego zwrotu :lol: A teraz wyrażam się tak nawet o byłych nauczycielach z gima, gdy o nich wspominam :lol: A poza tym to słowo ma swój urok- jak go używam to prawdziwie czuję się jak uczennica szkoły średniej XD

Co do kwestii " I czy II LO" to prawdę mówiąc wydaje mi się, że jedna i druga szkoła ma swoje zalety. I LO to dobra szkoła, jeżeli mowa jest o matmie i fizyce - to wiem na pewno, co do atmosfery nie wypowiem się, bo znajomi, którzy tam chodzą mają różne opinie. O II LO napiszę trochę więcej, bo tam chodzę. II LO to dobra szkoła, która wykształci człowieka właściwie we wszystkim, tylko nie w fizyce - chociaż akurat pani prof. Aftarczuk świetnie wykłada swój przedmiot, osoba całkowicie "nieścisła" może nawet polubić tę nieszczęsną fizykę. Szkoła świetnie kształci w kierunkach humanistycznych i językowych, super poloniści i angliści ( profesor Toporowski, prof. Mazurkiewicz, prof. Sajdak, prof. Walkowicz - każdy jeden nauczyciel świetnie uczy ), co nie oznacza, że z innymi przedmiotami jest gorzej ;) Nie sposób tu nie wspomnieć o legendzie szkoły - pani prof. Dybale, czy o super nauczycielce chemii - pani prof. Trzonkowskiej. Już nie będę wymieniać wszystkich ;) Atmosfera w szkole to po prostu nic dodać, nic ująć. Ludzie, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele są świetni. Wiadomo, nie każdy przedmiot się lubi i nie każdego nauczyciela, ale gwarantuję, że jeśli się tylko chce, to z każdym nauczycielem da się dogadać. Niektórzy z naszych kochanych psorów to złoci ludzie - zawsze pomogą :) Do uczniów podchodzi się jak do ludzi. Poza tym największą zaletą szkoły jest także to, że można w niej być sobą , panuje tam tolerancja i bynajmniej ja nigdy nie spotkałam się, aby ktoś mnie nie tolerował za to, co sobą prezentuję. I co najlepsze, w tej szkole dostrzegane są talenty i można wyrażać siebie w wielu dziedzinach, zarówno naukowych, jak i artystycznych :)
0 UP 0 DOWN
 
Malwinaa 



Wiek: 30
Dołączyła: 07 Lut 2010

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2010-05-10, 17:35   

aurora napisał/a:
I LO to dobra szkoła, jeżeli mowa jest o matmie i fizyce - to wiem na pewno

Oj, Auroro, chyba nie doceniasz naszej drogiej prof. Dybały. ;)

aurora napisał/a:
prof. Walkowicz

Jedna z najlepszych nauczycielek, moim zdaniem - pierwszy raz na angielskim się nie nudzę. :)

aurora napisał/a:
Nie sposób tu nie wspomnieć o legendzie szkoły - pani prof. Dybale

Poczułam ulgę. :D

Zgadzam się (prawie) ze wszystkim, co Aurora powiedziała. :)
0 UP 0 DOWN
 
aurora 
Psychopatyczna dusza


Wiek: 31
Dołączyła: 27 Kwi 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-13, 17:02   

No tak prawdę mówiąc to nie doceniam, bo pani prof. Dybała mnie nie uczy :P
Jednak same opowiadania kolegów sprawiają, że nie da się o niej nie wspomnieć :lol: Poza tym, kto nie zna pani Dybały ? XD
0 UP 0 DOWN
 
lu 
Zawsze pozostaje niepewność.



Wiek: 30
Dołączył: 18 Cze 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Może Brzeg?

Wysłany: 2010-06-29, 08:37   

Na pytanie "co lepsze, stary czy nowy" odpowiem że zależy to wyłącznie od Ciebie, jeśli jesteś ambitny i chcesz jak najlepiej wypaśc na maturze bo się np. na medycynę czy prawo wybierasz to polecam "stary", a jeżeli chcesz po prostu byc z grubsza przygotowany do mniej wymagającego kierunku studiów to nie ma sensu męczyc się się w "starym" i wybrał bym "nowy"
Ostatnio zmieniony przez lu 2010-06-29, 08:38, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Kwachu 



Wiek: 32
Dołączył: 17 Maj 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-06-29, 10:00   

pierdzielisz w jesli chcesz być z grubsza przygotowanym to idziesz do starego bo tam nie trzeba praktycznie nic robić żeby zdać do następnej klasy. Nawet chodzić często do szkoły.

A jesli chcesz isc wlasnie na kierunek medyczny to raczej nowy ogolniak, bo w starym badz co badz biologia kuleje. (dyktowanie ksiazki do zeszytu-nauczyciel nie ma ksiazki ze soba bo np zapomni- nie ma lekcji.)
0 UP 0 DOWN
 
lu 
Zawsze pozostaje niepewność.



Wiek: 30
Dołączył: 18 Cze 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Może Brzeg?

Wysłany: 2010-06-29, 10:04   

Z tego co mi wiadomo w starym jest nieco wyższy poziom nauczania niż w nowym
0 UP 0 DOWN
 
burozo2 


Wiek: 73
Dołączył: 18 Maj 2008

UP 1 / UP 2



Wysłany: 2010-06-29, 10:44   

lu napisał/a:
Z tego co mi wiadomo w starym jest nieco wyższy poziom nauczania niż w nowym


Lu - Zdecyduj się ,gdzie chcesz się uczyć , w LO czy w Technikum!! :lol:
0 UP 0 DOWN
 
Kwachu 



Wiek: 32
Dołączył: 17 Maj 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-06-29, 12:55   

nie wiem, czy poziom nauczania jest wyższy w starym, czy w nowym. Nie sądzę, żeby była jakakolwiek znacząca różnica. Wszystko zależy od ucznia, jesli on będzie pracował, to i efekty będą.
Najlepiej i tak wybrać się na słowiańską - po jej ukończeniu masz zawód i maturę, po LO tylko maturę i jesli chcesz podjąc jakąs pracę od razu po jego ukończeniu - truskawki w Hiszpanii czekają.
0 UP 0 DOWN
 
lu 
Zawsze pozostaje niepewność.



Wiek: 30
Dołączył: 18 Cze 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Może Brzeg?

Wysłany: 2010-06-29, 13:43   

burozo2 napisał/a:


Lu - Zdecyduj się ,gdzie chcesz się uczyć , w LO czy w Technikum!! :lol:


Ja się do technikum wybieram ale chciał opinie osób niezwiązanych z żadną ze szkół dlatego tu spamuje xd
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-06-29, 14:16   

lu napisał/a:
Ja się do technikum wybieram ale chciał opinie osób niezwiązanych z żadną ze szkół dlatego tu spamuje xd
Osoby nie związane z żadną ze szkół nie będą miały bladego pojęcia ani o jednej, ani o drugiej, czyż nie tak? Więc jaki jest sens poznawania ich opinii?
0 UP 0 DOWN
 
lu 
Zawsze pozostaje niepewność.



Wiek: 30
Dołączył: 18 Cze 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Może Brzeg?

Wysłany: 2010-06-29, 14:24   

Z własnego doświadczenie nie wiem ale wiem jakie opinie krążą o tych szkołach
0 UP 0 DOWN
 
bz_arts 


Wiek: 32
Dołączyła: 01 Lip 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Pawłów

Wysłany: 2010-07-01, 14:02   

Ludzie nie idźcie do starego :!: jestem w 2 klasie i mam poprawkę z matmy u herowskiej na rozszerzeniu (profil mat-fiz-chem), w klasie 8 osób, a ~10 wymigało się dzięki 1 ocenie :!: znam nauczycieli z nowego i tam jest zdrowe podejście do nauczania, nie sugerujcie się gadkami o wyższym poziomie na starym, bo jak ktoś chce się uczyć to będzie się uczył, nie warto iść do starego bo "tam jest wyższy poziom" BZDURA :!: . Starym nauczycielom powinno się podziękować,zbyt wiele im wolno :!: nie popełnijcie tego błędu co ja i moi koledzy, materiał jest wszędzie taki sam, a nauczyciele jak wiadomo nie :!:
Ostatnio zmieniony przez bz_arts 2010-07-07, 20:27, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Kwachu 



Wiek: 32
Dołączył: 17 Maj 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-07-01, 14:40   

bz_arts napisał/a:
Ludzie nie idźcie do starego :!: jestem w 2 klasie i mam poprawkę z matmy u herowskiej na rozszerzeniu (profil mat-fiz-chem), w klasie 8 osób, a ~10 wymigało się dzięki 1 ocenie :!: znam nauczycieli z nowego i tam jest zdrowe podejście do nauczania, nie sugerujcie się gadkami o wyższym poziomie na starym, bo jak ktoś chce się uczyć to będzie się uczył, nie warto iść do starego bo "tam jest wyższy poziom" BZDURA :!: ja w gimnazjum 5.7 i wszystkie konkursy z matmy a teraz komis hahahahaha parodia. Starym nauczycielom powinno się podziękować, mam tu na myśli Serkiesów czy Herowską, zbyt wiele im wolno, dyrekcja na wizytacji jak na szpilkach, bo ją uczyli i głaszcze się z nimi tak że chce się wymiotować :!: nie popełnijcie tego błędu co ja i moi koledzy, materiał jest wszędzie taki sam, a nauczyciele jak wiadomo nie :!:


nie strasz ludzi. Jak komus chce sie uczyc to i u herowskiej 5 bedzie mial.
0 UP 0 DOWN
 
bz_arts 


Wiek: 32
Dołączyła: 01 Lip 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Pawłów

Wysłany: 2010-07-01, 15:15   

Tak ale jak będzie miał problem to u herowskiej go nie rozwiąże bo ona jak zwykle "nie wyrabia z programem". Można mieć 5 zapewne, ale nie każdy urodził się geniuszem albo chce spędzać noce (bez żartów) nad zadaniami z matematyki. Ten przedmiot to nie wszystko.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-07-01, 21:15   

Widziały gały co brały... W starym niestety tak jest. :roll:
Ja też ledwo przeżyłam (szczególnie w 3 klasie z matmy, gdzie na maturze uzyskałam 66%), moje świadectwo nie było wcale cudowne, ale maturę zdałam wspaniale, co było dla mnie wielkim szokiem, szczególnie jeśli chodzi o język polski - 85% z rozszerzonej to wg mnie wynik bardzo dobry. Nadal nie wiem czy to nie zasługa przypadku, bo nie przygotowywałam się kompletnie pod kątem rozszerzonej matury z polskiego... :roll:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: czy, ii, lo, lo


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu