Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Prace w "ruderze Araba"
Autor Wiadomość
Rychu 
Obywatel Grzech



Wiek: 33
Dołączył: 18 Lip 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-01, 12:22   Prace w "ruderze Araba"

Czy ktoś wie co będzie z tym budynkiem , ostatnio zaczęły sie prace ale właśnie zastanawiam sie czy rozbiórkowe czy remontowe..może ktoś wie więcej na ten temat.
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2008-03-01, 12:24   

Ja słyszałam że mają to rozebrać
0 UP 0 DOWN
 
alkatel 



Wiek: 44
Dołączyła: 20 Sie 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-01, 12:44   

Mi to wygląda na rozbiórkę, bo dachu już nie ma. W pierwszej chwili myślałam, że może ktoś zabezpiecza ten budynek przed totalnym rozpadem, ale moje wnioski były chyba błędne.
0 UP 0 DOWN
 
beneck 


Wiek: 38
Dołączył: 11 Wrz 2006

UP 26 / UP 16



Wysłany: 2008-03-01, 12:52   

mnie tez to wyglada na rozbiorke choc to jest podobno zabytek wiec od tak rozebrac tego nie mozna (chyba) bo przepisy raczej tego nie pozwalaja ale specem od prawa dot zabytkow nie jestem wiec moge sie mylic
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-01, 13:38   

każdemu się wydaje hehe :) a ja jestem prawie przekonany że nie będzie ani rozbiórki ani remontu :) właściciel poprostu zabezpiecza budynek przed zawaleniem :) zrobi najwyżej dach i to wszystko :)
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-03-01, 14:37   

blaster napisał/a:
każdemu się wydaje hehe :) a ja jestem prawie przekonany że nie będzie ani rozbiórki ani remontu :) właściciel poprostu zabezpiecza budynek przed zawaleniem :) zrobi najwyżej dach i to wszystko :)


no niestety żadna z opinii nie Waszych nie jest poparta informacjami...... sprawdzonymi

Brzeg się rozwija .... rok 2008 będzie rokiem rozbudowy a "willa Araba" dołącza do tej grupy...
z tego co się orientuję to rozbiórka w grę nie wchodzi... jakiś to zabytek podobno jest......

bo przecież gdyby można było to już dawno by ów budynek rozebrali i postawili nową galerię handlową....


dziwi tylko że na brzeg24.pl nic jeszcze nie wspomnieli o tym :)
Ostatnio zmieniony przez derdy 2008-03-01, 14:38, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Bajabajka 


Wiek: 47
Dołączyła: 24 Maj 2007

UP 8 / UP 74



Wysłany: 2008-03-01, 16:21   

Jaka rozbiorka....... dachu, juz od dawna niema.....byl zabezpieczony folia, ktora tylko mu zaszkodzila zamiast zabezpieczyc!!!!!!!!!!!
Mam nadzieje, ze w koncu ktos cosik tam zrobi, nawet mieszkania, ktorych ciagle brak....a z tylu jest tak pieknie....sama pomyslalabym nad zamiana swojego M..... :wink:
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2008-03-01, 16:37   

Bajabajka napisał/a:
Jaka rozbiorka....... dachu, juz od dawna niema.....byl zabezpieczony folia, ktora tylko mu zaszkodzila zamiast zabezpieczyc!!!!!!!!!!!


tak tylko ze drzewo tam jeszcze było (bo folia była do niego przyczepiona) w tej chwili już nie ma tam nic. Zostały same ściany-powinni to rozebrać do końca bo to zagraża bezpieczeństwu...
0 UP 0 DOWN
 
Rychu 
Obywatel Grzech



Wiek: 33
Dołączył: 18 Lip 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-02, 14:34   

No fakt faktem stan tego budynku jest krytyczny...chyba ze rozbiorą do zdrowej cegły zaczną odbudowę
0 UP 0 DOWN
 
malinaJK 


Wiek: 34
Dołączyła: 24 Lut 2008

UP 4 / UP 0



Wysłany: 2008-03-02, 22:22   

większość ścian, przynajmniej tych nośnych, jest zdrowa, tak samo fundamenty są wciąż w doskonałym stanie, nie wiem tylko w jakim stanie są wewnętrzne ściany. być może rozbiorą budynek tylko z piętra, ale tego nie wiem, takie są moje przypuszczenia. (po rozmowie z tatą, który ma duże doświadczenie w budownictwie) a poza tym, szkoda byłoby rozbierać taki piękny budynek..
0 UP 0 DOWN
 
barmanik 


Wiek: 49
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 1624 / UP 147


Skąd: OB/GSL

Wysłany: 2008-03-03, 09:31   

Moje zdanie - ruderę rozebrać i zrobić porządne skrzyżowanie. W tym domu nic nie będzie miało racji bytu...ani żadne sklepy (bo i parkingu brak) ani biura ani mieszkania (kto chciałby pracowac albo mieszkac przy tak ruchliwej ulicy).
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-03, 10:45   

pewnie gdyby było to możliwe już dawno by to rozebrali ale to chyba nie jest miasta tylko osoby prywatnej z tego co się orientuje więc rozbudowa skrzyżowania chyba również nie wchodzi w rachubę
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2008-03-03, 11:07   

barmanik napisał/a:
Moje zdanie - ruderę rozebrać i zrobić porządne skrzyżowanie. W tym domu nic nie będzie miało racji bytu...ani żadne sklepy (bo i parkingu brak) ani biura ani mieszkania (kto chciałby pracowac albo mieszkac przy tak ruchliwej ulicy).
I to był właśnie cel właściciela (jak chodziły plotki). Teren jest bardzo atrakcyjny (dawniej mówiło się i o rondzie i o stacji benzynowej) więc budynek, który z racji bycia zabytkowym nie mógł zostać tak po prostu rozebranym, był przysłowiowym wrzodem na tyłku. Chodziły nawet pogłoski o celowym zaprószeniu ognia. Niestety (dla właściciela) budynek nie spłonął.
Co do mieszkania tam to coś o tym wiem, bo się tam praktycznie wychowałem, z racji faktu, że mieszkali tam moi dziadkowie (taras widoczny od ulicy Armii Krajowej). Nie przeszkadzał żaden hałas ani ruch, bo od podwórka był błogi spokój. Do tego rosły tam dwa orzechy, jabłonka i grusza, na dole w fosie leszczyna - owoce mieliśmy najświeższe jakie być mogły - do tego sąsiedztwo parku... nawet korki po winie nie przeszkadzały. :wink:
Wierzę, że ten budynek przetrwa wszelkie zakusy i jeszcze kiedyś będzie komuś służył tak jak mnie w przeszłości :wink:
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2008-03-03, 13:58   

Wg portalu brzeg.com.pl dom Araba jest remontowany. Nie zabezpieczany, nie rozbierany lecz remontowany, potem ma sie tam cos miescic (na razie nie wiadomo co, czy jakis sklep, czy biuro). Najwazniejszeze nie bedzie juz szpecil i reprezentowal naszego miasta na jednym z najruchliwszych skrzyzowan, przez ktore przebiega krajowka 39. Pytanie jak miasto zmusilo wlasciciela do tego, czy moze byla to chec samego wlasiciela. No to naprawde zaczyna ladnie sprawa wygladac, najpierw wyremontowali rudere na Chrobrego skrzyzowanie z Kamienna, teraz dom Araba, nastepnie kolej na palacyk i potem na amfiteatr (chociaz ten jest w dole i zarosniety wiec przynajmniej go nie widac):)
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2008-03-04, 11:58   

Świeże fotki (słabej jakości, gdyż z komórki)


Jak widać poza konstrukcją dachu rozebrano część ścian szczytowych.






Od podwórka trwają prace rozbiórkowe mocno zawilgoconych ścian 1 piętra (słabo widoczna częśc za drzewami)

Ogólnie jeżeli zamierzają uratowac ten obiekt, wielki plus, nawet po kilku lata systematycznego niszczenia. Mam tylko nadzieję że ktoś będzie kontrolować odbudowę, koniecznie zgodną z orginałem. Konserwator bodajże ma w tym względzie jakieś uprawnienia (nawet mimo prywatnej własności obiektu).
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: arabaquot, prace, quotruderze


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu