Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Sezon ogórkowy 2008 w Cukierkach
Autor Wiadomość
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-16, 08:14   Sezon ogórkowy 2008 w Cukierkach

Trener Leszek Marzec popracuje w Cukierkach tylko do końca kwietnia. - Nie zamierzam przedłużać kontraktu - stwierdza.

W minioną sobotę (12 kwietnia) koszykarki Cukierków Odry Brzeg porażką w Jeleniej Górze zakończyły sezon w ekstraklasie. Oprócz trenera z klubem żegnają się też pierwsze zawodniczki. Dziś z Brzegu wyjeżdża Ludmiła Lubarska, która wraca na Ukrainę. Jutro do Stanów Zjednoczonych wylatują z kolei Joei Clyburn, Khaili Sanders i Shantia Owens.

- Amerykanki i Ukrainka wyjeżdżają, a Justyna Daniel, Mirela Pułtorak i Agata Bachryj reprezentować będą Uniwersytet Opolski w Akademickich Mistrzostwach Polski - mówi Marzec. - Teraz mamy wolne, bo nie mam z kim prowadzić zajęć. Ja zresztą też mam kontrakt do końca miesiąca i pożegnam się z klubem. Powiem tyle, że dobrze mi się pracowało w Cukierkach i chciałem robić to dalej. Widzę jednak, że znów powtarza się scenariusz z ubiegłego roku. Wówczas w pozostały zaledwie trzy zawodniczki i trzeba było budować drużynę od nowa.

Także w trakcie sezonu trzeba było wymieniać nie spełniające oczekiwań koszykarki i szukać "awaryjnie" środkowej.

- Od kiedy rozpocząłem pracę w Cukierkach wiele razy przedstawiałem swoją wizję prowadzenia drużyny - kontynuuje Marzec. - W obecnej sytuacji organizacyjnej, kiedy szykuje się powtórka z rozrywki i nie widać szans na poprawę, nie widzę sensu dla mojej dalszej pracy w klubie. Martwię się co będzie z koszykówka w Brzegu.

- Przed wyjazdem rozmawialiśmy z Clyburn - mówi Bolesław Garncarczyk, dyrektor klubu. - Jesteśmy zainteresowani jej dalszą grą w zespole. Joei jednak nie dała nam jednoznacznej odpowiedzi. Powiedziała, że musi mieć czas na zastanowienie.
Garncarczyk stwierdza także, że jest jeszcze za wcześnie na mówienie o kształcie drużyny na przyszły sezon. Nastąpi to po walnym zgromadzeniu, które zaplanowano na 21 kwietnia.

- To nie działacze mają budować zespół, ale trener - kończy dyrektor. - Nowy zarząd będzie musiał zastanowić się nad obsadą tego stanowiska, a szkoleniowiec w porozumieniu z nim będzie mógł przystąpić do szukania koszykarek pasujących nie tylko do jego koncepcji, ale także do możliwości finansowych klubu.

Pod lupą

Ostatnie dwa sezony były zupełnie nieudane dla brzeskiej drużyny, a 9. i 11. miejsca nikogo nie zadowalają. Najlepsze wyniki osiągała ona pod wodzą Algirdasa Paulauskasa w pierwszych dwóch sezonach po awansie (2000 rok) do ekstraklasy. Brzeżanki zajmowały 5. miejsca.

Później było nieco gorzej, ale zespół spokojnie kwalifikował się do play off. Przed poprzednim i obecnym sezonem zespół przechodził prawdziwe rewolucje kadrowe, zmieniano 90 procent koszykarek. Skutkowało to tym, że wyniki były coraz gorsze.

Nawet najlepszy trener niczego nie dokona, kiedy przed rozgrywkami odchodzi mu 9 zawodniczek, a w trakcie sezonu są kolejne roszady. Wygląda na to, że teraz ta sytuacja znów się powtórzy.

www.nto.pl
0 UP 0 DOWN
 
beneck 


Wiek: 38
Dołączył: 11 Wrz 2006

UP 26 / UP 16



Wysłany: 2008-04-22, 16:34   

wczoraj miało się obyc zebranie zarządu klubu, qiero mario macie moze jakies wiesci o ewentualnych decyzjach, co dalej z cukierkami, podjetymi wczoraj ??
0 UP 0 DOWN
 
Scofield89 


Wiek: 35
Dołączył: 29 Lis 2007

UP 0 / UP 1



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-04-25, 20:07   

Obyśmy tylko nie przekreślili kolejnego sezonu jeszcze przed samym jego startem.
0 UP 0 DOWN
 
Piotro 
1312



Wiek: 33
Dołączył: 05 Sty 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-04-25, 20:51   

Jeśli w nadchodzącym sezonie nie podzielimy losu Włókniarza z Pabianic, to będzie już tylko lepiej. Tak myśle
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-26, 09:39   

Wszystko zależy od tego, czy PWC Odra będzie nadal sponsorować klub, a jeżeli tak to w jakiej kwocie. To ma być wiadomo najpóźniej w połowie maja, wtedy będzie można coś więcej powiedzieć: czy zespół zagra w ekstraklasie, kto będzie trenerem, a dalej kto tu zagra...
Ostatnio zmieniony przez qiero 2008-04-26, 10:25, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Scofield89 


Wiek: 35
Dołączył: 29 Lis 2007

UP 0 / UP 1



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-04-26, 09:58   

qiero napisał/a:
w połowie marca


maja :wink:
ja mam nadzieje że wszystko sie jakoś ułoży i Cukierki w przyszłym sezonie nadal będą toczyć boje na parkietach FGE.Bo chyba tylko w takich okolicznościach wyobrażamy sobie obchodzy 50 lecia brzeskiej koszykówki ;)
Ostatnio zmieniony przez Scofield89 2008-04-26, 09:59, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-26, 10:25   

oczywiście maja, pomyliło mi się z trenerem :)
0 UP 0 DOWN
 
beneck 


Wiek: 38
Dołączył: 11 Wrz 2006

UP 26 / UP 16



Wysłany: 2008-04-26, 16:29   

a ciekaw jestem czy ktokolwiek wyszedł z zapytaniem do cadburry o możliwość ich wsparcia finansowego w następnym sezonie....
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-27, 11:32   

Do ekstraklasy awansowały Hartmann Pabianice i Korona Kraków.

Gratulacje dla Włókniarza!
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-18, 06:47   

Jarosław Zyskowski rozmawiał wczoraj z działaczami ekstraklasowego klubu z Brzegu. Być może będzie trenerem naszego zespołu.

Cukierki po zakończeniu sezonu opuścił trener Leszek Marzec i rozpoczęły się poszukiwania nowego szkoleniowca. Mówiło się, że być może będzie nim Litwin Saulius Vadapalas, pracował między innymi w ARVI Marijampole.

Tymczasem wczoraj do Brzegu zawitał Jarosław Zyskowski. To były koszykarz Śląska Wrocław, reprezentant Polski, a od 2001 roku trener. Ostatnio w kilku meczach prowadził Basket Kwidzyn, który zajął 8. miejsce w Polskiej Lidze Koszykówki.

- Co robię w Brzegu? Przyjechałem, bo mają tu bardzo dobre Cukierki - mówił tajemniczo Zyskowski. - Ale poważniej to byłem na rozmowach z działaczami tutejszego klubu. Rozmawialiśmy o koszykówce w Brzegu, przyszłości i możliwościach zespołu. Znam tę drużynę widziałem jej mecz z Dudą Leszno, a poza tym kilka spotkań na video.
reklama

Czy to oznacza, że Zyskowski przymierzany jest do zespołu Cukierków Odry?

- Na razie rozmawialiśmy niezobowiązująco i poznaliśmy się - uciął Zyskowski.
Oprócz poszukiwań trenera działacze starają się zapiąć budżet na kolejny sezon. Nie jest też tajemnicą, że zainteresowani są grą w Brzegu Joei Clyburn i powrotem Kimberly Williams. Dołączyć mają do Mireli Pułtorak, Justyny Daniel i Agaty Bachryj.

Sylwetka
Jarosław Zyskowski ma 44 leta, a przez większą cześć swojej kariery, przede wszystkim zawodniczej, związany był ze Śląskiem Wrocław (trzy tytuły mistrza Polski), a na koncie ma też występy we francuskim Saint-Vallier Basket Drôme i Polonii Warszawa. Od 2001 roku jest trenerem - pracował w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Siechnicach. W tym ostatnim klubie miał spore kłopoty, gdyż zawodnicy odmówili gry w ostatnich meczach sezonu. Pod koniec marca tego roku objął Basket Kwidzyn.

www.nto.pl
0 UP 0 DOWN
 
Scofield89 


Wiek: 35
Dołączył: 29 Lis 2007

UP 0 / UP 1



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-05-19, 12:50   

W końcu jakieś konkrety i optymistyczne wiadomości :wink:
0 UP 0 DOWN
 
beneck 


Wiek: 38
Dołączył: 11 Wrz 2006

UP 26 / UP 16



Wysłany: 2008-05-22, 12:23   

Jak napisał Mario dla plkk.pl trener zyskowski przyjął warunki klubu i PRAWIE na pewno bedzie naszym trenerem.. ( prawie na pewno bo podpisanie umowy jest podobno kwestią czasu)
0 UP 0 DOWN
 
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2008-05-22, 12:53   

Zyskowski nowym szkoleniowcem Cukierków Odry

2008-05-22 11:35




W nadchodzącym sezonie nowym trenerem Cukierków Odry Brzeg zostanie Jarosław Zyskowski. Jak poinformował nas kierownik brzeskiej drużyny Bolesław Garnczarczyk trener przyjął propozycję klubu i w najbliższych dniach zostanie podpisany kontrakt.

- Dopóki nie mam dokumentu w ręku nie mogę powiedzieć niczego na 100%, jednak trener Zyskowski przyjął nasze warunki, kontrakt został zeskanowany i wysłany mailem, czekamy tylko na podpis i odesłanie - mówi Bolesław Garnczarczyk.


Jarosław Zyskowski jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, a swoją przygodę z koszykówką rozpoczynał w Białymstoku. Przez większość swojej zawodowej kariery związany był z Wrocławiem. W stolicy Dolnego Śląska występował w drużynach Gwardii Wrocław, Aspro Wrocław i w Śląsku Wrocław. W swoim dorobku ma pięć mistrzowskich tytułów, a w swojej kilkunastoletniej karierze bronił także barw Resovii Rzeszów oraz Polonii Warszawa, a także ekip francuskich: Toulouges i Saint-Vallier Basket Drôme. Po zakończeniu kariery zawodniczej pozostał przy koszykówce obejmując stanowisko szkoleniowca Polonii Warszawa. Później prowadził jeszcze takie zespoły jak Śląsk Wrocław, AZS Koszalin, Wisła Kraków czy Basket Kwidzyn.


Nowy szkoleniowiec, po uzgodnieniu z prezesem zarządu, będzie decydował o budowie składu na nowy sezon. - Jeszcze nie wiemy jaką kwotą będziemy dysponować na wzmocnienia, gdyż tutaj także mamy wstępne zapewnienia od sponsora i dopiero jak zostanie podpisany aneks lub nowa umowa będziemy mogli rozmawiać o szczegółach - dodaje kierownik zespołu.


Skład z poprzedniego sezonu zapewne zmieni się w znacznym stopniu. Wiele zawodniczek odejdzie, ale będą też wzmocnienia. - Przeglądamy płyty od menedżerów z zawodniczkami z USA, śledzimy także czujnie polski rynek. Jeśli chodzi o skład na chwilę obecną, to na pewno zostaną w drużynie wychowanki czyli Justyna Daniel, Agata Bachryj oraz Mirela Pułtorak. Rozmawiamy z Izą Bogdan, także z Agnieszką Pietraszek. Trener zadecyduje o przydatności do zespołu Magdy Rzeźnik oraz Małgorzaty Kudłak.


Mariusz Kolekta
PLKK
0 UP 0 DOWN
 
beneck 


Wiek: 38
Dołączył: 11 Wrz 2006

UP 26 / UP 16



Wysłany: 2008-05-22, 13:08   

uprzedziłem Cie Mario :wink:
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-05-25, 06:52   

MaRiO napisał/a:
Zyskowski nowym szkoleniowcem Cukierków Odry

Byle by tylko wytrzymal z klubem dluzej niz jego przecietny czas trenowania zespolu :- /
No, ale przede wszystkim, zeby zbudowal dobry zespol :-D
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 2008, cukierkach, ogorkowy, sezon


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu