Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Praga - czy warto jechać?
Autor Wiadomość
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2006-11-18, 22:03   Praga - czy warto jechać?

Proszę napiszcie mi jak było w Pradze. Ja chcę się tam wybrać z mężem i nie wiem co warto zwiedzić. To znaczy z informacji na necie wiem co reklmują, ale czy warto? Napiszcie co tam widzieliście co moglibyście mi polecić.
Z góry dzięki :)
Ostatnio zmieniony przez HS-R 2006-11-18, 22:05, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
kapki99 


Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-19, 09:22   

Może ktoś ma namiary na jakiegoś taniego przewoźnika do Pragi, to prosze podać namiary.
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-11-19, 15:19   

HS-R napisał/a:
Praga - czy warto jechać?
Według mnie jak najbardziej tak. Praga ma swój niepowtarzalny klimat jak Kraków czy Paryż. A co zwiedzić? To zależy na jak długo tam jedziecie - ale na pewna warto zwiedzić "standardowe pozycje" czyli Hradczany, Most Karola, Złotą Uliczkę, Mala Strana itp. Udanego wypoczynku i miłych wrażeń życzę. :wink:
Ostatnio zmieniony przez Cyborg 2006-11-19, 15:20, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Baran 


Wiek: 35
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-19, 18:48   

Praga bardzo fajna byłrm w wakacje 2005 ceny okropne wjazd do katedry 150 koron na hradczanach ale klimatu piwka gulaszu z knedlikiem nigdzie indziej nie znajdizesz tylko w Czechach u Havranków;]
0 UP 0 DOWN
 
Majkel 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Paź 2006

UP 9 / UP 1



Wysłany: 2006-11-20, 19:09   

naprawdę warto zobaczyć Pragę!
Polecam na początek krótką wycieczkę weekendową na Pragę
ceny w Pradze już są "warszawskie" - to fakt.
Wycieczka indywidualna samochodem - tak, ale nie za I razem
Autokar kosztuje 140 zł / 2 str.
Nocleg - w centrum ciężko o dobrą cenę poniżęj 80 zł / os.
A taka 2 dniowa wycieczka kosztuje ok. 240-250 zł
więc pierwszy raz lepiej jechać na zorganizowaną imprezę.
Zobaczysz Plac Wacława, Plac Republiki, Rynek, Kościół św. Mikołaja, Kościół Matki Boskiej przed Tynem, Tyński Dwór, Most Karola, Muzeum Figur Woskowych, a wieczorem czy nocą "Szlakiem Dzielnego Wojaka Szwejka" lub Spektakl "Światło, Woda , Dźwięk" - Fontanna Kriżikova
na drugi dzień Biblioteka Klasztorna na Strahovie, Loreta, Królewskie Hradczany, Złota Uliczka, Mała Strana, spacer po dzielnicy żydowskiej Josefov

nie wszędzie trzeba wchodzić, bo czasu mało i kasy zabraknie
Ostatnio zmieniony przez Majkel 2006-11-21, 11:08, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-20, 19:48   

Majkel, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to proponuję, żebyś zgłosił się do admina coby dodał Biuro Turystyczne z Kauflanda do Informatora, po pragnę zauważyć, że autorka tematu prosi o doradzenie w temacie "co warto zwiedzić" a nie za ile dojechać itp itd, choć oczywiście i to są ważne informacje !!!
Pozdrawiam.

ps.

Z Pragii mogę postarać się wygrzebać zdjęcia, bo byłem z łepka, z ojcem na jego wycieczce zakładowej.. niestety nie pamiętam nazw obiektów.. a z wrażeń to - dużo chińczyków z aparatami :wink:
0 UP 0 DOWN
 
woyteg 
Glupota nie boli



Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2006

UP 0 / UP 1


Skąd: Wies kolo Ciupago

Wysłany: 2006-11-20, 21:05   

Warto! Praga w moim przekonaniu to jedno z najlepszych weekendowych miejsc na wypad. Swego czasu bywalem tam nawet 5-6 razy w roku...
0 UP 0 DOWN
 
Majkel 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Paź 2006

UP 9 / UP 1



Wysłany: 2006-11-20, 21:10   

Praga ma to do siebie, że za wejście gdziekolwiek trzeba zapłacić wstęp - osobne pytanie mogłoby brzmieć: czy cena biletu jest adekwatna do tego, co można zobaczyć.
i o tym można dyskutować i dyskutować .....
PS. dane biura są w informatorze
Ostatnio zmieniony przez Majkel 2006-11-21, 11:09, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Angel 
carpe diem !



Wiek: 47
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-20, 23:09   

Byłam jakieś 4 lata temu na wycieczce całodniowej.Praga piękna ,niestety lało jak z cebra cały dzionek i chciałabym wszystko zwiedzić jeszcze raz ale przy ładnej pogodzie :) Jedno na co trzeba uważać to złodzieje w metrze , jest ich tam mnóstwo.
0 UP 0 DOWN
 
Anka 

Wiek: 40
Dołączyła: 25 Paź 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-23, 18:01   

Majkel napisał/a:
a wieczorem czy nocą "Szlakiem Dzielnego Wojaka Szwejka" lub Spektakl "Światło, Woda , Dźwięk" - Fontanna Kriżikova


Dokładnie taką Pragę poznałam, a przytoczony cytat to miejsca, które wg mnie warto zobaczyć w szczególności. Dodam tylko, że fontanny tańczą do rewelacyjnej muzyki np. Vangelis, Pink Floyd czy Enya - tworzy się wtedy niezapomniany klimat.

Na podobny weekend można się również wybrać do Drezna, moim zdaniem jest tam jeszcze ciekawiej.
0 UP 0 DOWN
 
tadjurek 


Wiek: 74
Dołączył: 14 Paź 2005

UP 117 / UP 4


Skąd: oczywiście z Brzegu

Wysłany: 2006-11-23, 21:34   

Sądzę, że Praga należy do tych miast Europy, które koniecznie należy zobaczyć! I na dodatek jest do przecież niej tak blisko. Warto skorzystać z każdej okazji, by tam się dostać i zwiedzić ją możliwie dokładnie.
Magia Pragi polega na niezwykłym nagromadzeniu wspaniałych zabytków z różnych epok z fantastycznym wykorzystaniem położenia na wzgórzach i nad rozległą rzeką z pięknymi mostami. Praga ma dla każdego turysty coś miłego i obfituje w liczne atrakcje. a przy tym ta ogromna łatwość kontaków międzyludzkich z bliskimi nam przecież Czechami. Świetna gastronomia (knedliki i piwo), dobre zaplecze turystyczne, ceny przystępne dla Polaka - to wszystko przemawia za wizytą w Pradze.
Dopiero po niej powinno się zaliczać Budapeszt, Wiedeń, Wenecję, Florencję, Rzym, Paryż, Londyn i ....
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-28, 17:57   

Praga? Jak najbardziej... :P w dzień - jest co zwiedzać, a wieczorem i w nocy - aż po świt poszwendać się po pubach, klubach i wypróbować różnego rodzaju trunków :P :wink: ... i spotkać gwiazdy światowego kina (widziałam!... :P )

Naprawdę warto... chociaż jeden dzień to zdecydowanie za mało! :(
I - uwaga! - jazda własnym autem jest ok, dopóki nie chcecie się przedostać do centrum...nie znając objazdów i pakując się wg mapy w ulice i uliczki centrum - masakra!!! :x
Lepiej auto odstawić i dostać się do centrum miejskimi środkami komunikacji.

No i jeszcze jedno - niedaleko centrum (naprawdę blisko) jest miasteczko studenckie - od czerwca do października wolne (nie wiem, jak teraz), noclegi w normalnych, przystępnych cenach (w praskich hotelach wyjątkowo drogo!) oraz warunki zdecydowanie przewyższające standardy polskich akademików!
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: czy, jechac, praga, warto


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu