Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: smooth
2007-07-03, 17:37
Jak to się "obsługuje" klientów u fotografa na Jab
Autor Wiadomość
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-05, 09:28   

konjo napisał/a:
Co do stwierdzenia, że Brzeg to "zacofane miasto" - zgadzam się ze stwierdzeniem. Wystarczy popatrzeć w sobotę po g. 14-tej na miasto - "nuda, nic się nie dzieje, aż się chce wyjść ... z kina". Życie zamiera...........


Proponuje zatem ten temat:

Czy Brzeg umiera
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-05, 17:49   

konjo, chyba pomyliłeś punkt na Jabłkowej, wg mnie Anett miała na mysli ten punkt fotograficzny bliżej wlaśnie Celinexu, a niechodziło jej o Fotojokera, być może jednak się mylę.
Anett i jeszcze taka jedna sprawa do Ciebie, bo tak sobie czytam od poczatku ten temat, może zbytnio się na nim nie skupiając, ale być może zrobiłaś z igły widły ponieważ należałoby najpierw zapytać, czy zakład fotograficzny ma w swoim cenniku i w ogóle w zakresie swoich usług to co Ty chciałaś - zgranie zdjęcia na CD, czy inny nośnik.
Natomiast podejście pani w zakładzie fotograficznym również może zostawiać wiele do życzenia - powinna być po prostu milsza i bardziej uczynna, no ale jak każdy z na, może miała wtedy zły dzień. W sytuacjach problemowych warto postawić się zawsze na miejscu tej drugiej osoby. A poza tym istnieje jeszcze coś takiego jak asertywność :)
0 UP 0 DOWN
 
konjo 

Wiek: 58
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-05, 18:00   

Rzeczywiście - zapomniałem, że jest jeszcze tzw. Zakład Fotograficzny. Tam nie bywam, więc nie wypowiem się w temacie poziomu obsługi. Co do FOTOJOKER'a podtrzymuję swoją pozytywną ocenę. :)
0 UP 0 DOWN
 
Anett 
trendy & jazzy & cool



Wiek: 38
Dołączyła: 02 Lip 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzegbylandia

Wysłany: 2007-07-10, 18:32   

K'woli sprostowania: tak miała. Inna pani fotograf udzieliła mi wczesniej info, że owa pani jako jedyna (!) w Brzegu się tym zajmuje...z własnej woli bym tam nie poszła...tym większy był mój wnerw jak mnie tak potraktowali. Ale w gruncie rzeczy człowiek uczy się na błędach.
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-10, 18:35   

konjo, uczy Pan matematyki ? uczył ?

Moderowany przez smooth:
pw !! :wink:

Fotojoker na jabkowej to bardzo konkretny punkt foto. Polecam.
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-07-13, 17:25, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
konjo 

Wiek: 58
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-11, 11:45   

Nie jestem z "branży nauczycielskiej".

Moderowany przez smooth:
Uwaga
Złamany został REGULAMIN
Ten post nie jest związany z tematem w którym został napisany

Następnym razem proszę skorzystać z systemu wiadomości prywatnych (pw)
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-07-13, 17:26, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-11, 21:35   

jeżeli chodzi o Foto Jokera jako firmę to zdecydowanie jestem jej zaprzysięgłym wrogiem, chociaz nic tu nie winien brzeski punkt ale socjal-kapitalistyczna korporacyjna startegia firmy jako całości. Swego czasu oddałem im do zrobienia zdjęcia z air show, mówię, że na szybko potrzebuję najtańszy papier, najtańsza opcję i odbieram tylko ostre bo to 12 rolek w ruchu, więc zakładam że połowa będzie nieostra. Standrad. Nie dla Foto Jokera gdzie usiłowano mi wpierac że mam zapłacić za wszystko (akurat terefere), co więcej przez przypadek w labie uzyto papieru kodaka gold, więc mak zapłacić więcej niz inni. Nie zapłaciłem, odebrałem te zdjęcia które uważałem ze miałem odebrać i poszedłem do domu przejrzałem, wybrałem powiększenia, zaniosłem do normalnego laba a tam człowiek mówi:
- O kolejna klisza z Fotojokera, porysowana....
Na moja reklamację dowiedziałem sie, że w jakimś regulamienie fotojoker ma zastrzeżone że świadczy usługi na poziomie amatorskim i nie uznają reklamacji że zniszczyli mi wszystkie klisze...
Od tamtego czasu nie ufam korporacjom typu Foto Joker. Więc tak przy okazji - be warnde --- na zakład można przynajmniej ponarzekać (narodowy sport nie ma co), na korporacje nie bo korporacja pojedynczego klienta ma tam gdzie wszy pies ostatni, jak KC PZPR.

Ad meritum - skan zdjęcia w profesjonalnym labie to nie to samo co koszt płyty

Co do inkryminowanego dania że Brzeg to zacofane miasto zacofanych ludzi --- nie ma o czym gadać, nieuprawniona generalizacja drobnoupierdliwego zdarzenia na populację 40 tysięcy ludzi to podstawowy tani quasi-racjonalny chwyt młodości na okazanie buntu, ale nie martw się koleżanko z tego sie wyrasta ;)
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2007-07-11, 22:50   

Wracając do tematu. to dzisiaj byłem w owym zakładzie i nie było źle. Panie były zirytowane jedynie tymi wymaganiam dotyczącymi zdjęć do legitymacji studenckich i pewnie stąd ta złość, którą niestety gdzieś trzeba było wyładować. A jest na co się złościć, bo te wymagania są idiotyczne (wyglądają na stworzene przez fachowców z Samoobrony :P )

Tak więc nie odczułem niczego negatywnego, ale też nie było to idealne załatwienie sprawy :P Taka czwórka z plusem, jest dobrze ale standard usług można poprawić ;)
0 UP 0 DOWN
 
Anett 
trendy & jazzy & cool



Wiek: 38
Dołączyła: 02 Lip 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzegbylandia

Wysłany: 2007-07-12, 12:38   

Radek W. napisał/a:
Co do inkryminowanego dania że Brzeg to zacofane miasto zacofanych ludzi --- nie ma o czym gadać, nieuprawniona generalizacja drobnoupierdliwego zdarzenia na populację 40 tysięcy ludzi to podstawowy tani quasi-racjonalny chwyt młodości na okazanie buntu, ale nie martw się koleżanko z tego sie wyrasta ;)

Nie sądzę. To, że jestem młoda a już zauważam takie rzeczy to nie jest coś złego. Poza tym nie czarujmy się, nie masz gdzie tu skrzydeł rozwinąć. Brzeg jest jednocześnie słodkim małym i klimatycznym, ale i starym, zaniedbanym miastem...i nie sądzę żebym kiedyś wyrosła z tego stwierdzenia ;) no chyba, że nagle dojdzie to niewiadomo jak pompatycznego rozwoju to zdanie zmienię, w co szczerze wątpię :)
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-12, 13:41   

Nie chodzi o Twoje zdanie tylko o - powtórzę - wyciąganie z jednostkowego wydarzenia wniosków generalnych, Pani miała zły humor w zakładzie usługowym - Miasto jest be.
Być może że Brzeg nie jest Wrocławiem ale nie dlatego, że sprzedawcy we Wrocławiu są usmiechnięci at @ll:)
0 UP 0 DOWN
 
Anett 
trendy & jazzy & cool



Wiek: 38
Dołączyła: 02 Lip 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzegbylandia

Wysłany: 2007-07-12, 14:58   

Owszem, ale poniekąd ma to ze sobą związek. Brzeg jako miasto takie i takie wpływa na swoich mieszkańców...i teraz tak Pani wie, że jest jedyna w Brzegu, która to robi, więc wie, że albo ktoś przyjdzie do niej albo aliwederczi. Żadnej konkurencji, to robi swoje.
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-12, 15:23   

Anett napisał/a:
Żadnej konkurencji
no ale skoro jest to jedyna na rynku firma, to może ktoś zwęszy chęć zysku i zacznie się w tym dajmy na to specjalizować, więc i jakość usługi się poprawi i wybór będzie, a wszystko to pod wpływem Twojego tematu na forum (strasznie optymistyczna wersja, ale czemu nie? :) )
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2007-07-13, 17:10   

jadore napisał/a:
no ale skoro jest to jedyna na rynku firma, to może ktoś zwęszy chęć zysku i zacznie się w tym dajmy na to specjalizować, więc i jakość usługi się poprawi i wybór będzie, a wszystko to pod wpływem Twojego tematu na forum (strasznie optymistyczna wersja, ale czemu nie? )


ja bym ją ocenił jako realistyczno/optymistyczną, bo może ten temat jakoś dotarł do właścicieli zakładu
Anett zrobiła błąd, bo nie sprawdziła innych zakładów, nie zapytała o cenę itp.
ale skoro poczuła się źle potraktowana i podała dość konkretne uwagi, to postąpiła tak jak powinien każdy użytkownik forum

sami sobie w ten sposób pomagamy - jedni chwaląc różne firmy i zakłady, inni opisując negatywne zdarzenia z nimi związane
zamiast strzępić język (klawiaturę) wyciągnijmy własne wnioski
moje są takie, że jako sporadyczny klient zarówno zakładu opisywanego przez Anett, jak i sąsiedniego Jokera (o którym pisał Radek W.) wiem na przyszłość co robić (co oznacza, że w pierwszym nie będę się prosił o nagrywanie na płytę czy penddriva, a w drugim nie będę wywoływał zdjęć)
pozdrawiam :)
0 UP 0 DOWN
 
Meg 

Wiek: 44
Dołączyła: 28 Cze 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-13, 22:04   

Oj, żeby klientami brzeskich usługodawców byli ludzie tacy jak wypowiadający się tutaj forumowicze!!! Wyrozumiali, opanowani, postępujący zawsze w sposób racjonalny, rozumiejący sytuację (to że usługa/towar kosztuje x zł, bo ktoś musi w cenie ująć poniesione koszty, swój zysk i kapitał intelektualny) i osoby nas obsługujące (ich zmęczenie, zdenerwowanie i żale o to, ze żyją i muszą pracować).
Panie z Jabłkowej (jak i z innych sklepów / punktów usługowych) mają pewnie dość coraz bardziej wymagających, chwilami marudnych klientów, którzy po prostu w takich miejscach dają ujście swoim frustracjom... I Tobie się Anett dostało (słusznie lub nie, nie oceniam). Z drugiej strony, żale odnośnie przyjścia do pracy w sobotę itp. jest niedopuszczalne. Co to klienta obchodzi??? Sprzedawca / usługodawca też ma wybór... otwierać w sobotę... czy nie otwierać. Zarobić... nie zarobić.
Stety, niestety... Nadejszła era konsumenta. A wszystkim, którzy "pracują z ludźmi" życzę takich klientów, petentów, itp. jakimi WY pewnie jesteście drodzy Forumowicze...
0 UP 0 DOWN
 
fotografrodzinny 


Wiek: 41
Dołączyła: 23 Maj 2023

UP 0 / UP 1


Skąd: Białystok

Wysłany: 2023-05-23, 09:50   

Zmienia się rzeczywistość i w pewnych aspektach na dobry w innych na gorsze.
0 UP 1 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: fotografa, jab, jak, klientow, na, quotobslugujequot, sie, to


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 37
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu