Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
I LO czy II LO ????????

I czy II ?
I LO
56%
 56%  [ 94 ]
II LO
43%
 43%  [ 73 ]
Głosowań: 167
Wszystkich Głosów: 167

Autor Wiadomość
Shadow 
:)



Wiek: 31
Dołączyła: 13 Sty 2007

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg / Opole

Wysłany: 2012-08-23, 22:58   

przem napisał/a:
No nie byłbym taki pewien.
Słyszałem, że w starym maturę oblały 3 osoby, a w nowym 2.


U nas z tego co wiem to 2 osoby i to z poprawka, a w nowym podobno 2 osoby sa bez poprawki... Ja tak slyszalam od koleżanek z Nowego, ale nie wiem.
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2012-08-24, 11:41   

Ile razy można przerabiać ten sam temat? :)

Powiedzcie mi jaki tak naprawdę związek ze zdawalnością ma szkoła? Dobre podstawy do zdania matury zapewnia praktycznie każda placówka publiczna. Z tymze jeśli ktoś olewa naukę, nie przykłada się do obowiązków i ogólnie ma gdzieś maturę i podchodzi do niej na zasadzie "co ma być to będzie" to czego się można potem spodziewać? Szkoła za Was matury nie zda i pisanie czy mówienie o tym, że ktoś z nowego czy starego nie zdał matury i podawanie liczb świadczy o tym, że chyba nie bardzo ogarniacie ten temat.

Sami popatrzcie 2-3 osoby na całą szkołę to i tak ogromny sukces bo na 10 osób znajdzie się kilka takich, które naukę traktują jako konieczność i ogólnie bronią się przed nią każdym dostępnym sposobem.

Trzeba włożyć naprawdę ogrom starań i konkretnie olać maturę żeby jej nie zdać i to są fakty a nie statystyka zdawalności w szkołach, która niczego konkretnego nie mówi poza faktem, że 2 czy 3 osoby po prostu nie chciały zdać matury z własnej woli.

Chodziłem do Technikum gdzie poziom nauczania był raczej słaby, opuszczałem mnóstwo zajęć bo zawsze znalazłem coś ciekawszego do roboty, do matury w ogóle się nie uczyłem i zdałem bez problemu. Teraz odpowiedzcie sobie na pytanie co jest tak naprawdę ważne? Statystyki czy chęci? Szkoła nie ma tutaj nic do rzeczy i można daną placówkę postrzegać jedynie pod kątem klimatu jaki w niej panuje, możliwości dydaktycznych żeby rozwijać własne zainteresowania i oczywiście pomocnej kadry nauczycielskiej.

Statystyki zdawalności robione są chyba tylko po to żeby określić poziom zaangażowania uczniów bo tak jak mówię trzeba być wybitnie uzdolnionym żeby oblać maturę.
0 UP 0 DOWN
 
Shadow 
:)



Wiek: 31
Dołączyła: 13 Sty 2007

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg / Opole

Wysłany: 2013-03-07, 22:33   

LiuKhongSum napisał/a:
Powiedzcie mi jaki tak naprawdę związek ze zdawalnością ma szkoła



Powiem Ci, że bardzo duży(moze nie tyle ze zdawalnością, co z wysokim wynikiem), bo jeśli szkoła nie wymaga to uczeń, któremu zależy na maturze też czasem sobie odpuści. Nie sztuką jest zdać maturę, bo to nie jest takie straszne, ale sztuką jest zdać ją dobrze. Od tego zaeży przyszłość, a poza tym dzięki szkole, gdzie czy chciałam czy nie musiałam się uczyć dużo jest mi o wiele łatwiej na studiach.
Ostatnio zmieniony przez Shadow 2013-03-07, 22:34, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2013-03-08, 07:51   

Shadow praktycznie każda szkoła realizuje plan minimum, który pozwala zdać maturę z palcem w nosie. Stąd moje stwierdzenie, że zdawalność matury zależy jedynie od chęci i zaangażowania ucznia. Prawdą jest, że lepsze szkoły przygotują Cię konkretniej do matury niż te w których poziom nauczania jest niższy. Chodzi przede wszystkim o własne ambicje bo jak podejrzewam zdecydowana większość uczniów nie wie po co do tej szkoły uczęszcza. Nie ma również żadnego planu na przyszłość ani tym bardziej pomysłu na siebie.

Sam chodziłem do technikum i przez 5 lat nie przykładałem się w ogóle do nauki. Na naukę do matury również nie poświęciłem zbyt wiele czasu bo może kilka godzin a zdałem ją z dobrym wynikiem. Dlatego dziwi mnie często fakt jak trzeba mocno olać sprawę żeby tej matury nie zdać skoro ja nie zrobiłem prawie niczego a poradziłem sobie bez problemu. Potem media trąbią o tym jaka ta matura trudna, jaka zdawalność niska a fakty są takie, że to ludzie z pokolenia na pokolenie są mniej ogarnięci i mają mniejsze ambicje albo w ogóle nie posiadają żadnych aspiracji :) . Obwinia się szkolnictwo, obwinia się osoby, które przygotowały maturę, ale nikt nie spojrzy na siebie ile tak naprawdę zrobił, aby ową maturę zdać :) .

Shadow napisał/a:
bo jeśli szkoła nie wymaga to uczeń, któremu zależy na maturze też czasem sobie odpuści


Wiem jak jest ale to akurat nie powinno być żadnym usprawiedliwieniem, a jedynie dowodem na to jak niewiele ludziom potrzeba do tego, aby zrezygnować z ważnych celów. Szukają jedynie pretekstu do tego, aby ułatwić sobie życie bo przecież potem za wszystko można obwinić szkołę?:)

Shadow napisał/a:
poza tym dzięki szkole, gdzie czy chciałam czy nie musiałam się uczyć dużo jest mi o wiele łatwiej na studiach.


Z pewnością bo wyrabiana jest w tym momencie systematyczność i właściwe podejście do obowiązków :) .
0 UP 0 DOWN
 
Shadow 
:)



Wiek: 31
Dołączyła: 13 Sty 2007

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg / Opole

Wysłany: 2013-05-27, 22:26   

LiuKhongSum, faktycznie po każdej maturze mówi się o tym jaka byla trudna, co nie zawsze jest prawdą. Wiem też z doświadczenia, że w wieku gimnazjalnym nie do konca większosć z nas wie, co i dlaczego tak naprawdę chce robić. Wiem to po sobie, bo zmienilam plany na swoją przyszłosć kilkakrotnie. Dopiero w 2 klasie liceum podjęłam decyzję ostateczną, ale po Starym faktycznie jest mi łatwiej na studiach.
0 UP 0 DOWN
 
pa123 


Wiek: 26
Dołączyła: 11 Sie 2013

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2014-01-16, 19:37   

Witam. Za jakiś czas muszę zdecydować się na którąś z tych szkół. Wiele opinii jest tutaj już sprzed kilku lat, a poza tym większość pisała o poziomie nauczania matematyki, fizyki. Chciałabym iść na profil biologiczno-chemiczny, a praktycznie nikt tu nie pisał o poziomie nauczania tych przedmiotów w obu szkołach. Którą ze szkół lepiej wybrać? Jakie są progi punktowe na ten profil? :D
Ostatnio zmieniony przez pa123 2014-01-16, 19:38, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 1 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: czy, ii, lo, lo


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu