Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Prośba do Kolarzy Ziemi Brzeskiej
Autor Wiadomość
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2006-11-16, 17:26   Prośba do Kolarzy Ziemi Brzeskiej

Mam prośbe do Was, nie raz nie dwa widziałem kolarzy trenujących w parku Wolności, w okolicach górki Wolności ( chyba tak sie nazywa ) obok jeziorka. Jeżdząc pod górkę i z górki sypiecie piasek na śnieg i na lód. Oczywiście chodzi o okres zimowy. Sypiąc piasek na górkę, psujecie zabawę, dzieciakom jak i starszym, którzy z chęcią pozjeżdżają sobie na sankach.
Proszę o zaprzestanie sypania piasku na górkę.
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-16, 18:51   

a co to malo górek jest w Brzegu ?? Jeśli trenują kondycje to czemu im to zabraniasz?? Lepsza górka jest przed parkiem wolności jak coś dla rodzin....
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2006-11-16, 19:02   

steve napisał/a:
Jeśli trenują kondycje to czemu im to zabraniasz??


Nie zabraniam, prosze ... trenować sobie mogą ale niech nie sypią piasku.

steve napisał/a:
Lepsza górka jest przed parkiem wolności jak coś dla rodzin....


To jest Twoje zdanie. Nie będę go kwestionował.

steve napisał/a:
a co to malo górek jest w Brzegu ??


no jakbyś mógł wymienić jeżeli ich jest AŻ tyle
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-16, 23:11   

draq napisał/a:
steve napisał/a:
a co to malo górek jest w Brzegu ??


no jakbyś mógł wymienić jeżeli ich jest AŻ tyle


oj przepraszam to Ty taki mlody jesteś i sam nie wiesz.. co chlopak już nie zjezdza na sankach ??

Ladniejsze górki są w parku centralny, nadodrzanskim i ten co już wymienilem... one sa chociaż oświetlone, a Górka w Parku wolności nic a nic...

i co Ty z takim tematem wyskakujesz ?? Pojezdzij sobie kolarzówką lub zwyklym rowerem po śniegu lub lodzie to zobaczysz jak jest... a wedlug mnie dobrze, że sypią choiaż pierwszy raz o takim czymś slysze, w takim miejscu a nie innym...
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-17, 11:59   

O kurczę... to już śnieg spadł??
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2006-11-17, 14:08   

steve napisał/a:
co chlopak już nie zjezdza na sankach


zjeżdzam

steve napisał/a:
Ladniejsze górki są w parku centralny, nadodrzanskim i ten co już wymienilem... one sa chociaż oświetlone, a Górka w Parku wolności nic a nic...


Ale mi chodzi o górkę Wolności :!: A po za tym mam bliżej.

Brzeski napisał/a:
O kurczę... to już śnieg spadł??


Nie wiem co to ma do tematu, ale to jest poprostu prośba, aby nie zaczeli rzucać piasku.

steve napisał/a:
co Ty z takim tematem wyskakujesz ??


Nie podoba się ? dodaj do ignorowanych.

steve napisał/a:
ojezdzij sobie kolarzówką lub zwyklym rowerem po śniegu lub lodzie to zobaczysz jak jest... a wedlug mnie dobrze, że sypią choiaż pierwszy raz o takim czymś slysze, w takim miejscu a nie innym...


Jak sam wypisałeś, jest wiele górek w brzegu, więc mogą trenować gdzie indziej. Jeżeli oczywiście mogą.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-17, 14:53   

draq, Twoje argumenty są OK., ale nie uważasz, że górka o której piszesz jest nieco niebezpieczna ? ...wiem wiem, to nie zniechęca wręcz nawet może podnosić jej atrakcyjność, bo nie każdy lubi monotonne zjazdy.. jeśli chodzi o wybór górek..to fakt kolarze jako jednostki bardziej mobilne mają większa swobodę wyboru górek, Ty zaś jeśli sugerujesz się bliskością, to masz do wyboru górkę, o której piszesz oraz bardzo blisko kolejną przy wjeździe do Parku Wolności.
Nie wiem czy Twoja prośba zostanie potraktowana poważnie, ale muszę przyznać, że czasem nawet stare konie (patrz ja) mają ochotę sobie w białą noc pozjeżdżać z górki... na pazurki... :wink:
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-17, 17:01   

smooth napisał/a:
draq, Twoje argumenty są OK., ale nie uważasz, że górka o której piszesz jest nieco niebezpieczna ?


wlaśnie niebezpieczna i to jeszcze dla rodzin.... jak już pisalem inne górki są bardziej bezpieczniejsze...

draq napisał/a:
steve napisał/a:
Ladniejsze górki są w parku centralny, nadodrzanskim i ten co już wymienilem... one sa chociaż oświetlone, a Górka w Parku wolności nic a nic...


Ale mi chodzi o górkę Wolności :!: A po za tym mam bliżej.


a o jakiej ja górce pisze ciagle !! Mlody czytaj uważnie !!

I to, że masz bliżej to teraz wskazuje, że to Tobie przeszkadzają kolarze, a nie rodziną... Możesz przejść się troche, to chyba nie problem...

a tak jak napisal smooth i tak nikt Cie nie poslucha :D
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-17, 17:13   

Cytat:
a tak jak napisal smooth i tak nikt Cie nie poslucha


No steve, ja nie chciałem zabrzmieć złośliwie, bo uważam, że draq, zwrócił się z prośbą w dojrzały sposób i szczerze mówiąc cicho liczę na pozytywny (jakikolwiek) sposób zakończenia tego "sporu".
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-17, 17:20   

ok przepraszam Cię, ale ja myśle inaczej... a to co napisalem nie mialo tak znaczyć jak Ty to odczytaleś... sorki:)
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2006-11-17, 19:35   

Tak samo do steve ja nie pisałem nic o rodzinach (sprawdzałem 3 razy)

steve napisał/a:
a nie rodziną...

steve napisał/a:
jak coś dla rodzin....


Tu się zgodzę, że dla rodzin z małymi dziećmi faktycznie lepsza jest górka "Kruka". Ta przed wiaduktem. Ale ja już nie jestem taki mały.

smooth napisał/a:
górka o której piszesz jest nieco niebezpieczna ?

Fakt jest niebezpieczna, ale ma cztery "trasy"
jedna strasznie stroma (dla twardzieli o mocnych sankach) kończąca się hopką
druga z zjazdem do stawu
trzecia i czwarta są bezpieczne :)
Ostatnio zmieniony przez draq 2006-11-17, 19:37, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Pszczoła 



Wiek: 32
Dołączył: 18 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-18, 19:04   

Jak zawodnik Ziemii Brzeskiej, uprzejmie informuję, że nikt z zawodników jak i działaczy naszego klubu nie wysypuje piasku na górkę. Nam to nie przeszadza, że jest lód, bo to nas motywuje, żeby wjechać na szczyt nawet jak jest to niemożliwe, ale czasami się udaję w takich warunkach. Nie jestem tego pewny, ale prawdopodobnie piasek na ten lód wysypują osoby, które zajmują się parkiem, po to żeby można było bezpiecznie wejść pod nią.

Chciałbym też tutaj poprosić osoby, które chodzą na ową górkę "kukułkę" (tą koło stawu), żeby zwracali uwagę na trenują cych kolarzy i nie wjeżdżali im sankami pod koła.

Na tej górce treningi na rowerach zaczniemy około początku roku i nie będziemy jeździć po niej codziennie, ponieważ na górce oprócz kondycji, szybkości, techniki itp. robimy też bardzo ważną siłę. Kolarze trenują także po alejkach Parku Wolności. Więc przez nas górka nie jest ciągle używana i my napewno na niej nie sypiemy piasku ani soli.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem sprawę dotyczącą naszych treningów.

POZDRAWIAM !!!
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-18, 19:13   

Pszczoła napisał/a:
Mam nadzieję, że wyjaśniłem sprawę dotyczącą naszych treningów.


Tak, ale nie wytłumaczyłeś sprawy Parku jako miejsca spacerów i odpoczynku dla rodzin :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Pszczoła 



Wiek: 32
Dołączył: 18 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-18, 19:33   

A co tu jest do tłumaczenia, na rowerach w parku trenujemy od 1 godz. do max 2 godz. dziennie. W tygodniu jest to o godz. 15:30 lub 16:00, a w weekendy ok. 10:00 godziny. Więc całego dnia tam nie spędzamy i nie zajmujemy wiele miejsca, bo jeździmy na rundkach o długości max 1000 m. Nie wiem komu to przeszkadza, ale park jest duży i nie trzeba spacerować wokół stawu lub górki.

A dla tych, którzy mają coś przeciwko temu to oświadczam, że kolarze trenują tam od 1992 roku bez przerwy (chodzi mi o okres zimowy) i nikomu to nie przeszkadzało, aż do poprzedniego roku gdzie już były takie osoby, które zaczęły się "rzucać". Jak nie osoby z psami, które biegały bez kagańców i bez smyczy, to babcie z wnukami. To pies wpadł pod koła i musiał iść właściciel do weterynarza bo coś mu się stało albo jakaś babcia nie mogłą przejść bo co chwile rower jej przejeżdżał. Tacy straszyli też policją. A jak policja przyjechała to uciekali albo policja im wytłumaczyła, że możemy tu trenować i już.

Pozdrawiam !!! I przypominam, że w tym parku wychowało się wielu czołowych zawodników w Polsce i na świecie i nadal się tam wychowują.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-18, 20:04   

No Panie Pszczoła, właśnie to było do wytłumaczenia, ale niech Pan przyzna - nie wolałby Pan takich bezkonfliktowych tras stworzonych specjalnie dla kolarzy, za pieniądze miasta na przykład ...bo w końcu to
Pszczoła napisał/a:
w tym parku wychowało się wielu czołowych zawodników w Polsce i na świecie i nadal się tam wychowują.


..więc chyba miasto w swej dumie coś powinno wykombinować !!
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeskiej, do, kolarzy, prosba, ziemi


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu