Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Organizacja imprez
Autor Wiadomość
Puszkin 
Bractwo Rycerskie Ziemi Brzeskiej



Wiek: 35
Dołączył: 16 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Silesia

Wysłany: 2008-01-09, 20:34   Organizacja imprez

Organizujemy imprezy w klimatach średniowiecza, poza tym, jeśli ktoś zechciałby mieć nas w ważnej dla siebie chwili, by była ona przez wszystkich wspominana i zapamietana - występujemy również na weselach, biesadach i podobnych imprezach.
Zapewniamy, że pokazy przez nas organizowane będą niezapomnianą chwilą dla każdego i wszystkim pozwoli choć trochę poczuć się jak w czasach średniowiecza.

Zainteresowanych odsylam do zapoznania sie z szerszą ofertą pod kontaktem :
e-mail- bractwoziemibrzeskiej@gmail.com
tel- 607 427 713
0 UP 0 DOWN
 
Puszkin 
Bractwo Rycerskie Ziemi Brzeskiej



Wiek: 35
Dołączył: 16 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Silesia

Wysłany: 2008-01-11, 21:21   

Strona bractwa wkrótce pod adresem bzb.freha.pl

Zapraszam!!!!
0 UP 0 DOWN
 
Puszkin 
Bractwo Rycerskie Ziemi Brzeskiej



Wiek: 35
Dołączył: 16 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Silesia

Wysłany: 2008-03-06, 11:43   

ORIENTACYJNE WARIANTY STANDARDOWYCH POKAZÓW
Nr ZAWARTOŚC POKAZU CZAS TRWANIA WYKONAWCY
1 Pojedynek żołnierski z XV wieku, na miecze, kiścienie, i/lub pojedynek rycerski. 2-3 minut 2 osoby
2 Pojedynek żołnierski z XV wieku, na miecze, kiścienie, puklerze i/lub pojedynek rycerski, (pokaz strzałów z hakownicy) 5 minut 3-5 osób
3 Pojedynek żołnierski z XV wieku, na miecze, kiścienie, puklerze i/lub pojedynek rycerski, pokaz kunsztu łuczniczego z ciekawym przybliżeniem zagadnienia. 15-20 minut 3-8 osób
4 Pojedynek żołnierski z XV wieku, na miecze, kiścienie, puklerze i/lub pojedynek rycerski, pokaz artyleryjski (strzały z hakownicy) pokaz kunsztu łuczniczego z przybliżeniem zagadnienia. 30-40 minut 6-9 osób
5 Inscenizacja turnieju pieszego rycerzy wraz z walczącymi pocztami giermków (tzw. „Trawers"). 20-30 minut 10-12 osób
6 Pokaz artyleryjski.+ Pokaz kunsztu łuczniczego z przybliżeniem zagadnienia + Inscenizacja turnieju pieszego rycerzy wraz z walczącymi pocztami giermków (tzw. "Trawers"). 1 godzina 10-12 osób
7 Pokaz artyleryjski,+ Pokaz kunsztu łuczniczego z przybliżeniem zagadnienia + Inscenizacja turnieju pieszego rycerzy wraz z walczącymi pocztami giermków (tzw. "Trawers").Oraz historie broni i zbroi w średniowieczu. 90-100 minut 10-12osób
8 Pokaz artyleryjski+. Pokaz kunsztu łuczniczego z przybliżeniem zagadnienia + Inscenizacja turnieju pieszego rycerzy wraz z walczącymi pocztami giermków (tzw. "Trawers").Oraz historie broni i zbroi w średniowieczu.+ Zabawne scenki z rycerzami w roli głównej (z walką) + tańce średniowieczne + Pojedynki rycerskie Nieograniczony Całe bractwo

Zabawy plebejskie dla widzów/gości są atrakcyjnym elementem rozrywkowym, który może towarzyszyć małym i dużym imprezom o charakterze piknikowym. Zabawy mogą być jednak głównym elementem programowym w imprezach o charakterze integracyjnym. Wzbogaceniem pokazów mogą być prezentacja ubierania rycerza w pełną zbroję z opowieścią o typach, rodzajach i zastosowaniu różnego uzbrojenia rycerskiego, Posiadamy halabardników mogących strzec bramy wejściowej bądź imprezy. Z poniższej oferty konkurencji plebejsko-obozowych każdorazowo należy dobrać najbardziej Państwu odpowiadające i skonsultować z nami czas i sposób wykonania, dla skalkulowania i osiągnięcia najbardziej pożądanego efektu.


PRZYKŁADOWA LISTA KONKURENCJI (ZABAW PLEBEJSKICH)
1.KRĘCIOŁA - klient rozpoczyna konkurencję od wbitego w ziemię miecza o długości koło 70 cm od ziemi. Przykłada czoło i dłonie do głowicy miecza i w tej pozycji obiega go szybko 16 razy. Następnie rusza w kierunku nadobnej markietanki oddalonej o około 20 metrów. Tak by jej nie „urazić" odbiera z jej dłoni podkowę. Z tą podkową wraca do miecza i narzuca ją na rękojeść.
2.RELAKS KMIOTKA - klient rozpoczyna konkurencję od wbitych w ziemię wideł od gnoju (lub wyciora armatniego), długich na około 70 cm od ziemi. Przykłada czoło i dłonie do końca styliska wideł i w tej pozycji obiega je szybko 16 razy. Następnie rusza w kierunku beczki lub skrzyni oddalonej o około 20 m, na której stoi metalowy kufel. Chwyta kufel i wraca do wideł gdzie umieszcza naczynie na ich stylisku (do góry dnem). Dopuszczamy wariant z koniecznością wypicia zawartości kufla.
3.CISKANIE OSZCZEPEM NA ODLEGŁOŚĆ - klient otrzymuje trzy ciężkie oszczepy, którymi rzuca wzdłuż wytyczonego toru na odległość. Zasięg mierzymy, za każdy oszczep, który wbije się w ziemię doliczamy trzy metry.
4.CISKANIE OSZCZEPEM DO CELU - w odległości około 15 metrów od stanowiska rzutowego rozpięte są na ziemi trzy tarcze, różnej wielkości. Od najmniejszego do największego po kolei za 3,4 i 5 punktów. Klient ciska po kolei trzema oszczepami tak, aby wbiły się w tarcze. Jeśli jedynie trafia, bez wbicia pocisku otrzymuje l punkt.
5.ZERWIGŁOWA ZIEMNIACZANA - na trzech wysokich na 1,5 metra tyczkach umieszczone są głowy ziemniaki. Tyczki rozstawione są w linii prostej, co 75 cm. Klient staje w odległości metra od środkowej tyczki i dużym półtora ręcznym mieczem musi rozciąć jednym uderzeniem wszystkie trzy „głowy". Cięcie musi być wykonane zgodnie z prawidłami wyłuszczonymi uprzednio przez instruktora. Za przecięcie każdej „głowy" 3 punkty. Za zranienie głowy l punkt. Za uderzenie w tyczkę „+"1 punkt. Za brak trafienia przy cięciu „-"1 punkt. Niedopuszczalne jest cięcie jedną ręką.
6.SZUKANIE IGŁY W STOGU SIANA – uczestnicy drużynowo próbują znaleźć igłę w sianie.
7.MAGDEBURSKA SPRAWIEDLIWOŚĆ - w odległości około 10 metrów od stanowiska rzutowego ustawiamy dyby. W dybach zakuwamy manekina bądź prezesa firmy w kasku motocyklowym. Zadaniem klientów jest trafienie nieszczęsnego skazańca serią jaj (nie gotowanych). Liczą się tylko celne rzuty.
8.RZUTY PODKOWĄ - w odległości 3, 5 i 7 metrów od stanowiska rzutowego wkopane są w ziemie kołki drewniane. Przerwy między nimi wynoszą około l metra. A ich wysokość nad grunt około 50 cm. Klient rzuca podkowami na ten kołek, który sam wybierze. Trafienie liczone jest za 1 punkt, a jeśli podkowa obejmie kołek za 3 punkty. Dalszy kołek jest liczony podwójnie, a najdalszy potrójnie.
9.PRZECIĄGANIE LINY - na środku długiej na 20 metrów liny zawiązany jest supeł. Dwie drużyny klientów trzymają linę, każda w odległości co najmniej 7 metrów od supła. Zadaniem jest dociągnięcie supła do swego stanowiska.
10.RZUTY WIANKAMI - w odległości 5 metrów od stanowiska rzutowego wkopany jest w ziemię kołek drewniany o wysokości około 50 cm. Klienci rzucają na ten kołek uplecionymi z kwiatów polnych wiankami.
Oczywiście powyższa lista nie wyczerpuje zestawu naszych możliwości i fantazji. Prosimy traktować ją jako podstawową, ma miarę potrzeb i oczekiwań Klienta możemy ją uzupełniać i znacznie wzbogacać.
Zestawy należy traktować jako wzorcowe. Zawsze po dokładnym omówieniu potrzeb naszych klientów, jesteśmy skłonni opracować inna ramówkę pokazów.
Każdy z powyższych zestawów może być wykonywany kilkakrotnie w ciągu dnia (np. wariant 1. o godzinie 11.00, 14.00 i 17.00) i w takim wypadku należy pomnożyć cenę zestawu przez ilość
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: imprez, organizacja


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 22
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu