Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie jesteś, Księżniczko ?
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-01-11, 12:28   Gdzie jesteś, Księżniczko ?

No właśnie. Gdzie jesteście księżniczki wytworne, gestem powalające na kolana, gdzieżeście wrażliwe duszyczki i delikatne mgiełki. Gdzie wyniosłe Księżniczki z gracją stąpające po ziemskim padole, jako po obłokach... no gdzie?

Co nam zostało - obnażone pępki, tatuaże, kobiety wyzwolone przy kuflach i w kłębach dymu, klnące gorzej niż niejden facet... Albo zakochane w księciach w sutannie, rozmodlone i zagubione w nieswoim świecie dziewoje...

Ach...

"W pancerz zakuty, podnoszę przyłbicę
Imiona Dni Ostatnich szybciutko wyliczę
[...]

Tyś wszystkim tym w jednym, W Tobie spełnienie
Tyś jedna nad nimi - Tyś mym marzeniem"


Albo tęsknotę romantyczną słowami Mistrza wyrazić:

jakoś tak...


kupiłbym ci sukienkę nową
tę w kwiatki, powiewną, wiesz...
i buzię dał kolorową
wszystko, co tylko chcesz...

ja gram, słowami, jak skrzypek
co umarł, nim podbił świat...
mam tylko - serduszko liche
jak ścięty przymrozkiem kwiat...

moja dziewczyna - wyśniona
wszystko zrozumie, bo - jak?
cała jest z wierszy stworzona
jak z płatków - polny mak...
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-01-11, 12:29, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Janiss 
tsss...



Wiek: 37
Dołączyła: 23 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-01-11, 12:53   

że księżniczka?
-Jam Ci to : )
<beeeek> ; )
Ostatnio zmieniony przez Janiss 2008-01-11, 12:54, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-01-11, 13:12   

Witaj, Pani! Pozwól że kobierzec kwiecia wiosennego roztoczę przed Tobą, ino beczenie... tfu BACZENIE mniej na to bekanie, bo cofkie mam od razu :P (taką nieksiążęcą :P ).

Cmok w dłoń (w odpowiedzi na bekanie:P).
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-01-11, 13:13, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-11, 22:10   

Ogólnie to jednak historia co do książąt i księżniczek jest wyraźnie stronnicza. Bo tak jak księcia a zwłaszcza Księcia można określić jednoznacznie pozytywnie, tak księżniczka budzić duże kontrowersje :)

Kojarzy mi się tutaj "Rękawiczka" Schillera, księżniczka która siedzi sobie i czeka aż się będą o nią bić i składać jej ofiary :roll: . mi jednoznacznie taka księżniczka przywodzi na myśl próżność i obłudę, no i wykorzystywanie biednych szlachetnych rycerzy. Dlatego też nigdy księżniczką być nie chciałam, nie będę, a takie określenie mnie drażni :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-01-11, 22:56   

Pepe napisał/a:
tak księżniczka budzić duże kontrowersje


To nie są jakieś wymysły XIX wiecznych fantastów, tylko podania zawierające w sobie tzw. mądrość ludową (u mnie na uczelni to się nazywa Kultura Tradycyjna). Opowieści o księżniczkach-wampirach, o kobietach, których żądza spalała królestwa i idee na popiół. O młodzieńcach uwodzonych przez żądze... Struktura tych podań jest taka sama w każdej kulturze, która stanowiła o współczesnej kulturze znanej nam Europy... i poza nią. Tak samo opwieści staroindyjskie jak i mądrości Biblii...
Opowieści, które zanim były spisane, przekazywane były z ust do ust.... a dopiero na kanwie tych opowieści powstawały sentencje i przypowieści. Albo np Księga Przysłów....

Pepe napisał/a:
Dlatego też nigdy księżniczką być nie chciałam, nie będę, a takie określenie mnie drażni


Ja znam trochę więcej literackich księżniczek, a do tego intencją posta było wskazania na indywidualne konotacje pojęcia książe i Księżniczka. I dlatego też... mnie nie drażni zarówno pojęcie jak i moja indywidualna konotacja. Moja Księżniczka gdzieś tam jest, chociaż pewnikiem aneks do konotacji spisać trza będzie... kiedyś ją znajdę. Chociażby miałaby być nią dama z kosą, jako w pewnym życiowym komiksie J. Christy :P .

Bo kto jest głupszy - Głupiec? Czy ten kto za nim idzie?
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-01-12, 10:11, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-11, 23:37   

Pepe napisał/a:
mi jednoznacznie taka księżniczka przywodzi na myśl próżność i obłudę, no i wykorzystywanie biednych szlachetnych rycerzy. D
no proszę Cię, a co z Kopciuszkiem - w jednym z przekazów była wszak księżniczką, a Śpiąca królewna - królewna to jak księżniczka... To były istoty o jakże czystym sercu i duszy przepełnionej dobrocią... czy jakoś tak :)
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-01-11, 23:47   

ajć... Baba Jaga też mogłą być księżniczką... tyle się mówi o wędrówce dusz... ;)

a na poważnie Pepe jeżeli chcesz to poszukamy korony dla Ciebie ;) bedziesz księżniczką ^^
0 UP 0 DOWN
 
Natek 



Wiek: 37
Dołączyła: 04 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-01-12, 01:33   

pasztet007 napisał/a:
Baba Jaga też mogłą być księżniczką...

no ba :mrgreen: jest szansa, że nawet całkiem mądrą - bo w końcu klasyczny podział kobiet wyróznia 2 grupy:
-niewiasty (czyli te które nic nie-wiedzą) oraz
-wiedźmy (te które wiedzą wszystko) :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-12, 06:37   

pasztet007 napisał/a:
Pepe jeżeli chcesz to poszukamy korony dla Ciebie ;) bedziesz księżniczką ^^
no właśnie nie chcę :-P

jadore napisał/a:
a co z Kopciuszkiem - w jednym z przekazów była wszak księżniczką, a Śpiąca królewna - królewna to jak księżniczka...
ja nie twierdze, że wszystkie księżniczki to zło, tylko, że mi osobiście nie kojarzą się za dobrze.

no i może troszkę mi żal, że niczyją księżniczką nigdy nie będę :x , bo nie potrafię, a zmuszanie się do tego było by wbrew mojej naturze :)
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2008-01-12, 10:03   

Natek napisał/a:
pasztet007 napisał/a:
Baba Jaga też mogłą być księżniczką...

no ba :mrgreen: jest szansa, że nawet całkiem mądrą - bo w końcu klasyczny podział kobiet wyróznia 2 grupy:
-niewiasty (czyli te które nic nie-wiedzą) oraz
-wiedźmy (te które wiedzą wszystko) :mrgreen:



ja znam inny klasyczny podział... na: 'damy', 'nie damy' i... 'może damy'.. :lol:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-01-12, 10:11   

Agnes napisał/a:

ja znam inny klasyczny podział... na: 'damy', 'nie damy' i... 'może damy'.. :lol:


Taaaa dam temu dam temuniedam tadam...heh - piątka za poczucie humoru i piwko :) . Pozdro :D .
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: gdzie, jestes, ksiezniczko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu