Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2007-03-22, 23:42
Brzeg > 81-latek potrącony przez seata
Autor Wiadomość
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-13, 22:01   Brzeg > 81-latek potrącony przez seata

Brzeg > 81-latek potrącony przez seata

Wypadek na ulicy Włościańskiej w Brzegu. 51-letni kierowca seata ibizy potrącił 81-letniego mężczyznę, który wtargnął na jezdnię na przejściu dla pieszych.

81-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Okoliczności wypadku, do którego doszło w środę po południu, wyjaśniają brzescy policjanci.

zrodlo nto.pl
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-13, 22:15   

nto.pl napisał/a:
który wtargnął na jezdnię na przejściu dla pieszych.


jak mam to rozumieć :?: wtargnął na przejście tzn wbiegł... możę cos więcej napiszą
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-13, 22:20   

Devon napisał/a:
wtargnął na przejście tzn wbiegł...


Tzn, że nie rozejrzał się czy jadą auta przed wejściem na przejście.
Ja rozumiem, że wszedł z marszu wprost pod koła. :(
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-14, 07:12   

alferx napisał/a:
Ja rozumiem, że wszedł z marszu wprost pod koła.


też tak mi się zdaje, zobaczymy co wykaże raport
0 UP 0 DOWN
 
Baran 


Wiek: 35
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-14, 08:27   

Odchodząc do ego wypadku , niektózy przechodnie chodzą po przejsciach ajk świete krowy myslac ze auta zatrzymują sie w miejscu ! A nawet z 40-50 km/h droga hamowania to jakies 20 metrów!
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2006-12-14, 12:29   

Baran napisał/a:
Odchodząc do ego wypadku , niektózy przechodnie chodzą po przejsciach ajk świete krowy myslac ze auta zatrzymują sie w miejscu ! A nawet z 40-50 km/h droga hamowania to jakies 20 metrów!

Samochód nie musi się zatrzymać w miejscu. Wystarczy jak kierowca będzie przestrzegał kodeks drogowy. Wystarczy jeśli zmniejszy prędkość i zachowa szczególną ostrożność - a wówczas już mu się nie będzie wydawało, że pieszy włazi mu przed maskę. Po prostu ustąpi pieszemu pierwszeństwo.
A jeśli kierowca nie zwalnia przed przejściem i nie ma ochoty ustępować - to wówczas naturalne, że mu się wydaje, że te święte krowy wchodzą mu przed maskę.

A na Włościańskiej, to akurat kierowcy (zwłaszcza tiry i auta na obcych rejestracjach) to bardzo często zwalniają. Zwalniają... z 80 km/h na 60 km/h. :?

P.S. Ale policjanci wolą siedzieć na obwodnicy i łapać tych, co jadą 80 obwodnicą, niż zajmować się ruchem na przejściach. Łatwiej, nikt na ręce nie patrzy, można posiedzieć w fotelu, mandaty wyższe...

[ Dodano: 2006-12-14, 11:36 ]
Devon napisał/a:
nto.pl napisał/a:
który wtargnął na jezdnię na przejściu dla pieszych.


jak mam to rozumieć :?: wtargnął na przejście tzn wbiegł... możę cos więcej napiszą


A to wszystko zależy od tego jak na miejsce zdarzenia przyjechał dziennikarz / policjant. Jak dotarł samochodem: to pieszy wtargnął. Jakby przyszedł piechotą, to by napisał: kierowca rozjechał. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :wink:

Są kraje, gdzie torchę jest na odwrót niż u nas. Też pewnie przegięcie - ale jak wypadek jest na przejściu itp. to z góry winny jest kierowca.
0 UP 0 DOWN
 
wzp14 



Wiek: 32
Dołączył: 18 Sty 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-14, 12:59   

Ja jak dziś wracałem ze szkoły to widzałem na ulicy piane a w niej coś chcerwonego było to chyba była krew a co do policji to na włościańskiej stoją w 2 miejscach.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-12-14, 17:31   

A czy w tamtym miejscu jest przejście dla pieszych? Jakoś sobie go nie przypominam a było to koło ul Marysieńki bodajże.
0 UP 0 DOWN
 
TC 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-14, 19:06   

Przejście jest zaraz przy wyjeździe z osiedla na przeciwko cegielni,mieszkam na tym osiedlu i codziennie widze że nieraz przejście przez tą ulice jest nie lada wyczynem zwłaszcza w godzinach popołudniowych a najgorzej jest wieczorem,ruch jest duży,kierowcy pędzą jak wariaci nie zwracaja uwagi na znaki.Kilku moich sąsiadów miało stłuczki przy wjeździe na osiedle,kilka razy zdarzało się że kierowcy unikneli potrącenia na pasach pieszego albo pieszy uciekał z pasów żeby nie zostać rozjechanym.Wczoraj jednak szczęście się skończyło i ktoś został potrącony przez auto. MOżecie mi powiedzieć czy ten pieszy przeżył,bo uderzenie musiało być potężne patrząc po tym seacie.
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-15, 15:35   

No ja się nie dziwie w sumie temu wypadkowi bo tam samochody jeżdżą z dużą prędkością a niestety panowie i panie kierowcy nie zwalniają, takie są fakty :roll:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 81latek, brzeg, gt, potracony, przez, seata


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu