Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Joga to nie gimnastyka! Joga niebezpieczna dla ciała i ducha
Autor Wiadomość
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-01-05, 10:29   Joga to nie gimnastyka! Joga niebezpieczna dla ciała i ducha

W Indiach trudno wyobrazić sobie hinduistę, który by praktykował jogę w innym celu niż dla własnego „zbawienia” a raczej „wyzwolenia” czy „uwolnienia się”. Joga w wymiarze teoretycznym rozumiana jako „filozofia życia”, jak i w aspekcie praktycznym, czyli konkretna technika samorealizacji stanowi rdzeń duchowości praktykującego sanatha dharma” (duchowe doskonalenie się) hindusa.

Z praktycznego punktu widzenia należy stanowczo powiedzieć, że joga na pewno nie jest jakąś formą gimnastyki, ćwiczeń prowadzących do zdrowszego życia, łatwiejszej koncentracji itp., które to w sposób dowolny można łączyć z jakąkolwiek filozofią, w tym modlitwą chrześcijańską, jak to próbują czynić niektórzy.

Nie jest żadną tajemnicą, że jogę w Polsce i na świecie propagują rozmaite destrukcyjne sekty i grupy z pod znaku NEW AGE, wrogie chrześcijaństwu.

Joga ma wyraźny inicjacyjny charakter (potrzeba guru). Wprowadza adepta w świat magii i okultyzmu. Z chrześcijańskiego punktu widzenia należy ocenić ją negatywnie.
W Polsce działa ponad 300 rozmaitych sekt. Spora ich część propaguje jogę jak skuteczną metodę zbawienia się. Nawet twórca sekty „Hare Kryszna” swami Prabhupada, hindus noszący tytuł Bhaktivedanty, uczy swoich czcicieli: Yoga nie polega na chodzeniu na jakieś wykłady, płaceniu za nie, uprawianiu gimnastyki. W Indiach jogini celem praktykowania jogi opuszczają swoje miejsce zamieszkania i udają się w odległe święte miejsca np. Vrindavan, Mathura, Prayaga, Hardvar by w całkowitej samotności nad którąś z świętych rzek np. Ganges, Yamuna, Krsna doskonalić jogę.

Do „Rafaela” - Centrum Badań nad Nowymi Religiamii zgłaszają się osoby, które poprzez jogę straciły dzieci w sektach. Przychodzą również tacy, którzy proszą o pomoc w wyjściu z okultystycznych sideł jogi w które się wplątali szukając, jak to określają, „głębszej duchowości”.

Joga jest niebezpieczna nie tylko dla naszego ducha. Również na płaszczyźnie czysto fizycznej praktykowanie jogi stanowić może wyraźne niebezpieczeństwo dla praktykującego ją. est możliwe, że młodego człowieka, oszołomionego pierwszymi rezultatami, poniesie i straci umiar (zwłaszcza w dziedzinie oddychania i zatrzymywania oddechu). Zbyt długi czas „zatrzymania oddechu „ może doprowadzić do zatrzymania pracy serca.

Każdy parający się jogą musi mieć świadomość tego, że brak rozwagi i pośpiech mogą doprowadzić do pęknięcia rytmu biologicznego i do katastrofalnego zniszczenia struktur psychicznych!

Źródło: http://www.psychomanipulacja.pl/
Ostatnio zmieniony przez robin 2009-01-05, 11:18, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2009-01-05, 11:13   

Nie podano źródła :? A z poniższych fragmentów może wynikać, że jest to tekst z jakiegoś fanatycznie katolickiego portalu.
robin napisał/a:
Z praktycznego punktu widzenia należy stanowczo powiedzieć, że joga na pewno nie jest jakąś formą gimnastyki, ćwiczeń prowadzących do zdrowszego życia, łatwiejszej koncentracji itp., które to w sposób dowolny można łączyć z jakąkolwiek filozofią, w tym modlitwą chrześcijańską, jak to próbują czynić niektórzy.

robin napisał/a:
Nie jest żadną tajemnicą, że jogę w Polsce i na świecie propagują rozmaite destrukcyjne sekty i grupy z pod znaku NEW AGE, wrogie chrześcijaństwu.

Odnośnie:
robin napisał/a:
Joga jest niebezpieczna nie tylko dla naszego ducha. Również na płaszczyźnie czysto fizycznej praktykowanie jogi stanowić może wyraźne niebezpieczeństwo dla praktykującego ją. est możliwe, że młodego człowieka, oszołomionego pierwszymi rezultatami, poniesie i straci umiar (zwłaszcza w dziedzinie oddychania i zatrzymywania oddechu). Zbyt długi czas „zatrzymania oddechu „ może doprowadzić do zatrzymania pracy serca.

Każdy parający się jogą musi mieć świadomość tego, że brak rozwagi i pośpiech mogą doprowadzić do pęknięcia rytmu biologicznego i do katastrofalnego zniszczenia struktur psychicznych!

miałem na studiach kolegę, który mocno zaangażował się w poznawanie tajników jogi i o tych zagrożeniach był poinformowany zaraz na początku. Każdego, kogo jogą zainteresował przede wszystkim uprzedzał o niebezpieczeństwach.
robin napisał/a:
Nie jest żadną tajemnicą, że jogę w Polsce i na świecie propagują rozmaite destrukcyjne sekty

A to, że kija baseballowego używają czasem bandyci nie musi zaraz świadczyć, że gra w baseball jest czymś negatywnym :wink:

Edit:
No widzę, że uzupełniono o źródło.
Jednak w środowisku chrześcijańskim zdania są podzielone. Na tym samym portalu cytowane są słowa (wprawdzie w negatywnym wg autora artykułu aspekcie) benedyktyna Ojca Jana Berezy:
Cytat:
„Za wymysł szatana jogę mogą uznać jedynie dwustuprocentowi katolicy”.

i dalej:
Cytat:
„...dla normalnych katolików joga jest tak samo dobrym sposobem osiągania zbawienia, jak modlitwa czy dobre uczynki”
.
Ostatnio zmieniony przez Zbychoo 2009-01-05, 11:38, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-05, 13:37   

Wszystko jest dla ludzi a największym zagrożeniem jest immanentna dla wielu ludzi własna głupota, niezdolność do budowania relacji z bliskimi osobami i trzeźwego, rozumnego spojrzenia na świat. I to w zasadzie tyle, gdy chodzi o sprawy jogi i jej rzekomych zagrożeń dla struktur psychicznych (jakich ach jakich to?). Równie dobrze można powiedzieć, że niejeden spowiednik w Kościele Katolickim potrafi zniszczyć psychicznie penitenta - i co ostrzegać katolików przed spowiedzią?
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2009-01-06, 11:00   

Od dawna przypuszczałem, że ludzie, którzy bez trudu zakładają sobie obie nogi za głowę, albo robią szpagat muszą mieć jakieś konszachty z diabłem. Skoro już zdemaskowano wrogie chrześcijaństwu motywacje propagatorów jogi, to czy nie wydaje Ci się drogi Robinie, że równie potężnym orężem w walce zła z chrześcijaństwem mogą być skoki narciarskie tudzież pływanie synchroniczne?
Ostatnio zmieniony przez Marcim B. 2009-01-06, 11:01, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 0 DOWN
 
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-01-06, 14:21   

Marcim B. napisał/a:
Od dawna przypuszczałem, że ludzie, którzy bez trudu zakładają sobie obie nogi za głowę, albo robią szpagat muszą mieć jakieś konszachty z diabłem. Skoro już zdemaskowano wrogie chrześcijaństwu motywacje propagatorów jogi, to czy nie wydaje Ci się drogi Robinie, że równie potężnym orężem w walce zła z chrześcijaństwem mogą być skoki narciarskie tudzież pływanie synchroniczne?


Drogi Marcinie B. prawda jest taka, że nie którzy to nawet piasku na pustyni nie dostrzegą, jeżeli nie zechcą ...
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2009-01-07, 07:21   

robin napisał/a:
Drogi Marcinie B. prawda jest taka, że nie którzy to nawet piasku na pustyni nie dostrzegą, jeżeli nie zechcą ...

A inni, drogi robinie, jeżeli zechcą, będą twierdzić, że garstka piasku trzymana w ręku to olbrzymia pustynia...
Ostatnio zmieniony przez Zbychoo 2009-01-07, 10:19, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-01-07, 08:19   

Albo dowodzić wściekłego antysemityzmu 40 milionowego narodu na bazie zachowania Józefa D. w Pścinie Górnej z Zadupia Wielcegórzystego....
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2009-01-07, 08:30   

No to ten Józef D. niezwykle zdolny był skoro z Zadupia Wielcegórzystego udało mu się obskoczyć wszystkie miejsca pogromów. Zresztą to nie czas i miejsce, a swoje poglądy znamy i nic ich nie zmieni (jak widać powyżej).
0 UP 0 DOWN
 
germanek2
[Usunięty]


UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-02-01, 09:11   

Ja wolę być spokojniejszy,uśmiechnięty i kontrolować swoje życie, a bzdury które wkłada nam kościół poprzez to że wierzycie w boga podaje swoje sugestie które ludzie szybko wyłapują i akceptują.Ten portal jest po to aby była tylko jedna wiara w jednego boga,kościół przesadza z ta jogą ;) .

Niech każdy robi to co chce a nie że kościół czy inna wiara mi każe robiąc to co oni chcą.
 
cocosquad 



Wiek: 43
Dołączyła: 31 Maj 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-02-03, 00:32   

Alkohol jest nie zdrowy i potepiany ale pifko na nereczki bądź kilonek dla zdrowotności w dobrej intencji na zdrowie wychodzi ;)

Wiara to nie Kościół - Kościół to nie wiara jak powiedział mi kolega robiąc przy tym 30 sekundowe przerwy na wypuszczenie dymu z płuców ;)

Ja powiem tak - z Yogi najbardziej lubie Yage :evil: (nawet Babe Yage) :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-02-03, 08:58   

"Wiara to nie Kościół - Kościół to nie wiara" - nareszcie słowa te wychodzą spod klawiatury innego uczesntika forumbrzeg.pl, niż ja. Winszuję!
Co do jogi - tematu zbyt dobrze nie znam, jedynie powierzchownie, ale poczytałem wpisy mego dyżurnego adwersarza robina. Twierdzi on, iż joga to przejaw sekciarstwa, propagowania jakiejś czarnej magii itp. Nie chodzi mi o to, że chyba tylko sam robin wierzy w to, iż to, co napisał, jest słuszne. Mnie chodzi o taką oto rzecz - przez wielu katolików jakaolwiek działanośc człowieka mająca na celu duchowe zreszanie się niezwiaząne z kościołem rzymskokatolickim jest sekciarstwem. Kiepsko to świadczy o tolerancji wiernych rzeczonego kościoł, może być także dowodem na posiadanie zbyt małej wiedzy w poruszanych przez siebie tematach.
Prosze zobaczyć, co dzieje się, gdy Jerzy Owsiak potrafi dwa razy w roku zrzeszyć tysiące, moze miliony Polaków wokól jednej sprawy, co dodoatkowo połączone jest ze zbieraniem ogromnych sum pieniedzy na cel charytatywny. Popatrzmy, co ludzie kościoła, świeccy i duchowni, mówią na ten temat. Nie jest ważne, że Owsiak kupuje sprzęt medyczny, którym potem oni sami są leczeni. Ważne jest, iż młodzież przyjeżdżająca na Woodstock narkotyzuje się tam. Czyli rzeczona młodzież w żadnym innym dniu roku nie bierze narkotyków, tylko podczas sierpniowego festiwalu gdzieś na zachodzie Polski. Mamk zatem propozycję dla księzy - niechaj wyjda w sile 500 na pole festiwalowe i namawiają młodych do tego, by nie brali narkotyków. Przecież to najlepsza okazja do sprawdzenia swej siły perswazji, siły urzędników jedynie w Polsce słusznej religii. Dlaczego tego nie czynią?
Co do jogi jako rodzaju medytacji - na pewno jest to śietny sposób na oddalenie się od codzienności, o ile celnie rozpatruję cel medytacji. Doprawdy, uduchownienie człowieka nie oznacza automatycznie wiary w istotę nadprzyrodxdzoną. Wszak ja, mocny ateista, też mogę być człowiekiem uduchowionym, prawda?
0 UP 0 DOWN
 
germanek2
[Usunięty]


UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-02-27, 11:19   

Według mnie joga to sposób na wyciszenie się i do regeneracji organizmu w spokoju ;) .
Bear Grylls ze szkoły przetrwania stosował medytacje po ciężkim wypadku dzięki temu udało mu się wstać na nogi i robi to co robi ;) .

Kościół sam zaczyna robić krzywe jazdy najeżdża na innych (że oni są źli i nie powinno sie ich słuchać itp) nie ma chyba innej wiary która się czepia, jedynie katolicy się czepiają innych wiar.

Niech każdy wierzy w to co chce, wolność a nie klatka emocjonalna.
 
Jula 


Wiek: 37
Dołączyła: 17 Sie 2016

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2016-08-17, 21:26   

Moim zdaniem joga jest naprawdę świetna po niej czuję się dużo lepiej ;) :)
0 UP 0 DOWN
 
eldon 


Wiek: 34
Dołączył: 03 Wrz 2019

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2019-09-03, 12:31   

Widzę, że post z dawien dawna ale może ktoś będzie szukał pomocy lub ponowi wyszukiwanie. Joga w Brzegu długo odbywała się w Coco Dance Center w Brzegu ( taniecbrzeg pl ) Natomiast szkoła poszła o krok dalej i Joga jest pod postacią zmienionych i dostosowanych ćwiczeń w nowej formule, wręcz autorskiej instruktorki. Priorytetem jest ciało, edukacja i zdrowie a nie religijność. Polecamy! Trochę przerażają posty sprzed 10 lat. Otwórzmy oczy i dajmy szansę nieznanemu. Nieznane nie znaczy złe :)
0 UP 0 DOWN
 
Spicyj 


Wiek: 28
Dołączył: 10 Gru 2019

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2019-12-10, 18:14   

Witam gorąco was
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: ciala, dla, ducha, gimnastyka, joga, joga, nie, niebezpieczna, to


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu