Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Pamiątki po brzeskim przemyśle, rzemiośle, usługach...
Autor Wiadomość
błaszczu 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 0 / UP 2


Skąd: sie biora dzieci

Wysłany: 2008-06-08, 18:58   

Deska z krzesła

379220360.jpg
Plik ściągnięto 107 raz(y) 102,17 KB

0 UP 0 DOWN
 
waldemar_n 



Wiek: 66
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 454 / UP 1604



Wysłany: 2008-06-08, 23:25   

blaszczu25 napisał/a:
Deska z krzesła


Jestem zdziwiony jak latwo i lekkomyslnie wielu z Forum kopiuje zdjecia zrobione przez innych ludzi, obojetne czy to jest z Allegro, Ebayu albo z ksiazek, broszur, bez zapytania autora zdjec o pozwolenie, bez zaznaczenia ze nie sa autorami zdjecia.
To zdjecie pochodzi z Allegro -Aukcji.
Przypominam, ze nasz kraj nalezy do Europy i skonczyl sie czas latwego kopiowania, mozna latwo wpasc w finansowa pulapke.
Wystarczy ze autor zdjec uda sie do prawnika, oskarzy autora kopiowania o bezprawne
skopiowanie jego wlasnosci. Prawnik bez problemu dowie sie od wlasciciela Forum dane adresowe "smialego", potem tylko przyjdzie rachunek od prawnika bez sadu, bez procesu, bez poznania autora zdjec, przyjdzie tylko rozliczenie odszkodowania, honorarium dla adwokata, no i trzeba bedzie zgodnie z prawem zaplacic.
Zanim ktos kopiuje powinien sie zastanowic, a kto nie wierzy, ze taka procedura postepowania jest to niech sie dowie u prawnika.
Pozdrowienia dla wszystkich
0 UP 0 DOWN
 
ondrasz28 

Wiek: 62
Dołączył: 29 Sie 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-06-09, 11:35   

Witam
Mam pytanie do bardziej doświadczonych wiedzą i doświadczeniem o tego typu prawa autorskie.
Na tych stronach spotykają się miłośnicy Brzegu, wielu z nich kolekcjonuje różne przedmioty związane z tą ziemią, tym miastem, oraz różne przedmioty :książki pocztówki zdjęcia, itp.
Na pewno ta informacja z tym zdjęciem wielu zainteresowanym pomoże w dotarciu do źródła zdobycia "przysłowiowej" i rzeczywistej deski z napisem Brieg.
A, nie wiem może się mylę autor takiego zdjęcia jest zainteresowany zbyciem tego kawałka historii na allegro i poszukuje takich osób które są w stanie położyć trochę kasy za tą deskę.
Większość osób w celu uniknięcia kopiowania pisze że kopiowanie zabronione czy nakleja swoje logo lub napis który identyfikuje autora zdjęcia.
Problemem są osoby które nie gromadzą takie zdjęcia i inne skany, ale te osoby które kopiują na płytach i wystawiają je jako swoje oraz wykonują odbitki czerpiąc z tego procederu wymierne korzyści materialne.
W tym miejscu te wszystkie zdjęcia jakie są zamieszczane na tych stronach pokazują nam jakie to miasto jest ładne /a jakie było przed wojną/.
I są kopalnią wiedzy dla młodzieży która wielokrotnie odwiedzając te strony i inne tym podobne piszą wypracowania o naszym mieście - czy te osoby też mogą mieć problem z tym procederem ( kopiowaniem, wydrukowaniem i zaniesieniem do szkoły gotowego wypracowania?)
Proszę o rozwinięcie tego problemu jeśli mogę prosić.
Pozdrawiam wszystkich.
0 UP 0 DOWN
 
błaszczu 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 0 / UP 2


Skąd: sie biora dzieci

Wysłany: 2008-06-09, 15:19   

waldemar_n napisał/a:
blaszczu25 napisał/a:
Deska z krzesła


Jestem zdziwiony jak latwo i lekkomyslnie wielu z Forum kopiuje zdjecia zrobione przez innych ludzi, obojetne czy to jest z Allegro, Ebayu albo z ksiazek, broszur, bez zapytania autora zdjec o pozwolenie, bez zaznaczenia ze nie sa autorami zdjecia.
To zdjecie pochodzi z Allegro -Aukcji.
Przypominam, ze nasz kraj nalezy do Europy i skonczyl sie czas latwego kopiowania, mozna latwo wpasc w finansowa pulapke.
Wystarczy ze autor zdjec uda sie do prawnika, oskarzy autora kopiowania o bezprawne
skopiowanie jego wlasnosci. Prawnik bez problemu dowie sie od wlasciciela Forum dane adresowe "smialego", potem tylko przyjdzie rachunek od prawnika bez sadu, bez procesu, bez poznania autora zdjec, przyjdzie tylko rozliczenie odszkodowania, honorarium dla adwokata, no i trzeba bedzie zgodnie z prawem zaplacic.
Zanim ktos kopiuje powinien sie zastanowic, a kto nie wierzy, ze taka procedura postepowania jest to niech sie dowie u prawnika.
Pozdrowienia dla wszystkich
A ty co z ucha szczelasz i gwarantuje ci ze jeszcze bardziej sie zdziwisz a jak tak cie to razi to zgłos post do admina

pozdrawiam wszystkich kopusiów
0 UP 0 DOWN
 
waldemar_n 



Wiek: 66
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 454 / UP 1604



Wysłany: 2008-06-09, 17:55   

blaszczu25 napisał/a:
waldemar_n napisał/a:
blaszczu25 napisał/a:
Deska z krzesła


Jestem zdziwiony jak latwo i lekkomyslnie wielu z Forum kopiuje zdjecia zrobione przez innych ludzi, obojetne czy to jest z Allegro, Ebayu albo z ksiazek, broszur, bez zapytania autora zdjec o pozwolenie, bez zaznaczenia ze nie sa autorami zdjecia.
To zdjecie pochodzi z Allegro -Aukcji.
Przypominam, ze nasz kraj nalezy do Europy i skonczyl sie czas latwego kopiowania, mozna latwo wpasc w finansowa pulapke.
Wystarczy ze autor zdjec uda sie do prawnika, oskarzy autora kopiowania o bezprawne
skopiowanie jego wlasnosci. Prawnik bez problemu dowie sie od wlasciciela Forum dane adresowe "smialego", potem tylko przyjdzie rachunek od prawnika bez sadu, bez procesu, bez poznania autora zdjec, przyjdzie tylko rozliczenie odszkodowania, honorarium dla adwokata, no i trzeba bedzie zgodnie z prawem zaplacic.
Zanim ktos kopiuje powinien sie zastanowic, a kto nie wierzy, ze taka procedura postepowania jest to niech sie dowie u prawnika.
Pozdrowienia dla wszystkich
A ty co z ucha szczelasz i gwarantuje ci ze jeszcze bardziej sie zdziwisz a jak tak cie to razi to zgłos post do admina

pozdrawiam wszystkich kopusiów


No coz, juz sam rodzaj odpowiedzi na moje porady, aby nie wpasc w dlugi finansowe, swiadczy o poziomie inteligencji. :wink: :)
Zamykam dyskusje z blaszczu25 , prosze bardzo, niech sie pojawiaja nastepne kopie, ale prosze pozniej nie jeczec, ze np. "wielkie nieszczescie mnie trafilo !", jezeli przyjdzie rachunek od kogos kto poczuje sie poszkodowany.
Mam nadzieje, ze nie bedzie odpowiedzi od blaszczu25, bo i tak bedzie ona nieinteresujaca, bo "ponizej pasa"
Jezeli ktos z Forum jednak ma "madre" odpowiedzi, chetnie podyskutuje.
0 UP 0 DOWN
 
ondrasz28 

Wiek: 62
Dołączył: 29 Sie 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-06-10, 10:12   

Witam
Ludzie, nie chodzi o wzajemne wypominanie, czy powiadamianie.
Jesteśmy w środku Europy -to fakt.
Już w Unii - to też fakt.
Przepisy się zmieniły - to też fakt.
Nikt nie jest w stanie tak szybko ogarnąć zmieniających się przepisów praw autorskich.
A tym bardziej konsekwencji i kar z powodu nie dostosowania się do nich.
Kolega napisał to aby nas przestrzec przed konsekwencjami zmiany tych praw, ja przynajmniej tak odczytałem jego post. Ja, jako mało wiedzący na temat zmiany tych wszystkich przepisów, tak to odbieram. Masz rację zakończmy ten temat.
Ale miejmy pełną świadomość tego, że prawo się zmieniło i kary za nie znajomość prawa wcale nie zwalnia osoby łamiące prawo od ukarania.
Więc jeżeli ktoś, jest bardziej oczytany z tym nowym prawem to może podzieli się z nami w tym miejscu. Tak aby nikt nie miał problemów ze zmieniającym się prawem.
Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2008-06-11, 13:48   

co prawda robimy tutaj jeden wielki offtop, ale waldemar_n ma rację..
kopiując jakiekolwiek zdjęcie, które następnie publicznie wykorzystamy powinniśmy mieć zgodę samego autora..

jest jednak pewien mały wybieg... jeśli twórca zdjęcia np. na allegro nie poinformuje w opisie o tym, że on jest jego autorem:

Art. 8, pkt 2 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych,
"Domniemywa się, że twórcą jest osoba, której nazwisko w tym charakterze uwidoczniono na egzmeplarzach lub której autorstwo podano do publicznej wiadomości w jakikolwiek inny sposób w związku z rozpowszechnianiem utworu".
gdyby ktoś chciał sprawdzić link do tej ustawy: http://isip.sejm.gov.pl/s...D19940083Lj.pdf

czyli jeśli brakuje info kto jest twórcą, to w takim wypadku właściciel powinien się skontaktować i poprosić o usunięcie zdjęcia np z tego forum.

... ale głowy za to nie dam :P


Edit:
Jeszcze dwie ciekawe informacje, jeśli ktoś nie chce się pytać o pozwolenie:

Art 29, pkt 2:
"Można korzystać z utworów w granicach dozwolonego użytku pod warunkiem wymienienia twórcy i źródła. Twórcy nie przysługuje prawo do wynagrodzenia, chyba że ustawa stanowi inaczej" - i również jeśli twórca nie zamieści np oświadczenia, że nie zezwala na kopiowanie itd...

Dodatkowo w ustawie jest napisane, że dokumenty nie są objęte prawem autorskim, tak samo nie mogą tym prawem zostać objęte np. zdjęcia etykiet czy znaków reklamowych (np etykiet.. ale czy to do zdjęcia tego oparcia od krzesła się to też odnosi? nie wiem..)
Ostatnio zmieniony przez Emill 2008-06-11, 14:10, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-06-11, 16:31   

A dlaczego tylko pamiątki po przemyśle przedwojennym? Równie duża, a może większa ilość zakładów padła po przekształceniach własnościowych mających przynieść ogólny rozkwit i powszechny dobrobyt, czyli po roku 1989. To jakby chichot historii, z wyników zmagań tych, którzy o te przekształcenia walczyli. Chcieli dobrze, co wyszło widać gołym okiem. Niestety w tej dziedzinie cofnęliśmy się daleko do tyłu. .
0 UP 0 DOWN
 
waldemar_n 



Wiek: 66
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 454 / UP 1604



Wysłany: 2008-06-11, 23:09   

Emill napisał/a:
co prawda robimy tutaj jeden wielki offtop, ale waldemar_n ma rację..
kopiując jakiekolwiek zdjęcie, które następnie publicznie wykorzystamy powinniśmy mieć zgodę samego autora..

jest jednak pewien mały wybieg... jeśli twórca zdjęcia np. na allegro nie poinformuje w opisie o tym, że on jest jego autorem:

Art. 8, pkt 2 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych,
"Domniemywa się, że twórcą jest osoba, której nazwisko w tym charakterze uwidoczniono na egzmeplarzach lub której autorstwo podano do publicznej wiadomości w jakikolwiek inny sposób w związku z rozpowszechnianiem utworu".
gdyby ktoś chciał sprawdzić link do tej ustawy: http://isip.sejm.gov.pl/s...D19940083Lj.pdf

czyli jeśli brakuje info kto jest twórcą, to w takim wypadku właściciel powinien się skontaktować i poprosić o usunięcie zdjęcia np z tego forum.

... ale głowy za to nie dam :P


Edit:
Jeszcze dwie ciekawe informacje, jeśli ktoś nie chce się pytać o pozwolenie:

Art 29, pkt 2:
"Można korzystać z utworów w granicach dozwolonego użytku pod warunkiem wymienienia twórcy i źródła. Twórcy nie przysługuje prawo do wynagrodzenia, chyba że ustawa stanowi inaczej" - i również jeśli twórca nie zamieści np oświadczenia, że nie zezwala na kopiowanie itd...

Dodatkowo w ustawie jest napisane, że dokumenty nie są objęte prawem autorskim, tak samo nie mogą tym prawem zostać objęte np. zdjęcia etykiet czy znaków reklamowych (np etykiet.. ale czy to do zdjęcia tego oparcia od krzesła się to też odnosi? nie wiem..)


Racje to mam napewno, z doswiadczenia moich znajomych wiem co moze sie zdazyc.
Niestety niektorzy tego nigdy nie zrozumieja, albo daja glupie i dziecinne odpowiedzi, bo czuja sie zagrozeni, ze tzw. wolnosc sie skonczyla, albo nie maja odwagi uczestniczyc w dyskusji.
Przykladem moze byc prywatna odpowiedz blaszczu25 na moje uwagi:

"wnuki bawić a nie bzdury pisac nie je jeden wklejam tu z allegro i nic a tu sie do mnie dopieprzyłeś" blaszczu25

przypomne poprzedni udzial w dyskusji jaki doslal blaszczu:

"A ty co z ucha szczelasz i gwarantuje ci ze jeszcze bardziej sie zdziwisz a jak tak cie to razi to zgłos post do admina"

jak na wiek 29 lat bardzo plytkie odpowiedzi.
Na szczescie 99,9 % Forumowiczow nie nalezy do tego poziomu.

Dziekuje Emil za cytaty paragrafow, cos powoli sie dowiadujemy. Przydalby sie prawdziwy prawnik, ktoryby jednoznacznie okreslil co mozna a co nie. Moze sie zamelduje
0 UP 0 DOWN
 
piwowar 

Wiek: 58
Dołączył: 17 Cze 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2008-06-12, 07:43   

Mimo wszystko ta deska to niezła ciekawostka, tym bardziej że browar przy ulicy Łokietka funkcjonował pod tą nazwą w latach 1869 - 1895, więc jest naprawdę stara.
0 UP 0 DOWN
 
błaszczu 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 0 / UP 2


Skąd: sie biora dzieci

Wysłany: 2008-06-12, 15:25   

He he a co bys chciał zeby wszyscy byli zgrzybiali jak ty dzidzia :D
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-06-12, 15:38   

waldemar_n napisał/a:
Prawnik bez problemu dowie sie od wlasciciela Forum dane adresowe "smialego",


dane adresowe czyli co Ip kompa ewentualnie ;)

wielu osob z forum admin nie zna z adresu zamieszkania (ulicy i numeru ) wiec jedynie ip i szukaj sobie dalej albo zglos na policje hehe
0 UP 0 DOWN
 
błaszczu 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 0 / UP 2


Skąd: sie biora dzieci

Wysłany: 2008-06-12, 16:33   

Tak to jest jak sie nudzimy na emerytyrce ubeckiej :-P :oops:


:D :shock: :D :D http://pl.youtube.com/wat...feature=related :D :D :) :D :D :D
Ostatnio zmieniony przez błaszczu 2008-06-12, 16:40, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2008-06-18, 12:10   

waldemar_n napisał/a:
Jestem zdziwiony jak latwo i lekkomyslnie wielu z Forum kopiuje zdjecia zrobione przez innych ludzi, obojetne czy to jest z Allegro...

W „Allegro” pojawił się fenomenalny sklep z brzeskimi widokówkami. Link No i wyszło szydło z worka!
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 


Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-06-18, 22:05   

to szydło było wiadome od samego początku i jak zwykle wszystko sięrozchodzi o ... pieniądze :) ale sklep Allegro warty polecenia :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeskim, pamiatki, po, przemysle, rzemiosle, uslugach


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu