Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Blok PO-PIS w Brzegu
Autor Wiadomość
sumienie


Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2006

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2006-09-09, 14:44   Blok PO-PIS w Brzegu

moze tak na przekor krajowym oszolomom pokazac w Brzegu, ze sie jednak dogadac mozna :)
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-09-09, 15:40   

sumienie napisał/a:
moze tak na przekor krajowym oszolomom pokazac w Brzegu, ze sie jednak dogadac mozna :)
Jak to rozumieć :?: Czy to apel w kierunku brzeskich polityków czy stwierdzenie jakichś istniejących ( czy może dopiero powstających ) faktów :?:
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-09-09, 15:57   

Czyli połączenie tych dwóch nazw to ma być sposób na dogadanie się. A ze społeczeństwem to nikt nie zamierza pogadać i dogadać się? Różne sprawy, jak sam widzisz, za daleko zaszły, aby było to możliwe na szczebli Warszawki. Łączenie partii i sam ich udział w wyborach samorządowych to lekkie nieporozumienie. Jest coś takiego w dostępnych słownikach jak miejski, lub powiatowy samorząd partyjny? Nie widziałem.
0 UP 0 DOWN
 
blackjack 

Wiek: 55
Dołączył: 02 Wrz 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-09, 19:36   

Już coś takiego było i istnieje tzw POPIS. pytanie tylko czymie oni już popisali? Jak do tej pory to chybia kiepściutko było : dużo gadki (p.Ogonek) mało treści a jeszcze mniej spraw załatwionych pozytywnie. Bardzo, bardzo podobało mi się spotkanie POPISU z mieszkańcami miasta (chyba w lipcu?) sami starsi panowie bez koncepcji, bez pomysłu przyszli pogadać sobie jak to można naprawić miasto, a tu okazało się, że przyszli także "chcący naprawiać miasto" i zaczęły się utarczki słowne. Wynikiem czego wyszło, że ci panowie od lat kilkudziesięciu próbują naprawiać miasto a skutek widzimy sami !!!! :cry: ludziska spróbujmy wreszcie wywalić ten chłam (łącznie z obecną radą od lat też rezydującą) i "zbudujmy" "nasze" miasto. Jesteśmy i możemy więc dlaczego nie/
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-09-09, 20:20   

I słusznie. W samorządzie nie powinno być żadnego podziału na partie. Do czego i komu potrzebne są jakiekolwiek przekonania prawicowe czy lewicowe w usuwaniu dziur w chodnikach, czy remoncie elewacji. Niestety ci ludzie są zorganizowani. Posiadają sale do zebrań, czasopisma, ludzi do spraw organizacyjno-prawnych, doświadczenie w wysadzaniu przeciwników ze stołków itd. Jak wyobrażasz sobie uaktywnienie samorządów podwórkowych, blokowych czy dzielnicowych i ich start wyborach. Trzeba zrobić listy, zapoznać wyborców z kandydatami, dokonać zgłoszeń. Tylko ci, którzy robili to kilkakrotnie i mają kasę na ten cel mogą cokolwiek zrobić. Sam widzisz w takich warunkach z dodatkiem najnowszej ustawy w sprawie wyborów samorządowych samorząd to fikcja stworzona dla ogłupienia tłumu.
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-09-09, 20:36   

Cytat:
W samorządzie nie powinno być żadnego podziału na partie. Do czego i komu potrzebne są jakiekolwiek przekonania prawicowe czy lewicowe w usuwaniu dziur w chodnikach, czy remoncie elewacji.
Dokładnie tak. W zbliżających się wyborach samorządowych nie należałoby brać pod uwagę przynależności partyjnej kandydata, tylko to co zrobił do tej pory, co sobą reprezentuje jako człowiek i czy jego postawa gwarantuje działanie dla dobra wspólnego czy tylko załatwianie doraźnego interesu prywatnego (szeroko rozumianego). Zastanawiam się czy w Polsce kiedykolwiek doczekamy się ordynacji większościowej ( to taka gdzie głosuje się na konkretnego człowieka nie na partię ) - przynajmniej w wyborach do samorządu :?:
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-09, 22:32   

Słuchajcie, z mojej wiedzy już taki blok w kuluarach powstaje. Nie wiem, czy wiecie, kto jest szefem PiSu w Brzegu. Otóz jest to nasz eks-burmistrz z poprzedniej kadencji (i oczywiście ludzie z nim ściśle związani), czyli Maciej Stefański. Jego kadencję opisałam osobiście w baśni pt. " Król Maciuś I" cztery lata temu. Kolejna ważną sprawą, którą opiszemy - po oficjalnym ogłoszeniu - w przyszłym numerze Panoramy jest fakt, że PiS jako swego kandydata na burmistrza wystawi obecnego vice - czyli Stankiewicza. I co takiego próbuje nam wszystkim wmawiać niejaki Surdyka (czyli obecny nowy młody!!! przewodniczący PO) odnośnie konieczności zmiany, skoro dogaduje się z poprzednią rządzącą ekipą oraz z obecnym wiceburmistrzem?
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-09, 23:57   

Pani Naczelna PP-B, co to za baśń o Królu Maciusiu? Czy mogłaby Pani zamieścić ją tu na forum, wzorem pani felietonu o jakoby wykluczonym z PO burmistrzu? Sądzę, że nie tylko ja jestem ciekawa...
Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-10, 00:02   

Czegoś tu nie rozumiem.
O ile wiem, to Pan Stankiewicz przez całe 4 lata był wiceburmistrzem powołanym na to stanowisko przez burmistrza, Pana Huczyńskiego. Czy Pani Redaktor jest pewna, że pomimo czteroletniej współpracy, Pan Stankiewicz wystąpi teraz w wyborach przeciwko Panu Huczyńskiemu? To chyba niemożliwe. Nie chce miu się wierzyć, żeby człowiek na poziomie był zdolny do takiej "wdzięczności"!
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-09-10, 08:36   

Oj Baba Riba, kierujesz się odczuciami normalnego człowieka. A Lechowi Wałęsie ,to są obecnie wdzięczni ci , których wypromował? To jest na zasadzie "jestem na stanowisku, bo szef mnie na nim obsadził, ale przecież jestem w każdym calu lepszy i mądrzejszy od niego. A w zasadzie to dlaczego ja nie jestem szefem?" Czy na naszym podwórku jest podobnie tego nie wiem. Nie mierz polityków swoją miarą, a co gorsze, nie postępuj podobnie do nich. Chyba, że masz na oku jakieś stanowisko. HaHa. (w końcu każdy jest tylko człowiekiem).
0 UP 0 DOWN
 
jaz-z 



Wiek: 45
Dołączył: 07 Kwi 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-10, 10:34   

To prawda, pan Mirosław Stankiewicz na piątkowym spotkaniu PiS-u został przedstawiony przez pana Macieja Stefańskiego jako kandydat PiS-u w bezpośrednich wyborach na burmistrza miasta Brzegu. Kandydatura podobno przez zsebranych została zaakceptowana jednogłośnie. Ot lojalność wobec swego pracodawcy, a jednocześnie sprawa bardzo dzowna, bowiem pan M. Stankiewicz do niedawna był członkiem Partii Demokratycznej demokraci pl, a wcześniej Unii Wolności, którą tak zwalczał pan Maciej Stefański. Pan M. Stankiewicz, zatem - jak mi wiadomo w ostatnich tygodniach "przemalował" się na PiS. W polityce taki zabieg nazywa się "elastycznością", natomiast w języku potocznym "chwiejstwem".
jaz-z :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-10, 12:01   

Nie wierzę wam!
Pana Stankiewicza nigdy bezpośrednio nie widziałam, ale na zdjęciach w gazetach wygląda na uczciwego człowieka.

Może jestem naiwną babą, ale niemożliwe, żeby był zdolny do takiej niewdzięczności. Przecież wszyscy rozumieją i on musi sobie zdawać sprawę, jak wiele zawdzięcza Panu Huczyńskiemu.

Myślę, że próbujecie oczernić Pana Stankiewicza!
A on nie wygląda mi na takiego człowieka, żeby mógł kąsać rękę, która go przez 4 lata karmiła!
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-10, 12:16   

Słuchajcie, ale tu nie o to chodzi, aby wierzyć czy nie w to, co robi pan Stankiewicz. Chodzi o to, kto tak naprawdę kryje się za brzeskim PiS-em (stara ekipa rządząca) i PO (niedowartościowani młodzi gniewni, aczkolwiek czy działający w naszym wspólnym interesie, czy tylko we własnym?).

Jeśli zatem oficjalnym stał się fakt jego kandydowania z partii PiS - wynika z tego, że dogadał się z ludźmi rządzącymi w poprzedniej kadencji (przypominam, że 4 lata temu Brzeg był potwornie zadłużony). Jaki los czeka Brzeg i powiat brzeski w przypadku przejęcia przez nich i przez wiele oczekujących młodych z PO władzy na kolejne 4 lata?

Powiem uczciwie, że prognoza jest bardzo niepokojąca.
0 UP 0 DOWN
 
jaz-z 



Wiek: 45
Dołączył: 07 Kwi 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-10, 12:31   

Niestety, pan Mirosław Stankiewicz jest - jak widać - człowiekiem nazbyt ambitnym. Zawsze (tzn. do tej pory) był wice (wicewojewodą, wiceburmistrzem), że postanowił w końcu zerwać z tą sytuacją i zaistnieć jako główny dowodzący. A czy lojalość jest ważna? Chyba raczej nie. W "polityczce" czy tej na górze, czy tu na dole, nie ma żadnych zasad, żadnej etyki, ważna jest skuteczność - i nieważne jakimi metodami osiągana. To jest właśnie to "bagienko" jakim w istocie jest polityka. Zagadką jednak jest przyporządkowanie się pana Mirosława Stankiewicza do grupy osób związanych z panem Maciejem Stefańskim, osoby tak bardzo skompromitowanej za działania w poprzedniej kadencji i doprowadzenie do ruiny Brzegu, któremu to miastu w istocie - z tytułu spowodowanych zadłużeń zaciągniętych przez poprzednią ekipę - groziło w 2002 roku powołanie zarządcy komisarycznego, a nie burmistrza. Czy tacy ludzie - utożsamiani z działaniami destrukcyjnymi wobec naszego miasta powinni w ogóle mieć wpływ, czy też dzierżyć rządy w naszym mieście? Oto jest pytanie.
jaz-z
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-09-10, 12:31   

Naczelna PP-B napisał/a:
Jaki los czeka Brzeg i powiat brzeski w przypadku przejęcia przez nich i przez wiele oczekujących młodych z PO władzy na kolejne 4 lata?

Powiem uczciwie, że prognoza jest bardzo niepokojąca.


Skąd taka uczciwa prognoza? Poproszę o jakieś konkrety? I skąd pewność, że prognoza w wypadku pozostania obecnej ekipy, będzie pomyślna? Przecież to frazes... Jakkolwiek powrót poprzedniej ekipy niezbyt mi się uśmiecha...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: blok, brzegu, popis


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu