Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
windows......a legalność
Autor Wiadomość
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2006-10-14, 13:13   windows......a legalność

Mam taki mały dylemat zwiazany z systemem windows :) tzn. czy do oświadczenia o legalności produktu potrzebny jest dysk CD + unikalny serial, czy wystarczy sam serial :?:

generalnie: posiadam legalny windows XP (ale musze go pobrać z serwera microsoftu......a tego nie chce mi sie robić :P ) no i dostałem też od nich unikalny klucz zarejestrowany na mnie i zastanawiam się, czy jesli zainstaluje "kopię zapasową" z innej płyty, ale użyje do rejestracji mojego seriala, to bedzie to podchodziło pod legal (czyli moge sobie uwierzytelnić system w micro, czy niezbyt i dalej trzeba działać tak jak obecnie :P )
0 UP 0 DOWN
 
Bartosz 



Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2006

UP 2 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-14, 18:01   

http://www.webdiary.pl/news+art.id+464.htm <===== zobacz sobie pod tym linkiem taką ciekawostke dotyczącą legalności windowsa :D
0 UP 0 DOWN
 
kisiol 
telekomunikator-integrator



Wiek: 39
Dołączył: 17 Wrz 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-14, 18:06   

do zalegalizowania winXP bedziesz potrzebował jedynie swojego unikalnego seriala. Dysk, z którego zainstalujesz windows nie ma znaczenia (jednak nie może być to cracked windows działający na tych popularnych kluczach). Sam tak robie [; pozdr.
0 UP 0 DOWN
 
Ewa 



Wiek: 62
Dołączyła: 28 Lis 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Opole

Wysłany: 2009-02-06, 16:04   

witam, a co zrobic jak ciagle wyskakuje powiadomienie ze padlam ofira nielegalnego oprogramowania? jak sie tego pozbyc?moze ktos sie zna, prosze o pomoc :cry:
0 UP 0 DOWN
 
Bob-One 
The king is only one.



Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-02-06, 16:19   

Tzn, że masz pirackiego windowsa :D Pobierałaś aktualizacje i dlatego taki komunikat Ci się pokazuje przy włączaniu systemu :evil:
Ostatnio zmieniony przez Bob-One 2009-02-06, 16:20, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2009-02-06, 16:31   

Ewa napisał/a:
witam, a co zrobic jak ciagle wyskakuje powiadomienie ze padlam ofira nielegalnego oprogramowania?



zainstalować legalne oprogramowanie? :- ;)
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-02-06, 16:34   

Słysałem o genialnym programie który wyłącza komunitaty o tym ze padłeś ofiarą i cos tak jeszcze pomaga :) o nazwie XPY

Po uruchomianiu w menu "Ogólne" należy zaznaczyć opcję "Wyłącz powiadomienia WGA" i wcisnąć klawisz "Zastosuj".


http://sourceforge.net/projects/xpy
0 UP 0 DOWN
 
Ewa 



Wiek: 62
Dołączyła: 28 Lis 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Opole

Wysłany: 2009-02-06, 17:34   

dzieki za rade, a na to ze jest nielegalne nigdy bym nie wpadla :D to bylo odkrywcze
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-02-06, 19:41   

a tak poważnie można usunąć kawałem rejestru systemowego i też bedzie już ze nie wyskakuje :D
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-02-07, 14:41   Re: windows......a legalność

KtOŚ napisał/a:
Mam taki mały dylemat zwiazany z systemem windows :) tzn. czy do oświadczenia o legalności produktu potrzebny jest dysk CD + unikalny serial, czy wystarczy sam serial :?:

generalnie: posiadam legalny windows XP (ale musze go pobrać z serwera microsoftu......a tego nie chce mi sie robić :P ) no i dostałem też od nich unikalny klucz zarejestrowany na mnie i zastanawiam się, czy jesli zainstaluje "kopię zapasową" z innej płyty, ale użyje do rejestracji mojego seriala, to bedzie to podchodziło pod legal (czyli moge sobie uwierzytelnić system w micro, czy niezbyt i dalej trzeba działać tak jak obecnie :P )


Możesz instalować z dowolnego oryginalnego nośnika, jak i z kopii zapasowej 1:1, ważne aby edycja systemu się zgadzała (Home/Professional). Istotny jest tylko numer seryjny, czyli najprościej mówiąc - naklejka, lub jakikolwiek inny, akredytowany przez MS dokument, potwierdzający legalność systemu. Jeszcze jedna rzecz jest wazna - czy jest to system w wersji OEM czy też BOX. Jeśli OEM, to według licencji możesz go zainstalować i aktywować tylko na jednym komputerze o ścisłej konfiguracji sprzętowej, jeśli wymienisz np. płytę główną - konieczna będzie aktywacja systemu przez telefon, jeśli przenosisz system w wersji OEM na całkiem nowy komputer, jest to niezgodne z licencją. W wersji BOX nie występują żadne z powyższych ograniczeń.
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2009-02-07, 14:44   

Cytat:
czy Ty masz marzenie zostać oraczem? bo ostatnio mam takie wrażenie...

Nom:D to moje marzenie

Pan_Pasztet nienawidzę piractwa a jeszcze bardziej kogoś kto w tym pomaga

Pan_Pasztet napisał/a:
ja Cie prosze... Ciekaw jestem czy masz legalne oprogramowanie ;)
tak mam
Pan_Pasztet napisał/a:
każda mp3 na twoim komputrze to piractwo...

Jesteś pewny?? wejdź np. tutaj http://www.azteka.pl/index2.html w dział Download i możesz legalnie pobrać daną muzyke
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-02-07, 15:18   

RaZoR napisał/a:
Pan_Pasztet napisał/a:
każda mp3 na twoim komputrze to piractwo...

Jesteś pewny?? wejdź np. tutaj http://www.azteka.pl/index2.html w dział Download i możesz legalnie pobrać daną muzyke




nie wmówisz mi, że masz całe oprogramowanie legalne ;) nie uwierze


Cytat:

Pan_Pasztet nienawidzę piractwa a jeszcze bardziej kogoś kto w tym pomaga



zamknij wszystkich :D zreszta :D nie widzę sensu dalszej rozmowy z Tobą...

PS. Jak bedziesz kupował cały czas legalne oprogramowanie to nie kupisz BMW :)

a co ma zrobić student który korzysta na studiach z wersji pełnej nie ma jak zrobić projektu na studiach w czasie zajec bo po prostu nie ma czasu....ma kupować pełną wersję ?? konkretnie chodzi mi o corela X4 ;) ja akurat mam oryginał ale ile jest osób które mają pirata ?? bo ponad 1500 zł bulić... hmmm ciekaw jestem czy byś kupił... chyba ze masz stare wersje programów :D które są już darmowe :D
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2009-02-07, 15:32   

Pan_Pasztet napisał/a:
nie wmówisz mi, że masz całe oprogramowanie legalne ;) nie uwierze
jak mam Ci pokazać że mam??

Pan_Pasztet napisał/a:
PS. Jak bedziesz kupował cały czas legalne oprogramowanie to nie kupisz BMW :)
Tylko że jak raz wydasz to masz na jakiś czas takie oprogramowanie

Pan_Pasztet napisał/a:
a co ma zrobić student który korzysta na studiach z wersji pełnej nie ma jak zrobić projektu na studiach w czasie zajec bo po prostu nie ma czasu....ma kupować pełną wersję ?? konkretnie chodzi mi o corela X4 ;) ja akurat mam oryginał ale ile jest osób które mają pirata ?? bo ponad 1500 zł bulić... hmmm ciekaw jestem czy byś kupił...

Ja za taki program bym tyle nie dał:/ i bym szukał innych czy tak jak napisałeś starsze darmowe wersje
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2009-02-07, 16:18   

Janio dzięki za info ;) ....ale to pytałem w zeszłej erze jeszcze ;) ....wiadomo jak to lenistwo :] , teraz sobie śmiga legalny windows z MSNA ;], z tą sciagnieta płytką (to był największy problem, bo leń jestem i mi sie nie chciało :P )
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-02-07, 16:48   

KtOŚ napisał/a:
MSNA


a nie MSDNA ?? hmmm

RaZoR napisał/a:
jak mam Ci pokazać że mam??


pokazywałem jak byłem mały.... ja nie wiem jak z tobą....


RaZoR napisał/a:
Tylko że jak raz wydasz to masz na jakiś czas takie oprogramowanie



widzisz a ja mam oryginał ;) i nie pytaj skąd bo i tak nie powiem....


ps. dalej nie wierze ze masz wszystko od podstaw legalne...

tak... szkoda tylko ze czasem baza "nowinek" jest w opłakanym stanie... i wolą zrobić nową wersję niż poprawki....



RaZoR napisał/a:

Ja za taki program bym tyle nie dał:/ i bym szukał innych czy tak jak napisałeś starsze darmowe wersje
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: legalnosc, windows


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu