Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
WYBORY NA WÓJTA GMINY OLSZANKA
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-11-22, 16:46   

Wyrażam zgodę na zamieszczenie
0 UP 0 DOWN
 
webmaster 

Wiek: 50
Dołączył: 18 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-23, 15:12   

smooth tylko zauważ, że Pan Witkowski ma stronę internetową na podstawie skryptu, a u Pana Dróbki widać gołym okiem, że to domowa robota !! Nie każdy jest dobrym informatykiem...
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-23, 16:06   

zgadzam się nie chodzi też o wykonanie, lecz zawartość !! choć oczywiście gdybym to ja musiał wybierać, na pewno nie ograniczyłbym się do strony internetowej !!
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-11-23, 16:21   

webmaster, ponoć syn P. Dróbki zajmuje się robieniem stron internetowych na zamówienie. I zbiera za to pieniądze więc może i swojemu ojcu zrobił?

Abym nie był gołosłowny:

http://www.projekt.esite.pl/


To jest strona internetowa jego syna ;)
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2006-11-23, 19:11   

Kolejny dowód na to, żeby zagłosować na P. Dróbkę. Tak wychował swojego syna, żeby wiedział, że nie należy "ciągnąć" non stop kasę od rodziców. Dobrze, że się czymś w ogóle zajmuje a nie szwęda się z kąta w kąt i nie wie co ma ze sobą począć.

Z innej beczki - w dzisiejszej PPB ukazały się sprostowania, odpowiedzi itp, itd. Wydaje się, że walka o wójtostwo troszkę ucichła. Mama wczoraj mówiła, że spotkanie wyborcze w Pogorzeli P. Witkowski wczoraj odwołał, mimo to wiadomo ludzie zadawali mu rózne pytania. Szczególnie byli oburzeni na pierwszy list w PPB, w Krzyżowicach była ostra wymiana zdań na ten i wogóle wyborcze tematy. Także wydaje mi się, że P. Dróbka raczej obecnie ma większe szanse niż P. Witkowski.

Na koniec chciałabym coś dodać. Ktoś u mnie w miejscowości prowadzi bardzo dziwną politykę wyborczą. Ktoś kto czyta moje opinie na forum napewno wie kim jestem. Domyśla się po nicku, poza tym zdjęcie też moje jest umieszczone na forum. Wie także, że przez rok czasu byłam "związana" (miałam staż) z urzędem gminy. Więc teraz gdy wie, że jestem za kandydatem spoza gminy próbuje mnie oczernić. Nie wiem kto to jest ale chciałabym poinformować, że nigdy nie powiedziałam nic złego na osoby pracujące w pok. nr 9 i 11. W ogóle wypowiedziałam się powiedzmy "publicznie" tylko na temat jednego przypadku obsadzenia stanowiska w UG Olszanka. Owszem słyszałam od innych osób na temat obsadzania stanowisk w tym na skarbnika, ale nigdy nie przekazywałam ich dalej, tymbardziej, że żyjemy w małej społeczności i mogą to być plotki. A koleżanki proszę, żeby się pierwsze zastanowiły i spytały czy to prawda a dopiero potem się oburzały. Ktoś poprostu chce nas skłócić i tyle.
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-24, 10:02   

W związku z wyrażeniem zgody przez Yasia - wklejam...
Proszę uprzejmie.... Dla wszystkich zainteresowanych publikacjami odnośnie wyborów w Gminie Olszanka...
Więc po kolei....
I miłej lektury życzę.

Pierwszy list z PPB 130

LIST OTWARTY MIESZKAŃCÓW GMINY OLSZANKA

Droga Redakcjo!

W trosce o dobro naszej gminy, my mieszkańcy chcielibyśmy zachęcić te osoby, które nie wzięły udziału w I turze wyborów do pójścia na wybory. Nie pozwólmy na to, by połowa z nas zadecydowała o tym, kto jako wójt będzie sprawował władzę w naszej gminie w imieniu nas wszystkich. Dość już mamy partyjniackich układów „na górze”, zabierzmy się więc do pracy i przekażmy władzę w naszej gminie osobom doświadczonym, kompetentnym i posiadającym stosowne wykształcenie, a nie dyletantom. Mamy w II turze dwóch kandydatów i dla przybliżenia ich doświadczeń i kompetencji w pracy samorządowej przedstawiamy poniższe porównanie:
TOMASZ WITKOWSKI
1. Od 9 lat pracuje w samorządzie, w tym od 7 na stanowisku skarbnika gminy;
2. Rzetelność zawodowa i kompetencja potwierdzona pozytywnymi wynikami kontroli wszelkich instytucji nadzorujących działalność finansową gmin;
3. W swoim programie ujął potrzeby ludzi starszych i umożliwi im załatwianie ważnych spraw w miejscu ich zamieszkania;
4. Przychylność przy formułowaniu i realizacji wniosków i projektów inwestycyjnych uwzględniających potrzeby wszystkich miejscowości, poszukiwanie i pozyskiwanie źródeł ich sfinansowania;
5. Coroczna akceptacja sprawozdania z wykonania budżetu gminy przez Radę Gminy; utrzymywanie bezpiecznego poziomu zadłużenia oscylującego pomiędzy 15 a 20% dochodów budżetu;
6. Doprowadzenie w okresie minionej kadencji do zwiększenia dochodów budżetu z 6 do 12 mln, co świadczy o skutecznej umiejętności pozyskiwania funduszy unijnych;
7. Wykształcenie adekwatne do stanowiska, o objęcie którego się ubiega, bez konieczności zwiększania, zatrudnienia i posiłkowania się „fachowcami” wyłonionymi na podstawie klucza partyjnego;
8. Wyjście z kampanią do ludzi, zorganizowanie spotkań we wszystkich 10 miejscowościach, co podkreśla odwagę kandydata i pozwala uwierzyć, iż potrafi stawić czoła publicznym wystąpieniom; prowadzenie kampanii bez oszczerstw i oczerniania kontrkandydatów; kampania oparta na konkretnym autorskim programie, obejmującym wszystkie zagadnienia realizowane przez gminę;
9. Wystawienie 14 kandydatów na radnych we wszystkich okręgach, wprowadzenie do rady 60% z nich - umożliwia to współpracę wójta z Radą Gminy, a co za tym idzie, skuteczne zarządzanie gminą dla dobra wszystkich jej mieszkańców;

JERZY DRÓBKA
1. Brak praktyki i doświadczenia w tym zakresie, częsta zmiana miejsc pracy wynikająca z konfliktów z młodzieżą oraz współpracownikami;
2. Brak odpowiedzialności zawodowej, której efektem było podjęcie decyzji o skierowaniu kilku pracowników w ciągu jednego roku na urlopy dla poratowania zdrowia, sfinansowane z podatków płaconych przez mieszkańców; sam złożył wniosek o taki urlop w ostatnim dniu wakacji nie bacząc na dobro dzieci u progu nowego roku szkolnego, narażając swoją placówkę w przeciągu roku na stratę około 60 tys. zł; nieodpowiedzialne zatrudnienie pracownika na 3 miesiące przed planowanym przejściem na emeryturę, co, gdyby nie interwencja pracowników administracji oświaty, doprowadziłoby do wypłaty odprawy emerytalnej z naszych podatków;
3. Zapomniał o ludziach starszych;
4. Stwierdzenie na posiedzeniu komisji oświaty, że budowa nowej sali gimnastycznej w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Olszance jest zbędna;
5. Podczas pełnienia funkcji Dyrektora w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Olszance, w ocenie komisji Rady Gminy spośród wszystkich szkół naszej gminy zarządzana placówka była najgorzej przygotowana do rozpoczęcia roku szkolnego; przez ponad pół roku nie potrafił rozwiązać problemu z cieknącym dachem na Sali gimnastycznej w swojej szkole.
6. Jako dyrektor szkoły oraz prezes Gminnego Zrzeszenia LZS nie poczynił starań, aby GZ LZS uzyskała status organizacji pożytku publicznego pozwalający na uzyskanie 1% z podatku dochodowego; nie pozyskał 50 tys. zł z Ministerstwa Edukacji i Sportu na zatrudnienie instruktorów sportowych w szkole i GZ LZS; szkoła, której był dyrektorem nie skorzystała z 80 tys. zł z programu „Szkoła marzeń”, w ramach którego takie same placówki w sąsiednich gminach otrzymały dotację na dodatkowe zajęcia i nowe wyposażenie do sal dydaktycznych;
7. Wykształcenie niezwiązane zupełnie ze stanowiskiem, o pełnienie którego się ubiega; pozwala to z dużą dozą prawdopodobieństwa domniemywać, iż nastąpi zwiększenie ilości urzędników i narażenie nas na dodatkowe koszty wypłacane w formie wynagrodzeń dla znajomych i kolegów kandydata;
8. Zakulisowe działanie oparte na „klamkowaniu”, świadczące o braku odwagi oraz rzeczowego programu; opracowanie „hasłowego” programu powielającego kluczowego zagadnienia z programów kontrkandydatów; rzucanie oszczerstw i pomówień wobec kontrkandydatów mimo wcześniejszych ustaleń o prowadzeniu kampanii opartej na sile argumentu; pobieranie dodatku dyrektorskiego w ostatnich 2 miesiącach pracy mimo nie wykonywania swoich zadań;
9. Podjęcie decyzji o kandydowaniu w odwecie za działania wójta zmierzające do odwołania nieskutecznego dyrektora; minimalizm w pozyskiwaniu kandydatów na radnych (wystawienie jedynie 6 kandydatów); dobitnie świadczy to o chęci obsadzenia jedynie dobrze płatnego stanowiska dla siebie i znajomych, a nie rzetelnej pracy wspólnie z Radą Gminy dla dobra wszystkich mieszkańców;

Zastanówmy się więc, który kandydat spełnia nasze oczekiwania i jakiego chcemy mieć gospodarza w naszej gminie. Po przeanalizowaniu faktów jesteśmy pewni, że wybór jest tylko jeden. 26 listopada zagłosujmy rozsądnie i wybierzmy takiego kandydata, który pamięta o starszych, szanuje historię, wykazał się wiedzą, odpowiedzialnością i skutecznością działania. Ponadto jest młody i doświadczony, a obejmowanie stanowisk odpowiedzialnych w młodym wieku nie stanowi dla niego żadnego problemu. Wybierzmy kogoś, kto skutecznie pozyska pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 i zainwestuje je w naszą gminę.
Z poważaniem
Ryszard Wiatrowski, Leokadia Wiatrowska, Violeta Kozicka-Kruk, Jerzy Tokarczyk, Władysław Pająk, Michał Nesterowicz, Danuta Kuziemska, Janusz Guzik, Krzysztof Kwiek, Krzysztof Hodór, Jan Warowy, Zofia Sidorowicz, Jolanta Tokarczyk

PPB 131

LIST KANDYDATA NA WÓJTA GMINY W OLSZANCE JERZEGO DRÓBKI NA PASZKWL WYBORCZY WYDRUKOWANY W PANORAMIE POWIATU A NAPISANY PRZEZ KOMITET WYRBORCZY ODPOWIEDZIALNI I BEZPARTYJNI REPREZENTOWANY PRZEZ RYSZARDA WIATROWSKIEGO
Szanowni mieszkańcy Gminy Olszanka!
Dziękuję za Wasze głosy oddane na moją osobę. Wykazaliście się demokratyczną odwagą w podejmowaniu decyzji, nie słuchając pomówień paszkwili z obozu przewianego mając na uwadze wcześniejsze wybory samorządowe w 2002 roku. To Państwo decydowaliście kto wygrał I turę wyborów na terenie gminy Olszanka. Przeciwnicy byli tak pewni sukcesu, że już rozdysponowali funkcje w Radzie Gminy. W związku z zarzutami pragnę odpowiedzieć na ich jednostronne spojrzenie krystalicznego kandydata a moją osobę jako „laika”, a Państwo w dniu 26 listopada podejmiecie jedynie słuszną decyzję wybierając Wójta według Waszych oczekiwań.
Swoja zawodową drogę rozpoczynałem w SP w Michałowie (1987-89), a wcześniej odbywałem zasadniczą służbę wojskową. W 1999 roku otrzymałem mieszkanie służbowe w Obórkach i pracę w Przylesiu wspólnie z moją żoną. W 1999 r. wygrałem konkurs na dyrektora gimnazjum w Olszance, w 2002 r. wygrałem konkurs na dyrektora Zespołu Szkół w Olszance. Jak widać moja kariera zawodowa związana jest z awansami i budowaniem nowych struktur oświatowych na terenie gminy i województwa, bo w tym okresie gimnazjum i Twór Zespołu był pierwszą taką placówka w województwie jak i Polsce. Wiele razy otrzymywałem telefony z różnych stron Polski w jaki sposób działa taka placówka. W trakcie wykonywania funkcji dyrektora w latach 1999-2006 zatrudniałem 45 pracowników. Administrowałem 2 stołówkami oraz autokarem szkolnym (przeglądy, naprawy, rozliczenie zużycia paliwa, pracy kierowcy). Jako dyrektor wykonywałem w praktyce czynności z dziedziny Kodeksu Pracy i Ustaw oświatowych zatrudniając, zwalniając, wydając decyzje, uchwały i zarządzenia. Posiadam praktyczne doświadczenie prowadzenia spotkań z 30-40 osobowym składem pracowników i nie potrzebuję praktyki w tym zakresie. Domniemani o wzroście zatrudnienia ilości urzędników znajomych i kolegów jest niedorzeczne w związku z faktem, że w urzędzie tacy nie pracują. Pierwszym zadaniem w pracy urzędu będzie położenie nacisku na jakość pracy, a nie na ilość. Posiadam aktualnie ocenę pracy wyróżniającą na stanowisku dyrektora wydaną przez Wójta Olszanki oraz wiele listów gratulacyjnych i nagród finansowych. Mój dodatek funkcyjny to 99 złotych (brutto). O sile tej kwoty nich świadczy fakt, że będąc dyrektorem 2 przedszkoli, szkoły podstawowej i gimnazjum dodatek funkcyjny dyrektora małej szkoły w Przylesiu wynosił 750 złotych czyli 7 krotnie wyższy.
Decyzję o skierowaniu 2 pracowników w jednym roku na urlop dla poratowania zdrowia podejmuje zgodnie z prawem lekarz pierwszego kontaktu, a nie jak sugerując w liście dyrektor szkoły. Finansowanie urlopów zdrowotnych jest zwracane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (dwie osoby podpisane pod tym listem tj. Leokadia Wiatrowska i Jolanta Tokarczyk jako nauczycielki korzystały z urlopu dla poratowania zdrowia – czyżby zapomniały o skutkach finansowych). Mój urlop został przyznany na 8 miesięcy i sugerowanie kwoty 60 tysięcy jest wprowadzaniem opinii publicznej w błąd. Gmina otrzymała zwrot w subwencji oświatowej a nie z podatków mieszkańców ponieważ nasza gmina utrzymuje szkoły tylko z subwencji. Zatrudnienie nauczyciela wychowania fizycznego na 3 miesiące przed przejściem na emeryturę jest kłamstwem ponieważ osoba ta nie otrzymała prawa do emerytury i nie była potrzebna interwencja pracownika administracji oświatowej.
Obecnie osoba ta jest w bardzo ciężkim stanie zdrowia i gdybym miał zatrudnić jeszcze raz taką osobę o bym tak zrobił.
Na temat Sali gimnastycznej można napisać pracę magisterską a stwierdzenie jakobym mówił na posiedzeniu komisji oświaty, że budowa Sali gimnastycznej w Olszance jest zbędna to przekłamanie moich słów. Dowodem niech będzie fakt, że to nie dyrektor samodzielnie podejmuje decyzję o budowie sali tylko rada gminy. Rada Pedagogiczna Zespołu wydała pozytywną opinię o budowie Sali w Olszance wysyłając ją do wójta, który następnie wysłał pismo do Urzędu w Opolu o wprowadzenie dwóch sal do kontraktu wojewódzkiego. Są dokumenty, które informują Wójta ze sala w Olszance jest na 18 pozycji a w Przylesiu na 19 pozycji z rozłożeniem finansowania oby inwestycji. Decyzję budowy Sali w Przylesiu podjęła Rada Gminy, natomiast Wójt nie wprowadził projektu uchwały o budowie Sali w Olszance.
Problemy z cieknącego dachu Sali gimnastycznej wystąpiły w trakcie mojej nieobecności z powodu urlopu dla poratowania zdrowia, a naprawa została wykonana latem 2006 r. czyli po moim urlopie. To ja podpisywałem dokumenty o wykonaniu konserwacji dachu czyżby przewodniczący komisji oświaty Jerzy Tokarczyk nie pamięta (rachunki w księgowości). Sprawowanie funkcji Przewodniczącego GZ LZS pełnię społecznie od 2 lat, a wcześniej był to podpisany Jerzy Tokarczyk. Na mojej osobie i kierownika GOKiS spoczęła sprawa zakładanie Stowarzyszenia Sportowego i jak wiadomo to takie stowarzyszenie nie może od ręki uzyskać statusu organizacji pożytku publicznego. Wnioski o pozyskanie różnych funduszy były składane a sprawa programu „Szkoły marzeń” nie została wprowadzona w związku z otrzymaniem dokumentacji z Urzędu Gminy na 5 dni przed terminem złożenia całej dokumentacji czego dowodem jest protokół z posiedzenia racy pedagogicznej.
Żadna z placówek na terenie gminy Olszanka nie złożyła takiej oferty a powodem był fakt braku wkładu własnego w kwocie 20% programu. Stowarzyszenia w gminie Olszanka także zostały oszukane bo przygotowane wcześniej projekty nie zostały uruchomione z powodu braku wkładu własnego którego gmina nie udzieliła. Inwestycje na terenie szkoły ogółem w trakcie sprawowania funkcji wyniosły 350 tysięcy złotych. W tej kwocie wykonano meliorację terenu budynku, którego pracownicy gminy nie mogli zrobić przez 35 lat (np. Ośrodek zdrowia w Olszance nie posiada), wykonanie ogrodzenia z funduszu PZU, wykonanie architektury szkolnej w tym szlaki komunikacyjne, programu MEN wykonano pracownię multimedialną i internetową, w Czeskiej Wsi zamontowano zjeżdżalnie z atestem jedyny taki okaz w gminie, realizowano na terenie szkoły programy ekologiczne, wymianę szkolną i sportową a fundusze na ten cel były ściągnięte z różnych fundacji, zmodernizowano świetlicę szkolną i zakupiono meble dla klasy „0”, systematycznie odnawiano pomieszczenia szkolne czego dowodem są sprawozdania kontrolne sanepidu. Program mojej kampanii wyborczej na Wójta Gminy w Olszance jest programem wyborczym Polskiego Stronnictwa Ludowego i można go w całości znaleźć na stronie internetowej www.psl.pl
Kampania moja skierowana jest do wszystkich ludzi którzy mieszkają na terenie gminy Olszanka. Działania oparte na „klamrowaniu” świadczą o wielkiej determinacji by poznać najwięcej potencjalnych mieszkańców poszczególnych miejscowości, a nie ludzi odpowiedzialnych za prowadzenie agitacji na rzecz komitetu. Odwiedziłem dużą grupę mieszkańców i bardzo z całego serca dziękuję za wspaniałe przyjęcie mojej osoby. Ogólne spotkania odbyły się w 3 miejscowościach. Siłą argumentu dla mnie jest każdy człowiek i jego problemy. Nie zgadzam się by funkcjonowanie naszej gminy opierało się na pomówieniach i paszkwilach.
Zastanów się i wybierz prawdę, której jesteś zwolennikiem.
Z poważaniem

OPOWIEDŹ NA LIST KANDYDATA NA WÓJTA GMINY OLSZANKA - JERZEGO DRÓBKI
WSPÓŁMIESZKAŃCY GMINY OLSZANKA


Z przykrością, z zażenowaniem ale i ze wstydem – za to, że polemika odbywa się na łamach prasy, ale tylko tak wszyscy będziemy mieli obraz rzeczywistości wytworzony przez nas samych oparty na faktach, a nie zbudowany na niedomówieniach czy przekłamaniach- zmuszeni jesteśmy odnieść się do listu otwartego jednego z naszych kandydatów na Wójta Gminy Olszanka a opublikowanego w dniu 16 listopada 2006 na łamach Kuriera Brzeskiego.
I tak nie sposób nie odnieść się do tego, że używając sformułowania „paszkwil”, jego autor daje asumpt do uznania, iż od początku do końca nie wie, nie rozumie, o czym mówi- bowiem cała treść listu jest tendencyjna.
Po pierwsze paszkwil to utwór o charakterze satyrycznym, polemicznym, często oszczerczy złośliwy – a co istotne – wydawany ANONIMOWO lub POD PSEUDONIMEM (vide: słownik współczesnego języka polskiego, pod red. Prof. .dr hab. Bogusława Dunaja).
Definicję tę Pan Jerzy Dróbka, chociażby jako nauczyciel, używając zwroty w swoim tekście – winien znać, że tak nie jest oceńmy sami; otóż rzeczone pismo, które stało się przedmiotem jego postawy ma nadawców, jest autorstwa zindywidualizowanej grupy mieszkańców a nie Komitetu – jest podpisany przez osoby z imienia i nazwiska nie jest w żaden sposób anonimowy.
Może pomysł nie był do końca trafiony, ale nie było innego sposobu na rzeczową polemikę gdyż ów autor, szanowny kandydat, nie chciał (bądź nie potrafił) samodzielnie uczestniczyć w programowej debacie, do której wielokrotnie był zapraszany.
Jaka była jego postawa- wiadomo- nie przyjął, nie podjął zaproszenia.
Jak kierował placówką? – też oceńmy sami, my tej oceny w liście nie wystawiliśmy, zostawiliśmy tę ocenę czytelnikowi. Zakłamaniem i obłudą byłoby stwierdzenie, że nie widzieliśmy tego i nie widzimy zagrożeń, obaw co do losu naszej małej Ojczyzny, naszej Gminy.
Chcemy rozwoju gospodarczego, równości wiosek i wszystkich jej mieszkańców, sprawiedliwości, uczciwych i rzetelnych rządów. Odpowiedzialnych, konstruktywnych bez kunktatorstwa, bez zbędnej polityki. Bierzmy przykład z Wrocławia, gdzie prezydent jest niezależny. Do rozwoju regionu trzeba fachowców, nie polityków.
W liście autor przedstawił swoja biografię, stopnie kariery zawodowej i tak niech zostanie.
Konstatując / reasumując / nie sposób nie podnieść, iż list, na który zmuszeni jesteśmy zareagować jest autobiografią i samooceną wystawioną przez autora ( za działania nie wyłącznie swoje ale grupy odpowiedzialnych za to pracowników i samorządowców).
Jako KWW ODPPOWIEDZIALNI I BEZPARTYJNI, chcielibyśmy stanowczo zaprotestować przeciwko umieszczeniu w liście Pana Dróbki tytułu sugerującego, że autorem listu otwartego był nasz Komitet. Pan Dróbka myli się twierdząc, że opinie wyrażone w liści sformułowane zostały jedynie przez członków naszego komitetu. Skoro jednak jako doświadczony nauczyciel wywołał nas Pan do tablicy, mamy nadzieję, że spróbuje Pan rozwiać wszystkie wątpliwości w debacie. Z naszej strony uważamy, że wyjaśnienia zawarte w Pańskim liście są naginaniem faktów i zgodnie z naszą wiedzą sprawy wyglądają inaczej.
1) Pański dodatek został zmniejszony do 99 zł po stwierdzeniu przez Radę i Wójta niegospodarności i niedbałości o finanse zarządzanej placówki. Wcześniej wynosił on 60% pensji podstawowej i Pańskie wynagrodzenie było niewiele mniejsze od wynagrodzenia Wójta.
2) Nikt nie kwestionuje kompetencji osób, które zatrudniał Pan jako dyrektor. Naszym zdaniem wielce niestosowne jest jednak zapewnianie posady, tuż przed emeryturą kosztem naszych dzieci, dezorganizując tym pracę szkoły.
3) Czytając list doszliśmy do wniosku, że urlopy nie były problemem samym w sobie, a jedynie ich ilość i czas w jakim powiadomiono organ prowadzący budził wątpliwości i stwarzał zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania placówki i możliwości rozpoczęcia zajęć przez dzieci. Pańskie wywody na temat subwencji są o tyle nieprawdziwe, że pokrycie poniesionych wydatków miało miejsce w następnym roku, a subwencja to przecież nic innego jak również nasze podatki, które wszyscy płacimy.
4) Jeżeli wszyscy obecni na posiedzeniu komisji, podczas debaty o sali gimnastycznej usłyszeli, że sala w Pańskiej placówce jest wystarczająca, to sugerowanie teraz przez Pana złej interpretacji wypowiedzi jest w naszym odczuciu tylko i wyłącznie próbą zrzucenia z siebie jakiejkolwiek odpowiedzialności za zaistniałą sytuację.
5) Cieknący dach został naprawiony przez Dyrektora zastępującego Pana, a wykonał to Pan Emil Hrycyk po interwencji rodziców i radnych, po koszcie o wiele niższym niż sugerowany wcześniej przez Pana.
6) Zgodnie z naszą wiedzą składane przez Pańską placówkę wnioski i uzyskane środki to przede wszystkim zasługa nauczycieli. Przypisywane sobie zasługi w zakresie modernizacji sanitariatów, budowy szatni, czy windy to nadużycie. Środki pochodziły z Kontraktu Wojewódzkiego, przygotowanego przez gminę poprzez podległy mu GZEASiP. Pańska rola ograniczyła się do odebrania splendoru jaki przedmiotowa inwestycja dała tej szkole. Ubieganie się o środki pomocowe to przede wszystkim walka z czasem stąd- kilkudniowe terminy są normą, dla tego kto się o nie ubiega. Kto nie jest na to przygotowany ten nie uzyskuje nic. Zwalanie winy na Urząd o zbyt późnym poinformowaniu o programie „Szkoła marzeń”, świadczy jedynie o braku jakichkolwiek oznak samodzielności w zarządzaniu placówką. Dwa lata na stanowisku prezesa GZ LZS nie skutkowały nawet przygotowaniem wniosku o nadanie statusu organizacji pożytku publicznego. Zaniechanie wystąpienia o pomoc do Ministerstwa Edukacji i Sportu, bez konieczności angażowania wkładu własnego, na zatrudnienie instruktorów piłki nożnej dla najmłodszych adeptów tej dyscypliny to naszym zdaniem kolejny objaw braku dbałości o pomnażanie pieniędzy. Przez dwa lata nie zrobiono nic w zakresie spożytkowania przyznanych przez Radę Gminy pieniędzy na modernizację stołówki. Na pewno nie wystawia Panu dobrego świadectwa w kontekście objęcia najwyższego urzędu w gminie.
7) Szkoda, że Pańska determinacja w zakresie pozyskiwania głosów objawiała się składaniem obietnic bez pokrycia. Były to obietnice umarzania podatku, budowy basenu krytego, zatrudnieniu nowych fachowców „przewietrzenia urzędu” itp.
8) Użycie w swoim liście sformułowania „wykonano meliorację terenu budynku” świadczy dobitnie o zakresie wiedzy jaką „posiada” kandydat Jerzy Dróbka. Publikowanie w mediach takich „zwrotów” wręcz dyskwalifikuje kandydata i samo w sobie jest dowodem braku kompetencji. Tak samo rzecz ma się z programem wyborczym kandydata. Zasłanianie się programem partii politycznej i odsyłanie wyborców na strony internetowe tej partii jest wyrazem braku szacunku dla wyborców, swego rodzaju tchórzostwem politycznym oraz kolejnym dowodem na brak kompetencji.

Takie zachowanie na pewno nie świadczy o poważnym traktowaniu mieszkańców, a jedynie o chęci wygrania wyborów i zajęcia eksponowanego stanowiska.
Jeżeli uważa Pan inaczej to zgodnie z naszym zaproszeniem prosimy o rozwianie wszelkich wątpliwości w publicznych debatach o których poinformowaliśmy zarówno Pana jak i władze Pańskiej partii.

Z poważaniem
KWW ODPOWIEDZIALNI
I BEZPARTYJNI
P.S
Apel nasz do mieszkańców nie był żadnym atakiem li tylko i wyłącznie elementarnym czynnikiem współuczestnictwa gry politycznej kontrkandydatów

Jako KWW ODPPOWIEDZIALNI I BEZPARTYJNI, chcielibyśmy stanowczo zaprotestować przeciwko umieszczeniu w liście Pana Dróbki tytułu sugerującego, że autorem listu otwartego był nasz Komitet. Pan Dróbka myli się twierdząc, że opinie wyrażone w liści sformułowane zostały jedynie przez członków naszego komitetu. Skoro jednak jako doświadczony nauczyciel wywołał nas Pan do tablicy, mamy nadzieję, że spróbuje Pan rozwiać wszystkie wątpliwości w debacie. Z naszej strony uważamy, że wyjaśnienia zawarte w Pańskim liści są naginaniem faktów i zgodnie z naszą wiedzą sprawy wyglądają inaczej.
1) Pański dodatek został zmniejszony do 99 zł po stwierdzeniu przez Radę i Wójta niegospodarności i niedbałości o finanse zarządzanej placówki. Wcześniej wynosił on 60% pensji podstawowej i Pańskie wynagrodzenie było niewiele mniejsze od wynagrodzenia Wójta.
2) Nikt nie kwestionuje kompetencji osób, które zatrudniał Pan jako dyrektor. Naszym zdaniem wielce niestosowne jest jednak zapewnianie posady, tuż przed emeryturą kosztem naszych dzieci, dezorganizując tym pracę szkoły.
3) Czytając list doszliśmy do wniosku, że urlopy nie były problemem samym w sobie, a jedynie ich ilość i czas w jakim powiadomiono organ prowadzący budził wątpliwości i stwarzał zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania placówki i możliwości rozpoczęcia zajęć przez dzieci. Pańskie wywody na temat subwencji są o tyle nieprawdziwe, że pokrycie poniesionych wydatków miało miejsce w następnym roku, a subwencja to przecież nic innego jak również nasze podatki, które wszyscy płacimy.
4) Jeżeli wszyscy obecni na posiedzeniu komisji, podczas debaty o sali gimnastycznej usłyszeli, że sala w Pańskiej placówce jest wystarczająca, to sugerowanie teraz przez Pana złej interpretacji wypowiedzi jest w naszym odczuciu tylko i wyłącznie próbą zrzucenia z siebie jakiejkolwiek odpowiedzialności za zaistniałą sytuację.
5) Cieknący dach został naprawiony przez Dyrektora zastępującego Pana, a wykonał to Pan Emil Hrycyk po interwencji rodziców i radnych, po koszcie o wiele niższym niż sugerowany wcześniej przez Pana.
6) Zgodnie z naszą wiedzą składane przez Pańską placówkę wnioski i uzyskane środki to przede wszystkim zasługa nauczycieli. Przypisywane sobie zasługi w zakresie modernizacji sanitariatów, budowy szatni, czy windy to efekt otrzymania środków z Kontraktu Wojewódzkiego, przygotowanego przez gminę poprzez podległy mu GZEASiP. Pańska rola ograniczyła się do odebrania splendoru jaki przedmiotowa inwestycja dała tej szkole. Ubieganie się o środki pomocowe to przede wszystkim walka z czasem stąd kilku dniowe terminy są normą, dla tego kto się o nie ubiega. Kto nie jest na to przygotowany ten nie uzyskuje nic. Zwalanie winy na Urząd o zbyt późnym poinformowaniu o programie „Szkoła marzeń”, świadczy jedynie o braku jakichkolwiek oznak samodzielności w zarządzaniu placówką. Dwa lata na stanowisku prezesa GZ LZS nie skutkowały nawet przygotowaniem wniosku o nadanie statutu organizacji pożytku publicznego. Zaniechanie wystąpienia o pomoc do Ministerstwa Edukacji i Sportu, bez konieczności angażowania wkładu własnego, na zatrudnienie instruktorów piłki nożnej dla najmłodszych adeptów tej dyscypliny to naszym zdaniem kolejny objaw braku dbałości o pomnażanie pieniędzy. Przez dwa lata nie zrobiono nic w zakresie spożytkowania przyznanych przez Radę Gminy pieniędzy na modernizację stołówki. Na pewno nie wystawia Panu dobrego świadectwa w kontekście objęcia najwyższego urzędu w gminie.
7) Szkoda, że Pańska determinacja w zakresie pozyskiwania głosów objawiała się składaniem obietnic, na realizację których nie ma Pan żadnego pomysłu. Były to obietnice umarzania IV raty podatku po objęciu stanowiska, budowa basenu krytego, zatrudnienie nowych fachowców itp.
8) Użycie w swoim liście sformułowania "wykonano meliorację terenu budynku" świadczy dobitnie o zakresie wiedzy jaką "posiada" kandydat Jerzy Dróbka. Publikowanie w mediach takich "zwrotów" wręcz dyskwalifikuje kandydata i samo w sobie jest dowodem braku kompetencji. Tak samo rzecz ma się z programem wyborczym kandydata. Zasłanianie się programem partii politycznej i odsyłanie wyborców na strony internetowe tej partii jest wyrazem braku szacunku dla wyborców, swego rodzaju tchórzostwem politycznym oraz kolejnym dowodem na brak kompetencji.
Takie zachowanie na pewno nie świadczy o poważnym traktowaniu mieszkańców, a jedynie o chęci wygrania wyborów i zajęcia eksponowanego stanowiska.
Jeżeli uważa Pan inaczej to zgodnie z naszym zaproszeniem prosimy o rozwianie wszelkich wątpliwości w publicznych debatach o których poinformowaliśmy zarówno pana jak i władze Pańskiej partii.

Z poważaniem
KWW ODPOWIEDZIALNI I BEZPARTYJNI


PPB 132

Odpowiedź na „List otwarty mieszkańców Gminy Olszanka”
My, wyborcy, terenu Gminy Olszanka i czytelnicy gazety „Panoramy Powiatu Brzeskiego” jesteśmy oburzeni artykułem z dnia 15.11.2006 r. pod hasłem „List otwarty mieszkańców Gminy Olszanka”. Nie podoba nam się kampania wyborcza, jaką Państwo prowadzicie na rzecz swojego kandydata Pana T. Witkowskiego. Sugerujemy, że zadaniem kampanii wyborczej jest przedstawienie konkretnego i interesującego programu rozwoju Gminy Olszanka. Natomiast Państwo w sposób poniżający, świadczący o niskim poziomie wiedzy i kultury, zaatakowaliście osobę Jerzego Dróbki. Nadszedł czas, aby wybrać osobę, którą znamy z działalności w naszym środowisku szkolnym i lokalnym. Dowodem na to jest wyróżniająca ocena pracy Jerzego Dróbki na stanowisku Dyrektora w szkole w Olszance. Kolejnym dowodem trafności wyboru odpowiedniego kandydata na wójta jest przeważająca liczba głosów w I turze wyborów dnia 12.11.2006r.
Spodobała nam się kampania wyborcza, jaką zaprezentował Pan Jerzy Dróbka (KLAMKOWANIE). Poznał warunki bytowe wyborców, a wyborcy mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z osobą przyszłego wójta. W historii Polski mieliśmy wspaniałego króla Kazimierza Wielkiego, który chcąc poznać lepiej swój lud, postąpił tak, jak nasz kandydat, tzn. wszedł między nich, aby poznać warunki życia, problemy swoich rodaków. Pan Jerzy Dróbka jest znany jako osoba skromna, pracowita, znająca trudne warunki życia dziecka, wywodzącego się z rodziny rolniczej i wielodzietnej.
Dotychczasowe sukcesy i wykształcenie zawdzięcza swojej pracowitości i skromności.
Wierzymy, że na stanowisku wójta spełni oczekiwania swoich wyborców. Apelujemy do wyborców gminy Olszanka o uczestnictwo w wyborach dn. 26.11.2006 i rozsądny wybór.

Z poważaniem:
Piotr i Barbara Żuchowscy
Danuta Bandrowska


Olszanka, 20.11.2006
Pan
Ryszard Witkowski
Pełnomocnik Wyborczy
KW Odpowiedzialni i Bezpartyjni


W związku z telefonem z dnia 16 listopada 2006r. w sprawie debat informuję, iż do dnia dzisiejszego tj. 20 listopada, mój pełnomocnik z ramienia PSL – Jan Golonka, ani ja – Jerzy Dróbka Kandydat na Wójta, nie otrzymaliśmy informacji na poruszany przez Pana temat spotkań. Zarząd PSL informował o nieczytelnym faksie. Przypomnę, że kampania wyborcza prowadzona przez nasz Komitet jest działaniem planowanym od wielu miesięcy i wprowadzanie zmian może zakłócić proces przedwyborczy. Jakiekolwiek propozycje co do miejsca spotkań, zasad prowadzenia i tematyki, jak już wspomniałem, proszę omawiać z moim pełnomocnikiem Janem Golonką.
Jednocześnie informuję, iż w dniu 24 listopada odbędzie się wiec przedwyborczy z Jarosławem Kalinowskim.
Z poważaniem
Jerzy Dróbka

Do wiadomości:
Panorama Powiatu Brzeskiego


Zaproszenie na debatę
Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim wyborcom za oddane na mnie głosy. Zapraszam mieszkańców gminy oraz mojego kontrkandydata - Pana Jerzego Dróbkę na debaty w terminach:
Czwartek 23.11.06 - Przylesie (świetlica wiejska) godz. 18.00
Piątek 24.11.06 - Jankowice Wielkie (świetlica RSP) godz. 18.00
Szanowni Mieszkańcy Gminy Olszanka!
Piszę do was ten krótki list tuż po debacie w Krzyżowicach. Niestety, mój kontrkandydat dalej mnie unika lub się boi. Nie szanuje w ogóle mieszkańców wioski Krzyżowice. Na spotkaniu, na które go zapraszałem na łamach gazety, nie przyszedł, a oczekiwało nas prawie 50 osób. Wszystkim, którzy byli obecni, jeszcze raz serdecznie dziękuję za przybycie. Zapraszałem na takie debaty już wielokrotnie pana Jerzego Dróbkę. Żadnego z moich zaproszeń do tej pory nie przyjął. Wysyłałem po raz kolejny fax do jego "macierzystej" partii - PSL. Nie mam pojęcia, dlaczego nadal unika spotkań ze mną. Chciałem na takich debatach publicznie porozmawiać o programach i pomysłach na przyszłość naszej gminy. Uniemożliwienie takiego publicznego spotkania jest wyrazem braku szacunku dla wyborców. Oznaczać też może brak odwagi cywilnej oraz brak jakichkolwiek pomysłów służących rozwojowi i pomyślności gminy Olszanka. Ponownie publicznie, na łamach prasy - w swoim ogłoszeniu wyborczym, zapraszam na tego typu debaty. Zamiast spotkać się ze mną i skonfrontować nasze pomysły Pan Dróbka zaprasza notabla z PSL-u, który na wiecu ma zachęcać do głosowania na niego. Jest to kolejny przykład braku szacunku dla wyborców i pewnego rodzaju ucieczki od problemów naszej gminy. Pan Dróbka zaprasza za pośrednictwem opolskiego PSL znanych ludzi tylko po to, aby tym sposobem "ukryć" swój brak kompetencji.
Panie Jerzy Dróbka, proszę wziąć udział w debacie! Dla dobra naszej gminy!

Olszanka, 21.11.2006

Panorama Powiatu Brzeskiego
Szanowna Redakcjo!
KWW ROZWÓJ I AKTYWNOŚĆ w Olszance prosi o pilne umieszczenie w gazecie załączonego sprostowania dot. przynależności partyjnej naszej Radnej Wandy Galant z Olszanki.

Z poważaniem
KWW ROZWÓJ I AKTYWNOŚĆ
Pełnomocnik Oliwa Kazimiera


SPROSTOWANIE
Komitet Wyborczy Wyborców ROZWÓJ I AKTYWNOŚĆ w Olszance informuje:
Nasza radna Pani Wanda Galant – BEZPARTYJNA nigdy nie należała do SLD – ani innych partii politycznych.
Wymieniona, skompromitowana Partia Polityczna nigdy nie była i nie jest uznawana i akceptowana przez KWW ROZWÓJ I AKTYWNOŚĆ oraz Panią Wandę Galant.
Autor – informator „Kuriera Brzeskiego” zapewne tendencyjnie podał „Kurierowi” nieprawdziwe dane o przynależności Pani Wandy Galant do SLD.
Ubolewamy z powodu niskich pobudek informatora – może rywala?
Wyznajemy zasadę, którą chcielibyśmy zaproponować wszystkim – dedykując ten wiersz:

„Cokolwiek robisz na tym świecie
Na jakiejkolwiek niwie
To od kołyski, aż po grób
Zawsze to rób uczciwie.
Jeśli nadciągną ciemne chmury
I poczujesz się parszywie
To choć ci los dał pstryczka w nos
Graj mimo to uczciwie.”
Może zacytowany wiersz przyjmie z pożytkiem „informator”.
KWW ROZWÓJ I AKTYWNOŚĆ
Pani Wandy Galant w Olszance
Pełnomocnik KWW Oliwa Kazimiera


SPROSTOWANIE

Wójt Gminy Olszanka
Olszanka, dnia 20.11.2006

Redakcja
Panoramy Powiatu Brzeskiego


Uprzejmie proszę o zamieszczenie sprostowania do listu kandydata na Wójta Gminy Olszanka zamieszczonego w 45/131 numerze PPB z dnia 20.11.2006r.
1. Nieprawdą jest że nie wprowadziłem pod obrady Sesji Rady Gminy projektu uchwały w sprawie budowy Sali Gimnastycznej w Olszance. Było akurat odwrotnie. Zainteresowanych odsyłam do protokołu z obrad Sesji i materiałów na Sesję Rady Gminy.
Wyrażam nadzieję iż obecna Rada Gminy podejmie w tej sprawie pozytywną decyzję.
2. Nieprawdą też jest również że nasze Stowarzyszenia zostały „oszukane” ze względu na brak własnego wkładu finansowego. Wkładem takim dysponowały rady sołeckie i taka propozycja została przedstawiona. Stowarzyszenia na co dzień są wspierane przez Gminę poprzez możliwość udziału w festynach i sprzedaży swoich produktów. Środki na ten cel Gmina pozyskuje z funduszy unijnych.
Zachęcam do osobistego udziału w wyborach wszystkich mieszkańców Gminy. Od Państwa aktywności – w tym również w wyborach – zależy poziom życia i materialnego i duchowego, a także piękna naszego otoczenia.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję za możliwość pracy i służby dla wszystkich, za doznaną życzliwość i piękniejące coraz bardziej zagrody i nasze ulice.
Serdecznie życzę zgody, uśmiechu, zdrowia i pomyślności w rodzinnym życiu sąsiedzkim.

Z poważaniem
Zbigniew Furs



Jeśli jakąś publikację pominęłam - proszę o informację uzupełnię. Pod każdym z listów - jest informacja, że publikujemy je w takiej formie, w jakiej otrzymaliśmy i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść

Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2006-11-26, 22:28   

Obwodowa Komisja Wyborcza Nr 1 w Pogorzeli:
Jerzy Dróbka - 570 głosów
Tomasz Witkowski - 202 głosy

Zna ktoś wyniki z Obwodów 2,3, i 4?
0 UP 0 DOWN
 
webmaster 

Wiek: 50
Dołączył: 18 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-27, 06:45   

Głosowanie w dn. 2006-11-26

Dróbka Jerzy Stanisław - 1283 64,80%
Witkowski Tomasz - 697 35,20%
0 UP 0 DOWN
 
energi2000 

Wiek: 40
Dołączył: 24 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-27, 16:05   

hej
fajnie ze Drubka wygral mam nadzieje ze moj głos nie był na marne :evil: ale jazda.

[ Dodano: 2006-11-27, 16:27 ]
Z OASTANIEJ CHWILI
kto cos wie o wypadku samochodowym Drubki :!:
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2006-11-27, 19:25   

Ja wiem tyle, że nic tragicznego się nie stało. Z P. Dróbką jest ok, gorzej z autem :(
Moja wypowiedź oparta jest na opiniach innych osób więc jak to bywa na wsi nie do końca może być prawdą :)
0 UP 0 DOWN
 
energi2000 

Wiek: 40
Dołączył: 24 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-27, 19:41   

:oops: Sorki za blad przy nazwisku pana Dróbki ó-u,chyba za duzo wczoraj wypilem. To fajnie ze sie nic nie stalo.Pozdrawiam :-P
0 UP 0 DOWN
 
qwerty 



Wiek: 85
Dołączył: 07 Lut 2006

UP 7 / UP 1


Skąd: OB

Wysłany: 2006-11-27, 21:29   

energi2000 napisał/a:
:oops: Sorki za blad przy nazwisku pana Dróbki ó-u,chyba za duzo wczoraj wypilem. To fajnie ze sie nic nie stalo.Pozdrawiam :-P

Gratuluję Panu Wójtowi, Jerzemu Dróbce elektoratu...
0 UP 0 DOWN
 
webmaster 

Wiek: 50
Dołączył: 18 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-28, 11:28   

Tak, leży w szpitalu... Módlmy się aby wyzdrowiał...

[ Dodano: 2006-11-28, 14:43 ]
Olszanka > Nowy wójt miał wypadek
Jerzy Dróbka, zwycięzca niedzielnych wyborów na wójta Olszanki trafił w poniedziałek po południu do szpitala z potłuczeniami ciała. To efekt wypadku samochodowego.

- Wracałem z sesji, wyprzedzałem auto i straciłem panowanie nad kierownicą. Dachowałem - powiedział nam wczoraj w szpitalu Jerzy Dróbka. - Ogólnie czuję się dobrze, ale mam pełno potłuczeń. Teraz chcę jak najszybciej dość do zdrowia by móc pracować.

Policja zbadała Dróbkę alkomatem. Był trzeźwy.

[ Dodano: 2006-11-28, 14:43 ]
Źródło: NTO
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: gminy, na, olszanka, wojta, wybory


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu