Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: smooth
2007-03-14, 08:23
Program "Zero tolerancji" dla przemocy w szkołach
Autor Wiadomość
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-29, 17:26   Program "Zero tolerancji" dla przemocy w szkołach

Oto efekty zaangażowania emocjonalnego Romana Giertycha w ostanią głośną sprawę samobójstwa 14latki.

Cytat:
Do końca przyszłego tygodnia Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawi program "Zero tolerancji" dla negatywnych zjawisk w szkołach - zapowiedział w sobotę w Warszawie wicepremier i minister edukacji Roman Giertych.


Więcej http://www.gazetaprawna.p...061028152094459
Ostatnio zmieniony przez smooth 2006-10-29, 17:55, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2006-10-29, 17:41   

Może nareszcie coś się zmieni :x bo niestety z roku na rok dzieciaki pozwalaja sobie na coraz wiecej, dzieci juz w podstawówce pala, piją a nawet ćpaja, poprostu świat staje na głowie, mam nadzieje nasz nowy minister coś zrobi w tej sprawie i ze nie skonczy sie tylko na obietnicach.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-29, 17:53   

Necia napisał/a:
ze nie skonczy sie tylko na obietnicach


Myśle, że nie ma co tu mówic o obietnicach..bo to nie czas wyborczy.
Samobójstwo 14-taki to wielka tragedia i Giertych wziął to bardzo do siebie. Szkoda, że musi dochodzić do takich sytuacji, żeby myśleć o zmianach..
Myślę, że ciachnięcie Gimnazji jest dobrym pomysłem.

Ciekawy jest również ten fragment artykuły który podlinkowałem, bo chyba lepiej zwalczać problem w zalążku .
Cytat:
W piątek premier Jarosław Kaczyński i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedzieli obniżenie granicy wieku odpowiedzialności karnej do 15 lat w kodeksie karnym i kodeksie wykroczeń oraz opracowanie całościowego kodeksu nieletnich, umożliwiającego łączenie kary przebywania w zakładzie poprawczym z karą więzienia.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-29, 21:57   

Więc coś sie napewno ruszy ...

Cytat:
Olejniczak za zaostrzeniem kar dla młodocianych przestępców
Lider SLD Wojciech Olejniczak opowiada się za zaostrzeniem kar dla młodocianych przestępców. Jego zdaniem, należy karać, ale nie wolno tworzyć "izolatek" dla uczniów.


Więcej http://www.gazetaprawna.p...P20061029W03733
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-10-29, 22:22   

fakt ze dzieciaki w szkolach sa coraz to gorsze ale nie wyobrazam sobie lekcji w klasie gdzie beda tylko wlasnei takie osoby .. hm nauczyciele beda pod opieka psychiatry czy na slordkach psychotropowych a moze policja bedzie w klasie zeby sie nawzajem nie pozabijali .. denerwuje mnie tylko to jak giertych pogrupowal młodzież na swojej reklamowce wyborczej .. osoby ktore wyrozniaja sie strojem bo np lubia dana subkulture i sie ubieraja podobnie ale sa spokojne tez trafia do takich szkol bez tolerancji bo troche dziwne nie sadzicie ? hm to dlaczego polikwidowali OHP przeciez to byly szkoly dla trudnej młodzieży?
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2006-10-29, 22:30   

Nie cierpie Giertycha ale jestem za likwidacja gimnazjów !!! To największa porażka systemu zmian w edukacji!!! Aha i jestem za weryfikacją nauczycieli - skończyć studia pedagogiczne to jedno a umiejetność pracy z młodzieżą to drugie...
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-29, 22:52   

a2r napisał/a:
Aha i jestem za weryfikacją nauczycieli - skończyć studia pedagogiczne to jedno a umiejetność pracy z młodzieżą to drugie...


Oczywiście i znajdą się ujemne strony tej weryfikacji, ale zgadzam z Tobą.

gosiaczek86 napisał/a:
hm nauczyciele beda pod opieka psychiatry


Właśnie po to mogła by być ta weryfikacja. Nauczyciele mogliby się szkolić mięć okresowe spotkania z psychologami (tutaj naprawdę jest duże pole do popisu, ale owszem o złoty środek ciężko)

gosiaczek86 napisał/a:
czy na slordkach psychotropowych


No cóż śmiem twierdzić, że na dzień dzisiejszy zdarzają się tacy !!

gosiaczek86 napisał/a:
a moze policja bedzie w klasie zeby sie nawzajem nie pozabijali


Policja nie i nie w klasie. Ogólnie w szkole, określona liczba ochroniarzy, którzy na dzień dobry mają w założeniu wzbudzać respekt, a przez to zapobiegać, a nie tylko reagować..
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2006-10-30, 00:08   

a czy nie prościej tak dobierać kadrę pedagogiczną, by to ona swoją pracą zyskiwała szacunek wśród uczniów i dawała motywacje do działania i nauki.....bo niestety duża część nauczycieli, to tacy ludzie, którzy są nimi z przymusu, nie czują do tego powołania i chodzą do pracy, by ją "odklepać", a to nie tędy droga...... no i uczeń powinien czuć, że dana osoba to nauczyciel, a nie kolega z ławki; wtedy nie byłoby wielu takich nr jakie np pokazuja w telewizji (np z tym zakładaniem kubła na głowę nauczyciela).....przepraszam, czy to jest nauczyciel....NIE :!: ....jak on ma przekazywać wiedze, skoro nie jest traktowany jako autorytet, ale jako "kumpel" z którym można zrobić wszystko....
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2006-10-30, 00:21   

o tym Radku mówię - zweryfikować obecną kadrę nauczycielską bo dzisiaj młodzież w nauczycielu ani oparcia ani autorytetu nie ma... A za naszych czasów... ;)
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 41
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2006-10-30, 15:10   

w hołdzie Ani


Cytat:
krótki film o tragedii w gdańskim gimnazjum. Zrobiłem go po to by zmusił nas do refleksji nad nami samymi. Co sie z nami dzieje? Dlaczego tak postępujemy...


dostałem ten link dzisiaj
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-10-30, 17:00   

Dzisiaj w Fakcie czytałem o kolejnej 14 latce upokorzonej na oczach klasy, próbowali ją zgwałcić kijem od miotły pod nieobecność nauczycielki. Szkoła udaje że nic nie było i że to tylko były żarty.

Tu powinno się podjąć działania bo oni trzymają się razem i nawet jak coś się dzieje nie przyznają się do tego. To są ludzie trzymający się stołków a nie dyrektorzy i nauczyciele.

Zapraszam do lektury dzisiejszego faktu jest tam ładnie wszystko opisane dlaczego najprawdopodobniej powstały gimnazja. Jeżeli się nie domyślacie to powstały po to by obsadzić znajomych na dyrektorów.

PARANOJA NIE SZKOŁA. Może lepiej było by oddać szkoły w prywatne ręce? Jak dla mnie to wtedy nie dochodziło by do takich incydentów. Znieść obowiązek edukacji do 18 roku życia, i wyrzucać takich zbirów, wtedy poczują respekt do reszty świata jak nie będzie mógł pracy znaleźć. Sam nauczy swoje dzieci żeby tak nie robić nie mając za co żyć. Oczywiście obniżyć wiek karalności, gdyż te zbiry zawsze czują się bezkarnie.

Może to drastyczne ale trzeba podjąć jakieś decyzje bo w końcu dzieciaki będą autorytetem dla dorosłych bo dorośli będą się ich bać. Ludzie przestaną mieć dzieci żeby nie wlazły im na głowę. Ale i tak już widzę jak obrońcy praw dziecka będą protestować bo dzieci nie mogą być stresowane. TO NIECH STRESUJĄ INNYCH.


Tu apel do młodych ludzi. Dlaczego to robicie? Nie było by lepiej na świecie gdybyście pomyśleli?
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2006-10-30, 17:17   

yasiu napisał/a:
Dzisiaj w Fakcie czytałem o kolejnej 14 latce upokorzonej na oczach klasy


Też to czytałem, jednak nie wierze w to co pisze w FAKT, czyli sądze ze nie było takiego zajścia.
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2006-10-30, 17:25   

w ogóle dzisiaj czytałem o kolejnej próbie samobójstwa, tym razem 14-to latka z małopolski i jednym 14-to latku spitym jakimś kwasem :/ .......normalnie oni chyba myślą, ze jak juz są gimnazjalistami to są dorośli, ze ho-ho
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-10-30, 17:34   

O tych wydarzeniach też słyszałem w radiu.

PARANOJA
0 UP 0 DOWN
 
crazy_devil 
Spirit never die



Wiek: 36
Dołączyła: 20 Cze 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-31, 09:58   

Jest to straszne. Polecam dzisiejszy FAKT...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dla, program, przemocy, quotzero, szkolach, tolerancjiquot


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu