Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Milena Wójtowicz - w świecie fantasy, przygody, humoru ....
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-02-25, 23:12   Milena Wójtowicz - w świecie fantasy, przygody, humoru ....

Poborcy Podatkowi w Krainie Czarów - następca Harry Pottera?

NIE całkiem przypadkiem zamieszczam tutaj recenzję książki, której jeszcze nie czytałem, a którą zamierzam namierzyć w najbliższym czasie. Czy ktoś z Forumowiczów zna książki i opowiadania pani Mileny Wójtowicz?

Recenzja:

Są nazywani przekleństwem społeczeństwa i zaprzeczeniem wolności. Są obrażani i nienawidzeni, nikt nie ośmiela się spojrzeć im prosto w oczy. Wzbudzają strach i modlitwy, by zapomnieli o naszym istnieniu. Ale przed ich wzrokiem i spisem nikt się nie ukryje.

Poborcy podatkowi.

Każdy musi zapłacić. Każdy, kto posiada talenty magiczne…

Drugi Urząd Podatkowy wita cię w swoich księgach.


Za: http://www.fabryka.pl/ksi...p?id=73&flash=y

Z pozdrowieniem dla autorki i jeszcze kogoś ;) :P.

Franco

Strona autorki: http://www.wojtowicz.s-f.org.pl/index.html
Ostatnio zmieniony przez smooth 2008-05-01, 10:21, w całości zmieniany 6 razy  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-25, 23:33   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Z pozdrowieniem dla autorki


Hmmm ..wygląda zachęcająco...przejrzałem stronę autorki i jej spory dorobek..wygląda na to, że gustuje w świecie humoru i fantastyki, co mnie aktualnie ze względu na stopniowe zagłębianie się w Pratchetta interesuje.. więc mam takie pytanie biorąc pod uwagę mój skromny budżet..czy znasz autorkę na tyle, abym mógł jakoś kupić książkę, nie bawiąc się w przesyłki i takie tam?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-02-26, 00:05   

smooth napisał/a:
..czy znasz autorkę na tyle, abym mógł jakoś kupić książkę, nie bawiąc się w przesyłki i takie tam?


Nie jestem pewien ( ;) ), ale chyba widziałem bardzo podobną panią podczas naszej wyprawy na Zamek Piastów Śląskich w towarzystwie pewnego zacnego rycerza... trzeba by z Rycerzem porozmawiać :) .

Ja z najbliższego stypendium zapodam sobie tomik o Podatku od Czarów - więc jakby co, to pożyczę :) .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-02-26, 00:05, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-26, 00:16   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Ja z najbliższego stypendium zapodam sobie tomik o Podatku od Czarów - więc jakby co, to pożyczę


No ja już się zarejestrowałem na stronie wydawcy, ale na etapie wyboru sposobu płatności, zawahałem się..

Co do dam i rycerzy, to Cię muszę pognębić, w takim razie..
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-02-26, 01:02   

smooth napisał/a:
na etapie wyboru sposobu płatności, zawahałem się..


To wstrzymaj się. Poszukamy źródełka ;) .

smooth napisał/a:
Co do dam i rycerzy, to Cię muszę pognębić, w takim razie..


Jasne :) .

smooth napisał/a:
Hmmm ..wygląda zachęcająco...


Miałeś na myśli autorkę, czy owoce jej pracy ;) ?
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-01, 10:25   

Zachęcony przez Franka postanowiłem sięgnąć w stronę twórczości Mileny Wójtowicz.
Wybór padł na tytuł wywołujący pozytywne i ciekawe skojarzenia.
"Załatwiaczka". Wczoraj, po tym jak bez problemu wciągnąłem się w świat przedstawiony przez autorkę, dotarłem do ostatniej strony tejże
książki.
Autorka z powodzeniem i swobodą przeplata w książce
- współczesny i lokalny mentalnie polski koloryt, jak również wstawki współczesne, które jakby symbolizują, że każdy z nas równie dobrze mógłby znaleźć się w środku akcji
- elementy patriotyczne, mimo akcji osadzonej w Anglii (Exter)..nawet nazwisko bohaterki książki jest takie nasze lokalne wszak mowa tu o Małgosi Brzeskiej, fanki ogrodniczek z maksymalnie głębokimi kieszeniami o wymiarze praktycznym, której wykonywany zawód niczym narzędzie w rękach ewolucji przytwierdziło jej dodatkowy przy-uszny organ zwany nie inaczej jak telefon. Nie dziwne to zważywszy na jej funkcje, zawód, tytułujący równocześnie książkę.."Załatwiaczka".



- młoda, bystra, inteligentna, ładna ..niegdyś miss studentek, wędruje śmiało przez kolejne strony książki, niczym nieustraszony bohater serialu fantasy. W przeciwieństwie to supermana, spidermana czy innych bohaterów komiksowych Małgosia Brzeska nie posiada, żadnych nadzwyczajnych umiejętności, natomiast bez wątpienia jej atutami jest solidna polisa ubezpieczeniowa, która utwierdza Małgosie w przekonaniu, że śmierć jest dla niej tylko chwilową przerwą w załatwianiu oraz obstawa specjalnej jednostki o wdzięcznej nazwie, której nie zdradzę.

Cóż rozpisywać się nie będę, ale zdecydowanie polecam fanom fantastyki, przygód, dobrego humoru. Myślę, że nie będzie wielkim ryzykiem stwierdzenie, że jest możliwe ZAŁATWIENIE spotkania/wieczorku z autorką książki, jeśli tylko się uśmiechnie do odpowiedniej osoby (i dodam, że nie ja jestem tą osobą)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-05-01, 12:22   

Z tego co wiem autorka dzisiaj będzie towarzyszyła naszemu nadwornemu fotografowi :) .
NA ZAMEK KTO ŻYW !!! NA PRZYLĄDEK !!!!!!
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-05-01, 13:19, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-08-17, 16:54   

No w międzyczasie Autorka jeszcze kilkuktornite odwiedzała nasze miasto ;) .

A ja śpieszę donieść, że tknięty nie wiem sam czym, kupiłem 45 numer Science Fiction Fantasy i Horror i... jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Co prawda literacko w zasadzie cały numer skłania się ku horrowi i klimatom pokrewnym, ale ... jak to jest napisane ! MIODZIO! Nigdy nie przepadałem za tą odmianą literatury (kilka wyjątków), ale okazuje się, że nasze polskie może smakować. I to o niebo lepiej, niż zachodnie specjały. Może dlatego, że autorzy piszą od razu w języku czytelnika i proza nie musi przejść karkołomnych zabiegów związanych z przekładem?

Ale przede wszystkim chciałbym polecić nielicznym czytelnikom działu Piórem i Słowem opowiadanie Mileny Wójtowicz pt "Pewnej dniocy we Wraslowie" (nie ma błędu w tytule:P). Miłośnicy wychowani na piśmie Fantastyka odnajdą tu stare, dobre klimaty. Coś się kończy, gdzieś jest nowy, nieznany, pewnikiem lepszy świat, trzeba ruszać w drogę. Jest i magia, i napędzane nią ustrojstwa szybujące w przestworzach. Jest i smok... znaczy ten... smog.

Korzystając z okazji nadrabiałem też zaległości w lekturach innych pism okołofantastycznych, bardzo często trafiając na nazwisko brzeżanina, Michała Cetnarowskiego. Pomijając kilka błedów rzeczowych (Borges, to JORGE, a nie Jose :P ), czyta się dobrze i nawet czasami człowiek daje się ponieść. Gratki, Panie kolego :D . Mam gdzieś numer SFery, w której to chyba debitutowałeś Pan ;) .
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: fantasy, humoru, milena, przygody, swiecie, wojtowicz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu