Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Rady jak żyć
Autor Wiadomość
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-03-15, 00:31   Rady jak żyć

Choć rady dotyczą się ogólnie "życia" umieściłem w tym wątku, gdyż dotyczy m.in. miłości

Nie kocham cie za to kim jestes ale za to jaki jestes kiedy przebywam z toba
Nikt nie zasluguje na twoje lzy a ten kto na nie zasluguje na pewno nie doprowadzi cie do placzu
Jesli ktos nie kocha cie tak jakbys tego chcial nie oznacza ze nie kocha on cie z calego serca i ponad zycie
Prawdziwy przyjaciel jest z Toba na dobre i na zle
najbardziej odczujesz brak jakiejsc osoby kiedy bedziesz siedzial obok niej i bedziesz wiedzial ze ona nihgdy nie bedzie twoja
Nigdy nie przestawaj sie usmiechac nawet jesli jestes smutny poniewaz nigdy nie wiesz kto mozesie zakochac w twoim usmiechu
Byc moze dla swiata jestes tylko czlowiekiem ale dla niektorych ludzi jestes calym swiatem
Nie trac czasu z kim s kto nie ma go aby go spedzac z toba
Byc moze Bog chcial abys poznal wielu zlych ludzi zanim poznaszz te dobra osobe abys mogl ja rozpoznac kiedy ona w koncu sie pojawi
nie placz ze cos sie skonczylo tylko sie usmiechaj ze ci sie to przytrafilo
Zawsze znajdzie sie ktos kto cie skrytykuje zadobywaj zaufanie ludzi i uwazaj na tych ktorych zaufanie juz straciles
Stan sie lepszym czlowiekiem i zanim poznasz kogos upewnij sie ze nznasz siebie i ze nie bedziesz chcial byc taki jak on chce ale bedziesz soba
Nie biegnij za szybko przez zycie bo najlepsze rzeczy zdazaja sie nam wtedy gdy najmniej sie ich spodziewamy
Pamietaj wszystko co sie nam przytrafia dzieje sie zawsze z jakiegos powodu

ten tekst dostałem od koleżanki Oli :) i jej tutaj podziękuje bo choć jest z Wrocławia to i tak link do forum jej prześlę....

Olu te słowa odmieniły mnie... dziękuje

[ Dodano: 2007-03-15, 09:10 ]
zaznaczę jeszcze raz>>>>>>>>> nie mam zielonego pojęcia kto jest autorem tych słów.... znając życie może to być zlepek myśli wielu ludzi, a może jedenego....
a może nawet i Oli

a co do plagiatów... żyjemy kilkatysięcy lat na Ziemi <jaką ja mam pewność, że słów tych ktoś wcześniej nie wypowiadał >>>>> żadną >>> nie będę ujmował nic w cudzysłów ani pisał autora skoro nie wiem..... pozdrowienia dla Cyborga :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-03-15, 11:47   

bartoszek napisał/a:
nie mam zielonego pojęcia kto jest autorem tych słów.... znając życie może to być zlepek myśli wielu ludzi, a może jedenego....
a może nawet i Oli


Podobno Gabriel Garcia Marquez...
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-15, 20:48   

Aby zrozumiec ludzi trzeba starac się usłyszeć to, czego nigdy nie mówią i być może nigdy nie powiedzieliby
Bardzo często okazuje się ze szczesciem jest nie wiedziec wszystkiego
Byłbyś bardziej szczesliwy gdybys potrafil akceptowac rzeczy takimi, jakie są, i starał się korzystać z nich do maksimum
Chcąc być czyims przyjacielem trzeba stac się godnym przyjazni
90% naszych zmartwien dotyczą spraw, które nigdy się nie zdarzą
Gdy człowiek nie ceni czegos bardziej niż zycie to zycie to jest nic nie warte
Gdy jestes na kogoś wsciekly – napisz do niego list. Wyraz w nim swoje uczucia, opisz gniew i rozczarowanie. Nie hamuj się. Potem schowaj list do szuflady. Po dwóch dniach wyjmij go i przeczytaj. Czy wciąż chcesz go wysłać?
Gdyby ludzie mysleli o tym co mowią, to nie mówili by tego co myślą

a to już chyba pisałem w którymś wątku....ale jeszcze raz:

Prosiłem...
Prosiłem Boga o danie mi mocy w osiąganiu powodzenia -
- Uczynił mnie słabym abym się nauczył pokornego posłuszeństwa;
Prosiłem o zdrowie dla dokonania wielkich czynów -
- Dał mi kalectwo, abym robił rzeczy lepsze;
Prosiłem Boga o bogactwo, abym mógł być szczęśliwy -
- Dał mi ubóstwo abym był rozumny;
Prosiłem o władzę, żeby mnie ludzie cenili -
- Dał mi niemoc, abym odczuwał potrzebę Boga;
Prosiłem o towarzysza, abym nie żył samotnie -
- Dał mi serce, abym mógł kochać wszystkich braci;
Prosiłem o radość -
- A otrzymałem życie, abym mógł cieszyć się wszystkim;
Niczego nie otrzymałem, o co prosiłem -
- Ale dostałem wszystko, czego się spodziewałem.
Prawie na przekór sobie; moje modlitwy niesformułowane zostały wysłuchane.
Jestem spośród ludzi najhojniej ze wszystkich obdarowany.

Anonimowy tekst wyryty na tablicy z brązu
w Instytucie Rehabilitacyjnym w Nowym Yorku
0 UP 0 DOWN
 
Natek 



Wiek: 37
Dołączyła: 04 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-03-17, 01:49   

będę dziś na wskroś cyniczna, ale jako kobieta mogę to wszystko zwalić na hormony :P
zalatuje mi to na kilometr tekstami rodem z łańcuszków szczęścia ("jeśli nie wyślesz do następnych 20 osób to zdechnie ci chomik") :P
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-17, 20:08   

Natek napisał/a:
zalatuje mi to na kilometr tekstami rodem z łańcuszków szczęścia
masz dobry węch ...dla jednych łańcuszki szczęścia a dla innych .... nieszczęścia
0 UP 0 DOWN
 
Aithne 
Chudzian



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 10 Lis 2006

UP 6 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-23, 22:10   

"Wyobraź sobie ,że spotykasz wariata , który będzie twierdził, że jest rybą i że my wszyscy
jesteśmy rybami.Czy będziesz się z nim spierał?Czy rozbierzesz się i pokażesz mu, że nie masz płetw?Czy powiesz mu prosto w oczy, co o tym myślisz?No powiedz!(...)
Gdybyś mu powiedział tylko i wyłącznie nagą prawdę, tylko to, co rzeczywiście o nim sądzisz , podjąłbyś poważną dyskusję z wariatem i sam zamieniłbyś się w wariata. Tak samo jest i ze światem, który nas otacza. Gdybyś uparcie mu mówił prawdę prosto w oczy, znaczyłoby to, że traktujesz go poważnie. A traktować poważnie coś tak niepoważnego, to znaczy być samemu niepoważnym. Ja, bracie, muszę kłamać, jeśli nie chcę traktować poważnie wariatów i stać się samemu jednym z nich."
M.Kundera fragmenty pochodzi z książki "Śmieszne miłości" :)
można wiele rzeczy wyczytać z tego cytatu...Każdy odkryje co ma odkryć w tym :)

[ Dodano: 2007-03-23, 22:14 ]
Żyj tak aby nic nie gryzło cię w sumienie :D
0 UP 0 DOWN
 
Włóczykij 
Indianer



Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z mnogości ech...

Wysłany: 2007-03-23, 22:43   

och, ach, Aithne czy jesteś "s/zkunderyzowana"? :) świetny cytat, tak jak cała książka...skoro już jesteśmy przy niej, to zacytuję inny fragment:

"Każda studnia może wyschnąć, ale kiedy się jest we dwoje, to ludzie są niby naczynia połączone - jedno uzupełnia drugie i stają się niewyczerpalne."


wniosek prosty: do szczęścia trzeba dwojga...
0 UP 0 DOWN
 
Aithne 
Chudzian



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 10 Lis 2006

UP 6 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-24, 07:13   

Czy ja jestem zkunderyzowana? Zaczynam być ale sorki jest nie na temat :D

Cytat ze studniami jest piękny :) normalnie nawet na fizyce uczymy się o naczyniach połączonych a jakoś ciężko odnieść nam to do życia...każdą naukę...bo wiedza nie może zostać samą suchą opasłą księgą...to nasze życie :)

[ Dodano: 2007-03-24, 07:15 ]
acha...jeszcze dorwę fragment z Carrolla z książki "Na pastwę Aniołów", ostatni fragment gdzie toczy się rozmowa z Aniołem Śmierci...genialny cytat...ale jak odszukam książkę to zamieszczę go :)
0 UP 0 DOWN
 
Indra 


Wiek: 35
Dołączyła: 22 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Bg

Wysłany: 2007-03-24, 08:54   

Aithne, w tej książce jest mnóstwo genialnych cytatów :D Choć przyznam szczerze, że najbardziej podobał mi się ostatni wniosek. Śmierć nienawidzi nas za to, że nie myliśmy o niej cały czas. W sumie przez większość czasu całkowicie o niej zapominamy. Za to ona wciąż o nas pamięta. Jednych lubi innych nie, jednym ofiarowuje śmierć szybką i bezbolesną, innym w strasznych męczarniach. Napisałabym ten cytat, ale pożyczyłam książkę.. Jak ją odbiorę to postaram się napisać ;)
0 UP 0 DOWN
 
Włóczykij 
Indianer



Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z mnogości ech...

Wysłany: 2007-03-24, 14:36   

Aithne napisał/a:
acha...jeszcze dorwę fragment z Carrolla z książki "Na pastwę Aniołów", ostatni fragment gdzie toczy się rozmowa z Aniołem Śmierci...



czytałem dosyć dawno tę książkę, ale mówiąc szczerze nie pamiętam cytatu z tej rozmowy, nie zapisałem, mój błąd. W pamięci zapadł mi natomiast inny fragment, który brzmi: "Życie musi mieć własną geografię. Barwy, góry, różnorodność...Jeżeli nie ma tego, to znaczy, że mieszkasz na księżycu lub pośrodku pustyni; i kiedy przyjrzysz się temu miejscu, przekonasz się, iż tylko najbardziej niesamowite, najbardziej zawzięte jaszczurki oraz owady mogą przetrwać tam, gdzie poza chłodem lub gorącem nie ma nic więcej."
0 UP 0 DOWN
 
Indra 


Wiek: 35
Dołączyła: 22 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Bg

Wysłany: 2007-03-24, 15:01   

"Jest to cała wieczność składająca się z momentów radości życia i zapominania o Tobie. W końcu zawsze istniejemy dla Ciebie; ale ponieważ jesteśmy jedyną rzeczą, która masz na wyłączną własność, nienawidzisz nas za to. Nienawidzisz nas za to, że możemy zapomnieć o Tobie choćby za sprawą tak drobną, jak srebrny wiatraczek, wspaniałe wspomnienie czy piknik pod drzewem na kraciastym obrusie. W efekcie Ty zwyciężasz, to prawda, ale Ty zawsze myślisz o nas, a my o Tobie nie. Nawet jeżeli jesteś tuż, tuż, zawsze możemy bawić się światłem i zapomnieć o Tobie; tego właśnie nienawidzisz najbardziej."
Ostatnio zmieniony przez Indra 2007-03-24, 15:49, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Aithne 
Chudzian



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 10 Lis 2006

UP 6 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-24, 15:10   

Kurczę, kurczę nie znajdę tej książki ale może uda się mi własnymi słowami oddać chociaż sens ostatniej rozmowy. Otóż jeden Anioł mówi do człowieka po spotkaniu z Aniołem Śmierci,że ludzie mają nad śmiercią przewagę, że wygrywają z nią w każdym momencie w którym przestają o niej myśleć...Zapominają o śmierci i przemijaniu podczas pikniku w parku, zabawy, chwili beztroski i to jest ich[ludzi] zwycięstwo, bo śmierć musi cały czas o nas myśleć bo jesteśmy jedynym co posiada i do czego może zwrócić się...A my mamy nasze chwile radości :) coś mniej więcej takiego :) Ale jak jednak znajdę to zacytuję :)
0 UP 0 DOWN
 
Indra 


Wiek: 35
Dołączyła: 22 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Bg

Wysłany: 2007-03-24, 15:36   

Aithne, spójrz na mój cytat ;)
0 UP 0 DOWN
 
Aithne 
Chudzian



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 10 Lis 2006

UP 6 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-24, 16:29   

No właśnie Indra!!Pięknie dziękuje o to chodziło właśnie! Tylko jak zamieszczała swoją wypowiedź to nie wyświetliło mi Twojego posta z tym cytatem... :) ale dziękuje ślicznie :*
0 UP 0 DOWN
 
Indra 


Wiek: 35
Dołączyła: 22 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Bg

Wysłany: 2007-03-24, 20:53   

Pozwolę sobie jeszcze coś zacytować ;)

„W skamielinowym zapisie naszego istnienia nie ma ani śladu miłości. Nie znajdziesz jej w objęciach skorupy ziemskiej, czekającej, aż ją odkryją. Długie kości naszych przodków nie ujawniają niczego z ich serc. Ich ostatni posiłek utrwalił się czasem w torfie albo lodzie, ale ich myśli i uczucia przepadły.

(...)

A jednak ludzkie ciało wciąż jest miarą wszechrzeczy. Jest skalą, którą znamy najlepiej. Owo pożałowania godne metr osiemdziesiąt opasuje kule ziemską i wszystko, co w niej jest. Rozmawiamy nogach, rękach, rzutach oka, bo to znamy. Znamy świat dzięki naszym ciałom i poprzez nasze ciała. To nasze laboratorium, bez niego nie jesteśmy w stanie eksperymentować.
To również nasz dom. Jedyny dom, jaki naprawdę posiadamy. Tam dom twój, gdzie serce twoje..
Ten prosty obraz jest skomplikowany. Moje serce to mięsień z czterema zastawkami. Bije 101 tysięcy razy dziennie, przepompowuje dziennie 30 litrów krwi przez moje ciało. Nauka potrafi je potraktować obejściem, ja nie. Mówię, że ofiarowuję je tobie, ale nigdy tego nie robię.
Czy na pewno? W skamielinowym zapisie mojej przeszłości są dowody na to, że to serce było już wyjmowane, i to nie raz. Pacjent przeżył.
Połamane kończyny, przewiercone czaszki, ale ani śladu serca. Kop głębiej, a znajdziesz opowieść, pokrytą warstwami czasu, ale równie prawdziwą jak to, co jest teraz.”

Fragment pochodzi z książki J. Winterson "Podtrzymywanie światła"
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: jak, rady, zyc


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu