Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Od ilu lat na imprezy..?
Autor Wiadomość
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2007-02-05, 15:13   Od ilu lat na imprezy..?

Hm ostatnio na forum jest dyskusja o małolatach na imprezach .. tu mozecie pisac od ilu lat powinni wpuszczac do dyskotek itp
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-05, 15:36   

wedlug mnie trzeba by najpierw mocno przestrzegać rygolu wieku do sprzedaży piwa na imprezach, a póżniej do wpuszczania... bo jakby to polączyć razem to wiek 21 :)
0 UP 0 DOWN
 
Martuska 
Pozytywnie :)



Wiek: 34
Dołączyła: 05 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: zza mosteczka

Wysłany: 2007-02-05, 15:42   

Według mnie pytanie jest zbędne, bo ja mając 18 w tym roku, bede pisac ze od 18, Ci którzy maja 21 i wiecej beda pisac ze od 21....

Poza tym gosiaczku86, czy inni starsi, cofnijcie sie wstecz o kilka lat i przypomnijcie sobie czy nie chcieliscie wtedy byc wpuszczani na imprezy?
0 UP 0 DOWN
 
Woźny 
... być jak Czesiu ... :D



Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg aber Wrocław

Wysłany: 2007-02-05, 15:50   

Również wydaje mi się, że dyskusja nie przyniesie niczego dobrego ;) Wg mnie każdy powinien znaleźc odpowiednie dla siebie miejsce - jeśli komuś odpowiadają klimaty w stylu szkolnych dyskotek i towarzystwo 13-14 latków to wybierze BS, jeśli natomiast któs chce pobawić się w kulturalnej atmosferze wśród ludzi " na poziomie" to wybierze inny lokal ( np. klub muzyczny "Jazzzda" we Wrocławiu :> ;) )

Nie mam nic przecikow małolatom na imprezach, ale osobiście omijam takie imprezy z dalek - niech się bawią w swoim gronie :)
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-02-05, 16:49   

Hmm... może i ja się wypowiem, bo akurat wiem jak wyglądają dyskoteki typu BS, i wiem jak wyglądają wrocławskie kluby... Sama zaczęłam jeździć na imprezy w wieku 15 lat... Jeździłam ze starszym towarzystwem, i dlatego byłam w nie jednym klubie. Jednak jak każdy na początku byłam w BS, nie podoba mi się tam, z kilku względów, i nie chodzi o nieletnich lecz po 1 chodzi o zadymy a po 2 o agresje, nie chce iść na impreze z obawą, czy nie oberwę za darmo butelką w głowę :? Do wrocławskich klubów chodziłam będą nieletnią. W moim przypadku jednak jest trochę inaczej, gdyż nie wyglądam na swój wiek, i nie mam problemu z wejściem na impreze.
Moim zdaniem, jednak nie od wieku osób będących w klubie zależy jak będzie wyglądać impreza, lecz od ich zachowania. W Wrocławiu też jest wiele nieletnich osób, oczywiście bez przesady 13-14-letnie nie, ale 17-letnie osoby napewno wchodzą, lecz nikt tego nie zauważa, bo zachowują sie w sposób kulturalny, i nie robią zadym, idą się pobawić, a nie jak wiele osób w BS aby komuś napie...
I na tym polega problem, we wrocławskich klubach, są pewne zasady, jeśli chodzi o wygląd i zachowanie, i wydaje mi się, że jesli dana osoba, zachowuje sie np. w sposób agresywny itd. to po prostu aut z klubu i po problemie ;)
W BS wpuszczają nieletnich aby mieć "jakiś" zysk, ale taki powiedzmy 15-latek wyda około 50 zł a taki 25-latek wyda spokojnie ponad 100, ale niestety szefowie BS nie widzą tej różnicy... a szkoda :|
Takie jest moje zdanie...
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-05, 17:19   

Hmm dla mnie sprawa jest oczywista.
Knajpy dzielimy na te, które sprzedają alkohol i te które go nie sprzedają.
W przypadku knajp gdzie alkohol sprzedają sprawa wieku może być dyskusyjna..ale bezwzględnym minimum jest 18 lat i tutaj nie ma o czym dyskutować i wymienianie jakichś wyjątków nie ma sensu.
Dyskusja o wiek w przypadku knajp gdzie sprzedają alkohol może wynikać z charakteru knajpy / klubu / dyskoteki i tutaj już zasady nie będą tak oczywiste jak w przypadku niepełnoletności.
Jak dla mnie psychologiczno-praktycznym rozwiązaniem byłoby określenie minimum wiekowego w oparciu o edukacje... np. kończymy liceum i otwiera się dla nas przeróżne kluby..ale przyznam że nie jest to za bardzo poprawne rozumowanie chociażby z tego powodu, że różna jest długość edukacji w szkołach ponadgimnazjalnych.. ale to jest kwestia 1, 2 lat.. więc w takim luźnym rozumowaniu ..20 lat mogłoby być najbardziej uniwersalnym wiekiem..ale przychylam się do proponowanych 21 lat w przypadki klubów / dyskotek, o charakterze choćby lekko erotycznym..
0 UP 0 DOWN
 
Dj_kadek 
vinylowan



Wiek: 32
Dołączył: 09 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: jesteś ?

Wysłany: 2007-02-05, 23:02   

Chyba i ja się wypowiem na ten temat. Moim zdaniem Necia, tutaj dobrze napisała i za to ją chwale.Ja fakt może i tego wieku 18 lat nie mam(nie wiem na ile wyglądam,ale mówią,że więcej) ,ale od niedawna zacząłem odwiedzać różnorodne kluby,i wiem co sie dzieje u nas w Brzegu a co w innych miastach.Zaraz pewnie mnie zjedziecie,ze małolat i takie jak napisze,że do BS też uczęszczam nie zbyt często ale jestem i tam.A dlaczego bo dobrze znam Manic,wiem jaką gra muzykę i tylko dlatego tam jestem :) A co do tego wieku to może nie przesadzajmy z tym 21(chyba,ze tak jak napisał smooth, kluby"o charakterze choćby lekko erotycznym") takie moje zdanie :) 18 i jest dobrze.
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-06, 00:00   

Co do imprez wydaje mi się że 18 lat wystarczy. Ale nie bede tutaj pisał ile, kto, dlaczego bo to bez sensu. Pic trzeba z głową i umieć się potem zachować :D
Ostatnio zmieniony przez Devon 2007-02-06, 00:02, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Dj_kadek 
vinylowan



Wiek: 32
Dołączył: 09 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: jesteś ?

Wysłany: 2007-02-06, 01:26   

Devon napisał/a:
Pic trzeba z głową i umieć się potem zachować :D




I wszytko wystarczy na ten temat :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-06, 09:37   

Devon napisał/a:
Pic trzeba z głową i umieć się potem zachować

No toście podsumowali dyskusje nie ma co. Ograniczenia wiekowe nie biorą się przecież bezpośrednio z faktu picia/niepicia. Równie dobrze można by przy barze sprawdzać młodych kupujących. Fakt, selekcja "na bramce" ułatwia sprawę. Jednak dla właścicieli klubów, dyskotek itp. chyba ważniejsze jest, jaki klimat takie osoby wnoszą. Nie wiem jak się ma strona prawna (np kwestia odpowiedzialności za młodocianych uczestników imprezy w razie jakiegoś incydentu), ale nie wykluczone, że to też ma znaczenie. Poza tym, osoby starsze częściej niż rzadziej nie chcą bawić się w towarzystwie dzieciarni i prestiż takiego ogólnie dostępnego miejsca zdecydowanie się w ich oczach obniża. Jak widać wiecej z tego problemów niż korzyści. Ograniczenia wiekowe np. od 21 lat nie wzięły się z kosmosu. Widać że bardziej opłaca się właścicielom stosować je niż wpuszczać kogokolwiek (zapewne przekłada się to na konkretny finansowy zysk).
0 UP 0 DOWN
 
Panna Nikt 


Wiek: 34
Dołączyła: 19 Maj 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: z piekła rodem

Wysłany: 2007-02-06, 09:49   

Uważam,że trudno jest wybrać konkretny wiek,czasem 16 latki zachowują się poważniej od 20 latków (co nie znaczy ,że wpuszczane mają być 16), a niektórzy w wieku 20 lat,zachowują się w sposób ,,ograniczony,,. Hm...sądzę ,że powszechnie przyjęta 18-stka jest wiekiem ,,rozsądnym,, chcąc nie chcąc każdy juz wtedy odpowiada i kontroluje (powinien) siebie i swoje zachowania.
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-02-06, 10:29   

IMO w wieku 18 lat to jest największa "dzicz".....bo wtedy człowiek nagle dostaje "pełną wolność" i większość zaczyna świrować itp....jak dla mnie dobrą granicą by było 20 lat wstepu do porządnego lokalu :) ..jest to czas, kiedy człowiek już częściowo się uspokaja (mądrzeje) i szał wolności ma już za sobą :)
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-02-06, 11:52   

KtOŚ, mówisz na swoim przykładzie :?: :>
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-02-06, 13:43   

Necia napisał/a:
KtOŚ, mówisz na swoim przykładzie :?: :>


nie :P ......... zresztą zobacz, co sie teraz dzieje, a co było kilka lat wcześniej :) .....to będziesz wiedziała o czym mówię :)
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-06, 13:48   

od 18 lat i basta !! i nie ma sensu co kolwiek tu gadać. Masz dowód to możesz nie masz to sobie daruj.. :>
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: ilu, imprezy, lat, na, od


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu