Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
kółko fotograficzne w BCK?
Autor Wiadomość
mati.125 


Wiek: 31
Dołączył: 24 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-04-28, 18:34   kółko fotograficzne w BCK?

kiedy w BCK jest kółko fotograficzne?













edit smooth: Obecnie mamy BCK (Brzeskie Centrum Kultury). Poprawiłem występowanie BDK na BCK
Ostatnio zmieniony przez smooth 2008-04-28, 22:07, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
mauy22 


Wiek: 38
Dołączył: 22 Paź 2007

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2008-04-28, 18:49   

Kółko jest w czwartki tzn kiedyś jeszcze było ale myśle że się nic nie zmieniło. Powiem ci szczerze że ja jak chodziłem do p. Jana Janoty to dużo się nie dowiedziałem, jeśli masz jakieś pytania odnośnie fotografii to wal do mnie ja troche w tym siedze i jak dam rade to ci moge pomóc, czy też czegos nauczyć.
Moje GG jest no albo pisz na forum....:)
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-04-28, 20:08   

Kolko jest (przynajmniej jak bylem ostatnio) w srody i czwartki. W niedziele sa chyba plenery. Przyjsc warto, bo sie mozna dowiedziec i nauczyc kilku rzeczy.
0 UP 0 DOWN
 
mauy22 


Wiek: 38
Dołączył: 22 Paź 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-04-28, 20:51   

Ja się z tobą nie zgodze bo my w kółko jedno i to samo robiliśmy czyli cały czas wywoływanie. Oczywiście jeśli chodzi o wiedze na temat starych aparatów itd pana Jana to jest wielka, ale jeśli chodzi o cyfrówki czyli nowosci to nie zbyt.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-04-28, 21:12   

Twoj wybor.

Cyfrowka od analoga rozni sie tylko tym, ze ma inny nosnik, na ktory zapisywane jest zdjecie. Pewne zasady w fotografii sa niezmienne od 100 i wiecej lat. Nie ma znaczenia na czym robisz zdjecie.

Moim zdaniem szybciej nauczysz sie robic dobre zdjecia, kiedy myslisz nad kazdym kadrem, i szanujesz aparat, bo klatek na filmie masz niewiele.

Powiem tak - przyjscie na kolko, poza czasem, nic nie kosztuje, najlepiej sprawdzic samemu.
0 UP 0 DOWN
 
mauy22 


Wiek: 38
Dołączył: 22 Paź 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-04-28, 21:20   

Tylko nie wszystkich stać na analoga bo to akurat kosztuje, a ten co uczy fotografii powinien znac wszystkie nowosci i powinien byc wszechstronny tym bardziej że prawie wszyscy początkujący robią na cyfrówkach.
Ale spoko każdy ma swoje zdanie na ten temat tak jak ja i ty 8)
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-04-28, 22:03   

mauy22 napisał/a:
Tylko nie wszystkich stać na analoga bo to akurat kosztuje

Nie wiem, moze pan Jan nie powiedzial Ci, albo nie zwrociles uwage. Mozliwe tez, ze nie przeczytales w BCKu plakatu z informacja o tym, jakie to jest kolko fotograficzne.
Ja juz na starcie uslyszalem, ze pan Jan operuje tylko na analogach, w dodatku na czarnobialych filmach.

Wiec rzeczywiscie, jesli nie stac Cie na filmy (bo to o koszt filmow chodzi. Dobry aparat analogowy jest dzis tanszy niz kiepska cyfrowka), to niestety mozesz miec problemy z wyniesieniem nauki z "lekcji" pana Jana.

mauy22 napisał/a:
a ten co uczy fotografii powinien znac wszystkie nowosci i powinien byc wszechstronny tym bardziej że prawie wszyscy początkujący robią na cyfrówkach.

Juz napisalem raz, ale powtorze drukowanymi literami - PODSTAWOWE ZASADY W FOTOGRAFII SA NIEZALEZNE OD TEGO, JAKIM SPRZETEM ROBISZ ZDJECIA.
Jezeli po "lekcjach" u pana Jana oczekiwales, ze dostaniesz instrukcje obslugi swojej cyfrowki, to nastapila pomylka.

mauy22 napisał/a:
jeśli masz jakieś pytania odnośnie fotografii to wal do mnie ja troche w tym siedze i jak dam rade to ci moge pomóc, czy też czegos nauczyć

Parafrazujac Twoje slowa - ten, co uczy fotografii powinien cos o tej fotografii wiedziec.
A wiedza o fotografii wcale nie jest rownoznaczna z tym, ze sie robi dobre zdjecia.
Czasem to nawet przeszkadza.

PS: nie chcialbym, zebys moje teksty odebral jako ataki. Akurat masz tego pecha, ze sie dzis nudze, wiec zbiera mi sie na akademickie rozmowy i pewne czepialstwo.
0 UP 0 DOWN
 
mauy22 


Wiek: 38
Dołączył: 22 Paź 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-04-28, 22:10   

Tak jak juz wspomniałem każdy ale to każdy ma swoje zdanie i wie co innego i myśli co innego.
0 UP 0 DOWN
 
pietrek 

Wiek: 44
Dołączył: 28 Sie 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-08-28, 23:59   

A to błąd powinno się zaczynać na analogu,
Dlaczego!!!
Fotografia analogowa uczy szacunku do tego co robisz każdy kadr dokładnie planujesz, po pewnym czasie, patrząc przez wizjer na daną scenę stajesz sie jakby częścią tego co fotografujesz rozkładasz obraz na części pierwsze przyglądasz się analizujesz itd.
Robiąc na cyfra-ku nie zastanawiasz się nad takimi sprawami - bo po co? robisz kilkanaście fotek na-pewno któreś wyjdzie pozostałe wykasuje - przecież mnie to nic nie kosztuje.
A robiąc na analogu wiesz jak wyjdzie na zdjęciu, choć jeszcze nie wyzwoliłeś migawki, w momencie naciskania spustu widzisz gotowy obraz takim jak będzie na odbitce i wiesz czy zdjęcie wyszło czy musisz je powtórzyć.

Wiesz to choć dopiero co naświetliłeś klatkę.A jak cię ktoś spyta co robiłeś to mu odpowiesz co wyjdzie i jak będzie wyglądał, które ze zdjęć się nadaje i dlaczego.
Możesz iść śmiało do lab-u i powiedzieć proszę o wywołanie klatki nr? bo wiesz że to zdjęcie jest tym najlepszym.
Skąd się to wiesz !!! Z doświadczenia
Robiąc od-razu cyfrą wpatrujesz sie tempo w wyświetlacz, i pstrykasz. Jak wyjdzie to Ok jestem wielki.
Uważam ze pod tym względem cyfra ogłupia, i wcale nie uczy fotografii tak nam się to tylko wydaje, fakt nie ma kosztów więc robi się zdjęć tysiące i co wyjdzie to fajnie a jak nie to wina aparatu to tani był.
A prawda jest taka że każdym aparatem da się zrobić dobre zdjęcie jak ma sie zaplecze w postaci wiedzy.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-08-29, 01:31   

Tak sobie przemysliwuje na powyzsze tematy i nie do konca sie zgadzam z przedpisca.

Analog rzeczywiscie uczy szacunku do kazdej klatki filmu, ale czy uczy fotografii lepiej niz cyfra?

Wedlug mnie od czasu wejscia w obieg cyfrowek "wyznawcy analogow" popelniaja jeden podstawowy blad w rozumowaniu. Zapominaja o tym, ze cyfra wyparla analogi z zastosowana domowych.
Dzis ludzi majacych aparat fotograficzny jest znacznie wiecej niz bylo kiedykolwiek, ale jesli spojrzymy troche wstecz (w czasy popularnosci analogow) i przyjrzymy sie domowym albumom fotograficznym, to tak naprawde niewiele sie one roznia pod wzgledem jakosciowym od tych, jakie dzis maja ludzie z cyfrowkami.
Roznica jest w tym, ze kiedys wywolywalo sie film i wybieralo tylko te zdjecia, ktore byly tego warte (a rzadko byl to pelny film), dzis - cyfra daje gotowe zdjecie, wiec odpada jeden etap selekcji.

Kolejna sprawa, ktora troche zabija fotografie dla odbiorcow - prostota publikacji zdjec. Dzis bez problemu mozna wrzucic w internet setki kiepskich zdjec i nie ma kto tego zweryfikowac. Kiedys pierwszym kregiem weryfikujacym byla najblizsza rodzina, znajomi itd. wiec zanim zdjecie dotarlo do szerszej publicznosci, najczesciej musialo przejsc spora droge.

Czy pstrykanie setek zdjec jest zle? Moim zdaniem tak, jesli sie to robi bezmyslnie. Natomiast jesli robi sie duzo zdjec, ale potem wybiera z nich te najlepsze, to tak naprawde dla odbiorcy nie ma znaczenia ile zdjec wypstrykal fotograf.
Liczy sie efekt koncowy - gotowa fotografia.
I o tym warto pamietac.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bck, fotograficzne, kolko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu