Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: smooth
2007-03-14, 13:24
Sklep z pracą
Autor Wiadomość
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-27, 20:02   

HS-R napisał/a:
Ta osoba została przyjęta do Powiatowego Urzędu Pracy w Brzegu - no chyba, że mnie ściemnia, że tam pracuje


E to pewnie jakaś mistyfikacja, atak poważnie, to zapewne jest zatrudniona jako Pracownik I Stopnia lub Pomoc Administracyjna, no chyba. że sie myle... spytaj tej osoby.
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2006-09-27, 20:27   

Nie wiem jako kto jest tam zatrudniona, ale z tego co składałam podania przy róznych konkursach, to nawet na młodszego referenta były ogłaszane konkursy - tak przynajmniej robią Urzędy Miasta, Urzędy Marszałkowskie, Urzędy Wojewódzkie.
Ciekawi mnie czy PUP rządzi się innymi prawami - bo tak sobie teraz myslę, że widziałam ogłoszenie na Archiwistkę do WUP w Opolu a na ich stronie BIP-u nie było ogłoszonego konkursu. Więc pewnie masz rację co do tego, że osoba ta może być zatrudniona na stanowisku o którym piszesz.

P.S. Dzięki, że mnie znosisz i dzielnie odpisujesz na moje posty :) Za to wielkie dzięki :)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-27, 20:40   

HS-R napisał/a:
tak przynajmniej robią Urzędy Miasta, Urzędy Marszałkowskie, Urzędy Wojewódzkie


No Urzad MIasta słynie z tych konkursów (mam dwie koleżanki, który takowy wygrały), ale jest też jedna, która po stażu poszła na umowe o prace, na zasadzie zastępstawa...itp itd

Nie wiem czy to dobre miejsce, ale warto brać udział w konkursach organizowanych przez Urząd Skarbowy (gdyż wynagrodzenia są tam sympatyczne :) ) i znowu dwóch znajomków pracuje tam bo wygrali konkurs, a trzeci po prostu bo się sprawdził na stażu (choć nie dam sobie ręki uciąć, że nie brał udziału w konkursie)

HS-R napisał/a:
P.S. Dzięki, że mnie znosisz i dzielnie odpisujesz na moje posty Za to wielkie dzięki


Jeśli choć odrobine mogę pomóc, to cała przyjemność po mojej stronie !!
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2006-09-28, 20:12   

Chciałam powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczona częstotliwością dodawania ofert pracy i w Sklepie z pracą i w PUP-ie.
Jeszcze w miesiąc temu działo się to raz na tydzień/10 dni. Teraz zaglądnęłam ot tak sobie i co - są aktualizacje. Minęlo 5 dni i są nowe oferty :P
Może niedługo codziennie będą dodawane, bo przeważnie jak dzwonię i pytam to słyszę - przykro mi, to już nieaktualne :(

Pozdrówka :)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-28, 20:33   

HS-R napisał/a:
Chciałam powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczona częstotliwością dodawania ofert pracy i w Sklepie z pracą i w PUP-ie.


Ja szczerze mówiąc nie śledze tych ofert..ale również mam nadzieję, że oferty będą w miare często wywieszane :)

--------------------------------------------

New

- dziś w PUP odbyła się komisja rozpatrująca wnioski na dotacje dla bezrobotnych (nie wiem z jakim wyniem, ale wstępnie szacowano, że będą środki dla ok 30 osób
- w poniedziałek 02.10.2006 odbędzie się (prawdopodobnie komisja rozpatrujaca staże) ... libcza możliwych do przyznania miejsc stażowych prawdopodobnie wzrosnie z 40 do 80 (co spowoduje, ze tyklo połowe pracodawców będzie miało mine smutną, lepsza połowa niż 3/4)...
- również zapowiada sie od początku października organizacje robót publicznych (melioracje) przez pracodaców wnioskujacych o tę forme w PUP.

To tyle wiadomości na dziś :)
0 UP 0 DOWN
 
Fenris 
Vae Victis



Wiek: 44
Dołączył: 24 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-28, 15:39   

sklep z praca tworzy miejsce pracy dla zatrudnionej tam pani.... w dobie bezroocia kazde miejsce pracy jest na wagę złota wiec mamy o 1 bezrobotną mniej w naszym miescie :wink:
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-28, 16:06   

Fenris napisał/a:
sklep z praca tworzy miejsce pracy dla zatrudnionej tam pani.... w dobie bezroocia kazde miejsce pracy jest na wagę złota wiec mamy o 1 bezrobotną mniej w naszym miescie


Heh, no fakt to też argument, hmm trzeba by teraz jakoś wymyślić jak tam drugą osobę wkręcić.. tyle, że na początku roku z tego co mi wiadomo w PUP będą niestety cięcia w "etatach" :(
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-12-28, 16:51   

A co tu ciąć? W Starostwie, Gminie, PUP itp. 40% zatrudnionych to stażyści opłacani z PUP. Zejdźmy może na ziemię w sprawie zatrudnienia w Brzegu. Od pół roku nie było chyba żadnej oferty pracy dla absolwenta politechniki i o czym tu mówić?
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-28, 17:55   

Roztropek napisał/a:
40% zatrudnionych to stażyści opłacani z PUP.


gwoli ścisłości "zatrudnieni" jako, że stażysta jest osobą bezrobotną, więc nawiasem mówiąc nabija licznik bezrobotnych :wink:
Poza tym zdecydowanie mniej niż 40%..w samym PUP musiałoby być ponad 20 stażystów, co dalekie jest od prawdy.
Pisząc o cięciu miałem na myśli nie stażystów (jak już wytłumaczyłem) tylko "etaty" z ustawowych "7% kwoty środków (limitu) Funduszu Pracy przekazywanej przez Ministra właściwego do spraw pracy samorządom powiatowym.

Roztropek napisał/a:
Od pół roku nie było chyba żadnej oferty pracy dla absolwenta politechniki i o czym tu mówić?


Jest Pan pewien, że nie było ? Poza tym chyba należałoby stwierdzić, że Brzeg nie potrzebuje wykształconych młodych mgr-inż. :x
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-26, 23:00   

Ma pan racje Panie Roztropek....
Roztropek napisał/a:
Od pół roku nie było chyba żadnej oferty pracy dla absolwenta politechniki i o czym tu mówić?


od pół roku a może i dłużej, widocznie w Brzegu nie potrzeba inżynierów tylko sprzedawców, handlowców i ludzi od zarządzania tyko, że jak tak dalej pójdzie to nie będzie czym ani kim zarządzać tak samo jak handlować czy sprzedawać itp itd. Dziś inżynier nie tylko zna się (powinien) na swojej specjalizacji czy też dziedzinie ale ma również pojęcie o ekonomii,, marketingu, prawie, zarządzaniu itp. itd. i nie ma co ukrywać, że umysł ścisły (matematyka, fizyka, mechanika, ...) szybciej dostosowywuje się do nowych zadań, łatwiej przychodzi rozwiązywanie problemów, szukanie nowych koncepcji itp itd. czego nie można powiedzieć o niektórych humanistycznych zawodach. ... W Polsce w dużym wręcz ogromnym stopniu jest tak, że grono niekompetentnych ludzi obsadza kompetentne stanowiska, i tu nie chodzi tylko o nie-Rząd ale i o życie codzienne. wyszedł mały "off topic" :roll:
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-01-27, 15:05   

Lotnik_Krzyś napisał/a:
W Polsce w dużym wręcz ogromnym stopniu jest tak, że grono niekompetentnych ludzi obsadza kompetentne stanowiska,
A po co szukać gdzieś w Polsce? Wystarczą nasze miejskie spółki komunalne. Ilu ludzi tam zatrudnionych ma wykształcenie zgodne z zajmowanym stanowiskiem? Ponoć w skali kraju 80% pracowników zatrudnionych w gminach nie ma odpowiedniego przygotowania do swojej pracy.
Z drugiej strony studia wszelkiego rodzaju rozkwitły z tego powodu aby oddalić widmo bezrobocia. Mamy dokładnie to co w latach osiemdziesiątych. Robotnik fachowiec zarabia kilkakrotnie więcej niż magister. Wartość tytułu magister zdewaluowała się do nieznanego poziomu.
W Anglii np. podstawą są studia trzyletnie, po których idzie się do pracy i spłaca pożyczkę zaciągniętą na ich ukończenie. Jeśli pracownik potrzebuje magistra to opłaca mu zaoczne studia magisterskie, na które ze względu na cenę ów pracownik nie może sobie pozwolić.
I dalej. Dewaluacja polskiego dyplomu. Spójrzmy na internecie które specjalności na krajowych wybranych politechnikach upoważniają do ubiegania się o tytuł inżyniera europejskiego. Gorzej niż mizernie. Wszelkie studia wieczorowe i zaoczne na państwowych uczelniach nie są brane pod uwagę, że nie wspomnę o studiach na uczelniach prywatnych. W USA nasz licencjat jest traktowany jak szkoła policealna.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-27, 17:23   

Roztropek napisał/a:
W USA nasz licencjat jest traktowany jak szkoła policealna.


Naprawdę ? Jakoś ciężko mi w to uwierzyć..

Niemniej jednak offtopic się zrobił.. i czas o jakimś nowym temacie pomyśleć !!
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-01-27, 18:48   

Cytat:
tak wiec amerykańskie uczelnie standardowo traktują licencjat jedynie jako zaliczone 3-3,5 roku studiów undergraduate. To oznacza, ze absolwent studiów licencjackich typowo może liczyć tylko na transfer na studia bakalarskie. A polityka większości uczelni jest taka, że pozwala przenieść jedynie połowę kredytów potrzebnych do uzyskania danego stopnia naukowego z innej szkoły. Tak wiec polski licencjat może zazwyczaj maksymalnie dostać się na trzeci rok studiów undergraduate.

źródło TUTAJ Niewiele się pomyliłem. Biorąc pod uwagę wielkie trudności w uznaniu wykształcenia wyższego (to co przedstawiono w "źródle" to nie nostryfikacja dyplomu), jeszcze większe w uzyskaniu zezwolenia na legalną pracę, oraz konieczność znajomości języka przy pracy na kierowniczym stanowisku (dopuszczalny lekko słyszalny akcent), wyjazd do USA po studiach w celu podjęcia pracy to nieporozumienie.
A uzupełniając poprzednią wypowiedź. O dewaluacji wykształcenia świadczą wszelkie ogłoszenia pracodawców typu - inżynier sprzedaży, inżynier do kontaktu z klientem, inżynier do pozyskiwania ofert. Z góry wiadomo, że chodzi o pracę za 800 zł netto związaną z wciskaniem niechodliwego towaru włącznie z tzw. produktami bankowymi. Kiedyś wystarczyło skończenie LO nawet bez matury.
Jeśli chodzi o sklep z pracą. Sama jego obecność nie przyczyni się do stworzenia ani jednego miejsca pracy. Najczęściej powtarzane są oferty z UP. Chwytliwa nazwa sugerująca, że władza lokalna czyni starania w pomocy bezrobotnym, z podkreśleniem sugerująca. Jak jest każdy widzi. Przeciętny okres pobytu młodego człowieka w Brzegu po skończonej np. politechnice przed wyjazdem do Anglii to najwyżej 6-miesięcy. I niestety zaczynać trzeba od zmywaka, bo nawet na dwuletnią praktykę w zawodzie w naszym mieście nie można liczyć. Parafrazując znane hasło nasza lokalna władza zatrudni się sama i wyżywi się sama, a reszta ???
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-01-27, 19:13, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: praca, sklep


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu