Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
off-topic ze stoczni
Autor Wiadomość
wojtazik 
Photography



Wiek: 34
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg/Opole/Wrocław

Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2007-02-04, 23:10   

II WŚ i wszystkie ciekawostki z nią zawsze mnie interesowały/interesują :) .
Czytam poraz pierwszy ten temat i jestem wręcz zaszokowany.
Jestem w statnie w tej chwili wyskoczyc z fotela pójść tam i wyważyć owe drzwi i zobaczyc co jest w środku.
:) BTW. Kto jest za tym aby poprowadzić małe śledztwo ? ...
moje gg to 71 71 72 4 :P heh - mówię poważnie. :-P

:) BBTW. Znam kilka jeszcze ciekawych ciekawostek dot. Brzegu i jego historii lat `39-`45 , ale musiałbym dojsć do koknkretów żeby czegoś nie pokręcić.

Pozdrawiam. :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-04, 23:17   

wojtazik pisz co wiesz :) razem dojdziemy do prawdy a co do tych drzwi to.... zgadamy sięi pojdziemy poszperamy :) jest wiele miejsc wartych odwiedzenia i przeszukania...ja np. w okolicach Prędocina przy dawnym moście na kanale znalazłem kiedyś butelki po piwie :D z c.kipke breslau ( dawny browar piastowski we wroclawiu. butelki na korek) do tego mnostwo puszek i jakby lufy od karabinow strasznie pordzewiale. ze soba wzielem tylko butelke ale juz jej nie mam :( bo sie zbila ale bylo tam mnostwo tego wszystkiego, nie wiem jak teraz jest ale.....warto szukac i odkrywac :)

[ Dodano: 2007-02-04, 23:29 ]
Wymaga wyjaśnienia czy C. Kipke - właściel dużego browaru we Wrocławiu ważył piwo w byłym browarze książęcym, czy tylko wykorzystywał go reklamowo? Piwo C. Kipke było sprzedawane w ogródku koncertowym i piwiarni Bellevue . W adressbuchu 1921 napisano - Kipke C. Brauerei Breslau. Besitzer: Parkstrasse 3./4. [ Niederlage Oels].....z powyzszego wynika ze ta butelka byla conajmniej z 1925 roku czyli wszelkie "smieci" obok niej rownieżbyły z tego okresu

[ Dodano: 2007-02-04, 23:32 ]
wojtazik napisał/a:
Czytam poraz pierwszy ten temat i jestem wręcz zaszokowany.
Jestem w statnie w tej chwili wyskoczyc z fotela pójść tam i wyważyć owe drzwi i zobaczyc co jest w środku.
drzwi nie wywazysz bo sa przysypane....tak mi sie wydaje ze to drzwi, nawet jesli to okno to powinnismy tam sie przeslizgnac :D
0 UP 0 DOWN
 
Manuela 
Amor omnibus idem...



Wiek: 37
Dołączyła: 20 Paź 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-04, 23:46   

8) idę z wami... wy odkopiecie drzwi... a ja zdjęcia porobię :D
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-04, 23:54   

ta "stocznia" to obecnie chyba teren prywatny ale....wejdziemy od tylu od strony odry po skarpie....a ile na tej skarpie kosci i czaszek zwierzat kiedys bylo....chyba ci co zajmują się obrabianiem skór nie mieli co z nimi zrobić i najłatwiej, przez płot , wyrzucali. piękne poroża czasami się trafiały jeszcze ze śladami mięsa fuuuuuuu ale ... ale tak było jak chodzilem do podstawowki czyli z jakies 10-12 lat temu nie wiem jak teraz jest
0 UP 0 DOWN
 
wojtazik 
Photography



Wiek: 34
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg/Opole/Wrocław

Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2007-02-04, 23:57   

No to odezwijcie się na gadu ... i sie jakos dogadamy :D pozdrawiam wszystkich !
7171724 :-P 8) :lol:
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-05, 00:00   

wojtazik a ile ty masz lat?
0 UP 0 DOWN
 
Manuela 
Amor omnibus idem...



Wiek: 37
Dołączyła: 20 Paź 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-05, 00:04   

a co za różnica ile ma lat? a tak poza tym to się :offtopic: robi...
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-05, 00:10   

pytam bo nie mam zamiaru wypadać z kimś w teren kto ma 10-14 lat,jak się coś stanie żeby nie było później że np. był pod moją opieką :) na forum nie podal wieku na gg teżnie ma danych na ten temat ...... dobra zrobił się offtopic ..... wróćmy do tematu :)

[ Dodano: 2007-02-05, 00:12 ]
Manuela jak chcesz to możemy się wybrać na sesję "mostostal" :) a pożniej zamieścimy na forum zdjęcia bo tak bez zdjęć tak za bardzo teoretycznie jest :)
Ostatnio zmieniony przez Lotnik 2007-02-05, 00:13, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Manuela 
Amor omnibus idem...



Wiek: 37
Dołączyła: 20 Paź 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-05, 00:15   

fakt... to kto jeszcze idzie? każdy na własną odpowiedzialność ma się rozumieć... zrobimy zakaz <18?

co prawda nigdy tam nie byłam, ale postaram się tam jutro zawitać, żeby coś więcej wiedzieć przed wyprawą...
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-05, 00:22   

jak będziesz tam jutro to, jeśli możesz,zrób zdjęcia:
- nabrzeża od strony nadejścia ( powinny być haki cumownicze)
- wejdź przy murze na skarpe, mniej wiecej w polowie skarpy sa drzwi
- centralna fota scianykz napisem , trudno nie zauwazyc
- jak wdrapiesz sie na skarpe zrob przez mur zdjecia wnetrza zakladu moze jest jakis wlaz czycoś :)
- przejdz staw z drugiej strony i:
zrob zdjecia nabrzeza plaskiego i polkolistego
idac dalej uwazaj na bloto :)
zrob zdjecia schodow tzn. tego co z nich zostalo
i moze jak jeszcze beda, zdjecia korpusow maszyn i wszelkiego zelastwa co tam znajdziesz, pozniej bedziemy sie zastanawiac co to bylo i do czego sluzylo
- nie wchodz na mur i broń Boże nie obcodź po murze skarpy na okolo, kamienie i cegówki strasznie sie krusza a za bardzo nie ma sie czego zlapac.....to chyba na tyle :) i uważaj na siebie :)
Ostatnio zmieniony przez Lotnik 2007-02-05, 00:25, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
andre 
reprezentuje żeromskiego



Wiek: 31
Dołączył: 19 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: brzeg

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-02-06, 20:32   

to była by świetna fabryka patrząc na to ze stocznie i inne fabryki alianci bombardowali dzień w dzień i przemysł rzeszy ucierpiał a tutaj jest świetna lokalizacja mamy kolej blisko odry dobrze zamaskowane alianci by na to nie wpadli
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-06, 21:01   

wręcz przeciwnie Andre. Właśnie taka lokalizacja sprzyjałaby temu, aby w pierwszej kolejności zlikwidować ową fabrykę przez:
- dobre połączenie drogowe
- bliskość magistrali kolejowej
- obecność lotniska

wszystko to sprzyjało rozwojowi zbrojeń i alianci mieli to na uwadze, dlatego największe walki toczyły się w rejonie stacji pkp i obecnej olejarni i zapewne gdyby nie Rosjanie zajeli szybko Brzegu i nasze miasto mogłyspotkać naloty tak jak miało to miejsce w Dreźnie czy też innych miastach Rzeszy - a jak wiesz zapewne Brzeg należał do Rzeszy a nie Polski. Rosjanie nie wyzwolili polskiego miasta ( prawda - polskiego od dawien dawna ale w tej rozpatrywanej sytuacji - niemieckiego) ale zdobyli miasto niemieckie. Rosjanie mogli w drobny mak rozwalić całe lotnisko ale zapewne zdawali sobie już wtedy sprawę, że będzie to idealne miejsce w przyszłości do obrony interesów ZSRR w powojennej historii.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: offtopic, stoczni, ze


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu