Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: smooth
2007-03-14, 13:24
Sklep z pracą
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-08-15, 14:31   Sklep z pracą

Rozmyślam sobie nad potrzebą istnienia „ Sklepu z pracą”. Finansowany jest ze środków miasta, a w jaki sposób rozliczany? Jeśli będzie to prywatna agencja pośrednictwa pracy dotowana częściowo przez władze miejskie (lub wcale) to będzie zmuszona do wyszukiwania miejsc pracy bo od tego zależy jej istnienie. Od czego zależy istnienie „Sklepu z pracą”? To następna instytucja nie mająca żadnego wpływu na przyrost zatrudnienia i dublująca etatowe komórki Powiatowego Urzędu Pracy. Obecnie nawet jego siedziba znajduje się w Urzędzie Pracy. Kilka lat temu, kiedy „Sklep” powstał dostęp do internetu był niewielki, obecnie z łatwością poszukujący pracy mogą sami prześledzić ogłoszenia pracodawców lub udać się w tym celu do Urzędu Pracy.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-08-15, 15:32   

Krótko i zwięźle - zdecydowanie popieram powyższą wypowiedź.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-21, 18:00   

Roztropek napisał/a:
"Obecnie nawet jego siedziba znajduje się w Urzędzie Pracy"


I tak powinno zostać !!
Ostatnio zmieniony przez Cyborg 2006-09-21, 21:45, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-26, 21:24   

Popieram I tak nic to nie zmieni!

:evil:
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-26, 21:30   

No al może chociaż są tam jacych "fachowcy" od szukania pracy, doradzają, mają przykładowe dokumenty (CV, listy motywacyjne, etc.)? Może chociaż pocieszają bezrobotnych?!
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2006-09-26, 21:52   

Powiem tak - często dzwonię teraz do Sklepu z pracą i mogę powiedzieć tyle, że głos Pana, który odbiera telefony ciągle brzmi jakby siedział tam za karę.
Szkoda mi tego Pana hehehe
A tak w ogóle, to od dwóch miesięcy szukam pracy i nic z tego :( I dziwią się potem, że po roku takiego szukania Anglia "wzywa"
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-26, 22:04   

HS-R napisał/a:
A tak w ogóle, to od dwóch miesięcy szukam pracy i nic z tego


Teraz to coraz gorzej jeśli chodzi o pomoc Urzędu Pracy..bo juz kasy nie mają..i na nowy rok trzeba czekać, ale jak jest kasa to mają pare form pomocy..oczywiście zaraz ktoś mnie zjedzie... ale jakbyś chciała coś wiecej wiedziec to smiało
..a poza tym to owszem :Anglia, Irlandia, Szkocja, Norwegia.... ech..wiadoma sprawa...ja sam mysle coby do konca roku dac noge z Polski i popracować gdzieś za granica przez rok.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-26, 22:41   

Ty tu nie deprawuj niewiast mamiąc ich pomocą tylko wróć do "tematu nieco utopijnego" bo tam pytania na Cię czekają.
Ostatnio zmieniony przez Cyborg 2006-09-27, 17:48, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2006-09-27, 00:02   

Ogólnie rzecz biorąc to ci (czyli dla Smooth'a) powiem, że PUP zaczyna mnie lekko mówiąc drażnić. Ostanio mi powiedzieli, że nie mam szans na przygotowanie zawodowe, ani na prace interwencyjne.
Koleżanka, która pracuje w WuPie ale nie w naszym woj. stwierdziła, jednak, po dokładnym wypytaniu się mnie od kiedy jestem zarejestrowana itp, stwierdziła, że się łapię i na to i na to. Ale sama powiedziała mi, że pewnie kasy nie mają, bo to co mieli to już rozdali po koleżeńsku.
Jestem zarejestrowana od czerwca 2005r. i nikt do tej pory ani razu nie zaproponował mi żadnej oferty pracy, mimo, że wpływały konkretnie szukające osób w moim zawodzie.
Byłam kiedyś na spotkaniu w sprawie kursów itp. Od tej pory (XII 2005) nikt się nie odezwał, a ponoć miało być tyle róznych kursów, że każdy chętny do jednego powinien się załapać.
Oj, w ogóle wkurzają mnie coraz bardziej.
A na Zachód to specjalnie mi się nie spieszy, ale jeżeli będzie tak dalej jak teraz to nie będę miała wyboru.
Ostatnio zmieniony przez HS-R 2006-09-27, 00:02, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-27, 00:41   

HS-R napisał/a:
Jestem zarejestrowana od czerwca 2005r


Jeśli jesteś stale w ewidencji od X.06.2005 ...to w dniu X+1.06.2006 stajesz sie osobą długotrwale bezrobotną (o ile w miedzy czasie nie odbywałaś stazu lub przygotowania zawodowego) wiec tym bardziej na dzien 27.09.2006 jesli nadale (ciagle jestes w ewidencji) to jestes osoba długotrwale bezrobotną.

Przygotowanie zawodowe
Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy
mówi:

Art. 53 ust. 3

Starosta może skierować na okres do 6 miesięcy bezrobotnych, o których mowa w art. 49 pkt 2-6, do odbywania przygotwania zawodowego w miesjcu pracy, bez nawiązania stosunku pracy

---------------

Art . 49

" W stosunku do:

1) bezrobotnych do 25 roku życia
2) bezrobotnych długotrwale
3) bezrobotnych powyżej 50 roku życia
4) bezrobotnych bez kwalifikacji zawodowych
5) bezrobotnych samotnie wychowujacych conajmniej jedno dziecko do 7 roku życia
5) bezrobotnych niepełnosprawnych


- zwanych dalej <<osobami będącymi w szczególnej sytuacji na rynku pracy>>

...."

W przygotowaniu zawodowym wykluczone są co prawda osoboy okreslone pkt 1 art . 49, ale z tego co piszesz spełniasz warunek pkt. 2 art. 49 wiec teoretycznie możesz być skierowana na przygotowanie zawodowe.... i bezdyskusyjnie .. na prace interwencyjne.
Jeśli chodzi o przygotowanie zawodowe..to o ile jeśli jest ono organizowane z środków z Funduszu Pracy o tyle wystarczy jeden z warunków ((od pkt.2 do pkt 6) spełnić, jednak jesli jest organizowane ze środków EFS to dochodza jeszcze warunki dodatkowe (nie dam sobie głowy uciąć, ale chyba musza tą być osoby powyzej 25)

Reasumujac Prace Interwencyjne bez dwóch zdan Ci sie należa..zas Przygotowanie Zawodowe.. do dyskusji :)
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2006-09-27, 01:09   

Jak dowiadywałam się o przygotowanie spełaniałam dwa warunki :)
Ponieważ pytałam się o nie w kwietniu :)

A teraz pytanie z innej beczki
DLaczego strona BIP-u PuP-u nie ma aktywnego okienka ogłoszenia o wolnych stanowiskach pracy? Zaglądam raz na jakiś czas stale od jakiegoś roku, a wiem, że w tym okresie był osoby zatrudnione. Czy poza konkursem?? (NIe pamiętam od kiedy konkursy obowiązują - przyznaję się bez bicia :P )
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-27, 14:58   

HS-R napisał/a:
Jak dowiadywałam się o przygotowanie spełaniałam dwa warunki


Z tego co się dowiedziałem w lutym przygotowanie zawodowe było organizowane z środków Funduszu Pracy, od marca natomiast wyłącznie z EFS, gdzie bezwzględnie muszą być spełnione warunki:
- osoba powyżej 25 roku życia
- zarejestrowana jako bezrobotna nie dłużej niż 2 lata

I o ile warunek drugi można było przeskoczyć, chociażby wyrejestrowując się i rejestrując ponownie, o tyle wieku się nie przeskoczy. ech


HS-R napisał/a:
DLaczego strona BIP-u PuP-u nie ma aktywnego okienka ogłoszenia o wolnych stanowiskach pracy



Hmm ja tez nie pamiętam od kiedy konkursy obowiązują, ale zdaje się, że jakoś od końcówki 2005 roku.
Jeśli chodzi o stanowiska w PUP, to nie ma konkursów na stanowisko gdyż takie sa organizowane na stanowisko Referenta i/lub (nie jestem pewien) w przypadku umów na czas nie okreslony (czy też na etat), więc nalezy domniemać, że takie umowy nie są zawierane. :)
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2006-09-27, 15:15   

No tak, ale znam kogoś, kto został przyjęty niedawno, na umowę o pracę, st. referent i konkursu nie było :(
Zresztą to nie tylko do PUP-u - tak jest praktycznie wszędzie
Ostatnio zmieniony przez HS-R 2006-09-27, 15:16, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-27, 15:35   

HS-R napisał/a:
No tak, ale znam kogoś, kto został przyjęty niedawno, na umowę o pracę, st. referent i konkursu nie było


Ale to w jednostce publicznej ?

Bo w nich z tego co sie orientuje są takie stanowiska jak:
- Pracownik I Stopnia
- Pomoc Administracyjna
gdzie nie trzeba konkursu.
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

  Wysłany: 2006-09-27, 19:55   

Ta osoba została przyjęta do Powiatowego Urzędu Pracy w Brzegu - no chyba, że mnie ściemnia, że tam pracuje :? :lol:
A nie ściemnia bo spotykam ją jak jestem w PUP-ie :D
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: praca, sklep


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 37
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu