Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
jak się kradnie w rynku
Autor Wiadomość
owip2001 
śniegu niema,a bałwanów pełno



Wiek: 45
Dołączył: 21 Cze 2006

UP 51 / UP 18


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2008-05-02, 16:45   jak się kradnie w rynku

Niedawno o naszym miescie było bardzo głosno w związku z romską społecznością...jak to zle są traktowani w naszym mieście :roll:

Byłam dzisiaj w rynku z moimi trzyletnimi bliżnietami..kupiłam buty,pudełka zapakowałam pod wózek i poszłam dalej...chciałam dzieciaczkom kupić foremki więc weszłam do kolejnego sklepu,(większosc znających rynek bez problemu zgadnie do którego)dzieci z wózka,wózek przy wejsciu bo wiadomo problemem jest wejscie z wózkiem do sklepu a co dopiero bliżniaczym,jeszcze dobrze nie weszłam a trójka romów podbiegła,zabrała zakupione buty z wózka i uciekła....biec za nimi z wozkiem z bliżniakami jest zwyczajnie nie realne...więc pytam problemem jestesmy my i to ze są zle postrzegani przez społeczenstwo czy jednak sami bardzo mocno pracuja na takie traktowanie?? :x

może i nie wszyscy są tacy ale niestety żal i gniew jest teraz silniejszy odemnie :(
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-02, 17:56   

Żal takich ludzi :D :D :D

Społeczeństwo Romskie w Brzegu to plaga. Gdzie sie nie pójdzie wszędzie Romowie

Aż strach wyjść wieczorem z Domu bo kto wie co takiemu strzeli do łba.

owip2001 przykro mi że ukradli ci buty :(

:D :D :D
Ostatnio zmieniony przez Lukasz10_2004 2008-05-02, 17:57, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
s.krol1 

Wiek: 41
Dołączył: 02 Maj 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-05-02, 19:18   

Plaga to fakt powinno sie ja jak najszybciej wytepic !!!! :mrgreen:
Brzeg nie jest jedynym takim miastem gdzie zyja Romowie, ale inne miasta jakos sobie poradzily z ta "plaga". I tu trzeba postawic pytanie: Czy miasta Brzeg nie stac na monitoring nawet na Rynku ?? :oops: Jesli wczesnie nie zareaguje to ani sie obejzec a plaga ogarnie cale miasto.!!
Szkoda mi tych malutkich dzieci. Jak im wytlumaczyc ze nie dostana teraz bucikow.?
Takie chamstwo " no niestety trzeba nazwac sprawe po imieniu " jest nie dopuszczalne,i powinno byc jak najszybciej wytepione.!! :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-05-02, 21:20   

Kradzieżą zajmują się złodzieje. Nie jest to bynajmniej domena jakiejś narodowości, ale raczej "grupy zawodowej". Swoją drogą pozostawienie czegoś o wartości co najmniej kilkudziesięciu złotych praktycznie na ulicy i bez nadzoru to nieodpowiedzialność. Następnym razem proponuję zadzwonć na policję. To bardziej skuteczne niż użalanie się na forum.
0 UP 0 DOWN
 
owip2001 
śniegu niema,a bałwanów pełno



Wiek: 45
Dołączył: 21 Cze 2006

UP 51 / UP 18


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-02, 21:35   

tu nie chodzi o użalanie się...popierwsze proponuję podjąc próbę wejscia do sklepu z bliznietami i pakunkami w rekach...a po drugie chodziło o to w jak beszczelny sposób było to zrobione...a ponadto do wszystkich zainteresowanych...wynika z tego ze pozostawianie samochodów na parkingu,czy mieszkania bez opieki tez jest z naszej strony prowokacją...

moim celem było ostrzezenie dla innych matek...które czesto tez musza zostawic wózek zeby cos kupic,a niestety zabranie dziecka jest tak jakby wazniejsze :x


ponadto cięzko nazwac grupą zawodowcow trójkę najwyzej 9-10 latków
Ostatnio zmieniony przez owip2001 2008-05-02, 21:37, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-05-02, 23:25   

owip2001, proponuję zgłosić sprawę na policję, w Rynku jest monitoring i bez problemu znajdą sprawców. Musisz tylko podać godzinę o której doszło do rabunku.

Bardzo dobrze, że przestrzegasz inne osoby, bo kradzież w tak bezczelny sposób powinna być podawana do publicznej opinii.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-05-02, 23:38   

Marcim B. napisał/a:
Kradzieżą zajmują się złodzieje. Nie jest to bynajmniej domena jakiejś narodowości, ale raczej "grupy zawodowej".


Terefere - kradzież jest paradygmatem kultury romskiej, cygańskiej czy jak zwać tę grupę etniczną. Znasz opowieści o Cyganie, co to gwoździa do ukrzyżowania gwizdął ?
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-05-02, 23:39, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Woźny 
... być jak Czesiu ... :D



Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg aber Wrocław

Wysłany: 2008-05-03, 13:35   

Marcim B. napisał/a:
Swoją drogą pozostawienie czegoś o wartości co najmniej kilkudziesięciu złotych praktycznie na ulicy i bez nadzoru to nieodpowiedzialność. Następnym razem proponuję zadzwonć na policję. To bardziej skuteczne niż użalanie się na forum.


To może powinniśmy być jeszcze wdzięczni tym brudasom (bo do czystych ich zaliczyć na pewno nie można), że zwracają nam uwagę na naszą nieodpowiedzialność i lekkomyślość kradnąc nasze rzeczy, co? Czy to już jest aż tak dziwne, że gdy jestem na rowerze, czy tak jak autorka tego tematu - z dziecięcym wózkiem, i chcę wejść na chwilę do sklepu to zostawiam go na krótką chwilę na zawnątrz?

A druga sprawa, to że na policję wypada to zgłosić to jasne, ale dlaczego nie można o tym napisać na forum? Bo co? Bo zostanie zachwiane dobre imię społeczności romskiej? Przecież oni są tacy biedni i napiętnowani przez Polaków, prawda? Przecież jeśli napiszemy, że złodziejami byli mali cyganie to nie będzie można zrobić następnego, jakże wiarygodnego", reportażu o prześladowaniu całkowicie niewinnej mniejszości narodowaj ...
0 UP 0 DOWN
 
kubut 
Antyreporter



Wiek: 31
Dołączył: 31 Maj 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-03, 14:46   

Nie jestem rasistą, wręcz jestem antyrasistą. Nienawidzę jak ktoś mówi "czarnych" do ludzi o ciemnej karnacji, "żółtek" do Japończyków itp. itd.
Ale co do Romów...niestety nie znoszę ich. I nie chodzi tu o to ze są Romami, tylko o to jak się zachowują. Ci którzy chodziarz raz byli w rynku wieczorem, chyba wiedzą o co chodzi. Drą te (za przeproszeniem) ryje na cały Brzeg, biją, straszą, kradną...a są bezkarni! Bo to mniejszość! I niech tylko któryś z policjantów spróbuje takiego zamknąć, to zaraz będzie afera na całą Polskę, a nawet UE że gnębi mniejszość i jest rasistą... Żeby nie zostać gołosłownym jeden z Romów był już zabierany przez policje ze sklepu mojej mamy za kradzież koło 10 razy... I przychodzi dalej kraść. Sami sobie spróbujcie teraz ukraść w jednym sklepie 10 razy coś, 10 razy być zgarniętym. Zobaczycie jaką kare dostaniecie. A on na przyjazd policji reaguje tak: "Znowu Wy?" a policja: "o-nasz stały klient". I nie mówcie mi ze to tylko jeden taki jest...takich jest 95% Romów (przynajmniej Brzeskich). Faktem jest że Romowie sobie za dużo pozwalają. Kiedyś szedłem sobie z chipsami, podszedł do mnie Rom (na oko koło 7 lat) i do mnie żebym dał mu chipsa albo starce wszystkie. Oczywiście kilka metrów dalej już stała cała banda "rodzinki". Na szczęście byłem już praktycznie kilka metrów od celu swojej podróży to po prostu nie zareagował i wszedłem do sklepu (tam zmierzałem). Ale co miałbym zrobić? Dać mu chipsa? myślicie że by się jednym zadowolił? Czy może odmówić, zostać pobitym, wezwać policje która by najwyżej ich spisała, bo to mniejszość i mają związane ręce, i zostać później jeszcze raz pobitym za to ze wezwałem policje? Czy może uderzyć tego małego, zostać pobitym przez resztę i dostać jeszcze od policji kare za rozpętanie bójki... Nie ma sensu rozprawianie czy Romowie stanową problem...bo 90 % ludzi zdaje sobie sprawę że tak. Lepiej sie zastanowić jak go rozwiązać. Na pewno nie ma sensu bicie, wojny gangów itp. Bo i tak Polacy będą przegrani, czego świadkami byliśmy podczas programu TVN. Monitoring? Policja? NIC im nie mogą zrobić, nawet sam policjant kiedyś mi to mówił. żal.pl :x
0 UP 0 DOWN
 
Adelas5xP 
' I`ll be waiting. '



Wiek: 29
Dołączyła: 01 Maj 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: z przed komputera.

Wysłany: 2008-05-03, 15:14   

Zgadzam się ;(
Niestety kradzieże w wykonaniu małych Romów są już notoryczne.

Tylko co mają poradzić na to małe dzieci... ta agresja zdarza się też w stosunku do młodszych, sama miałam niestety kilka takich niemiłych przygód.

A władze... przecież to trwa ciągle i ciągle, jakoś nic się jeszcze nie zmieniło... ;/
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-05-03, 16:24   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Terefere - kradzież jest paradygmatem kultury romskiej, cygańskiej czy jak zwać tę grupę etniczną. Znasz opowieści o Cyganie, co to gwoździa do ukrzyżowania gwizdął ?

Jasne, a paradygmatem naszej kultury stanie się wkrótce ksenofobia. Kradzież zgłasza się policji, ta szuka sprawcy i stawia przed sadem. Nie ważne kto kradnie. Gdyby to był grubas albo rudy czy Chińczyk też ktoś podkreślałby, że kradzieży dokonali rudzi i że stanowią jakiś problem w naszym pięknym mieście? To były dzieciaki pozostawione same sobie i pewnie z patologicznej rodziny. I tyle. Pod kauflandem aż roi się od żebraków i złodziei. Żaden nie jest Romem. Podobne opinie jakie tu można przeczytać o Cyganach funkcjonują w innych krajach o nas. Nie jest przyjemnie słyszeć, że Polacy to złodzieje samochodów, pijacy i lenie. Ja taki nie jestem i myślę, że większość z Was też nie. Uogólniając i obarczając winą całą społeczność romską możemy kogoś skrzywdzić. Nie przyszło to nikomu do głowy?
Ostatnio zmieniony przez Marcim B. 2008-05-03, 16:24, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Woźny 
... być jak Czesiu ... :D



Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg aber Wrocław

Wysłany: 2008-05-03, 17:11   

Marcim B. napisał/a:
Podobne opinie jakie tu można przeczytać o Cyganach funkcjonują w innych krajach o nas. Nie jest przyjemnie słyszeć, że Polacy to złodzieje samochodów, pijacy i lenie. Ja taki nie jestem i myślę, że większość z Was też nie. Uogólniając i obarczając winą całą społeczność romską możemy kogoś skrzywdzić. Nie przyszło to nikomu do głowy?


Ale powiedz mi kto w tym temacie uogólnia? Czy ktoś napisałe, że cały naród romski jest zły i należy go wytępić? Staraj się czytać ze zrozumieniem, albo czasami zastanów się co chcesz napisać. Rozumiem, że jesteś zwolennikiem Romów, ale zwróć uwagę, że jedyną osobą uogólniającą w tym temacie jesteś Ty. Wszyscy tu piszą o BRZESKICH ROMACH i chyba nikt nie wątpi w to, że większość z nich to margines społeczny i patologia. I właśnie o tej grupie jest tutaj mowa, bo sam przyznasz, że ci porządni Romowie nie imają się kradzieży... Sam znam kilku Cyganów z Wrocławia - bogaci ludzie, z którymi pogadasz na każdy temat i bez wstydu pokażesz się z nimi na mieście czy gdziekolwiek indziej.

A co do opisywanej przez Ciebie opinii na temat Polaków za granicą to mam takie pytanie - jest to opinia z autopsji, czy po prostu gdzieś coś takiego słyszałeś? Bo szczerze wątpię, aby ktoś powiedział, że KAŻDY Polak to złodziej, oszust itp. Co najwyżej można powiedzieć, że WIĘKSZOŚĆ, ale nie każdy. Uwierz mi, że niestety, ale najczęściej jest to prawda - jeśli jesteś powiedzmy w Anglii każdy kto tam był powie Ci, że nie powinieneś bać się w tej kwestii Anglików, bo im na prawdę nie w głowach takie rzeczy. Jednak najczęsciej jest tak, że jeśli ktoś Cię oszukał, to jest to najprawdopodobniej drugi Polak. Na taką opinię zapracowaliśmy sobie sami...
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-05-03, 18:09   

owip2001 napisał/a:
...więc pytam problemem jestesmy my i to ze są zle postrzegani przez społeczenstwo czy jednak sami bardzo mocno pracuja na takie traktowanie??

To jest Woźny odpowiedź na Twoje pytanie
Woźny napisał/a:
Ale powiedz mi kto w tym temacie uogólnia? Czy ktoś napisałe, że cały naród romski jest zły i należy go wytępić?
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2008-05-03, 20:43   

dołożę jak zwykle w temacie romskim swoje trzy grosze

1.
Woźny napisał/a:
A druga sprawa, to że na policję wypada to zgłosić to jasne, ale dlaczego nie można o tym napisać na forum? Bo co? Bo zostanie zachwiane dobre imię społeczności romskiej?

Woźny, problem w tym, że Owip2001 napisała na forum zamiast zgłoisić na policję. Jak ktoś mi coś kradnie, zgłaszam to na policję. Tak jak napisał Yasiu: jest monitoring i spora szansa, że tych trzech łebków złapią (a jeżeli zgłoszenie byłoby natychmiastowe, to niewykluczone, że Owip2001 odzyskałaby nawet buty).

2.
Woźny napisał/a:
Czy to już jest aż tak dziwne, że gdy jestem na rowerze, czy tak jak autorka tego tematu - z dziecięcym wózkiem, i chcę wejść na chwilę do sklepu to zostawiam go na krótką chwilę na zawnątrz?

Woźny, w naszej Polsce to nie jest dziwne. To jest głupie. Jeśli jeszcze dodatkowo nie zgłaszam kradzieży, tylko żalę się na forum, że zostawiłem w Polsce coś cennego w miejscu publicznym, to narażam się tylko na śmieszność. I to nie ma nic wspólnego z zamieszkiwaniem w danym miescie jakiejkolwiek mniejszości. Jak już tak chętnie szermujemy "90 procentami" to dołożę jeszcze jedno: co najmniej 99,5 procent kradziezy w Polsce popełniają Polacy.

3.
owip2001 napisał/a:
moim celem było ostrzezenie dla innych matek...które czesto tez musza zostawic wózek zeby cos kupic

Ok, mogło to służyć jako ostrzeżenie innych, tym bardziej że rozumiem (po własnych doświadczeniach z jednym tylko dzieckiem na raz) los matki czy ojca na zakupach. Tyle że dorosły człowiek żyjący w naszym kraju od dwudziestu paru lat, który ostrzega: nie zostawiajcie cennej (czyli mającej dla mnie wartość) rzeczy bez dozoru, wzbudza we mnie tylko wzruszenie ramion. To oczywista oczywistość. Ale mieszanie do tego narodowości jest niestety potwierdzeniem tezy postawionej przez Marcima B.:
Marcim B. napisał/a:
paradygmatem naszej kultury stanie się wkrótce ksenofobia
0 UP 0 DOWN
 
owip2001 
śniegu niema,a bałwanów pełno



Wiek: 45
Dołączył: 21 Cze 2006

UP 51 / UP 18


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-03, 21:43   

...moi drodzy nie chodziło o użalanie się...chciałam tylko zeby zauważono ze to jest problem,jak juz pisałam to nie sama kradzież a ich beszczelnośc...ponadto,jeśli idzie o policje-sprawa wygląda tak-zgłoszenie przyjma,ja tam spędzę kilka godzin po to by na koniec usłyszec ze poniżej 200zł jest to czyn o niskiej szkodliwości społecznej i sprawę umożą,a w najlepszym wypadku zostaną pouczeni,a ja nie chce wychodzić na rynek z duszą na ramieniu,bo niewątpliwie narażę sie wiadomym osobom....nie przeszkadzali mi romowie nigdy i przeszkadzac nie będą,jedynie chciałabym się czuć bezpiecznie wychodząc z dziećmi....

temat mój został niestety skierowany w zupełnie inna stronę i chciałabym jeszcze zauważyć ze takich nierozważnych mam jest więcej w naszym mieście niż ja jedna,to do krytyków...starata nie była tak wielka zeby było nad czym się użalać-tylko pisze jeszcze raz czy naprawdę nie można juz postawić na moment wózka,roweru,samochodu,bo to już prowokacja :?: :?:

acha a co do odzyskania butów...przepraszam bardzo ale nie interesuje mnie noszenie butów "po kims",po tym jak pobiegałam sobie za złodziejami znalazłam kartony w pobliskiej klatce,a jakos nie mam ochoty odzyskiwac juz używanych butów :)

dziękuje również chłopcu który bardzo intensywnie pomagał w uchwyceniu złodzieji :D
Ostatnio zmieniony przez owip2001 2008-05-03, 21:51, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: jak, kradnie, rynku, sie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu