Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Devon
2012-04-24, 12:56
Skarbimierz > Zagłosuj na Pulita
Autor Wiadomość
kompnet 


Wiek: 37
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2007-02-06, 16:45   Skarbimierz > Zagłosuj na Pulita

Andrzej Pulit, wójt 7-tysięcznej gminy Skarbimierz został wytypowany do Złotej Dziesiątki ogólnokrajowego konkursu na Wójta Roku organizowanego przez Program 1 TVP. Wyboru dokonała kapituła, w skład której wchodzili przedstawiciele ministerstwa rolnictwa, straży pożarnej, związku gmin i organizacji rolniczych.

- Wygrana w tym konkursie to nie tyle promocja dla mnie, ile dla gminy, powiatu i województwa - mówi skromnie Andrzej Pulit, w tym roku nominowany również do Złotej Spinki.

Pulit jest wójtem w gminie Skarbimierz od 1991 r. Największy jego sukces to pozyskanie w ubiegłym roku dużego, zagranicznego inwestora - Cadbury Schweppes (fabryka ma ruszyć na początku roku 2008 i zatrudnić od 300 do 500 osób.

To, czy Andrzej Pulit zdobędzie prestiżowy tytuł zależy teraz od telewidzów, a więc i od mieszkańców Opolszczyzny. Na naszego kandydata można głosować do 14 lutego dzwoniąc na tel. 0-400 107 198 i wybierając nr 7 (koszt połaczenia 1,42 zł z VAT) lub wysyłając SMS o treści 7 na nr 7198 (1,22 zł z VAT).

Finał i ogłoszenie wyników - 17 lutego.

NTO
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-02-06, 17:11   

Szczerze to musiał bym wiedzieć ile jeszcze zrobił od tego 91 roku.

Wszyscy mówią tylko o budowie fabryki, to też można było przyspieszyć mając w zagospodarowaniu takie lotnisko wcześniej.

Jest ktoś w stanie wymienić inne dobre elementy panowania Pana Pulita?

Jeżeli ktoś mnie przekona to zagłosuję na niego, ale nie ze względu na jedną fabrykę, bo inni wójtowie z innych gmin potrafili ściągnąć więcej inwestorów;)
0 UP 0 DOWN
 
kompnet 


Wiek: 37
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2007-02-06, 18:55   Hmm

Jestem mieszkańcem Skarbimierza Osiedle, ale tutaj pieczę nad tym co powstaje sprawuje Rada Osiedla. Kto jest z jakiejś wsi należącej do Gminy może podać parę przykładów co zostało zrobione itp....
Można byłoby wypisywać wiele co się zmieniło w tym okresie bowiem mieszkam w Skarbimierzu również od 91 roku.

A może podam przykład co powstanie w przeciągu 2 lat: Zostanie odremontowany/odnowiony na Osiedlu basen, tzn. już w tym roku zostanie wypompowana woda, przeczyszczone dno, nawieziony piasek, oraz dodanie jakiejś rury z filtracją czy co:D, a za rok ma powstać na wolnym terenie przylegającym z basenem szatnie, oraz natryski... o tym wiem, fajnie było by aby powstał jakiś barek:D ; w tym roku na wiosnę Osiedle będzie w pełni monitorowane, zakupiony został już sprzęt ma to poprawić bezpieczeństwo jak i zapewnić gwarancje, iż dewastacje jakie mają miejsce zostaną zlikwidowane... ; tropem CADBURY przybyła do nas kolejna WIELKA firma chcąca zainwestować tak samo jak poprzednik 100mln ojro:D ; J&S Energy rozbudowuje się i przekształca, powstanie stacja BIOPALIW kolejne miejsca pracy... co tu jeszcze mogę dodać narazie tyle jak sobie coś przypomnę dam znać :D

[ Dodano: 2007-02-06, 17:57 ]
Ma powstać w następnym roku PUBLICZNE GIMNAZJUM w nowo wybudowanym budynku po drugiej stronie ulicy od Gminnej Szkoły i Przedszkola, chodziły też słuchy o wzniesieniu nowej hali, ale to raczej niepewna informacja.
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-02-06, 20:50   

nie zgadzam się z poprzednią opinią J&S Energy nie przybył.... on już tu był :!:

poza tym mając 500 ha takiej działki jakis inwestor musiał się zjawić.....

spójrzmy na przyległą gminę Oława.... mają Elektrolux.... i prawdopodobnie będzie kolejna duża.... i mnóstwo innych firm....

Jeżeli Pan Pulit ściągnie jeszcze z 3 inwestycje.... oddam swój głos.....

Ale szczerze mówiąc jeżeli jest tam Wójt Kobierzyc nie ma szans (LG) :!:
0 UP 0 DOWN
 
kompnet 


Wiek: 37
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2007-02-06, 21:24   ?

Nie pisałem przecież że ENERGY wchodzi bo jasne jest że tam jest od dawna, przecież jasno piszę że się rozbudowuje czyli będzie produkowało BIOPALIWA.

Pozatym łatwo jest siedzieć z założonymi rękoma i wypunktowywać komuś czego nie zrobił albo zrobił...

Chcesz to głosuj, nie to nie głosuj i licz że powstanie kolejna firma....
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-02-06, 21:36   

kompnet, ale uwierz mi, że nie jestem złośliwy.

Po prostu wszyscy mówią tylko o budowie fabryki, ja np. nie słyszałem nic innego co zrobił dobrze, właśnie dlatego chciałem się dowiedzieć bo na stanowisku wójta jest już bardzo długo.
0 UP 0 DOWN
 
kompnet 


Wiek: 37
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2007-02-06, 22:06   ok

Ok dobra przecież każdy ma prawo do własnej opini:D
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-06, 23:16   

głosując na Pana Pulita to tak jak głosować na wszystkich tych co się przyczynili do sukcesu, sukces Pana Pulita będzie sukcesem was wszystkich i dlatego czy Pana Pulita lubicie czy nie weźcie to pod uwagę i zagłosujcie :) dlaczego macie być gorsi od innych? Panowie i Panie - do głosowania :)
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-02-06, 23:27   

głos oddałam... bo głosuję na Skarbimierz-Osiedle :D

wkrad się mały błąd.... ale już treść oryginalną zostawię :D :D :D

głos oczywiście oddałem :D :D :D

śmiać się z siebie też trzeba umieć
Ostatnio zmieniony przez bartoszek 2007-02-07, 11:08, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
kompnet 


Wiek: 37
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2007-02-07, 10:54   

2 Głosy oddane :D No bo w klonach siła :D
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-07, 11:15   

Może naprawdę warto! Drugi raz taka okazja może się szybko nie zdarzyć.
A przecież w sumie to chodzi o całą okolicę!
Będzie się zatem, czym chwalić...
Myślę, że warto przełamać stereotypy...
0 UP 0 DOWN
 
kompnet 


Wiek: 37
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2007-02-07, 12:10   

No jak Pani Naczelna :D Panoramy się zdecydowała z którą jak wiemy na lini wójt - panorama nie było za miło to teraz każdy powinien przełamać barierę nieufoności i zagłosować przecież to chodzi nie o tyle o osobę pana Pulita a j/w okolicę...
0 UP 0 DOWN
 
Bochen 


Wiek: 33
Dołączył: 18 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-07, 13:47   

ŚMIECH NA SALI :D :D , ale głos oddam :F hehe,

Cytat:
Zostanie odremontowany/odnowiony na Osiedlu basen, tzn. już w tym roku zostanie wypompowana woda, przeczyszczone dno


Ciekawe czy zostanie zrobione to za zgodą ekologów.

Kilka lat temu, kiedy w basenie została wypompowana woda, to raz ,że naturalne środowisko ryb zostało totalnie zdegradowane jak i same ryby, przepraszam setki ryb, a woda i tak była bardziej śmierdząca i brudna, dlaczego?!

Wielka pompa (nazywając rzeczy po imieniu) "zmieliła" ryby, nikt nie pomyślał, żeby założyć tam jakąś siatkę ochronną czy coś,

Przekopaliście dno, a wraz z dnem całą roślinność denną, która mogła pełnić funkcję oczyszczającą..
Ostatnio zmieniony przez Bochen 2007-02-07, 14:00, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-02-07, 16:32   

Cytat:
Przekopaliście dno, a wraz z dnem całą roślinność denną, która mogła pełnić funkcję oczyszczającą


ale trzeba się zastanowić czy stawiamy na basen czy na łowisko wędkarskie :!:
0 UP 0 DOWN
 
kompnet 


Wiek: 37
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2007-02-07, 20:25   

Bochen może w przeszłości tak było, ale kto by się wtedy spodziewał, że jest tam takie skupisko ryb skorko masa osób jeszcze uczęszczała na owy basen, gdyż nie przypominał tego co teraz przypomina, a sama straż to wypompowywała.

Popieram "bartoszek", a wracając do wcześniejszych twoich postów to chyba pisałeś, haniebnie o tym fakcie, iż dlaczego jeszcze nic tam nie powstało, a teraz sie sprzeczasz. Albo coś robimy, albo pozostawiamy odłogiem i niech sobie leży, 'syfjeje', a się poszerza rybioustwo o ile można tak to nazwać.

[ Dodano: 2007-02-08, 14:22 ]
Na stornie http://samorzad.pap.com.pl/

Można wziąć udział w głosowaniu internetowym na najelpszego wujta, zapraszam do głosowania na naszego.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: gt, na, pulita, skarbimierz, zaglosuj


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu