Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
74-ta rocznica wyzwolenia Niemieckiego obozu w Auschwitz
Autor Wiadomość
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2019-01-27, 20:26   74-ta rocznica wyzwolenia Niemieckiego obozu w Auschwitz

Dziś odbyły się uroczystości związane z wyzwoleniem Niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau na których to premier Morawiecki jasno określił katów i ich narodowość. ,,Zagłady nie zrobili żadni naziści.tylko Niemcy hitlerowskie.Całe zło wzięło się z tego państwa, nie wolno o tym zapomnieć .
1 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2019-01-28, 17:44   

Wczoraj występował też w Oświęcimiu jeden p o j e b z opaską.
Ostatnio zmieniony przez Dziedzic_Pruski 2019-01-28, 17:45, w całości zmieniany 2 razy  
1 UP 1 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2019-01-28, 20:43   

NSDAP legalnie wygralo wybory w Niemczech,więc utworzyli swoje prawo,swoje sądy i swoją konstytucję.Wolno im było.Utworzyli swoje bojówki SA i SS -też zgodnie z prawem.Co prawda dwa pierwsze bataliony SS były żle wyszkolone,ale za to świetnie uzbrojone(ze szkodą dla Wehrmachtu),ale jakże bliskie Furerowi.Prawdą jest też ,że pedałay z SA stracili życie.Widzę pewne analogie i mam nadzieję ,że i koniec będzie podobny.Ciekaw jestem,jak będzie się nazywała polska Norymberga?Słyszałem,że Gestapo spisało gościa,co wysikiwał na śniegu napisy wrogie Furerowi.Całe zło tkwiło w NSDAP i w aparacie prawa i sprawiedliwości.Winni zostali skazani i stracili życie.Prawnuki nie odpowiadają za winy przodków,tak jakby chciał Brzeżanin i Morawiecki.
0 UP 2 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2019-01-28, 21:42   

yoorek napisał/a:
.Prawnuki nie odpowiadają za winy przodków,tak jakby chciał Brzeżanin i Morawiecki.
Już raz popisałeś się swoja wiedza ,wiec zastanów się zanim zaczniesz pisać . Gdzie ja napisałem że za winny pokolenia okresu wojny mają odpowiadać ich wnuki .Jest coś takiego jak pamięć i na całym świecie pewne rocznice są obchodzone i wydarzenia pamiętane co tobie i co niektórym bardzo przeszkadza .
1 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2019-01-28, 22:22   

Ty się popisujesz swoim brakiem wiedzy i świat się nie zawalił.Nieuków jest cale mnóstwo .Vide twój post.
1 UP 2 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2019-01-29, 06:17   

O nieuctwie brzeżanina aż nadto dobitnie świadczy fakt, że powołuje się na tego nieuka Morawieckiego.
1 UP 1 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2019-01-29, 19:26   

Jakoś mnie nie dziwi wasz duet ,pruski frustrat i yoorek -ludwik .Co do nieuctwa to bijecie na głowę moja skromną osobę.
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2019-01-29, 20:19   

Brzeżaninie a może coś z sensem?Nawet Brudziński powiedział,że w Obozie łazili głupcy podszywający się pod patriotów.A co za,, ludwik",bo nie panimaju i nicht verstehen.
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2019-01-29, 21:20   

Z sensem to ja pisze natomiast twoja psedowiedza już wyszła przy temacie ataku lotnictwa niemieckiego na most w Tczewie.Szydzisz z czyjejś wiedzy a gdy ci to udowodnić to zamiast przyjąć to do wiadomości to pienisz się jak ,,ludwik'' .Scenariusz jest zawsze taki sam ,zaczyna bajdurzyć pruski zaraz odzywa się yoork Ale sam napisałeś nieuków jest całe mnóstwo .Te twoje sprawdzanie o kant dupy rozbić :evil:
1 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2019-01-29, 22:08   

No,ale gdzie o uroczystościach w Oświęcimiu?Piszesz(jak zwykle)nie na temat.A skąd masz takie kuchenne skojarzenia?Już nie chcę się czepiać ortografii i składni,ale Prawdziwy Polak nie kpi z języka ojczystego .
0 UP 0 DOWN
 
Pacu 



Wiek: 34
Dołączył: 17 Kwi 2007

UP 184 / UP 2857



Wysłany: 2019-01-30, 08:52   

Propaganda kur wizji https://www.youtube.com/watch?v=F8ZODBYXrjk
https://www.youtube.com/watch?v=qDG8EpkbFW8 oryginal
Ostatnio zmieniony przez Pacu 2019-01-30, 09:54, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2019-01-30, 19:32   

Tylko tego głupiego gnoja tu brakowało.
1 UP 1 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2019-01-30, 20:24   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
Tylko tego głupiego gnoja tu brakowało.
Piękny popis ,pytanie gdzie jest moderator?
2 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2019-01-30, 20:36   

Moderator przebywa obecnie w Berdyczowie.
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2019-01-30, 21:02   

Nie bardzo wiem, w czym macie tu problem. Powiedział Morawiecki, że zbrodni dokonali Niemcy, o czym wszyscy wiedzą, nawet sami Niemcy. Że Niemcy próbują się oczyścić i "podzielić" odpowiedzialnością z innymi, to też chyba zrozumiały dla większości odruch - ot, Gestapo spisało jakiegoś gościa, który coś wysikał na śniegu, to bardzo brzydko ze strony Gestapo i powinno być rzeczą oczywistą, że skoro wyborcy wybierający władzę, która dopuszcza się represji, to za tę władzę ponoszą odpowiedzialność. Szuje niemieckie głosowały wszak na NSDAP, która rekami Gestapo represjonuje człowieka za wysikanie czegoś na śniegu, no to i szuje głosowały na partię, która rękami ABW i sądów represjonowały gostka, który "wysikał na śniegu" Antykomor.pl. Pozostaje jednak pytanie, czy faktycznie wyborcy głosując na PO głosowali na kopanie przez funkcjonariuszy policji demonstrantów po twarzy, czy faktycznie głosując na PO głosowali równocześnie na strzelanie do górników? Czy głosując na PO całkiem świadomie głosowali na ten cały festiwal afer? A może to nie były glosy oddane świadomie, może to nie jest prawda, że Polacy sami głosowali na kopanie po twarzy i strzelanie do ludzi, choćby i gumowymi kulami? Może nie każdy Polak wypisując na stodole 3xTAK był za wyrywaniem paznokci przez ubeków i represjonowaniu ludzi, za to tylko, że myśleli inaczej? Jak wam się wydaje?

Owszem, możemy przyjąć i taką retorykę, że winni są Niemcy, ale czy na pewno młody niemiecki żołnierz, który we wrześniu 1939 wskoczył na toczącą się ze skarpy prosto do Wisły platformę wypełnioną babami i dziećmi, na której znajdował się też mój 12-letni wówczas ojciec, żeby z narażeniem własnego życia zakręcić hamulec, też jest winien wszystkich zbrodni niemieckiego narodu? A co mam zrobić z moją niemiecką prababką, której zamordowany w KL Auschwitz syn, a mój dziadek, został pośmiertnie przez "Londyn" odznaczony krzyżem Virtuti Militari za bitwę nad Bzurą? Ona też, jako Niemka, jest winna tych zbrodni?
A czy na prawdę jesteście pewni, że gdyby losy wojny przebiegały w inną stronę i nie Gestapo z SS szalałoby po Polsce, ale UB i ZOMO po Germanii, to byłaby wielka różnica?

A ja tak sobie myślę, że jak wszystko sprowadzimy do kwestii narodowej, to wyjdzie nam jeszcze, że w Powstaniu Warszawskim Polacy sami siebie wymordowali, w krwawym boju, jaki odbył się na terenie Warszawy między wojskiem służącego Churchillowi Komorowskiego, a wojskiem służącego Hitlerowi Żelewskiego wspomaganego przez zwyrodniałe brygady Kamińskiego. Nacjonalizm oparty o tak zwaną narodowość w ujęciu rasowym (genetycznym) to droga donikąd. Nacjonalizm powinien być oparty na pojęciach filozoficznych, na pojęciu, że to nie Niemcy winni są tej zbrodni jako Niemcy, ale winni są nosiciele (wyznawcy) ducha pangermanizmu. A schodząc już na grunt polski nadmienię jedynie, że sam uważam się za nacjonalistę polskiego właśnie w tym filozoficznym sensie, który mi, jako potomkowi z prostej linii uczestnika bitwy kircholmskiej, nie pozwala czuć najmniejszego zachwytu, kiedy widzę ćwoka szczycącego się swoją polskością, malującego sobie husarskie skrzydła na podkoszulce, a może i na majtkach, który ani nie ma pojęcia, czym jest polskość, ani nawet Kircholmu paluchem na mapie pokazać nie umie, a któremu wydaje się, że przez samo urodzenie się Polakiem wpisuje się automatycznie we wszystkie czyny zacne minionych pokoleń.
Ostatnio zmieniony przez Gaderep 2019-01-30, 21:06, w całości zmieniany 1 raz  
2 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu