Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Domowe nagrywanie!!
Autor Wiadomość
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-17, 18:43   Domowe nagrywanie!!

Temat z zakładam z nadzieją, że może uda nam się wspólnie sobie doradzać co i jak można w domowych warunkach nagrywać. Czy to wokal, czy instrumenty lub też instrumenty wirtualne.
------------------------------------------------------------------------------------------------


W temacie Nasza twórczość - Dalville zadał pytanie dotyczące nagrywania gitary klasycznej oraz wokalu.

Zasadnicze pytanie Dalville, to co tam posiadasz w swoim "domowym studiu".

Osobiście, nie mam dużego doświadczenia w domowym nagrywaniu, bo zawsze jakoś się opieram temu punktowi, ale np. pierwszy lepszy temat, który znalazłem na necie może już trochę pomóc Techniki nagrywania. Jest tam szybki rzut na róże sposoby nagrywania gitary elektrycznej, ale również klasycznej. To wszystko wzbogacone jest próbkami dźwiękowymi. Pewnie na necie znajdzie się tego troszkę więcej.

Sam gitarę klasyczną nagrywałem "100 lat temu", ale pamiętam, że po prostu przystawiłem, najprostszy jaki może być mikrofon komputerowy w okolice pudła i chyba z podbiciem +20 dB nagrałem. Niestety efekt był kiepski, ale zarys był, a adresat, dla którego kawałek był dedykowany nie narzekał :)

Dziś mam troszkę większe możliwości
- nadal niezawodny mikrofonik komputerowy. W przypadku jego użycia w zasadzie nie ma znaczenia jakiej jakości ma się kartę muzyczną, bo jakość i tak wyjdzie słaba, ale w sumie z lenistwa i żeby było na szybkiego, zagadki muzyczne, które już wcześniej linkowałem nagrywałem właśnie stawiając ten oto mikrofonik niedaleko pieca (cóż jakość nie była jakimś wielkim priorytetem)
- karta muzyczna. Ja do niedawna korzystałem z sound blaster live 5.1 i w sumie dawała radę, poza tym, że stosując programy do nagrywania (np. te co oferują nagrywanie wielu ścieżek) musiałam doinstalować sterowniki Asio / Asio 2.0, żeby pozbyć się tzw. latencji (uciążliwej zwłaszcza w przypadku stosowania efektów - wtyczek vst "w locie".) Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem sound blaster fx, ale jeszcze nie przetestowana
- mikrofon. W przypadku nagrywania gitary klasycznej najlepiej kierunkowy (im lepszy tym lepiej :) )..pomijając, że zdaję się są specjalne mikrofony dedykowane nagrywaniu gitar.
- interfejs muzyczny. Inną możliwość nagrania jest zastosowanie interfejsu muzycznego.
Osobiście dysponuje czymś takim Behringer B-Control Audio BCA2000.. i jest to o tyle dobre, że ma normalne wejścia zarówno na gitarę jak również na mikrofon profesjonalny, w tym również z obsługą pojemnościowego (dwa przedwzmacniacze mikrofonowe z zasilaniem Phantom +48 V)..czym w standardzie nie chwali się karta muzyczna i ma sporo możliwości regulacji . Ogólnie jest wygodniejsze w zastosowaniu przy nagrywaniu przez zwykły mikrofon.
- programy muzyczne. Tu może sprawa nie jest kolorowa, bo jeśli chodzi o darmowe to o ile znajdziesz parę w miarę dobrych do rejestrowania i obróbki dźwięku, tak może być ciężko z darmowym programem do nagrywania wielu ścieżek.
Jak ktoś zna niech poleci.
Na tę chwilę możesz spróbować ściągnąć wersje trial (30 dni) programu Adobe Audition 2.0. Np .Tutaj
0 UP 0 DOWN
 
Dalville 


Wiek: 34
Dołączył: 19 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-04-22, 00:42   

O, no dzięki, będę na pewno kombinował jak wrócę do domu. Akurat miałem dostęp do Cool Edit'a, więc pewnie w nim spróbuję - o mikrofon postaram się na miejscu. Powiem później, co dałem radę załatwić i jakie brzmienie z takiej konfiguracji uzyskałem.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: domowe, nagrywanie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 20
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu