Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2007-03-22, 23:27
[17.10.2006r.] Poszukiwany sprawca wypadku
Autor Wiadomość
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-10-17, 13:14   [17.10.2006r.] Poszukiwany sprawca wypadku

Najpierw potrącenie, później ucieczka z miejsca wypadku. W wyniku odniesionych obrażeń w szpitalu zmarła poszkodowana osoba. W Brzegu nieznany do tej pory sprawca potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło kilka minut przed godziną siódmą na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Trzech Kotwic. Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które widziały zdarzenie lub widziały poruszający się uszkodzony samochód. Sprawca poruszał się ciemnym samochodem osobowym, prawdopodobnie ma rozbitą przednią szybę.

Źródło: brzeg.com.pl
0 UP 0 DOWN
 
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2006-10-17, 19:13   Re: [17.10.2006r.] Poszukiwany sprawca wypadku

Słyszałem dziś rano o tym wypadku - jak dla mnie szok.. Godzina 7 rano, pewnie pełno ludzi zmierzających do pracy, ale oczywiście musiał znaleźć się ktoś komu się aż tak bardzo śpieszyło :x

Mam tylko nadzieję, że tchórzliwy zabójca tej tragedii wpadnie w ręce policji i spotka go odpowiednia kara..



A tak przy okazji - przykre ale niestety prawdziwe, w Brzegu spotykam się z co raz to większym chamstwem i głupotą na drogach.. zróbmy coś z tym! Więcej kultury, więcej rozumu i noga z gazu!
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-10-17, 19:19   

To tak apropos tego wątku o szalonych rowerzystach... ?
[*]
0 UP 0 DOWN
 
infignus 


Wiek: 38
Dołączył: 01 Maj 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-17, 19:30   

Ja widzialem jak policja przyjechala na miejsce zdarzenia. Prawdopodobnie bylo kilka minut po wypadku.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-17, 20:37   

Szkoda tej kobiety, a sprawca powinien być srogo ukarany.

Taki mały :offtopic: wtręcę, może rozpocznie się z tego dyskusja i sie przeniesie)

Czy nie uważacie, że na szkoleniach na prawo jazdy powinni pokazywac skutki tragicznych wypadków w wyniku głupoty ludzkiej.
Ja rozumiem że sa ludzie wrażliwi i wrożliwsi, ale czytam informację oglądam TV, ciagle się mówi i pisze o wypadkach a ich jak na złość coraz więcej. Coraz częściej sprawcy uciekają, brak odpowiedzialności za takie czyn.

Zasugerowałbym jeszcze aby każdy posiadacz Prawka raz na rok, na dwa był obligatoryjnie zmuszony do uczestnicwa w obowiązkowych (ale bezpłatnych) wykładach na temat zmian w przepisach na których tez by się poruszało problem bezpieczeństwa i kultury jazdy.
Choc jak sądze do niewielu i tak to dotrze :(
Ostatnio zmieniony przez alferx 2006-10-17, 20:45, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-17, 21:13   

alferx napisał/a:
Zasugerowałbym jeszcze aby każdy posiadacz Prawka raz na rok, na dwa był obligatoryjnie zmuszony do uczestnicwa w obowiązkowych (ale bezpłatnych) wykładach na temat zmian w przepisach na których tez by się poruszało problem bezpieczeństwa i kultury jazdy.
Choc jak sądze do niewielu i tak to dotrze


Myśle, że pomijając to czy jest to dobry czy zły pomysł, byłby niestety problem z jego realizacją...bo i finanse...i znalazło by się mnóstwo osób..które będą sie burzyć, bo przecież one jeżdzą wspaniale..śledzą zmiany przepisów..ich kulutra jazdy jest nienaganna..itp.. Owszem warto żeby coś takiego zaistniało..ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach..szczegółach organizacyjnych..choć pewnie nie tylko.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-17, 21:20   

smooth napisał/a:
nalazło by się mnóstwo osób..które będą sie burzyć, bo przecież one jeżdzą wspaniale..śledzą zmiany przepisów..ich kulutra jazdy jest nienaganna..itp..

Przegląd techniczny jest obowiązkowy i pomimo, że auto jest 100% sprawne to musi przejśc taka kontrolę.
Może zatem koszt uczestnictwa w szkoleniu uzależnić od ilości mandatów/punktów oraz zniżki za bezwypadkową jazde (jak OC) ;)

Co do kasy, to chyba cała europa wie, że w Polsce z kulturą jazdy kiepsko, może by jakies dofinansowanie z Unii na poprawienie kultury jazdy wydębic :D
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-17, 21:41   

alferx napisał/a:
Może zatem koszt uczestnictwa w szkoleniu uzależnić od ilości mandatów/punktów oraz zniżki za bezwypadkową jazde (jak OC)


No teraz to jest pomysł !! ...a jakby jeszcze gdzies tam w ksiażeczce umieścić: "Przegląd techniczny" człowieka :) lub cos w tym stylu.

alferx napisał/a:
Czy nie uważacie, że na szkoleniach na prawo jazdy powinni pokazywac skutki tragicznych wypadków w wyniku głupoty ludzkiej.
Ja rozumiem że sa ludzie wrażliwi i wrożliwsi, ale czytam informację oglądam TV, ciagle się mówi i pisze o wypadkach a ich jak na złość coraz więcej. Coraz częściej sprawcy uciekają, brak odpowiedzialności za takie czyn.


Myśle, że są próby wzbudzenia lęku wśród przyszłych kierowców (np. na częsci z pierwszej pomocy)..tylko znowu tym wrażliwym wystarczy kropla krwi do pobudzenia wyobrazni :) a niestety Ci tak zwani twardziele / bezmyślne cwaniaczki.. znajdą w takim dziłaniu kolejny powód do śmiechu. Na moim kursie, owszem był wykładowca Pierwszej pomocy ..ciekawie mówił..podawał przykłady..ale może (ciut odbiegając od trzonu tematu).. nie było żadnej formy sprawdzania zdobytych wiadomości.. próby stworzenia rzeczywistych sytuacji.. większa pewność siebie w kontekscie pierwszej pomocy.. może tylko pomóc.

alferx napisał/a:
Co do kasy, to chyba cała europa wie, że w Polsce z kulturą jazdy kiepsko, może by jakies dofinansowanie z Unii na poprawienie kultury jazdy wydębic


Nie wiem czy mogę generalizować, ale o kasie z Uni mówi się że jest..tylko trzeba po nią sięgnać (czyt. pisać projekty)

ps.
...ja w ogóle nie wiem czy powinienem jeździć, jak słową wydębić...kojarzy mi sie zaraz z Dębowym :) ...Mocnym :wink:
0 UP 0 DOWN
 
sq6acm 



Wiek: 49
Dołączył: 14 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-10-18, 17:49   

Problem tkwi w moralności takiego sprawcy. Chyba każdy rozsądny człowiek, nawet jak się oddali z miejsca zderzenia, to po przemyśleniu swojego czynu powinien dobrowolnie zgłosić się na policję.
Nie chce osądzać, ale tu mieliśmy do czynienia z innym przypadkiem kierowcy.
Nieuchronnośc kary powinna być motorem to tego aby nie uciekać z miejsca wypadku. Ale o czym tu mówimy jak o tej porze dnia w Brzegu krążą tylko dwa patrole policji. Jeden z nich jest na miejscu wypadku a drugi szuka sprawcę. Tragedia !!!. Kiedyś opowiadałem znajomemu Anglikowi o ilości patrolów policji w naszym mieście, to on uznał to za żart. Był przekonany, że ja sobie żartuję i opowiadam jakiś dowcip. Ale niestety. Przy większej ilości patroli policji szansa złapania takiego zabójcy była by większa. A nawet jak go teraz złapią to w tej chwili czas działa na jego korzyść a na niekorzyść policji. Można pięknie zatrzeć ślady i wymyśleć jakąś niezłą bajeczkę. A gdyby był złapany tuż po tragedii to być może okazało by się, że ów jegomość jest po spożyciu alkoholu.
Szlak mnie trafia jacz czytam lub słyszę podobne historie.

pozdr.
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 41
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2006-10-18, 17:56   

kierowca i tak w tej chwili ma przechlapane jak go złapia spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym i zbiegł z miejsca jak go złapią to troche posiedzi a wydaje mi się że niedługo go znajda
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-19, 07:22   

Dziś rano jadąc do pracy słyszałem, ze wczoraj złapano sprawcę wypadku.
Jest nim bardzo młody chłopak. Niestety nic wiecej nie wiem.
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2006-10-19, 11:21   

System kar w naszym kraju jest zbyt łagodny!!! Według mnie takim kretynom oprócz upublicznienia jego wizerunku powinno się zabierać prawojazdy bezterminowo, to samo dotyczy debilów, którzy robią sobie wyścigi po mieście (ostanio na ul. Łokietka około 23.00 ścigały się dwa auta obok siebie zajmując tym samym całą jezdnię. Poruszały się z taką prędkością, że nawet nie byłem w stanie rozpoznać marki aut, a co dopiero numery rejestracyjne). Takich ludzi bez wyobraźni powinni za jaja wieszać na latarniach w rynku !!! Jestem w stanie zrozumieć wtrgnięcie na jezdnię, czy jakiś losowy wypadek. Ale to co się ostatnio dzieje na brzeskich drogach przechodzi ludzkie pojęcie i wyobrażenie o głupocie. Wyprodukowaliśmy rzesze morderców !!! Bo jak inaczej nazwać ludzi, którzy jadąc przez centrum miasta prędkością ponad 130 - 150 km/h nie są w stanie wyhamować przed przejściem dla pieszych czy sygnalizacją świetlną.

zmotoryzowanym mordercom

mówię stanowczo NIE !!!!
0 UP 0 DOWN
 
Baran 


Wiek: 35
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-19, 19:13   

O czym rozmawiamy? Według mnie o niczym bo czy ktos bedzie chodził na kursy dodatkowe po otrzymaniu prawka badz nie , nie możliwe jest stwierdzenie zachowania podczas wypadku z winy kierującego . Jest to tylko decyzja chwili , nikt przeciez nie planuje ucieczki z miejsca wypadku. Zależy to tylko od sumienica kierowcy.
0 UP 0 DOWN
 
TC 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-19, 19:25   

Mam nadzieje,że panoczka złapali i trafi do pierdla szybciej niż jechał w tamtym dniu po ulicach Brzegu.Maksymalny wymiar kary dla niego,obojętnie czy nieletni czy dorosły,minimum 25 lat, warunkowe po 20 latach.
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2006-10-20, 21:14   

chyba juz zostal osadzony w areszcie, brzescy policjanci szybko odnalezli auto. byl to bordowy ford sierra.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 10, 17, 2006r, poszukiwany, sprawca, wypadku


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu